Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włoska majówka AD 2018…

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.05.2019 14:25

maxredaktor napisał(a):No widzisz, wczesne śniadanie w Radomiu, a wieczorem kieliszek prosecco na szczycie Tofany :)
Byle do sierpnia :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2019 17:12

Kto w sierpniu jedzie do Włoch, bo się pogubiłam....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.05.2019 17:17

piekara114 napisał(a):Kto w sierpniu jedzie do Włoch, bo się pogubiłam....

Ja planuję :smo:
Nawet przed chwilą kilka @ wysłałam :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2019 17:35

A Grecję gdzie wcisnęłaś?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.05.2019 17:39

piekara114 napisał(a):A Grecję gdzie wcisnęłaś?

No na lipiec przecież :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2019 17:52

Ale Ci fajnie, tyle wyjazdów....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.05.2019 17:56

piekara114 napisał(a):Ale Ci fajnie, tyle wyjazdów....

Heej, heej, czy Ty przypadkiem nie wyjeżdżałaś więcej?
No :!: :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2019 18:11

No niestety tylko teraz te Ateny i w lipcu Thassos...i tyle......
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.05.2019 19:47

Orientujesz się może, czy z tej miejscowości można dopłynąć do Wenecji (chodzi mi o wykupienie karty np. na 2 dni i korzystanie bez ograniczeń z połączeń wodnych). Wenecję widziałam już 2 razy i teraz mam plany trochę wokół.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2019 20:18

Vaporetto na pewno nie pływa, bo to za daleko. A czy są jakieś stateczki to nie zwróciłam uwagi....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2019 21:04

Skoro wróciliśmy do tematów włoskich i nawet okolic to zapraszam na kolejny odcinek... :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2019 21:35

2 -3 maja, środa-czwartek, popołudnia

Te dwa popołudnia spędziliśmy typowo wakacyjnie.
Pierwszego z nich wybraliśmy się samochodem do pobliskiego miasteczka na zakupy typowo włoskich produktów. Droga cały czas wiodła poprzez włoskie wioski i pola, co pewien czas mijając jakieś zabudowania.
Obrazek

Początkiem XX wieku wycięto wiele lasów wokół Caorle, aby miasto mogło się rozwijać, a także po to, aby wytyczyć nowe pola uprawne…
Zakupy prawie udane, miał być jeszcze mały spacer po miasteczku, ale korki w kierunku centrum skutecznie nas zniechęciły i postanowiliśmy powrócić na wybrzeże…. Miała być jeszcze wizyta w lokalnej kantynie z winem, no ale nie wiem jakbyśmy do Zenith’a wrócili, bo żadne z nas nie odmówiłoby sobie degustacji :lol: :lol: …..

W czwartek z kolei pokręciliśmy się po okolicznych uliczkach oglądając pobliskie hotele. Na plaży trafiliśmy na małą „burzę piaskową”
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście dotarliśmy także do centrum… Uliczki jeszcze dość puste, ale przecież nie będę z tego powodu jakoś strasznie narzekać :D ….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Leżaki uporządkowane stoją jak stały…
Obrazek

…a my podążamy w jedynym słusznym kierunku….
Obrazek

Kościół Matki Boskiej z Dzieciątkiem zbudowany został na cyplu - leżąc na plaży cały czas mam go na widoku. Legenda głosi, że setki lat temu rybacy zobaczyli światło na morzu. Gdy podpłynęli bliżej zauważyli w morzu figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem. Wydobyli ją i przypłynęli z nią na ląd. Biskup podjął decyzję, aby przenieść figurę do pobliskiej katedry. Okazała się ona jednak za ciężka i mieszkańcy nie mogli jej przenieść. W miejscu, w którym rybacy położyli figurę wzniesiono kościół. Kiedyś 3 nawowy, ale morze przypomniało o swojej sile i w XVIII w. świątynię przebudowano do stanu obecnego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzwonnica stoi osobno i jest fajnym miejscem na sesję zdjęciową, więc chwilę musiałam odstać w kolejce. Na szczęście nie trwa to długo…
Obrazek

Obrazek

I tak na plątaniu się i spacerowaniu po uliczkach i nadmorską promenadą minął nam kolejny wieczór w Caorle….

Na piątek zapowiadano pogorszenie się pogody, ale nie będę narzekać, bo my mamy swoje plany....
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 31.05.2019 11:32

piekara114 napisał(a):2 -3 maja, środa-czwartek, popołudnia

Miała być jeszcze wizyta w lokalnej kantynie z winem, no ale nie wiem jakbyśmy do Zenith’a wrócili, bo żadne z nas nie odmówiłoby sobie degustacji :lol: :lol: …..


Możesz zdradzić, co za kantynę mieliście na myśli?
A jeśli chodzi o włoskie podejście do degustacji, to jest ono bardzo poważne. Znaczy się nie wolno jej odpuszczać :)
Pewnego razu we Friuli degustowaliśmy sobie z żoną w sklepie przy winnicy tamtejsze wina (ja nieco symbolicznie, bo prowadziłem), kiedy to pod sklepik podjechał radiowóz. Wysiadło z niego dwóch poliziotti. Pierwsza moja myśl była taka, że zaczną sprawdzać kto po kielichu wsiada do auta.
O ja głupi. Spragnieni funkcjonariusze wpadli na kieliszek zimnego wina, wypili, pogadali z właścicielem i pojechali.

piekara114 napisał(a):Obrazek


A tu uwieczniłaś superbar zwany kanarkowym. Prowadzi go bardzo sympatyczna rodzina z dziadkiem rybakiem na emeryturze. Jak jesteśmy w Caorle, to właśnie tam chodzimy na śniadania.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2019 12:58

Kantyny: miałam coś wypisane, wieczorem poszukam. Były to dane z neta, chyba w g. wpisałam kantyny vine i caorle i coś wyskoczyło. No i liczyłam na takie przy drodze i w kierunku do sklepi w San Dona di Piave to przy drodze było kilka widać, no ale zapasowy kierowca nie ma jeszcze prawka....

Kanarkowa budka jeszcze nie działała...w ogóle to w tym naszym regionie pod tym kątem była jeszcze w trakcie majówki posucha, większość bud na plaży czy lokali przy ulica zamknięta była... No ale za to był mega spokój.... Masz w tym regionie sprawdzoną miejscówkę? To chętnie namiar przyjmę....
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 31.05.2019 13:55

Pytam o te kantyny, bo mi nic ciekawego nie udało się znaleźć. Jest tam w prawdzie w okolicy kilku producentów, ale niektórzy przyjmują tylko wycieczki, jak raz do jednej winnicy pojechaliśmy, to żywej duszy nie widzieliśmy.
Co do miejscówki, to my się zatrzymujemy na kempingu Laguna Village, w części leżącej bliżej morza. Kamp ma fajną infrastrukturę, przyzwoitą restaurację, w sklepie vino sfuso w ekstra cenie :wink:
A samo Caorle jest niezłą bazą wypadową, bo i do Wenecji oraz Padwy blisko, do szlaku prosecco też niedaleko, szybko dojedzie się do uroczych miasteczek we Friuli, tak samo blisko masz też Bassano del Grappa czy Asolo.

I gdyby nie te komary, to było jak w edenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włoska majówka AD 2018… - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone