Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włoska majówka AD 2018…

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.05.2019 20:34

To co piszesz o temperaturze wody brzmi bardzo optymistycznie. :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.05.2019 21:29

Myślę, że duża zasługa też tego, że Tolo jest głęboko wcięte w zatoce, a tym samym osłonięte od pełnego morza, no i dość płytko jest + piasek i morze dość szybko się tym samym nagrzewa. Suchy piasek jest tak gorący, że bez japonek nie da się przejść, nie wyobrażam sobie jak on parzy w sezonie jak non stop jest lampa :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.05.2019 13:09

Tylko zazdrościć... :oczko_usmiech: :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.05.2019 17:47

piekara114 napisał(a): Miejsce polecam na szybki kilkudniowy wypad.

No właśnie, u nas póki co kilkudniowe wyjazdy tak daleko nie wchodzą w grę, bo mój mąż nie cierpi jeździć autem w takie trasy. Raz w roku jest w stanie pojechać, ale kilka razy nie wchodzi w grę. Ma uraz po tym, jak nam się auto w 2016 roku zepsuło na powrocie z Cro. Dlatego jeśli planowalibyśmy okolice Caorle, to na ten "główny" wyjazd wakacyjny. Właśnie rozmawiałam z mężem i chyba się zdecydujemy na pierwsze 2 tygodnie września 2020. Za miesiąc będziemy w Tucepi, ale po powrocie pewnie jakieś plany na 2020 będę już w głowie snuć i te okolice Caorle bardzo mnie kuszą cenowo, bo w pierwszych dwóch tygodniach września ceny domków na campingach są bardzo atrakcyjne. Dodatkowo jest wtedy zazwyczaj promocja, że w cenie 10 noclegów można być 14 :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.05.2019 20:05

Ceny domków mocno w okolicy we wrześniu spadają. Sama kiedyś sprawdzałam i byłam zaskoczona różnicą cenową i tymi promocjami. No i Włochy dla mnie mają ten plus, że ceny zakupów są dużo bardziej przyjazne niż w Cro (dobre gatunkowo wędliny, oliwki, owoce) i jedzenie w knajpkach.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.05.2019 13:59

piekara114 napisał(a):Ceny domków mocno w okolicy we wrześniu spadają. Sama kiedyś sprawdzałam i byłam zaskoczona różnicą cenową i tymi promocjami. No i Włochy dla mnie mają ten plus, że ceny zakupów są dużo bardziej przyjazne niż w Cro (dobre gatunkowo wędliny, oliwki, owoce) i jedzenie w knajpkach.

Czyli, że taniej niż w Cro? Do tej pory słyszałam od niektórych, że drożej jest we Włoszech, ale pewnie to jakieś nie sprawdzone info było. Dobrze słyszeć, że są przystępne ceny ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.05.2019 16:45

Noclegi:
są droższe niż w Cro i zwykle na 7 dni lub wielokrotność, przynajmniej na campach, ale to w sezonie. I jeszcze dopłaty za sprzątanie końcowe czy używanie pościeli (na miałam swoją, chodzi o powłoczki).

Autostrady:
drogie, ale jak patrzę na ceny na hak.hr to w Cro też już mocno poszły do góry. Sam dojazd do Makarskiej to teraz 250 kn/1stronę, a nie orientuję się czy na sezon podniosą ceny...

Paliwo:
droższe, sporo.


Sklepy:
Woda mineralna w sklepie ok. 30 centów/1,5l, makarony Barilla 0,5-1 EUR/1kg paczkę. Za salami płaciliśmy od 16-24 EUR/kg, kupowaliśmy ok,15 dkg jednorazowo i było na 2*śniadania. kolację i kanapki na plażę. Wino takie na wieczór to w sklepie 2-4 eur za butelkę, a lane do baniaczka 2-3l wychodziło po 1,5 eur/1l. Popatrz sobie na gazetki w tych sklepach: tu czy tu Pieczywo dość drogo wychodziło i takie gumowate...
Może mam nawet jakieś rachunki....poszukam....

Knajpy:
Pizza ok. 5-9 eur - dla nas 2 szt. wystarczały (liczę z naszym nastolatkiem). Spaghetti z owocami morza/duże to ok. 9-15 eur, więc na pewno taniej niż w Cro.

Mnie wakacje rok po roku (ten sam sezon) kosztowo wyszły na podobnym poziomie, jeśli uwzględnię, że w IT byłam dłużej, więcej km zrobione i więcej zobaczyłam...

Myślę, że z wakacji we Włoszech będziesz zadowolona, pod warunkiem, że się wszystkiego nie porównuje, bo to jednak inny kraj, inne warunki i inna kultura...
Ostatnio edytowano 28.05.2019 08:17 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.05.2019 16:50

Zobaczymy co z tego wyjdzie jak bedziemy juz konkretnie planowac urlop. Poki co jestem jak najbardziej za Wlochami.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 27.05.2019 18:15

piekara114 napisał(a):Noclegi:
..... I jeszcze dopłaty za sprzątanie końcowe czy używanie pościeli (na miałam swoją, chodzi o powłoczki).



Oświeć mnie odnośnie pościeli (powłoczek). Weszłam na B. na Twój hotel Zenith. Piszą co jest gwarantowane i jest właśnie pościel. To dlaczego ma być doliczona opłata?
Na Sycylii spaliśmy w dwóch apartamentach (domkach) i pościel była wliczona w cenę.

Baw się dobrze, bo chyba niedługo wracasz?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.05.2019 18:49

Aż popatrzyłam, i rzeczywiście jest teraz w cenie. Jak my rok temu rezerwowaliśmy to dopłata była 8 eur/komplet, więc brałam swoje (prześcieradło, poszwę i poszewki na poduszki). Ja i tak prześcieradło do spania biorę jedno zawsze, bo z Panem M. inaczej walczymy przez pół nocy, więc kilka więcej nie robi mi przy jeździe samochodem różnicy. Przy meldowaniu się, babeczki w agencji pytały się czy doliczyć czy mamy swoją pościel, choć w pokoju i tak komplety były, to używałam swojej...
Ale teraz widzę, że ręczniki są za 3 eur, a rok temu były w cenie :D

Podobnie z pościelą miałam w Toskanii na campie.... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.05.2019 08:20

aga_stella napisał(a):Baw się dobrze, bo chyba niedługo wracasz?
Już wróciłam :( i już drugi dzień w pracy jestem...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.05.2019 12:02

Nie martw się, niedługo już lipiec. ;-)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.05.2019 18:31

Wzięłam się za nadrabianie forumowych zaległości (ospa młodszej pociechy mi na to pozwoliła :mrgreen: ) a tu taka niespodzianka :lol:
Beatka, fajnie, że piszesz. W kalendarzu wcześniej też wypatrzyłam Twoją Grecję, mam nadzieję na relację wcześniej niż za 3 lata. I skąd w końcu wypożyczyliście auto :?:
Czekam oczywiście na cd :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2019 22:13

No trzech relacji czy czterech nawet na raz nie pociągnę.....
Tą skończę, potem Epir, i zobaczymy Cypr czy Ateny

Beata W. napisał(a):I skąd w końcu wypożyczyliście auto :?:
Niemiecki pośrednik sunnycars.de, a auto z autounion_ - polecam. Depozyt tylko 100 eur i nawet nie został założony....
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 30.05.2019 07:39

agata26061 napisał(a):Czyli, że taniej niż w Cro? Do tej pory słyszałam od niektórych, że drożej jest we Włoszech, ale pewnie to jakieś nie sprawdzone info było. Dobrze słyszeć, że są przystępne ceny ;)


Pozwolę się sobie wtrącić ;) Porównując nasz pobyt 2 tyg w 2017 roku Istria/Włochy, droższe były Włochy. Zarówno paliwo, jak i jedzenie. Mam lekkie uszkodzenie sprawiające, że notuję sobie wszystkie wydatki z wyjazdów w excelu i zdecydowanie Włochy wypadały drożej.
No i jeszcze jedno, we Włoszech policzą za wszystko za co mogą, np. każdy parking, najmniejsze zwiedzanie czegokolwiek. W Cro uważam, ze jeszcze tak nie ma. Da sie zaparkować za darmo, są jakieś pomniejsze zabytki do zwiedzenia za darmo. Kwestia podejścia ludzi ...

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włoska majówka AD 2018… - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone