Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2021 - Michał

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.08.2021 07:16

majkik75 napisał(a):
te kiero napisał(a):Malo Zarace jak dla mnie na podium Hvarskich, super ujęcia z końca cypla.
Właśnie zastanawiałem się nad tym gdzie tam zaparkować, ale nastawiam się na zjedzenie czegoś w konobie.


Pewno tak jak pisze Habanero - jak przyjedziesz w miarę wcześnie, to z miejscami przy drodze nie powinno być problemu.

pozdrawiam, Michał


To chyba muszę odwrócić plany, rano miało być zwiedzaniem potem plażing.

Habanero napisał(a):
te kiero napisał(a):Malo Zarace jak dla mnie na podium Hvarskich, super ujęcia z końca cypla.
Właśnie zastanawiałem się nad tym gdzie tam zaparkować, ale nastawiam się na zjedzenie czegoś w konobie.


Jak przyjedziecie rano, to spokojnie zaparkujecie przy drodze...

Widzę, że live wygląda to inaczej niż na GSV. Tzn na plus do parkowania.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.08.2021 20:40

Drobny update jeszcze poprzedniego dnia. Wracając z Zaraće, wstępujemy do już znanej nam z poprzedniego roku winiarni i oliwiarni Tomo Cordic. Prosek obłędny, oliwa też bardzo fajna. Za to co na zdjęciu 200 Kun.
IMG_20210803_161233357_HDR.jpg


04.08
Po poprzednim dniu wyjazdowym, z reguły mamy dzień na miejscu. Więc było plażowanie i błogie lenistwo na plaży 8) :D
Ale wieczorkiem już nas z Żoną nosi :lol: więc pytamy dzieciarnię czy idą z nami na spacer ? Nie, nie chce im się. OK, zostańcie sobie w apartmanie, my idziemy się przejść.

Krótki plan sytuacyjny
Prapatna - mapka.jpg


czerwone kółko - miejsce zjazdu do zatoki Prapatna z drogi 116
zielona linia - można jechać po zjeździe od razu w prawo i jest to droga znana nam z poprzedniego roku, w około 1/2 asfaltowa a potem żwirowa. Jej stan się lekko pogorszył w stosunku do zeszłego roku, na niektórych odcinkach tej żwirowej części powychodziły dość duże kawałki kamieni, więc trzeba jechać wolno.
niebieska linia - droga istniejąca już w zeszłym roku, ale nią nie jeździliśmy poprzednio, bo nie było dojazdu do naszego apartmanu. Dojeżdżało się do domów jakby z lewej strony zatoki.
czarna linia - powstały nowy łącznik z związku z budową dróg łączących zatoczki i teraz fajnie jest jechać właśnie "niebieską drogą" bo jest w zdecydowanej części asfaltowa, lekko krótsza, nie tak wąska jak zielona.
brązowa droga - kawałek raczej nowy, ale nie najnowszy, widać ją na GM, choć momentami ma zupełnie nowe kawałki
żółta linia - zupełnie nowa droga, prowadzi około 30 m nad poziomem morza poziomo wzdłuż zboczy aż do różowej lini - czyli drogi zbudowanej ostatnio nad Małą Stinivą.

Mam pewien dylemat z tymi drogami. Z jednej strony otwierają lepsze połączenia do zatok, można się między nimi przemieszczać. Z drugiej strony psują dla mnie widok, zbocze jeszcze w zeszłym roku "dziewicze" jest teraz przecięte wstęgą drogi.

2020 rok
DSC_7194_00835.jpg


2021 rok
DSC_8145_00002.jpg


Chyba jestem ortodoksem w tym temacie ... Dla mnie to psucie krajobrazu i kameralności takich miejsc. Choć gospodarz mówił, jak go próbowałem podpytać, czy mu pogled nie zmarniał to powiedział, że nie i to fajnie, bo można pospacerować, tylko samochodem nie jeździć ... :roll: Ale dlaczego ... ? Nie wiem :(

Dobra, to idziemy z Żoną na spacer :)
Z góry widok na zatoczkę
DSC_8152_00240.jpg


Droga generalnie jest fascynująca, przygotowanie bardzo dobre, leciutki żwirek na wierzchu, szerokość jak mierzyłem krokami 6m. Przecież takich dróg nie ma do wielu często bardziej popularnych miejsc, a nie na takie zad.pie :roll: 8O Chyba że to przygotowanie kiedyś pod asfalt, ale to dla mnie już byłaby masakra ... :evil:
DSC_8153_00241.jpg


Z góry widok na "czarny kawałek linii" na mapce - to jest łącznik dwóch części zatoki
DSC_8154_00242.jpg


I nasz apartman
DSC_8156_00244.jpg


Weszliśmy wyżej
DSC_8157_00245.jpg


I powoli "wychodzimy" z zatoczki
DSC_8158_00246.jpg


DSC_8160_00248.jpg


I dalej wzdłuż brzegu - no dla mnie obłęd 8O Droga równa, szeroka, gdzie takiej szukać do niektórych plaż czy na np. jakieś szczyty ... ( a, nie cicho, nie spojlerujmy :lol: 8) )
DSC_8161_00249.jpg


Dochodzimy w okolice małego cypelka po drodze do Stinivy
DSC_8163_00251.jpg


DSC_8164_00252.jpg


DSC_8165_00253.jpg


Za cypelkiem z małej opuszczonej zatoczce cumuje sobie jakiś jachcik. ludzie sprawiają zaskoczonych, że ktoś idzie drogą powyżej :mrgreen:
DSC_8168_00256.jpg


Ale my ciśniemy dalej
DSC_8171_00259.jpg


DSC_8174_00262.jpg


DSC_8176_00264.jpg


Dotarliśmy po około 40 minutach spokojnego marszu lekko za połowę drogi do Malej Stinivy. Czyli stawiam, że na pieszo około 15,-2h da się przejść pieszo między zatokami. Po drodze nie spotkaliśmy centralnie nikogo. Ale ponieważ dzieci czekają, a słońce powoli już zachodzi, to trzeba było wracać. Ale powiem wam, że fakt totalnej samotności, piękne widoki na zatoczki i Biokovo w tle, zachód słońca, cisza, sprawił, że to był super spacer 8) :oczko_usmiech:

pozdrawiam, Michał

PS. Z cyklu"ja to mam super drogę do domu", nasz wieczorny kiedyś powrót samochodem z góry drogi 116 w kierunku apartmanu, drogą "niebieska linia" ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.08.2021 21:18

Bardzo ciekawy odcinek.
Droga faktycznie niesamowita. Są mistrzami w tej kwestii.
A ja wściekły jestem, że brązową drogą nie pojechałem rowerem do Prapatnej :evil:
Teraz to dopiero widzę na GM (ze statku :wink:), jaki super tam jest dojazd ,...Koniecznie do nadrobienia :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.08.2021 21:37

Habanero napisał(a):Bardzo ciekawy odcinek.
Droga faktycznie niesamowita. Są mistrzami w tej kwestii.
A ja wściekły jestem, że brązową drogą nie pojechałem rowerem do Prapatnej :evil:
Teraz to dopiero widzę na GM (ze statku :wink:), jaki super tam jest dojazd ,...Koniecznie do nadrobienia :D


Nie ma co, kiedyś może uda się nadrobić ;) Jeśli kiedyś jeszcze tam pojedziemy, to też spróbujemy na pieszo do Stinivy dojść.
Ale relacja z "brązowej" drogi też będzie, więc coś tam pokażę ;)

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.08.2021 08:57

Nie jest źle z tą drogą:
Obrazek

Kilka lat i krzaki i drzewa ją zasłonią i od strony zatoki będzie nie widoczna. Osobiście wcale się nie dziwię, że takie drogi powstają, miejscowi chcą mieć łatwiejszy dostęp do cywilizacji czy pobliskich miejsc, inni chcą w okolicy inwestować, a droga to podstawa, aby zacząć jakieś prace. A turyści? przyjeżdżają na kilka dni, a tych co przyjeżdżają w to samo miejsce po kilka, kilkanaście razy jest bardzo mało...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1973
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.08.2021 11:23

Habanero napisał(a):Koniecznie do nadrobienia :D

Dobry pretekst do powrotu na wyspę ;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 25.08.2021 19:56

Kończymy spacer i wracamy do apartmanu. Słońce ślicznie zachodzi nad Vrboską :D
DSC_8180_00268.jpg


DSC_8181_00269.jpg


DSC_8183_00271_edited.jpg


DSC_8186_00274_edited.jpg


Z prawej strony ta malutka wysepka, to Otok Zečevo, z lewej jest cypel z prawej strony jak się wpływa do kanału przy Vrbosce.
DSC_8188_00276_edited.jpg


pozdrawiam, Michał
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.08.2021 20:37

empire13 napisał(a):
Habanero napisał(a):Koniecznie do nadrobienia :D

Dobry pretekst do powrotu na wyspę ;)


Oczywiście :wink: Liczę na to, że znajdę tu jeszcze sporo takich pretekstów :P

Piękny zachód słońca Michale :D
W tym roku takiego nie miałem :evil: :oczko_usmiech:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.08.2021 21:41

Habanero napisał(a):
empire13 napisał(a):
Habanero napisał(a):Koniecznie do nadrobienia :D

Dobry pretekst do powrotu na wyspę ;)


Oczywiście :wink: Liczę na to, że znajdę tu jeszcze sporo takich pretekstów :P

Piękny zachód słońca Michale :D
W tym roku takiego nie miałem :evil: :oczko_usmiech:

Ale w zamian jakie wschody nad Biokovem. :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 26.08.2021 08:44

Fajne wakacje... :D
Wasz powrót, w to samo miejsce - wcale mnie nie dziwi...
Mnie się zdarzyło być trzykrotnie, u tych samych gospodarzy...
Miejsce nad samym morzem ,z turystów tylko my - całe piętro dla siebie :D i niespotykanie sielski klimat...

Zdjęcia piękne , ale to u Ciebie norma...

Spacer drogą fajny , ale martwi mnie ten postęp...
Gdy odkryłem dla siebie w 2012 r. tą mniejszą zatoczkę M.Stinivy - przez chwilę cumowała tam, tylko jedna motorówka...

Czasy samotności na tej plaży , stają się mocno zagrożone... :( trzeba szybko wracać... :!:

Będę zaglądał, z przyjemnością... :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.08.2021 09:47

CROberto napisał(a):Czasy samotności na tej plaży , stają się mocno zagrożone... :( trzeba szybko wracać... :!:

Będę zaglądał, z przyjemnością... :papa:


A no właśnie o tym piszę ... Wiem, że postęp, że rozwój ... ale jakoś tak mi szkoda takich enklaw, gdzie jeszcze da się mieć odrobinę prywatności. Ale patrzę też z pozycji osoby, która właśnie wybiera takie odosobnione miejsca. Pewno jak bym tam mieszkał, to bym się cieszył, że w końcu doszły jakieś lepsze drogi ...

Dzięki, pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.08.2021 09:50

Z cyklu "ja to mam dobrą drogę do cywilizacji" :lol: tym razem filmik z drogi "zielona linia" od naszego apartmanu na górę drogi 116 tym razem w ciągu dnia.



Mapka dla przypomnienia
Prapatna - mapka.jpg


pozdrawiam, Michał
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 26.08.2021 12:42

Witam wszystkich, dopiero odpaliłem z lekkim opóźnieniem. Na usprawiedliwienie mam to, że dopiero 23 go wróciłem z Hvaru. Miło zerknąć, na relacje i przeżycia innych. My zwiedzaliśmy z lądu i z morza:)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.08.2021 13:51

ventus napisał(a):Witam wszystkich, dopiero odpaliłem z lekkim opóźnieniem. Na usprawiedliwienie mam to, że dopiero 23 go wróciłem z Hvaru. Miło zerknąć, na relacje i przeżycia innych. My zwiedzaliśmy z lądu i z morza:)


Nie ma co się usprawiedliwiać, fajnie że dołączyłeś :papa:

Zapraszam do czytania :D

pozdrawiam, Michał
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 26.08.2021 17:39

Przeczytałem o oglądnąłem już wszystko, od A do Z
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar 2021 - Michał - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone