Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 04.09.2009 16:29

No właśnie, ja się cieszę,że z Januszem tam "wlazłam" :wink: , bo sama na pewno się tam nigdy nie wdrapię,niestety.A pięknie jest,wręcz cudnie :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.09.2009 18:36

Lidia K napisał(a):
Nawet nie wyobrażasz sobie jak przyjemnie było z Tobą wejść na Skalę ....



Musiałam już wychodzić z pracy. Chodziło o wejście na Skolio. To z pośpiechu. :?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.09.2009 21:41

janusz.w napisał(a):Teraz już wiem, że raczej nie zdobędę Mitikasa z poziomu Prioni! Po pierwsze długaśny ten szlak, a po drugie zawsze, lub bardzo często około południa Olimp kryje się w chmurach. Czyli pozostało mi jedyne rozwiązanie - nocleg w schronisku i wyjście na szczyt świtem! Kto wie? Może jeszcze kiedyś...


Ja to już wcześniej wiedziałem :wink: :lol:

Gratuluję zdobycia Skolio :!: To tez jest wyczyn, 1600m (czy coś koło tego) pod górkę.......... widoki i zdjęcia naprawdę są super :!: , naprawdę warto się tam wybrać bo fajnie tam jest :D . I znów człowiek bedzie musiał kombinować jak to zrobić :wink:

Nasz plan był własnie taki jak piszesz, nocleg w schronisku i rano na szczyt a potem zejście do Prionii. Nawet nie podjęliśmy próby :( :roll: .

"Może jeszcze kiedyś..."?

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 05.09.2009 05:46

Aż zazdrość bierze, niestety z chodzeniem po górach trzeba poczekać aż potomek podrośnie.
Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 07.09.2009 08:23

AnetaA napisał(a):No właśnie, ja się cieszę,że z Januszem tam "wlazłam" :wink: , bo sama na pewno się tam nigdy nie wdrapię,niestety.A pięknie jest,wręcz cudnie :D


Nigdy nie jest za późno :wink: :!: Zawsze można zacząć łazić :)

Lidio, kulko

Fajnie, że tu zaglądacie :D
...czyli teoretycznie i 'dokumentacyjnie' jesteście przygotowani :!: Zatem to tylko kwestia czasu kiedy tam zawitacie :!: Tymczasem życzę powodzenia w Chorwacji :!:

KOL

Czas leci tak szybko, że pewnie nawet się nie obejrzysz, a potomek będzie gotowy na górskie szlaki :!:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 10.09.2009 09:24

Od rana dnia następnego - pakowanie i około godz. 12 ruszyliśmy w drogę powrotną :( . Jak ja nie lubię powrotów! Zawsze mi za krótko! Jechało się bezproblemowo, tylko upał był straszny, 36-39 stopni! Przerwy w zasadzie tylko na tankowanie i posiłki. Na granicy Macedonia - Serbia w naszą stronę luzik, natomiast w przeciwną - koszmar. Tuż przed Belgradem zaczął wiać bardzo porywisty wiatr, temperatura spadła do 18 stopni, a nad miastem było widać porządną burzę! W Belgradzie dopadła nas ulewa. Czyli myjka ciśnieniowa dla naszych mocno zakurzonych samochodów. Lało do granicy z Węgrami, tu kolejka była nieco większa, a w odwrotnym kierunku kompletny paraliż przejścia, dokładnie zakorkowane!!! Opiszę jeszcze popis węgierskiego celnika... Przed nami odprawiany był Serb w samochodzie na niemieckich blachach. Zauważyłem, że w momencie kiedy podawał paszporty coś z nich wypadło, domyślam się, że zielona karta. Celnik też to widział, spojrzał, ale, że wpadła pod samochód to nie raczył się schylić! Kierowca tego nie zauważył, no i celnik zaczął swój cyrk! Czyli coś w rodzaju 'panie nie masz pan dokumentu'! Bidny Serb miotał się, szukał. W końcu celnik kazał mu zjechać na bok i iść wykupić ubezpieczenie, a kwit teraz był już całkowicie widoczny w świetle moich reflektorów! Celowo nie ruszałem, bo czekałem, że może jaśnie książę raczy się schylić, ale nie! Wysiadłem więc z samochodu i podniosłem kwit. Usłyszałem 'danke, danke' i chyba w 'nagrodę' puścił nas bez kontroli i ruszył w kierunku Serba. No więc ja spokojnie odjechałem, a za mną w pościg, biegiem ruszył inny celnik :lol: . Zziajany dogonił mnie kiedy go wreszcie zauważyłem i zatrzymałem samochód :lol: . Kazał otworzyć bagażnik, oczywiście nie wiem po jakiego czorta i zaraz pozwolił jechać dalej! Na krótkie spanie zatrzymaliśmy się przed Budapesztem, było koszmarnie zimno :? . Dalej już było tylko gorzej, tzn. zimniej!!! Do Opola dotarliśmy w niedzielę około godz. 15.
Strasznie już przynudzam, ale napiszę jeszcze raz - zdecydowanie za krótko byliśmy na wyspach! Precz z urlopami - wyjazdami 14-dniowymi! Zwłaszcza jeżeli jedzie się tak daleko! Czas to zmienić :wink: . Następny nasz wyjazd do Grecji, to będą pewnie znowu Wyspy Jońskie, zwłaszcza ze nie byliśmy na Kefalonii!

Obrazek

Dziękuję za uwagę i komentarze :) :!:
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.09.2009 09:57

To my dziękujemy za cudowną relację,zobaczyliśmy tyle pięknych miejsc i to za free :D
LABUZKA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 09.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) LABUZKA » 10.09.2009 10:38

Dziękuje Ci bardzo za tą relacje ,super się czytało i oglądało zdjęcia :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.09.2009 10:46

janusz.w. napisał(a):...Precz z urlopami - wyjazdami 14-dniowymi! ...

Przecz, precz, precz !
Do następnego.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 10.09.2009 12:28

eeeeeeeeeee, koniec :(

No to teraz czekam, jak znowu pojedziecie na jakiś paskudny urlop :D
pozdrawiam :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 10.09.2009 12:42

oginioszki napisał(a):To my dziękujemy za cudowną relację,zobaczyliśmy tyle pięknych miejsc i to za free :D


LABUZKA napisał(a):Dziękuje Ci bardzo za tą relacje ,super się czytało i oglądało zdjęcia


Cieszę się, że mogłem podzielić się widoczkami z tych miejsc... :D

YacYamaha napisał(a):Do następnego.


Tymona napisał(a):No to teraz czekam, jak znowu pojedziecie na jakiś paskudny urlop


:lol: ...a tak przy okazji... :wink: Jutro ruszam na chwilke do Cro :!: :D :D :D :!: (Obawiając się złej pogody, czyli jest szansa, że będzie paskudny :wink: :lol: ).

pozdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2009 18:26

Janusz, dzięki za kilka pomysłów na przyszłość :wink:
janusz.w. napisał(a):.... :lol: ...a tak przy okazji... :wink: Jutro ruszam na chwilke do Cro :!: :D :D :D :!: ....

i szerokiej drogi :papa:
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 10.09.2009 18:39

. Następny nasz wyjazd do Grecji, to będą pewnie znowu Wyspy Jońskie, zwłaszcza ze nie byliśmy na Kefalonii!

To bardzo dobry plan ja też mam nadzieje go w roku 2010 zrealizować :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 11.09.2009 14:14

Piotrek_B napisał(a):i szerokiej drogi :papa:


Dzięki :!:
Jeszcze chwila i biegnę się pakować... :D

m82m napisał(a):To bardzo dobry plan ja też mam nadzieje go w roku 2010 zrealizować


Jedź koniecznie :!: A po powrocie napisz relację :!:

pozdr
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.09.2009 14:39

Janusz - ale ze mnie łysa małupa...
Tu się takie rzeczy dzieją, a ja tu tak dawno nie zaglądałam... :oops: Serdecznie gratuluję wyprawy i zdobyczy górskiej! Zawsze robi na mnie wrażenie kiedy ktoś się wybiera w góry w upalnych krajach - nawet jeśłi wyzej mleko i chłodniej :D

A jeśli się o czymś marzy, to to się kiedyś ziści. Czego z serca życzę!!!

Cieszę się, że tak miło się Wam wypoczywało i że pokazałeś nam znów kawałek innego świata. A poza tym świetną ekipę tworzycie!

No to ciepło się ubieramy, farelkę włączamy i frappa do ręki! :lol: A Wy się wygrzejcie w Chorwacji!!!

Dzięki!!!

PS U mnie w pracy to się nawet cieszą, jak biorę miesiąc urlopu - trochę problemów i kombinacji, ale potem już szlaban do następnego roku :lol:
To prawda - 14 dni to zdecydowanie za mało. Miesiąc co najmniej ;)!!!Przez pierwszy tydzień człowiek i tak myśli o pracy, w drugim o niej zapomina, w trzecim wypoczywa, a w czwartym zaczyna za robotą tęsknić :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone