Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 23.10.2009 16:48

Zamówiliśmy apartament w Alikanas w pobliżu Tsilivi, podobno ładne plaże, a na tym nam zależało.
Lecimy samolotem, pierwszy raz w życiu, ale dopiero w lipcu:)
Odeta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 27.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Odeta » 30.11.2009 01:15

Hej:-) Mam pytanie, Lefkada mnie zauroczyła już dawno,
tylko co można zwiedzic(nie tylko na niej) mieszkając na tej wyspie?

Czy Agios Nikitas to w miare spokojne i urokliwe miejsce,czy raczej oblegane?
Czytałam dużo ale informacji znalazłam mało,a zdjęcia często nie oddają
prawdy.
Dzięki i pozdrawiam:-)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.12.2009 00:07

Odeta napisał(a):Hej:-) Mam pytanie, Lefkada mnie zauroczyła już dawno,
tylko co można zwiedzic(nie tylko na niej) mieszkając na tej wyspie?

Czy Agios Nikitas to w miare spokojne i urokliwe miejsce,czy raczej oblegane?
Czytałam dużo ale informacji znalazłam mało,a zdjęcia często nie oddają
prawdy.
Dzięki i pozdrawiam:-)


Ciężkie pytanie :wink:
My niestety za mało czasu tam spędziliśmy aby doradzać. Na pewno Parga bo tam byłem i faktycznie jest piękna :!: Musisz poszukać w przewodnikach i stwierdzić co Cię interesuje... Amfilochia? Vonitsa? Preveza? Nikopolis?

Samo Agios Nikitas jest urokliwe i klimatyczne, pięknie położone.
Byłem tam w lipcu... w pierwszej połowie lipca :wink: Wielkich tłumów nie było. Ale na pewno nie jest to jakaś dziura, a raczej mały kurort. Leży pomiędzy słynnymi piaszczystymi plażami - Pefkoulią i Milos (o tych miejscach zapewne więcej może powiedzieć KOL, o ile dobrze pamiętam). Ja na pewno mogę polecić plażę w okolicy Poros (zdjęcia są w relacji). Tam bardzo nam się podobało :!:

pozdr
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 01.12.2009 10:07

Na Lefkadzie mnie się podobało wybrzeże zachodnie.Oprócz sławnych plaż o których już na pewno czytałaś spotkasz wiele typowo greckich uroczych wiosek /interior wyspy/.Jeżeli lubisz spokój to Plaża Egremni będzie idealna,tylko potrzebna dobra kondycja ponieważ zejście ekstremalne.Na Porto Katsiki ludzi w południe dużo ale miejsce piękne /dobrze tu być z rana do 12- 13 lub póznym popołudniem./Stąd już niedaleko do Przylądka Lefkas.
Z Nidri pływają statki wycieczkowe po okolicznych wyspach 20 euro od osoby.Vasilliki natomiast to dobre miejsce dla lubiących sporty wodne.
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 01.12.2009 19:36

janusz.w. napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):...Zdaje się, że będziemy musieli wrócić do Grecji i zobaczyć wyspy... Zakynthos... (pięknie tam)

Pozdrav :papa:


Koniecznie :) :!:

felder*eagles alias Doctor Wu napisał(a):Januszu, czy pozwolisz że na jakiś czas przed wyjazdem poproszę o kontakt na priv aby poznać informacje które mogą mnie interesować?


Jasne :!: Jeżeli tylko będę potrafił pomóc, to z wielką chęcią poopowiadam... :wink:

pozdr


Cześć J. i inni bywalcy wysp greckich :papa:
No to pozwolę sobie na pierwsze pytanie, o nocny przejazd promem. Zakładam że nawet w lipcu na morzu będzie zimno. Czy dla osób które śpią na decku załoga daje jakieś koce, czy trzeba mieć własne. A co z tymi co wykupią fotele lotnicze? Czy w zestawie jest jakieś okrycie? Mam nadzieję że pamiętasz ...
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.12.2009 20:16

...a witam kolegę na 'F' ze zmienionym nickiem :wink: :)

Załoga nie rozdaje okryć :!: Przynajmniej ja nigdy takiej akcji nie widziałem :lol:
Na promach na Zante to generalnie chyba nie ma potrzeby tzw. "deck'a". Mejsc na wygodnych fotelach wewnątrz jest full :) a i podróż trwa krótko.

pozdr

P.S.
Wrzucam jeszcze dwa zdjęcia w temacie 'deck'... :wink:

Obrazek

Mi zawsze jest ciepło :lol:

Obrazek

Ale inni potrzebują okrycia :lol: :lol: :lol:

Z tym, że to nie było na promie na Zante :!:
Ostatnio edytowano 03.12.2009 10:38 przez janusz.w., łącznie edytowano 1 raz
Odeta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 27.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Odeta » 02.12.2009 00:09

janusz.w. napisał(a):
Odeta napisał(a):Hej:-) Mam pytanie, Lefkada mnie zauroczyła już dawno,
tylko co można zwiedzic(nie tylko na niej) mieszkając na tej wyspie?

Czy Agios Nikitas to w miare spokojne i urokliwe miejsce,czy raczej oblegane?
Czytałam dużo ale informacji znalazłam mało,a zdjęcia często nie oddają
prawdy.
Dzięki i pozdrawiam:-)


Ciężkie pytanie :wink:
My niestety za mało czasu tam spędziliśmy aby doradzać. Na pewno Parga bo tam byłem i faktycznie jest piękna :!: Musisz poszukać w przewodnikach i stwierdzić co Cię interesuje... Amfilochia? Vonitsa? Preveza? Nikopolis?

Samo Agios Nikitas jest urokliwe i klimatyczne, pięknie położone.
Byłem tam w lipcu... w pierwszej połowie lipca :wink: Wielkich tłumów nie było. Ale na pewno nie jest to jakaś dziura, a raczej mały kurort. Leży pomiędzy słynnymi piaszczystymi plażami - Pefkoulią i Milos (o tych miejscach zapewne więcej może powiedzieć KOL, o ile dobrze pamiętam). Ja na pewno mogę polecić plażę w okolicy Poros (zdjęcia są w relacji). Tam bardzo nam się podobało :!:

pozdr




Dziury nie szukam:-) Ale fajnego klimatu. Zdjęcia i miejsce super ,relacje już dawno przeczytałam.
Dzięki za info :D
Odeta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 27.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Odeta » 02.12.2009 00:15

carnivalka napisał(a):Na Lefkadzie mnie się podobało wybrzeże zachodnie.Oprócz sławnych plaż o których już na pewno czytałaś spotkasz wiele typowo greckich uroczych wiosek /interior wyspy/.Jeżeli lubisz spokój to Plaża Egremni będzie idealna,tylko potrzebna dobra kondycja ponieważ zejście ekstremalne.Na Porto Katsiki ludzi w południe dużo ale miejsce piękne /dobrze tu być z rana do 12- 13 lub póznym popołudniem./Stąd już niedaleko do Przylądka Lefkas.
Z Nidri pływają statki wycieczkowe po okolicznych wyspach 20 euro od osoby.Vasilliki natomiast to dobre miejsce dla lubiących sporty wodne.


Ja też myśle o pobycie na zachodnim wybrzeżu,ale oczywiście chciałabym zjechac całą wyspe.Naczytałam i naoglądałam sie wiele na temat tych pięknych plaż. A Athani?Sama nie wiem... Agios Nikitas jakoś mnie zauracza :)

Dzięki wielkie za info :D
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 02.12.2009 09:23

Ja nocowałam właśnie w Athani .Wydaje mi się że to dobra baza wypadowa do wszystkich zakątków wyspy,a te bardziej odległe można zwiedzić po drodze do lub podczas powrotu.Nie wiem jak miasteczko Agios Nikitas ale chyba ładniejsza plaża w pobliżu to Kathisma,tylko tutaj trzeba dojść z wioski nad morze dość kawałek na nogach. :)
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009
Vasiliki

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 25.12.2009 19:08

Czy ktoś może mi coś powiedziec na temat miejscowości Vasiliki, czy mogła on by się nadawać na wycieczki do zachodnich plaż wyspy?
mam jeszcze jedno pytanie ; czy przejezdna jest autostrada Joannina - Grevena - Saloniki ?
Z góry dziękuje
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 26.12.2009 13:48

Janusz - relacja świetna.
Odwiedziłem te wszystkie miejsca plus Kefalonię w czerwcu w tym roku.
Jestem zachwycony Grecją do tego stopnia, że w przyszłym roku planuję wyjazd na Kretę.
Wiem, że Ty również tam byłeś.
Powiedz z jakim wyprzedzeniem załatwiałeś bilety na prom z Pireusu i gdzie (Promy.pl, Petpolonia, czy w jakimś biurze podróży).
Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.12.2009 11:59

robo111
Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania :( W Vasiliki nie byliśmy, a autostradą jechaliśmy tylko kawałek od Iogumenitsy do zjazdu Kalambaka/Trikala. Nie wiem jak jest dalej w kierunku Salonik..., ale coś mi się wydaje, że jeszcze nie do końca jest gotowa.

Mariuszu
Pamiętam, że byliście na Jońskich :)
Co do biletów na Kretę, to my kupowaliśmy bezpośrednio ze strony Aneka, tak pod koniec lutego (wyjazd był w sierpniu i trochę obawiałem się tłoku). O ile pamiętam Petpolonia (czyli promy.pl) miała bardzo zbliżone ceny. Ale ja "obraziłem" się na nich :lol: , bo nie chcieli dać żadnej znizki, stałym klientom :!:
Fajnie, że tam się wybieracie :!:

pozdr
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 28.12.2009 11:04

janusz.w. napisał(a):Co do biletów na Kretę, to my kupowaliśmy bezpośrednio ze strony Aneka, tak pod koniec lutego (wyjazd był w sierpniu i trochę obawiałem się tłoku). O ile pamiętam Petpolonia (czyli promy.pl) miała bardzo zbliżone ceny. Ale ja "obraziłem" się na nich :lol: , bo nie chcieli dać żadnej znizki, stałym klientom :!:
Fajnie, że tam się wybieracie :!:

pozdr

Janusz, czy pamiętasz może gdy kupowałeś na ANEK, czy były dodatkowe koszty przy zakupie biletu? Na ich stronie nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Natomiast gdy się zamawia poprzez stronę greekferries.gr, oni biorą opłatę za wystawienie 15 Euro i 25 E za DHL.
Po głowie chodzi mi niebezpieczna myśl, aby kupić bilety na miejscu, jako że nasz termin to przełom czerwca i lipca, a prom w środku tygodnia. Sądzę że wtedy nie będzie maksymalnego obłożenia.
Może ktoś ma pełniejsze informacje i skomentuje ten pomysł?
Pozdrowienia
Marek
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007
Re: Vasiliki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 28.12.2009 11:09

robo111 napisał(a):mam jeszcze jedno pytanie ; czy przejezdna jest autostrada Joannina - Grevena - Saloniki ?
Z góry dziękuje

Cześć
Na stronie o autostradach greckich pisało że autostrada A2 już jest czynna.

30 May 2009 Prime-Minister Konstantin Karamanlis open the last parts of the A2

Ale ta strona nie wygląda :evil: na oficjalną ....
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006
Re: Vasiliki

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 28.12.2009 19:39

robo111 napisał(a):Czy ktoś może mi coś powiedziec na temat miejscowości Vasiliki, czy mogła on by się nadawać na wycieczki do zachodnich plaż wyspy?
mam jeszcze jedno pytanie ; czy przejezdna jest autostrada Joannina - Grevena - Saloniki ?
Z góry dziękuje


W 2008 roku autostrada była tylko w części oddana do użytku

Z Vasiliki śmiało możesz podjechać do zachodniego wybrzeża,tylko nie warto jechać na skróty ale przez Kamilio.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone