Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 19.08.2009 12:44

Długo zastanawiałem się nad miejscem naszego urlopu w 2009 roku. Na początku była Sardynia, potem Sycylia, a skończyło się na Grecji. Sardynia odpadła, bo nie mogliśmy pozwolić sobie na wcześniejszy zakup biletów promowych poza tym naczytałem się gdzieś o bardzo kiepskim standardzie kempingów. Sycylia była bardzo długo na 'tapecie' (zwłaszcza po przeczytaniu relacji Jo_Anny), niestety wysoki kurs euro zmusił nas do rezygnacji. Ostatecznie została Grecja, którą bardzo lubimy i która jest nam już trochę znana, to nasz trzeci wyjazd do tego kraju.
Skład osobowy też ulegał pewnym zmianom i w końcu pojechało 8 osób. Idąc za zeszłoroczną radą kulki53 :wink: jechały dwie Skodziny kombi, a żeby było śmieszniej, to pojechała moja 'stara' Skoda i moja 'nowa' Skoda :wink: . W lutym sprzedałem 'starą' koleżance, która jeździ z nami na urlopy, a sam kupiłem ciut nowszy model...
Na dzień wyjazdu wyznaczyliśmy piątek 3 lipca, a to dlatego, że 2 lipca ostatecznie zamknięte zostały listy licealistów. Luk został przyjęty tam gdzie chciał i ze spokojną głową mogliśmy ruszyć na urlop.
Przewidując, że przepastne bagażniki mogą okazać się jednak za małe, pożyczyliśmy jeszcze baxa dachowego (podziękowanie dla Maćka1956 za wszelkie porady!).
Pakowanie tradycyjnie zaczęliśmy ok. godz. 18, gotowi byliśmy ok. godz. 19.30, zmieściło się wszystko, ale dosłownie na styk! Ja nie wiem jak to było dawniej, kiedy jeździliśmy 'maluchami' czy Fiatem Uno... Coraz więcej rzeczy wozimy ze sobą...

Obrazek

Obrazek

Standardowa trasa prowadziła przez Czervonohorskie, Brno, Bratysławę, Budapeszt, Belgrad do Plaki na nasz 'znajomy' kemping. Droga jak po sznurku, bez przygód, ale niestety z 2 godzinną kolejką na granicy Węgry - Serbia i ponad godzinną Serbia - Macedonia. Koszmarne ilości obywateli Turcji gnały do domu... O tej trasie pisałem już
[url=http//https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17500]TU[/url]
teraz nie będę się powtarzał, bo wyglądała ona prawie identycznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przez kolejki na granicach złapaliśmy spore opóźnienie i na 'Olympos Beach' zajechaliśmy ok. godz. 22.30 (1660 km z Opola). Przywitał nas bardzo sympatycznie ten pan co zwykle, zniżka też tak jak zwykle! Szybko znaleźliśmy odpowiednie miejsce i popijając piwo rozbiliśmy namioty. Następny dzień przeznaczony był na odpoczynek po podróży, czyli w ciągu dnia plaża, a wieczorem spacerek do Leptokarii (10 km!). Znudziła mi się już Leptokaria, ale gdzieś trzeba było wypić pierwszą frapee :) .
W niedzielę po spakowaniu obozu ruszyliśmy w kierunku Kilini.
Ostatnio edytowano 08.09.2009 12:14 przez janusz.w., łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.08.2009 13:00

Prawdziwy wysyp pięknych opowieści na forum.
Aż można się pogubić - żeby tego uniknąć wpisuję się i tu i będę wiernie kibicował.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.08.2009 13:20

oddawaj! to moje zdjęcia :wink:

zapisuję się i zapraszam do mojej "Z Gdańska do Grecji" :) - niestety - zdjęcia mi fotosik usunął :@(

Krystof
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 19.08.2009 13:23

Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na fotki i co było dalej.... :D :D :D
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 19.08.2009 13:26

Fajnie sie zaczyna :D czytam i ogladam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 19.08.2009 13:44

Witam serdecznie wszystkich :D :!:

JacYamaha napisał(a):Prawdziwy wysyp pięknych opowieści na forum.
Aż można się pogubić - żeby tego uniknąć wpisuję się i tu i będę wiernie kibicował.


Faktycznie wysyp ogromny :)


Krystof napisał(a):oddawaj! to moje zdjęcia

zapisuję się i zapraszam do mojej "Z Gdańska do Grecji" - niestety - zdjęcia mi fotosik usunął :@(

Krystof


Ależ ja czytałem Twoją relację :!: I nawet coś tam komentowałem... :wink:

Aneta.K napisał(a):Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na fotki i co było dalej....


Ciąg dalszy oczywiście nastąpi :)

oginioszki napisał(a): Fajnie sie zaczyna czytam i ogladam


Miło widzieć tu opolankę :D

pozdr
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.08.2009 13:51

ja też się dopisuję, bo w przyszłym roku Grecja, a każda informacja, rada, wskazówka niezwykle cenne
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.08.2009 13:53

I nawet coś tam komentowałem...
a no tak ... :oops:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.08.2009 18:03

No faktycznie jest w tym sezonie :D co czytać - piszą i nowicjusze i tacy starzy relacyjni :D wyjadacze jak Janusz.
Oczywiście czekam na upragniony ciąg dalszy.
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2009 18:10

Póki co widzę na fotkach znajome miejsca :wink:
Jakbym się przeniósł o tydzień wstecz :lol:
Czekam na opis tej trasy bo zastanawiam się nad nią pod kątem przyszłego roku.....w sumie jeszcze po powrocie nie odpocząłem do końca ale nie ma to jak planowanie miejsc pobytu, szczególnie jak jest inspirator 8)
Pozdrav
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.08.2009 18:37

i ja zamierzam tu zaglądać, i przypominać: "nie spać - relacjonwać"

pozdrawiam
:D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 20.08.2009 08:05

wojan napisał(a):No faktycznie jest w tym sezonie :D co czytać - piszą i nowicjusze i tacy starzy relacyjni :D wyjadacze jak Janusz.
Oczywiście czekam na upragniony ciąg dalszy.
:papa:


No i po raz pierwszy (chyba...) ucieszyłem się, że zostałem zaliczony do starych :lol: :wink:

Piotrek_B napisał(a):Póki co widzę na fotkach znajome miejsca
Jakbym się przeniósł o tydzień wstecz
Czekam na opis tej trasy bo zastanawiam się nad nią pod kątem przyszłego roku.....w sumie jeszcze po powrocie nie odpocząłem do końca ale nie ma to jak planowanie miejsc pobytu, szczególnie jak jest inspirator
Pozdrav


Dużo 'zdrajców' w tym roku :lol: :wink: I widzę, że w przyszłym roku też ich trochę się zapowiada :lol:
Szkoda, że nie mamy oddzielnego działu na relacje zakątków 'innych'... :( :!:

Arek napisał(a):ja też się dopisuję, bo w przyszłym roku Grecja, a każda informacja, rada, wskazówka niezwykle cenne


Oj warto do Grecji, warto... :!:

pozdr
Ostatnio edytowano 20.08.2009 10:18 przez janusz.w., łącznie edytowano 1 raz
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 20.08.2009 08:12

Tymona napisał(a):i ja zamierzam tu zaglądać, i przypominać: "nie spać - relacjonwać"

pozdrawiam
:D


Witam serdecznie :!: ...czyli wszystko w normie... :lol: :wink:
A tak nawiasem mówiąc, to nad moimi relacjami z Grecji jakiś fatum wisi :!: Dwa lata temu przy opisywaniu Krety padł mi komp, a w tym roku znowu musiałem lapa do serwisu oddać :cry: Pozostaje mi albo pisanie z pracy, albo będę musiał jakoś dopchać się do kompa syna... co nie będzie proste :wink: . O wyrozumiałość zatem proszę :!:

pozdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2009 08:32

janusz.w. napisał(a):....Dużo 'zdrajców' w tym roku :lol: :wink: I widzę, że w przyszłym roku też ich trochę się zapowiada :lol: .....

Na jednym z internetowych forów turystycznych widziałem fajny opis w sygnaturce usera:
"ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, ŻEBY SIEDZIEĆ W JEDNYM MIEJSCU"
i tak trzymać ;-)
janusz.w. napisał(a):....Szkoda, że nie mamy oddzielnego działu na relacje zakątków 'innych'... :( :!:

Póki co dział "Jak nie Chorwacja to....." zastępuje jego brak.
Jak mnie skleroza nie dopadnie to pogadam z kim trzeba ;-) i może rzeczywiście coś by sie wydzieliło na same relacje.
Pozdrav
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.08.2009 10:05

Lefkada. Lefkada!Przyłaczam się!Do czytelnii :D
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone