Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 21.08.2009 11:01

Kiedyś pojedziemy po Waszych śladach ;) .
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 21.08.2009 13:17

janusz.w. napisał(a):Tu masz linka:
http://www.zanteweb.gr/zakynthos.zante/en/camping-zante
Kemping w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niz na tej stronce :!:

pozdr


Dziękuję!!!Zaraz zerkam na stronke.

Edit:
Jakoś nie mogę znaleźć cennika :roll:
A ja z cena za prom na Zakyntos?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 21.08.2009 13:25

My już wiemy, że pojedziemy. Wystarczyło, że dojechaliśmy tu na tę dziką grecką plażę na jeden jedyny dzień i natychmiast zdecydowaliśmy. We wrześniu w przyszłym roku zdradzamy Chorwację i rozpoczynamy romans z Grecją. Zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia.

Obrazek

Na pewno nie będzie to przelotny związek. I na pewno będzie również po Twoich śladach.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 21.08.2009 14:30

hmmm, nieźle to wygląda ... super zdjęcia ... w sumie, to zdaje się nigdzie nie napisałem, że nie pojadę więcej do Grecji!? ;@)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.08.2009 14:34

Terenowa 8O Skoda 8O Octawia 8O Kombi 8O :wink: - moje nowe marzenie? :lol:
Bo jak przeczytałem o greckich drogach na wyspach to mnie lekkie obawy wzięły czy całe 68 KM Felicji 1.3 da na nich radę :lol:
Tak czy inaczej, miło mi że zastosowaliście się do mojej rady co do wyboru marki pojazdu :wink: bo nie ma to przecież jak rady forumowiczów z cro.pl :D

A poważnie to co za ludzie z tych Greków by zamalowywać drogowskazy? :evil:

Jak już Lidia napisała, za rok - kierunek Grecja, chociaż chyba nieco inne rejony + Albania. Może się uda.......... :roll:

Z namiotowym pozdrowieniem - kulka53 :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.08.2009 09:19

ally napisał(a):
janusz.w. napisał(a):Tu masz linka:
http://www.zanteweb.gr/zakynthos.zante/en/camping-zante
Kemping w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niz na tej stronce :!:

pozdr


Dziękuję!!!Zaraz zerkam na stronke.

Edit:
Jakoś nie mogę znaleźć cennika :roll:
A ja z cena za prom na Zakyntos?


Wiesz, chyba nie znajdziesz cen... My nie dostaliśmy rachunku ani choćby kartki z odręcznym wyliczeniem :?
Wyszło nam 7 euro za noc/osoba (licząc samochód/namiot/osoba).
Cena promu: 8,20 - osoba, 37,50 - samochód, w jedną stronę.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.08.2009 09:29

Witam serdecznie :!:
helen :)
Lidio :)
kulko :)

'Terenowa' Skodzina fajnie dawała sobie radę :) , ale przy Waszych wyczynach Felicją to pikuś :lol: Także myślę, że te Wasze 68 KM to jakieś takie bardzo rasowe... :wink: :!: Poza tym to wydaje mi się, że znacznie trudniejszymi drogami jeździliście :!:
Z zamazanymi znakami w Grecji spotkaliśmy się po raz pierwszy - paranoja :!: Myślałem, że to może tylko na wyspach, ale Krystof o takiej samej sytuacji pisał :?
Lidio, piękana ta Twoja plaża 8) :!:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.08.2009 10:48

Kolejny dzień to dopołudniowe nuuudyyyy... morze, basen, a po południu wycieczka na słynną plażę Gerakas. Ładna, piaszczysta, na jej początku i końcu skały. Słynna z powodu znajdujących się na niej gniazd lęgowych żółwi. W przeciwieństwie do dnia poprzedniego dojazd dziecinnie prosty :) . Na końcu drogi duży plac, na jego środku znak 'rondo' :wink: , a ronda brak, grzecznie okrążyliśmy znak i stanęliśmy na pobliskim, bezpłatnym parkingu. Dwie godziny spędziliśmy na plaży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w jednej z wielu knajpek przy drodze, z pięknym widokiem na wybrzeże i Peloponez.

Obrazek

Pod wieczór dotarliśmy do Zkynthos, spacerowaliśmy po mieście, w okolicach portu...


Obrazek


Obrazek


Obrazek

We czwartek część ekipy postanowiła podjechać do Agios Nikolaos w celu zarezerwowania łodzi na rejs do Błękitnych Grot i Zatoki Wraku, który zaplanowaliśmy na dzień następny. W Agios panowała leniwa atmosfera, wszystkie łodzie stały już bezczynnie, po powrocie z wycieczek. Marudząc trochę oglądaliśmy ten sprzęt w nadziei, że uda się wytargować dobrą cenę... Nic z tego! Grek się nie dał! 20 euro od osoby :? Zapłaciliśmy zaliczkę i umówiliśmy się na dzień następny na godzinę 10. Łódź miała zabrać max 12 osób. W sumie dosyć kameralnie :wink: . Kapitan cały czas zapewniał nas, że nie będziemy żałować!

Obrazek

Obrazek

Ponieważ sprawę załatwiliśmy szybko, to jeszcze postanowiliśmy pojechać na drugą stronę wyspy do Kambi, miejsca gdzie są najwyższe, 300 metrowe klify. Droga znowu była bardzo ciekawa :) , a klify rewelacyjne!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia nie oddają w pełni genialnych widoków! Wracaliśmy oczywiście naokoło, żeby napawać się jeszcze innymi, nowymi miejscami i okolicami.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.08.2009 12:30

Ehhhh pięknie, pięknie!!!!

(muszę poszukac cennika za prom, bo zestaw auto + 6 metowa przyzczepa może być kosztowny... a Lefkada ma most :) )
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.08.2009 12:43

ally napisał(a):Ehhhh pięknie, pięknie!!!!

(muszę poszukac cennika za prom, bo zestaw auto + 6 metowa przyzczepa może być kosztowny... a Lefkada ma most :) )


Ceny za zestaw auto + przyczepa to coś koło 45 euro.

http://www.ferries.gr/booking/

pozdr
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 22.08.2009 22:56

Janusz, następna rewelacyjna wyprawa, widzę że Grecja ciągnie :) No i gratuluję nowej bryki. Forumowe skodzinki dają czadu aż miło... Wy, Kulki, PAPy, moja też niezgorsza :lol: Czy kogoś pominąłem? :)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 23.08.2009 00:16

zawodowiec napisał(a):Janusz, następna rewelacyjna wyprawa, widzę że Grecja ciągnie :) No i gratuluję nowej bryki. Forumowe skodzinki dają czadu aż miło... Wy, Kulki, PAPy, moja też niezgorsza :lol: Czy kogoś pominąłem? :)


Witam serdecznie świeżo upieczonego żonkosia :wink: :) :!:
Fakt, bardzo lubię Grecję :D
...a Skodzinek jeszcze pewnie kilka jest :!:

pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.08.2009 12:03

Janusz. Ja trochę tak przyzeimnie zapytam :oops: :oops: :oops: jak z czystością na tych wyspach?Ja bedąc na Rodosjakiś czas temu - niestety napatrzyłam się na brak dbałości o wyspe :(
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 23.08.2009 12:35

ally napisał(a):
to tniemy nad polskie morze 8) (takie jedno miejsce mam umyśone w ciszy i spokoju)

Hej a możesz zdradzić to miejsce ? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 23.08.2009 12:58

A nie ma problemu - z tym, że znam je z opowiści i nie jest nad samym morzem .... to kemping w Smołdzinie :) Wydaje się być idealnym dla ludzi lubiących ciszę i spokój, no chyba ze sie jedzie w czasie landroverowego spotkania końcem czerwca hihiihih. Napewno tam zawitam wiec napiszę relację, :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone