Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 15.09.2009 12:09

Janusz super relacja :!: Ale u Ciebie tak zawsze :D .
No i ta Grecja bardzo pociągająca - inna niż sobie wyobrażałam, nawet miejscami podobna do Chorwacji :lol:

Dzięki za opis i pokazanie cudnych widoków!

:papa:
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 17.09.2009 10:07

Dzięki za super fajną relację. Strasznie chciałam tam w tym roku pojechać, ale z różnych względów nie mogłam jechać "w nieznane" i zaliczyłam coroczny standard z małymi urozmaiceniami. Jednak strasznie ta część Grecji po mnie "chodzi" (kiedyś byłam na dla mnie niefajnym olimpijskim wybrzeżu i mam nadzieję zmazać ten obraz Grecji). Myślałam o Pardze jako o miasteczku "wypadowym" właśnie na wyspy i wysepki i ukryte w skałkach dzikie zatoczki. Ale jak to będzie u mnie wyglądało za rok to się dopiero okaże właśnie z tych różnych przyczyn...

janusz.w. napisał(a):przed Budapesztem, było koszmarnie zimno :? .

To niezła anomalia :wink: ja tam zawsze trafiam na patelnię.

Jeszcze raz dzięki za super opowiadanie! :P :P :P :P :P
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 17.09.2009 11:20

Super się czytało

pozdrav
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 17.09.2009 11:52

Dzięki Janusz :D

PZDR
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 19.09.2009 16:14

piękne fotki, zwłaszcza te z Błękitnych Jaskiń i Zatoki Wraku, jestem pod wielkim wrażeniem i proszę o więcej zdjęć. Sama mam marzenie, żeby w kolejne wakacje tam pojechać, ale to zobaczymy...
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 21.09.2009 10:01

Piszę będąc w szoku... po powrotowym... :wink: :lol:

shtriga

... kurcze nigdy nie miałem miesięca urlopu :!: Chyba już czas spróbować :)

marsylia

Masz całkowitą rację :!: Grecja jest bardzo pociągająca i... faktycznie miejscami przypomina Cro :D

meeg

Ooo :!: Fajnie, że tu wpadłaś :)
Parga to świetne miejsce 'bazowe', życzę Ci więc aby 'różne względy' jednak pozwoliły na wyjazd w te okolice :!:

P.S.
W sobotę spacerowaliśmy po Twoim ulubionym Primosten :!:

adamk3
Rafał K

Cieszę się bardzo, że się podobało :)

kkra

Fotki jakoś wyszły, bo miejsca pikne :!: Życzę zrealizowania marzenia wyjazdowego :!:

pozdr
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 21.09.2009 11:12

janusz.w. napisał(a):W sobotę spacerowaliśmy po Twoim ulubionym Primosten :!:


:P :P :P

A jeśli masz więcej fotek Pargi i z wysp i jakieś wskazówki lub rady odnośnie tamtych rejonów to jeśli można prosić podeślij mi na maila kornati(malpa)o2.pl

Z góry dzięki :P :P :P
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 09.10.2009 20:16

janusz.w. napisał(a):
Obrazek



Orlik rulezzzz 8)
W zeszłą sobotę zaliczyłem tam gola i trzy asysty :sm:

Zapisuję się do kalendarza wyjazdowego 2010 Hellas : Kreta wybrzeże południowe, z dala od taśmociągów turystycznych Heraklionu i Rethimnonu.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 10.10.2009 00:36

Obejrzałem wszystko i...
klapy mi opadły. 8O 8O 8O

Zwłaszcza po fotach z Plaży z wrakiem, bo ja ją widziałem ale z łodzi, a tu widzę, że jednak da się turyście wejść na samą krawędź klifu, co mnie natychmiast orzeźwiło (ktoś mi kiedyś mówił, że się tam nie da normalną drogą i trzeba wiedzieć gdzie iść).
Dla tego widoku, złamałbym zasady i został tam chyba z tydzień, żeby to i te bajecznie kolorowe skały oraz groty pofocić.
Hiszpania musi zaczekać.
Niby tam byłem w okolicach, ale na takim Zakhyntos nie widziałem ani grot ani tych wspaniałych skał niczym przekrojony tort wielokolorowy na owej plaży o której piszesz.

Natomiast jedno widac od razu. Wszędzie mieliście tłumy i to miejscami straszne, natomiast my byliśmy na przełomie IX/X i na całe szczęście ludzi nie było niemal wcale.
Tylko że wtedy jest pewien problem z wynajęciem łodzi. Bo mało kto chce dla 2 osób popłynąc za normalną cenę.

W każdym razie po Twej relacji jestem już ugotowany.
Co znaczy cyfra! :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 10.10.2009 14:11

O :!:
Jeszcze tu zaglądacie... :)
Witam Panów 'na F' :wink:

felder*eagles napisał(a):Zapisuję się do kalendarza wyjazdowego 2010 Hellas : Kreta wybrzeże południowe, z dala od taśmociągów turystycznych Heraklionu i Rethimnonu.


No i pięknie :!: A samochodem :?: Tak jakMY 8)

Fatamorgana napisał(a):Obejrzałem wszystko i...
klapy mi opadły.

Zwłaszcza po fotach z Plaży z wrakiem, bo ja ją widziałem ale z łodzi, a tu widzę, że jednak da się turyście wejść na samą krawędź klifu, co mnie natychmiast orzeźwiło (ktoś mi kiedyś mówił, że się tam nie da normalną drogą i trzeba wiedzieć gdzie iść). ...


W sumie to z plaży w Zatoce Wraku to raczej ciężko na szczyt klifu dotrzeć..., ale da się tam dojechać (tak jak pisałem) asfaltem). Groty też polecam :!:
Ludzi w rejonach ZW było sporo, niestety, ale w tym roku nie mieliśmy możliwości jazdy w innym terminie :?

pozdr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2009 14:39

Dopiero teraz tu dotarłem :D. Zdaje się, że będziemy musieli wrócić do Grecji i zobaczyć wyspy... Zakynthos... (pięknie tam) Tylko kiedy :?: tego nie wie nikt na chwilę obecną. Janusz wspaniały deser przed powrotem do domu, wyprawa na Mytikasa... kolejna... nieudana... i marzenia, że może kiedyś... a starzejemy sie wszyscy ;)

Pozdrav :papa:
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 10.10.2009 16:25

janusz.w. napisał(a):O :!:
Jeszcze tu zaglądacie... :)
Witam Panów 'na F' :wink:

felder*eagles napisał(a):Zapisuję się do kalendarza wyjazdowego 2010 Hellas : Kreta wybrzeże południowe, z dala od taśmociągów turystycznych Heraklionu i Rethimnonu.


No i pięknie :!: A samochodem :?: Tak jakMY 8)


pozdr


Ceny biletów dla 3 osób na stronie LOT i wynajem auta w Grecji na parę dni, w porównaniu z planowanymi kosztami podróży samochodem są identyczne pod warunkiem, że kupię je teraz, na 8 miesięcy przed wyjazdem. Zakładam że na wiosnę trochę podrożeją :evil: i to pod warunkiem, że LOT przez ten czas nie zbankrutuje. Ceny czarterów jeszcze wyższe niż lotów rejsowych, a rozkład jazdy mniej korzystny. Tanie linie lotnicze są tanie raczej dla osób których cel podróży nazywa się Luton czy Stansted.
Chyba więc zdecyduję się na Twoją trasę, którą już od dawna studiuję 8)
A wolność podróżowania, widoki zza szyby, obserwacja greckich kierowców w akcji - bezcenne
Januszu, czy pozwolisz że na jakiś czas przed wyjazdem poproszę o kontakt na priv aby poznać informacje które mogą mnie interesować?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 12.10.2009 08:53

Leszek Skupin napisał(a):...Zdaje się, że będziemy musieli wrócić do Grecji i zobaczyć wyspy... Zakynthos... (pięknie tam)

Pozdrav :papa:


Koniecznie :) :!:

felder*eagles napisał(a):Januszu, czy pozwolisz że na jakiś czas przed wyjazdem poproszę o kontakt na priv aby poznać informacje które mogą mnie interesować?


Jasne :!: Jeżeli tylko będę potrafił pomóc, to z wielką chęcią poopowiadam... :wink:

pozdr
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 22.10.2009 21:46

Zaliczka na Zakintos poszła:) czekam na lato:)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 23.10.2009 12:34

kkra napisał(a):Zaliczka na Zakintos poszła:) czekam na lato:)


Nooo :!: Extra :!:
Czyli marzenie w realizacji... :)
Jaki rejon :?: Samolot, samochód... :?:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Zakynthos, Lefkada...-2009 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone