Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 20.05.2010 13:32

Co do wyjazdu , planuje wyjazd ok 1-3lipca
(w zależności jak kwatere jakąś znajde itp). jestem na etapie wysylki maili z zapytaniem -te najdroższe odpowiadają najszybciej (17e/osobke)


Piotrek B, Staram się wertować te tematy, szukam ... 8) powoli ... ale.

Moze bedzie szybciej zadać konkretne i nurtujące mnie pytania:

1)jak wyglada trasa przez Bulgarie (jako alternatywa dla Macedonii, Serbii) - jakość dróg, warunki jezdne itp

2) Dostępność LPG, itp (jeśli masz takie info).



Dzieki za odp ;) lub za linka.

Edit: śledze twoje posty np o trasie na turcje

Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2010 16:00

Idzik napisał(a):1)jak wyglada trasa przez Bulgarie (jako alternatywa dla Macedonii, Serbii) - jakość dróg, warunki jezdne itp

W BG drogi (i ich oznakowawie) generalnie są, jak to mawiają, "wporzo" :lol:
Małym wyjątkiem jest tzw. obwodnica Sofii - ale Ty jadąc do Grecji praktycznie tylko mały kawałek masz do jej pokonania tak, że nie da Ci w 4 litery :wink:
Generalnie trasa Serbia - Bułgaria (granica Gradina/Kalotina) - Grecja (granica Kulata/Promachonos) jest szybka, bezproblemowa i o dobrym stanie nawierzchni.
Wjeżdzając do Bułgarii pamietaj o zakupie winiety - nie ma znaczenia, że autostradą praktycznie nie będziesz tam jechał - winieta obowiązuje na drogi, nie tylko na autostrady.
Winietę kupisz na granicy - zero problemów - tylko kupuj za leva bo na euro przeginają pałę na maxa (w ub roku próbował mi wciskać cwaniaczek kurs eur/lv 1:1 :twisted: ) 10 Lv za 7 dni, lub 25 lv za miesiąc
Jak jest znak ograniczenia prędkości + info o kontroli radarowej to radzę zdjąć noge z gazu - zazwyczaj za znakiem stoją z suszarką (o BG mowa)
Idzik napisał(a):2) Dostępność LPG, itp (jeśli masz takie info)

Na LPG teraz już mało zwracam uwagę ale na sieciówkach OMV czy LUKOIL (w BG) jest.
W Serbii przy autobanie też zero problemów z gazem.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 20.05.2010 17:03

Piotrek_B

Czy twoim zdaniem ma sens jazda przez Bułgarię?? czy jeśli jedzie się już przez Serbię to nie lepiej kontynuować jazdę do Grecji przez Macedonię??

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2010 19:05

taurus napisał(a):Czy twoim zdaniem ma sens jazda przez Bułgarię?? czy jeśli jedzie się już przez Serbię to nie lepiej kontynuować jazdę do Grecji przez Macedonię??

Jak jedziesz do Tracji i Turcji to tak.
Jak na południe GR to lepiej przez Macedonie.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 20.05.2010 19:29

Tak też myślałem.

Serdecznie pozdrawiam.
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 20.05.2010 22:07

Dobra dzięki 8)

Wniosek z tego wszystkiego jeden :)

najlepiej na Wegry potem Serbia i Macedonia. nie będe jednak kombinował :twisted:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 21.05.2010 09:19

Idzik nie kombinuj.
Bo wiesz kto kombinuje ?? ;)
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 21.05.2010 09:40

Idzik napisał(a):

najlepiej na Wegry potem Serbia i Macedonia. nie będe jednak kombinował :twisted:


No to mamy szansę spotkać się w trasie. Bo ja jadę w tamte rejony w nocy z 3 na 4 lipca. :P
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 21.05.2010 09:51

najlepiej na Wegry potem Serbia i Macedonia


... i nie zamawiaj zupy w motelu Stari Hrast w Serbii ;@)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 21.05.2010 10:00

Krystof napisał(a):
najlepiej na Wegry potem Serbia i Macedonia

... i nie zamawiaj zupy w motelu Stari Hrast w Serbii ;@)

Acz warto miast tej zupki zamowić pljeskavicę albo jaki gulasz!
smacznego
jajacek
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jajacek » 21.05.2010 12:46

Jeśli chodzi o spanie po drodze polecam: http://www.sidro.co.rs
między Novi Sad a Beograd nad Dunajem.
Spałem tam w zeszłym roku - wyśmienita kuchnia - ryby. Ceny znośne.
Warunki b. dobre
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 21.05.2010 22:49

Ciekawa opcja ... z tym noclegiem (ile placileś za osobę -nocleg??)

Początkowo myślalem nad noclegiem obok Szeged. Nocleg na pewno bedzie. Dzieki za linka.
jajacek
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jajacek » 21.05.2010 23:31

Jadąc do Bułgarii w zeszłym roku też spałem w Szeged. Nocleg w Sidro polecił mi człowiek który tam spał. W powrotnej trasie skorzystałem z tej lokalizacji. Bardziej równo była podzielona trasa. Trochę baliśmy się Serbii ale tam jest OK. Cena pokoju 2 osobowego to ok 25 EUR. Za mostem na Dunaju, jadąc od strony Polski, trzeba skręcić na Baska.
GPS: N 45.16727 E 20.07457
akkon
Croentuzjasta
Posty: 337
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) akkon » 23.05.2010 17:30

jajacek napisał(a): Za mostem na Dunaju, jadąc od strony Polski, trzeba skręcić na Baska.
Jeśli już, to na Beška (fon. Beszka).
Zjazd z autostrady, bramka (koszt coś koło kilkuset dinarów, bodajże 440), potem na Beszkę, tam w prawo i do centrum (w centrum też jest jakiś motel czy hotel), w centrum na światłach w prawo i kilka km (może z pięć) kiepską, wąską drogą, pod koniec na duże wzniesienie. Stamtąd w dół nad brzeg Dunaju. Oprócz motelu Sidro jest tam jeszcze drugi motel.
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 27.05.2010 12:13

U mnie już decyzja zapadła. Zdradzam :cry: :cry: :cry: nikczemnie Chorwację w tym roku na rzecz Pargi w Grecji i Morza Jońskiego - zobaczymy czy będę zadowolona, czy rozczarowana... :?

Zarezerwowałam studio z widokiem na morze :P i zaczynam odliczanie do wyjazdu. Wyjazd z Lublina nad ranem 4 lipca przyjazd na miejsce 5 lipca. Pobyt 12 dni do 17 lipca, a potem jeszcze tydzień ale nie wiem jeszcze gdzie (zobaczymy czy zostaniemy w Grecji czy przez Albanię pojedziemy do Czarnogóry i Chorwacji, np. do Cavtatu).

Po powrocie postaram się naskrobać jakąś relację.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone