Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 05.03.2010 13:36

W nawiązaniu do poniższego postu. Trochę to trwało bo miałem urwanie głowy, ale wszystko juz zaklepane, zaliczka poszła przelewem. Termin 7.06-19.06, 2 pokojowe, 4 osobowe studio w Sarti (Sithonia, Halkidiki) w cenie 49 euro/doba.
Już nie mogę się doczekać :).
Plany:
- plażowanie :)
- opłynięcie Athos statkiem
- mały objazd po wybrzeżu Chalkidiki
- całodniowy wypad do Meteorów
- wypad do Salonik
Może cos jeszcze wpadnie do glowy.
A w przyszłym roku powrót do CRO :)

walczy napisał(a):Jadę w czerwcu samochodem do Sarti na Sithonii z Poznania, więc dołączam się do grona czytaczy wątku. Obecnie jestem na etapie wyboru kwatery i pisania maili do właścicieli.
Odległośc nie jest taka zła, w zeszłym roku jechałem do Bułgarii przez Serbię, a do Sarti będzie w 80% ta sama trasa, bo za serbskim Nis'em odbijalismy na Sofię, a w tym roku polecimy w dół na Macedonię . Do Sarti trasa o 200 km krótsza i więcejkm po autostradach.
Pozdrowienia
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 06.03.2010 10:33

Monte,
ale gdzie nocujesz w studiach, apartamentach, na campingu?? chodzi mi o dostepność i ceny z końcem maja apartamentów. Jedziemy najprawdopodobniej koniec maja- początek czerwca. Jeśli woda nie jest chłodniejsza niż na CRO to spoko;). Co do cen w maju -jestem w stanie na CRO wyrwać po 6E/os (chyba dlatego że już któryś raz tam byliśmy;) ) ciekawe jak się to w Grecji udaje??
Walczy czy to taka dobra cena jest 49E ? Pytam bo zupełnie się nie orientuję.
[/b]
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 06.03.2010 12:17

Marek, założyłem wydać około 50 euro za kwaterę 4 osobową z łazienką, klimą i standardem jaki miałem w poprzednich latach na wakacjach w Chorwacji i Bułgarii. Warunkiem były 2 dwójki, lub 2 pokojowy apartament.
I za te 50 euro:
- w Cro bez większych problemów znalazłem kwaterę za 1 razem
- w Bg to najtańszy kraj, za tą cenę można było mieć najlepszy standard.
- W Gr musiałem najbardziej się naszukać, ale myślę że będziemy zadowoleni.
Zawsze wcześniej szukałem i rezerwowałem via internet.
O Grecji brakuje takiego forum jak cro.pl. Znależć opinie o kwaterach jest dość ciężko, a same strony www kwater są skromne. O wyborze kwatery w końcu zdecydowały dobre opinie na holidaycheck.com.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 07.03.2010 00:53

a tak w szczególe jechał ktoś w ostatnim tygodniu maja do Grecji??
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 07.03.2010 04:43

Bodzioch Marek napisał(a):a tak w szczególe jechał ktoś w ostatnim tygodniu maja do Grecji??


Byłem w końcu maja na Zakynthos, Kefalonii (nawet dwa razy) i teraz od pierwszego czerwca na Cykladach.
Co roku wybieram ten termin, jest już bardzo ciepło, a ludzi jak na lekarstwo, generalnie polecam.
Pozdrawiam
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 07.03.2010 08:46

KOL napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):a tak w szczególe jechał ktoś w ostatnim tygodniu maja do Grecji??


Byłem w końcu maja na Zakynthos, Kefalonii (nawet dwa razy) i teraz od pierwszego czerwca na Cykladach.
Co roku wybieram ten termin, jest już bardzo ciepło, a ludzi jak na lekarstwo, generalnie polecam.
Pozdrawiam

Kol, a jak z wodzisią..??cieplunia..?? a jak z cenami apartamentów, czy wiele niższe i czy można targować a jeśli tak to czy wiele.??
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 07.03.2010 08:53

Bodzioch Marek napisał(a):Kol, a jak z wodzisią..??cieplunia..?? a jak z cenami apartamentów, czy wiele niższe i czy można targować a jeśli tak to czy wiele.??


Woda już spokojnie nadaje się do kąpieli. Wszystkich cen nie pamiętam, ale na pewno są dużo niższe niż w sezonie, targować się oczywiście można. Największą zaletą wczesnych terminów jest mała ilość turystów, a przez to możliwość poczucia tego specyficznego, greckiego klimatu o czym najbardzej przekonaliśmy się na Folegandros.
Ceny i adresy kwater, w których spałem w Grecji przez ostatnie dwa lata są wszyskie w w/w relacjach.
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 07.03.2010 09:25

Moim zdaniem wiosna (kwiecień i maj) jest idealnym czasem na zwiedzanie zabytków i takie tam pierdoły. Warto zobaczyć przepięknie kwitnącą przyrodę grecką, cudowne kwiatostany itp. Zwiedzanie jest mniej uciążliwe niż np. w sezonie, bo jeszcze nie ma takich upałów.
A na wylegiwanie się na plażach i taplanie się w cieplutkim morzu to zdecydowanie lepszy jest koniec sierpnia i wrzesień. Poza tym są już owoce, przepyszne i tanie winogrona, brzoskwinie i kawony (arbuzy) itp.
A my i tak najbardziej lubimy pierwszą połowę sierpnia, bo wtedy są największe upały i najcieplejsze morze!
:sm:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 07.03.2010 09:35

janniko napisał(a):Moim zdaniem wiosna (kwiecień i maj) jest idealnym czasem na zwiedzanie zabytków i takie tam pierdoły. Warto zobaczyć przepięknie kwitnącą przyrodę grecką, cudowne kwiatostany itp. Zwiedzanie jest mniej uciążliwe niż np. w sezonie, bo jeszcze nie ma takich upałów.
A na wylegiwanie się na plażach i taplanie się w cieplutkim morzu to zdecydowanie lepszy jest koniec sierpnia i wrzesień. Poza tym są już owoce, przepyszne i tanie winogrona, brzoskwinie i kawony (arbuzy) itp.
A my i tak najbardziej lubimy pierwszą połowę sierpnia, bo wtedy są największe upały i najcieplejsze morze!
:sm:


Po upałach jakich doświadczyliśmy w ubiegłym roku pod koniec maja i na początku czerwca, aż trudno mi jest sobie wyobrazić co się dzieje w sierpniu. Taki upał w połączeniu z tłumami turystów ( doświadczyliśmy tego na Santorini) to zdecydowanie nie dla nas. No ale każdy lubi coś innego.
Pozdrawiam
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 07.03.2010 09:58

Mam pytanie do Krystofa który był w Sarti. Zadaję pytanie tutaj, bo WP (wiadomości prywatne) na forum sa wyłączone:
- czy w Sarti jest bankomat
- gdzie na półwyspie jest Lidl o którym piszesz?
Doczytałem dopiero teraz w Twojej relacji, że byłeś w Galini House. Co za zbieg okoliczności, też tam będę :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2010 11:13

walczy napisał(a):Zadaję pytanie tutaj, bo WP (wiadomości prywatne) na forum sa wyłączone:

Nie tyle wyłączone co ich nie ma :wink:
Krystof ma aktywnego mejla w profilu - jak szukasz kontaktu to lepiej mejlowo bo to czy wejdzie do tego wątku i przeczyta Twoje pytanie to nie masz gwarancji
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 07.03.2010 11:37

Piotrek_B napisał(a):jak szukasz kontaktu to lepiej mejlowo bo to czy wejdzie do tego wątku i przeczyta Twoje pytanie to nie masz gwarancji

Dzięki za info, ale Krystof chyba wyedytował profil, bo pole email jest puste :(
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 08.03.2010 09:14

Mariusz Gubernat napisał(a):
bukmacher3 napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):
Mieszkaliśmy tu: http://www.alonistudios-lefkada.com/
Każda z wysp jest inna i piękna.
Wg mnie warto jechać na każdą z nich tak po tygodniu.
Ale jeśli masz do dyspozycji tylko 2 tygodnie to ja zrezygnowałbym z Zante (za dużo ludzi).

Byliśmy po tygodniu na każdej wyspie.
Pozdrawiam


Czy cena za nocleg na Lefkadzie porównywalna z innymi noclegami, bo na stronie nie ma cennika.


45 Euro z klimą


Witam mam pytanie, te 45 Euro to na ile osób było?
W tym roku planuje wyjazd właśnie na Lefkade ,Zakyntos i może Kefalonie.
Pozdr.
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 08.03.2010 09:25

Pakula napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):
bukmacher3 napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):
Mieszkaliśmy tu: http://www.alonistudios-lefkada.com/
Każda z wysp jest inna i piękna.
Wg mnie warto jechać na każdą z nich tak po tygodniu.
Ale jeśli masz do dyspozycji tylko 2 tygodnie to ja zrezygnowałbym z Zante (za dużo ludzi).

Byliśmy po tygodniu na każdej wyspie.
Pozdrawiam


Czy cena za nocleg na Lefkadzie porównywalna z innymi noclegami, bo na stronie nie ma cennika.


45 Euro z klimą


Witam mam pytanie, te 45 Euro to na ile osób było?
W tym roku planuje wyjazd właśnie na Lefkade ,Zakyntos i może Kefalonie.
Pozdr.


4 osoby
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 08.03.2010 11:34

Bodzioch Marek napisał(a):no kiedy to rodzina wlasnie chce,

No nie, jeżeli tak, to rzeczywiście trzeba :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone