Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 20.02.2010 15:05

no prosze. Promem tez warto dla dzieci to napewno nowe doznania.

Widze, ze grono chetnych sie powieksza na GR.
Jedno szybkie pytanie do tych co byli na Zakynthos, jak myślicie
czy powiedzmy w koncowce sezonu uda się znalezc jakas kwatere ?
Mysle ze grecja bedzie w tym roku duzo tansza od Cro, bo przeciez tam straszny kryzys, ale niemniej jednak nie ma sie co ludzic.
Trzeba sprawdzic samemu.

kto chetny na koniec sierpnia poczatek wrzesnia na zankyntos i peloponis ???
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 20.02.2010 21:11

janusz.wielkie dzięki :hearts: :papa: :coool:
Z Twojej relacji z jazdy promem pamiętam, że mocno narzekałeś na wysoki podjazd we wnętrzu promu, powodujący mocne zużycie sprzęgła. Powiedz że z perspektywy czasu nie było tak źle - przynajmniej nie będę się stresował do chwili gdy zobaczę rampę 8O :cry:
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 20.02.2010 21:17

Monte Christo napisał(a):Mysle ze grecja bedzie w tym roku duzo tansza od Cro, bo przeciez tam straszny kryzys, ale niemniej jednak nie ma sie co ludzic.
Trzeba sprawdzic samemu.

kto chetny na koniec sierpnia poczatek wrzesnia na zankyntos i peloponis ???


Ja zwykle czarno wszystko widzę, więc kryzys w Grecji widzę w taki sposób, że rząd aby podnieść dochody, ostro zabierze się za szarą strefę, która podobno tam jest na wysokim poziomie. Ceny raczej wzrosną gdy hotelarze i restauratorzy przestraszą się skarbówki i doliczą VAT do swoich cen.

Ja jadę w czerwcu / lipcu na Kretę.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 21.02.2010 14:41

Mariusz Gubernat napisał(a):
pawlop napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):Zakynthos, Kefalonia i Lefkada to jest dopiero bajka.
W życiu nie widziałem tak pięknych plaż, gorąco polecam i pozdrawiam.


A jak tam apartamenty na Lefkadzie, czy możesz dać też namiar.
Któa z tych trzech wysp jest według ciebie ładniejsza i bardziej godna odwiedzenia. Jeżeli możesz napisać, to na ile noclegów jechałeś?


Mieszkaliśmy tu: http://www.alonistudios-lefkada.com/
Każda z wysp jest inna i piękna.
Wg mnie warto jechać na każdą z nich tak po tygodniu.
Ale jeśli masz do dyspozycji tylko 2 tygodnie to ja zrezygnowałbym z Zante (za dużo ludzi).

Byliśmy po tygodniu na każdej wyspie.
Pozdrawiam


A ja bym się jeszcze chciał dowiedzieć, jak daleko jest od tych apartamentów do morza i jak wygląda ewentualne dojście, czy jest się gdzie wybrać na spacer nad morze czy niebardzo?
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 21.02.2010 23:13

Doctor Wu napisał(a):Ja jadę w czerwcu / lipcu na Kretę.



a zdążysz z relacją do końca sierpnia, tak, bym mógł skorzystać z Twoich doświadczeń we wrześniu ?

:lol: :lol:
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 22.02.2010 08:34

pawlop napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):
pawlop napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):Zakynthos, Kefalonia i Lefkada to jest dopiero bajka.
W życiu nie widziałem tak pięknych plaż, gorąco polecam i pozdrawiam.


A jak tam apartamenty na Lefkadzie, czy możesz dać też namiar.
Któa z tych trzech wysp jest według ciebie ładniejsza i bardziej godna odwiedzenia. Jeżeli możesz napisać, to na ile noclegów jechałeś?


Mieszkaliśmy tu: http://www.alonistudios-lefkada.com/
Każda z wysp jest inna i piękna.
Wg mnie warto jechać na każdą z nich tak po tygodniu.
Ale jeśli masz do dyspozycji tylko 2 tygodnie to ja zrezygnowałbym z Zante (za dużo ludzi).

Byliśmy po tygodniu na każdej wyspie.
Pozdrawiam


A ja bym się jeszcze chciał dowiedzieć, jak daleko jest od tych apartamentów do morza i jak wygląda ewentualne dojście, czy jest się gdzie wybrać na spacer nad morze czy niebardzo?


Na Zakyntosie i Kefalonii z dojściem na plaże nie ma problemu.
Natomiast na Lefkadzie od strony zachodniej (Athani) jest bardzo stromo.
Właściwie do większości plaż jest dość daleko w dodatku schodzisz na nie schodami (czasem bardzo stromymi), lub dojeżdżasz autkiem.
Pozdrawiam
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 22.02.2010 18:01

jacky z DG napisał(a):
Doctor Wu napisał(a):Ja jadę w czerwcu / lipcu na Kretę.



a zdążysz z relacją do końca sierpnia, tak, bym mógł skorzystać z Twoich doświadczeń we wrześniu ?

:lol: :lol:


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=485993#485993
joanna_ask
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna_ask » 28.02.2010 22:46

NA ZACHĘTĘ DLA WSZYSTKICH KTÓRZY CHCĄ ZWIEDZIĆ KRĘTE I SANTORINI , PO PROSTU URLOP MARZEN ...

ZAPRASZAM NA WIDEO RELACJE :

KRETA

SANTORINI
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 02.03.2010 12:55

Znudziła mi się już Chorwacji i tak sobie pomyślałem, że w tym roku ruszymy do Grecji może..?? W latach siedemdziesiątych (pod koniec) jako młody gówniarz uczestniczyłem z rodzicami w "szlaku handlowym" z rodzicami (Kraków-Lwów-Bukareszt- Burgas - Stambuł- Saloniki-Belgrad- Wiedeń-Kraków- i to kanciakiem z przyczepą..:D ) z przystankiem na jakichś kampingach koło Kavali. Do tej pory mam przed oczami ten piękny kolor wody i jaśniutki piasek, że o drogich butelkach z coli itp, które obfitywały rankiem po imprezach campingowych i je zbierałem nie wspomnę (1butelka=20drahm=1/3$ - u nas ludzie zarabiali wtedy kilkanaście dolarów miesięcznie:P )
Ale do rzeczy: trochę hadrcorowo myślę, bo za 2 tygodnie rodzi nam się synek, pierwszy syn zaś ma dopiero 3 latka i coraz ciężej mu się siedzi w foteliku (o młodszego raczej się nie martwię, bo takie małe śpią prawie non stop;) ).Jedziemy autem, bierzemy trumnę na dach i teściową, by móc sobie na jakiś wieczorek raz czy dwa wyskoczyć..;). Jako że moja praca to fotografowanie weekendowe i może w ostatniej chwili zlecenie wpaść, decyzja o wyjeździe będzie podejmowana pewnie na ok 3-7 dni przed. Odpadają więc też wcześniejsze rezerwacje i albo w ciemno albo rezerwacja w ostatnim momencie przed wyjazdem. Na dzień dzisiejszy będzie to koniec maja lub początek lipca. Moje pytania:
1. co sądziecie o takim wyjeździe?
2. gdzie by było pięknie na miejscu bo raczej plażowo choć chciałbym coś popołudniami zobaczyć, interesują mnie w pobliżu charakterystyczne dla Grecji miasteczka wioski i kultura mało zepsuta turystyką?
3.jakie temperatury wody i powietrza i warunki pogodowe panują w Grecji pod koniec maja?
4. jakies namiary apartamentów na mialia: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl ..??:)
5
a) myślałem by rozdzielić trasę na dwa dni czyli Kraków - Seged - nocleg i drugi dzień do celu- może ktoś ma lepszy pomysł?
b) jechać bez noclegu, a tylko ze spankiem parkingowym (godzinnym) na materacu - bardziej bym się skłaniał ku temu rozwiązaniu zwłaszcza że zaliczałem już maratony 24 godzinne- tu jednak ze względu na bezpieczeństwo przespałbym się chwile. Ta opcja ze wzgledu na spokój w aucie bo wyjazd ok 13.00 i niebawem starszy syn spałby już sobie spokojnie i nocą również ruch mniejszy a lubię jeździć nocą:)?
borubar
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) borubar » 02.03.2010 14:22

Mariusz Gubernat napisał(a):... Na Zakyntosie i Kefalonii z dojściem na plaże nie ma problemu.
Natomiast na Lefkadzie od strony zachodniej (Athani) jest bardzo stromo.
Właściwie do większości plaż jest dość daleko w dodatku schodzisz na nie schodami (czasem bardzo stromymi), lub dojeżdżasz autkiem.
Pozdrawiam


Witam.
Przepraszam za sposób załatwienia sprawy ale innego nie znam ;)
Potrzebuję się skontaktować z kolegą:
"Mariusz Gubernat"
a to jego ostatni post.
Jeżeli możesz to odezwij się na GG. Mój numer to 13419671
Znalazłem kilka twoich rewelacyjnych fotek i będę prosił o dokładną ich lokalizacje w naturze ;)
Dzięki.
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 03.03.2010 08:06

borubar napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):... Na Zakyntosie i Kefalonii z dojściem na plaże nie ma problemu.
Natomiast na Lefkadzie od strony zachodniej (Athani) jest bardzo stromo.
Właściwie do większości plaż jest dość daleko w dodatku schodzisz na nie schodami (czasem bardzo stromymi), lub dojeżdżasz autkiem.
Pozdrawiam


Witam.
Przepraszam za sposób załatwienia sprawy ale innego nie znam ;)
Potrzebuję się skontaktować z kolegą:
"Mariusz Gubernat"
a to jego ostatni post.
Jeżeli możesz to odezwij się na GG. Mój numer to 13419671
Znalazłem kilka twoich rewelacyjnych fotek i będę prosił o dokładną ich lokalizacje w naturze ;)
Dzięki.


Witam.
Nie korzystam z GG, ale możemy pogadać tutaj (na forum).
Pozdrawiam
borubar
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) borubar » 03.03.2010 14:14

Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 03.03.2010 21:38

Bodzioch Marek napisał(a):Znudziła mi się już Chorwacji i tak sobie pomyślałem, że w tym roku ruszymy do Grecji może..?? .... za 2 tygodnie rodzi nam się synek, pierwszy syn zaś ma dopiero 3 latka i coraz ciężej mu się siedzi w foteliku (o młodszego raczej się nie martwię, bo takie małe śpią prawie non stop ...


Czy przypadkiem nie chcesz na siłę uszczęśliwić całej rodziny :?: To oczywiście będzie Twoja decyzja, ale ja na Twoim miejsu zabrałbym w takiej sytuacji rodzinę gdzieś bliżej... znacznie bliżej :!:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 04.03.2010 22:31

no kiedy to rodzina wlasnie chce, tylko jak widzę 200-300km wiecej niż do Cro. a tem palcem z piórkiem itd... :wink:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 05.03.2010 10:15

Marek plazowanie to Sithonia.
Bardzo blisko na Athos. Rewelacyjne plaze, a widok z skrajnego palca niesamowite (Kassandra). Cos ala Hel ale tak z 200 m nad poziomem moza;).
O apartamentach to nie wiem nic. Ja to zawsze w ciemno jade. I pewnie tez i tym razem pojade w ciemno. Bo przeciez ogladne zawsze na miejscu.
Do pofocenia to Sithonia i Kassandra landszaftowo rewelacja.
Wsie miasteczka takie prawdziwe greckie. warto warto.

Maj jeszcze woda chlodna.
Lipiec Lampa caly czas :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone