Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.07.2019 21:31

Czy statek czy samochód na Balos, to ja już wcześniej wszystkie opinie w necie przeczytałem ;). Natomiast PKS na Elafonisi 10E w jedną stronę, czyli razem 80E, to nieopłacalne, w stosunku do auta. Wiem, że dzieci płacą pełny bilet, chyba, że dzieci do dwoch lat, beda na kolanach u opiekuna, to jest jakas znizka albo darmowy przejazd.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 22.07.2019 21:44

Jak pierwszy wyjazd planowałam też myślałam żeby poruszać się autobusem, ale nie opłacało się to- auto na tydzień mieliśmy za 110eur. Przy kolejnych wyjazdach już się nie zastanawiałam.
Jeśli chodzi o Balos, to już sam musisz decyzję podjąć. Najlepiej by było i statkiem i samochodem, żeby móc potem powiedzieć co lepsze.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.07.2019 23:05

Ja już po wakacjach, Lefkada była bardzo ciekawym przeżyciem, byliśmy nielicznymi Polakami którzy dojechali autkiem :). Jakoś specjalnie nie zwiedzaliśmy bo nasza miejscówka była idealna - Micros Gialos, fajne miejsce ale dojazd bardzo upierdliwy i kręty :). W drodze powrotnej zaliczone Meteory, jezioro Ochrydzkie oraz Skopie. W sumie zrobione prawie 5 tys.km. Nie wiem co będzie za rok, Grecja piękna ale ten czas spędzony w aucie, my jesteśmy z tych leniwców którzy bardziej wolą wypoczywać niż zwiedzać... Na pewno na Plus Grecji to obsługa, standard itp. dzieci były szczęśliwe bo mieliśmy do dyspozycji basen, co było też wadą bo nad morze nie chciały chodzić się kąpać :). Polecam wszystkim jeżdżącym w sezonie trasę przez Chorwację i potem na Mohacz i M6 na Budapeszt, droga bez korkowa a na granicach w sobotę po południu było pusto na powrocie. Skopie bardzo ciekawe, ale ta jedna krótka noc trochę mało... zastanawiała mnie trasa z Ochrydy do Skopie i te dziesiątki meczetów + flagi Albanii... ale to już pewnie polityka a nie turystyka.
Wrzucę coś i ja żeby nie było :)
Załączniki:
DSC04688.JPG
Cerkiew
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 23.07.2019 15:19

To i ja wrzucę (z płynięcia Iria - Kiveri)

Obrazek

Załatwiałem cos w Argos i w centrum "pstryknąłem"

Obrazek

Obrazek
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 23.07.2019 17:59

yzedef napisał(a):Ja już po wakacjach, Lefkada była bardzo ciekawym przeżyciem, byliśmy nielicznymi Polakami którzy dojechali autkiem :). Jakoś specjalnie nie zwiedzaliśmy bo nasza miejscówka była idealna - Micros Gialos, fajne miejsce ale dojazd bardzo upierdliwy i kręty :)...

Czyli podobało się w M.G. ?? "Flaszkę wisisz" :D :wink:
Ja tam z ribem na 6-cio metrowej przyczepce wjeżdżałem.
Wyjazd był już z pustą przyczepką, a riba "wyciągnąłem z morza" w Sivocie.
Ostatnio edytowano 23.07.2019 19:18 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.07.2019 19:18

baunty napisał(a):
yzedef napisał(a):Ja już po wakacjach, Lefkada była bardzo ciekawym przeżyciem, byliśmy nielicznymi Polakami którzy dojechali autkiem :). Jakoś specjalnie nie zwiedzaliśmy bo nasza miejscówka była idealna - Micros Gialos, fajne miejsce ale dojazd bardzo upierdliwy i kręty :)...

Czyli podobało się w M.G. ?? "Flaszkę wisisz" :D :wink:
Ja tam z ribem 6-cio metrowej przyczepce wjeżdżałem.


Oki to daj adres na priv to wyślę! :). Udały się bardzo, miejsce idealne, pojeździliśmy jednego dnia do okoła wyspy i w sumie naprawdę dzięki Tobie to był strzał w 10tkę. Ta droga masakrycznie kręta i długa, że Ty z Ribem to szacun...

Jak Masz inne fajne pomysły to sie polecam :), powoli czas myśleć o wakacjach 2020 :D :D
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 23.07.2019 21:59

yzedef napisał(a):Ja już po wakacjach, Lefkada była bardzo ciekawym przeżyciem, byliśmy nielicznymi Polakami którzy dojechali autkiem :)
Wrzucę coś i ja żeby nie było :)

Ja jestem na Lefkadzie od poniedziałku i widziałem na razie tylko jedno auto na polskich nr. Przez poprzedni tydzień na Kefaloni w sumie 5 aut i jeden motocykl.
Odnośnie Lefkady i po części Kefaloni to zauważyłem znaczny wzrost liczny aut z Rumunii i Serbii w porównaniu do roku ubieglego Tam gdzie mieszkam jest 5 aut RO

też zapodam fotkę z Sami
Obrazek

Oraz linki do fotek plaż z Kefalonii

https://photos.app.goo.gl/6PgoMsM61f7AVvop9
https://photos.app.goo.gl/kz9SdNRtfHTLUwVt5
https://photos.app.goo.gl/kgS9PbDxM7YsJUuF6
https://photos.app.goo.gl/xDRrxyQJXwUKqB916
https://photos.app.goo.gl/kGefZwUnrHMLCsEz7
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 23.07.2019 22:18

JurekM73 napisał(a):
yzedef napisał(a):Ja już po wakacjach, Lefkada była bardzo ciekawym przeżyciem, byliśmy nielicznymi Polakami którzy dojechali autkiem :)
Wrzucę coś i ja żeby nie było :)

Ja jestem na Lefkadzie od poniedziałku i widziałem na razie tylko jedno auto na polskich nr. Przez poprzedni tydzień na Kefaloni w sumie 5 aut i jeden motocykl.
Odnośnie Lefkady i po części Kefaloni to zauważyłem znaczny wzrost liczny aut z Rumunii i Serbii w porównaniu do roku ubieglego Tam gdzie mieszkam jest 5 aut RO

też zapodam fotkę z Sami
Obrazek

Oraz linki do fotek plaż z Kefalonii

https://photos.app.goo.gl/6PgoMsM61f7AVvop9
https://photos.app.goo.gl/kz9SdNRtfHTLUwVt5
https://photos.app.goo.gl/kgS9PbDxM7YsJUuF6
https://photos.app.goo.gl/xDRrxyQJXwUKqB916
https://photos.app.goo.gl/kGefZwUnrHMLCsEz7



Być może za kilka dni mój samochód będzie tam widoczny (kto wie gdzie nas poniesie w tym roku). Co do Serbów i Rumunów to od roku 2014 zawsze widziałem ich sporo. Mają zdecydowanie bliżej niż my z Polski. A dodatkowo Serbowie nie są zbyt miło widziani w Chorwacji.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.07.2019 18:20

A na Peloponezie (zatoka Argolidzka) mógłbym napisać, że tylko moje auto z PL.

Ale odwiedziłem apartamenty-kalimera koło Kiveri i tam kilka rodzin przyjechało autami typu MULTIVAN czy jakos tak
Takie VW VAN-y
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2019 19:11

yzedef napisał(a):Ja już po wakacjach, Lefkada była bardzo ciekawym przeżyciem, byliśmy nielicznymi Polakami którzy dojechali autkiem :). Jakoś specjalnie nie zwiedzaliśmy bo nasza miejscówka była idealna - Micros Gialos, fajne miejsce ale dojazd bardzo upierdliwy i kręty :). W drodze powrotnej zaliczone Meteory, jezioro Ochrydzkie oraz Skopie. W sumie zrobione prawie 5 tys.km. Nie wiem co będzie za rok, Grecja piękna ale ten czas spędzony w aucie, my jesteśmy z tych leniwców którzy bardziej wolą wypoczywać niż zwiedzać... Na pewno na Plus Grecji to obsługa, standard itp. dzieci były szczęśliwe bo mieliśmy do dyspozycji basen, co było też wadą bo nad morze nie chciały chodzić się kąpać :). Polecam wszystkim jeżdżącym w sezonie trasę przez Chorwację i potem na Mohacz i M6 na Budapeszt, droga bez korkowa a na granicach w sobotę po południu było pusto na powrocie. Skopie bardzo ciekawe, ale ta jedna krótka noc trochę mało... zastanawiała mnie trasa z Ochrydy do Skopie i te dziesiątki meczetów + flagi Albanii... ale to już pewnie polityka a nie turystyka.
Wrzucę coś i ja żeby nie było :)

Bardzo fajne miejsce. Już w ubiegłym roku patrzyłem na tą zatoczkę na googlach. Możesz podrzucić kwaterę na PW ? Byliście jak rozumiem przed sezonem. Jak z ilością ludzi w tym terminie ? Ciasno, czy da się wytrzymać ?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.07.2019 19:38

ogorek napisał(a):A na Peloponezie (zatoka Argolidzka) mógłbym napisać, że tylko moje auto z PL.

Ale odwiedziłem apartamenty-kalimera koło Kiveri i tam kilka rodzin przyjechało autami typu MULTIVAN czy jakos tak
Takie VW VAN-y


W tych apartmanach są moi znajomi, ale oni mają auta z Aten
:)
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 25.07.2019 11:19

Trajgul napisał(a):Czy statek czy samochód na Balos, to ja już wcześniej wszystkie opinie w necie przeczytałem ;). Natomiast PKS na Elafonisi 10E w jedną stronę, czyli razem 80E, to nieopłacalne, w stosunku do auta. Wiem, że dzieci płacą pełny bilet, chyba, że dzieci do dwoch lat, beda na kolanach u opiekuna, to jest jakas znizka albo darmowy przejazd.


Przewaga statku na Balos to wyspa Gramvousa po drodze. Minusy to cena i ograniczony czas. Ja pojechałem autem i nie żałuję, niemniej trzeba uważać, może nie tyle na samą drogę co na innych użytkowników szczególnie przy parkowaniu (im wcześniej tym lepiej) i niestety kozy. Zwierzaki szukają cienia opierają się o auta i wchodzą pod spód...taki naród :mrgreen: . Z Balos jest bardzo blisko na Falasarnę i ta plaża naprawdę robi wrażenie. Warto połączyć to na jeden dzień.

Jeżeli chodzi o Elafonisi to pojedź tam lepiej autem. Obok Elafonisi jest plaża Kedrodasos i mimo, iż tą pierwszą wszyscy się zachwycają, to dla mnie Kedrodasos nr 1. Dzicz południowej Krety, mało ludzi, woda o widoczności ponad 20 metrów. Zatoczki, można coś ustrzelić tylko dla siebie/swojej rodziny. Powodzenia.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.07.2019 11:43

Dzięki za kolejną plażę. Asfaltowa chociaż droga jest do niej? Zejscie chyba tez nienajprostsze. Falassarna robi na mnie największe wrażenie, oczywiście na zdjęciach. Po cenach autobusów, auto wchodziloby w grę jak najbardziej. A Balos to statkiem, autem wolę nie ryzykować i nie psuć humoru rodzince ;). Oczywiście wszystko powyżej co napisałem, to na razie nawet nie kwestia planów, tylko marzeń.
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 25.07.2019 12:05

Droga afalt, ostatni kilometr natomiast szutr, ale w miarę cywilizowany. Zejście z parkingu szutr i trochę Bieszczady więc nawet dziecko ogarnie.

Na Elafonisi warto być wcześnie ponieważ później dojeżdżają wycieczki autokarowe i robi się tłoczno. Warto również udać się na sam koniec cypla (kościółek w tle) i tam po drodze jest już naprawdę mało ludzi (przynajmniej jak ja byłem - początek lipca).

Jeżeli chodzi o miejscówkę w Kato Daratso to jak najbardziej polecam. 4 plaże w zasięgu spaceru. Dla mnie najlepsza pierwsza od Strony Chani - Chrisi Akti.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2019 14:18

Czy Ktoś korzystał z Imperial Rent a Car w Grecji i mógłby napisać parę słów? Są o 100E tańsi niż większość wypożyczalni, dziwne. Tylko opinie na Tripie mają kiepskie, dodatkowo to pośrednik. Przed wynajmem odpowiadają mailowo szybko, nie wiadomo jak po wynajmie...
Może w innych krajach Ktoś z nich korzystał...?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 269
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone