Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 13.07.2019 19:13

yzedef napisał(a):
piekara114 napisał(a):W Gr jedzenie w knajpach jest tańsze niż w Cro. W sklepach też minimalnie taniej.
W Gr nie ma takiego zwyczaju, że przy drodze czy przed domem siedzą osoby z tabliczką wolne kwatery, przynajmniej na 4 wyjazdy ja się z tym nie spotkałam (w sumie to w jednym miejscu w Sarti siedział starszy dziadek).
W greckim app. standardem jest wymiana pościeli co 2/3 dni i sprzątanie, czego nie ma w Cro.

Nie to że narzekam, stwierdzam tylko fakt iż z tą taniością to nie do końca jest jak wyżej. jestem na Lefkadzie od niedzieli i według mnie jest chyba blisko Cro, może delikatnie drożej. Mam na myśli stołowanie się w knajpach. Najprostsze spaghetti to 8-10 euro, z owocami morza 13-15. Ogólnie wszelkie dania jak Musaka od około 10 euro za porcję. Piwo 4-5 euro. Chleb 1 euro, lody tu już wyraźnie drożej bo tu gdzie jestem 2,3 euro za gałkę. Fajne jest tak jak pisze piekara, w cenie jest sprzątanie, to fajna sprawa.
Reszty cen nie pamiętam bo jakoś nie spinam się tym tematem...


Plataria, Korfu, Lefkada to popularne i oblegane rejony z cenami wyższymi niż np Peloponez.

Na Krecie też zapłacisz więcej w knajpie na północnym wybrzezu i na poludniowym (okolice Chanii versus Paleochora)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 13.07.2019 19:20

kmusial napisał(a):Niezależnie od tego czy wybiorę Chorwację, czy Grecję, będzie to wyjazd samochodem. Zastanawiamy się jeszcze nad regionem w Grecji gdzie szukać kwater, dwa lata wstecz wracałem z Ksamilu w Albanii i w drodze powrotnej pojechaliśmy obejrzeć Meteory, wybrzeże greckie w pobliżu Albanii nie zachwyciło nas. Może polecicie spokojne miejsce dla pary po 60-tce ( lubimy dobrze zjeść ) :D
Krzysiek


Poleciłbym Peloponez ale tu najlepiej samolotem. Koleżankę sciągneliśmy Ryanairem za 150 PLN w obie
Za 2 os 300 PLN + wynajem auta po 150 PLN dziennie to wyjdzie taniej jak własnym (przy tyg pob)

Natomiast PYSZNE jedzenie w dużej ilości i rozsądnych cenach to południe Krety

Np. ta knajpa https://goo.gl/maps/ZZw4vZ1uMvzsDRps9
Kwatery tu (ceny iedys były na stronie typu 50-60 EUR) http://www.paleochora-finikas.com/

Wszedzie kilka kroków, do piekarni,tawern,pizzerii, marketu,plazy,bankomatu
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.07.2019 19:41

ogorek napisał(a):Poleciłbym Peloponez
(...)
+ wynajem auta po 150 PLN dziennie to wyjdzie taniej jak własnym (przy tyg pob)

wczorajszy wieczór to przegląd ofert wynajmu samochodów na Peloponezie, kilka firm dokładnie sprawdzone, najtaniej z full ubezp., bez zabezpieczenia i karty kredytowej to wydatek 45E doba, oczywiście to coś tam było tańszego, ale coś tam mnie nie interesuje
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.07.2019 19:56

te kiero napisał(a):kilka firm dokładnie sprawdzone, najtaniej z full ubezp., bez zabezpieczenia i karty kredytowej to wydatek 45E doba

Przy jak długim okresie wynajmu? I jakiej klasy autko?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.07.2019 20:41

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):kilka firm dokładnie sprawdzone, najtaniej z full ubezp., bez zabezpieczenia i karty kredytowej to wydatek 45E doba

Przy jak długim okresie wynajmu? I jakiej klasy autko?

4 dni, Fiat Panda or similar, Patras
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.07.2019 21:18

ogorek napisał(a):
yzedef napisał(a):
piekara114 napisał(a):W Gr jedzenie w knajpach jest tańsze niż w Cro. W sklepach też minimalnie taniej.
W Gr nie ma takiego zwyczaju, że przy drodze czy przed domem siedzą osoby z tabliczką wolne kwatery, przynajmniej na 4 wyjazdy ja się z tym nie spotkałam (w sumie to w jednym miejscu w Sarti siedział starszy dziadek).
W greckim app. standardem jest wymiana pościeli co 2/3 dni i sprzątanie, czego nie ma w Cro.

Nie to że narzekam, stwierdzam tylko fakt iż z tą taniością to nie do końca jest jak wyżej. jestem na Lefkadzie od niedzieli i według mnie jest chyba blisko Cro, może delikatnie drożej. Mam na myśli stołowanie się w knajpach. Najprostsze spaghetti to 8-10 euro, z owocami morza 13-15. Ogólnie wszelkie dania jak Musaka od około 10 euro za porcję. Piwo 4-5 euro. Chleb 1 euro, lody tu już wyraźnie drożej bo tu gdzie jestem 2,3 euro za gałkę. Fajne jest tak jak pisze piekara, w cenie jest sprzątanie, to fajna sprawa.
Reszty cen nie pamiętam bo jakoś nie spinam się tym tematem...


Plataria, Korfu, Lefkada to popularne i oblegane rejony z cenami wyższymi niż np Peloponez.

Na Krecie też zapłacisz więcej w knajpie na północnym wybrzezu i na poludniowym (okolice Chanii versus Paleochora)

Potwierdzam, w fenikas w maju się mieszkało :D
Stavros super gość i naprawdę wszędzie blisko.
Polecam z ręką na sercu ten apartament, cena super :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.07.2019 22:06

te kiero napisał(a):
marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):kilka firm dokładnie sprawdzone, najtaniej z full ubezp., bez zabezpieczenia i karty kredytowej to wydatek 45E doba

Przy jak długim okresie wynajmu? I jakiej klasy autko?

4 dni, Fiat Panda or similar, Patras

Popatrz na grecką sieciówkę autounion_.gr - teraz w Atenach z nich korzystałam, ale jako że ich na necie nie znalazłam to miałam auto poprzez niemieckiego pośredniaka www.sunnycars.de
Autounion_ spisało kartę, ale nic nie blokowali, depozyt 100 eur, niższego nie znalazłam przy szukaniu auta przy lotnisku w Atenach. Nie wiem skąd chcesz brać samochód, bo w Atenach zlokalizowałam jeszcze Polki mieszkające w Atenach i wypożyczające samochody, ale cenowo wychodziło mi więcej....
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.07.2019 13:41

Jestem już tydzień, obiektywnie patrząc na rejon plaże i czysto walory krajobrazowo naturalne to jakby mnie tak wysadzili tu gdzie jestem na Lefkadzie i np. gdzie byłem rok temu w Zavala to ciężko byłoby odróżnić i się połapać czy to Grecja czy Chorwacja :) (oczywiście jakby nie było żadnych oznaczeń tylko miałby zgadywać po plaży). Tu i tu jest piękny lazur, podobne kamieniste plaże... widoki ( za wyjątkiem cudownych lazurów na Porot Katsiki itp. bo to jest poza konkursem) , jedynie widać, że Grecy są bardziej wyluzowani, nie tak jak Chorwaci nastawieni na szybki i łatwy zarobek. Wynajem czegokolwiek do koloru do wyboru w rozsądnych pieniądzach, w Cro z tym był problem i chcieli chorą kasę. Jedzenie co dla nas ma duże znaczenie bardzo podobne, niestety pizza to rzadkość ale za to rzeczywiście gyros i pita to hit a w dodatku cena "śmieszna". Kwatera z basenem, sprzątaniem to też tu łatwizna.
Gdyby tak było bliżej to można by się przenieść do Grecji na stałe coroczne wakacje... jednak droga jest długa (mam na myśli auto bo w samolot w życiu się nie zmieścimy). Pozdrawiam z Micros Gialos :)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 14.07.2019 20:27

Skoro jedyna różnica to "pacerni Chorwaci" to do CRO bliżej. Kupić tam mały ap do remontu i już ...

Wydaje mi sie, że są jednak jakieś różnice.

Niektóre na korzyść CRO - jak porządne miasteczka z porządnymi chodnikami,starówkami, promenadami.

W GR z tym słabo. Np. starówka w CHanii (obok portu) jest śliczna ale niewielka.
Ciągle obstawiam, że najlepiej z tym w Nafplio.

My dziś popłynelismy do Kalidy na obiad (6 os, kalmary, krewetki w sosie czosnkowym, red fish 0,75 kg, sałatka) z napiwkiem 50 EUR (woda do picia my tylko tak jadamy, ew wyciskany sok z pomarańczy bez lodu)

Na google zobaczyłem ze po przeciwnej stronie jaskinia. To nie wrazenia typu DIROS (dla mnie numer 1) ale zawsze jakas rozrywka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.07.2019 23:00

Pozdrawiam ciepło z Mesenii! :papa:

aaIMG_20190713_180325831.jpg
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.07.2019 23:07

A gdzie to kurna jest? :roll: :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.07.2019 23:09

lotnikwsk napisał(a):A gdzie to kurna jest? :roll: :papa:

A gdzieś tam na Peloponezie... :oczko_usmiech: :papa:
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 15.07.2019 07:09

Mikromir napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):A gdzie to kurna jest? :roll: :papa:

A gdzieś tam na Peloponezie... :oczko_usmiech: :papa:

To już kolejny wyjazd do Messiny jak sobie przypominam.
Piękna ta Voidokila , z tej strony fotki nie mam.
Woda cieplutka jak zawsze.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.07.2019 07:11

Mikromir napisał(a):Pozdrawiam ciepło z Mesenii! :papa:

Jeśli można wiedzieć; jak wchodziliście na ruiny, od strony Voidokilli i jaskini czy od drugiej strony; gdzie parkowaliście?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.07.2019 09:06

Bodek1 napisał(a):To już kolejny wyjazd do Messiny jak sobie przypominam.

Pierwszy, choć drugi wyjazd na Peloponez. W zeszłym roku koncentrowaliśmy się na zwiedzaniu Argolidy i Lakonii, teraz Mesenia i Achaja.

te kiero napisał(a):Jeśli można wiedzieć; jak wchodziliście na ruiny, od strony Voidokilli i jaskini czy od drugiej strony; gdzie parkowaliście?

Podjechaliśmy do plaży od północnej strony i parkowaliśmy gdzieś tu:
https://www.google.com/maps/@36.9667775 ... a=!3m1!1e3
Do Paleokastro podeszliśmy od południowego końca plaży, zaglądając po drodze do Groty Nestora.
https://www.google.com/maps/@36.9619405 ... 704!8i4352
https://www.google.com/maps/@36.9597481 ... 704!8i4352
Ostatnio edytowano 15.07.2019 17:00 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 266
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone