Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.07.2019 10:14

Straszycie tym Roszke, że już zaczynam się zastanawiać.
Ostatni raz dwa lata temu w piątek wieczorem bez problemów, za to powrót w tygodniu i 2 godziny stania :evil:
A ktoś wybiera się w tym roku na Skopoles :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2019 14:46

Ja rok temu w nocy 2 w nocy śr/czw. stałam 1,5h, a system pokazywał, że czas oczekiwania to 15 min.... :?
Tylko w nocy (po godz. 19) nie masz dużej alternatywy: albo Roszka autostradowa lub Tompa (trzeba dobić w bok, trasa się wydłuża i jeśli na Roszke nie było by korku to 1-1,5h jesteś w plecy) lub przejazd przez HU-HR-SRB - jak jedziesz od wschodniej strony Budapesztu to obie wersje średnie, mało po drodze....

Obserwujemy kamerki od pewnego czasu i nie ma reguły co do dnia, ani godziny....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.07.2019 15:05

piekara114 napisał(a):Ja rok temu w nocy 2 w nocy śr/czw. stałam 1,5h, a system pokazywał, że czas oczekiwania to 15 min.... :?
Tylko w nocy (po godz. 19) nie masz dużej alternatywy: albo Roszka autostradowa lub Tompa (trzeba dobić w bok, trasa się wydłuża i jeśli na Roszke nie było by korku to 1-1,5h jesteś w plecy) lub przejazd przez HU-HR-SRB - jak jedziesz od wschodniej strony Budapesztu to obie wersje średnie, mało po drodze....

Obserwujemy kamerki od pewnego czasu i nie ma reguły co do dnia, ani godziny....


No właśnie mam nadzieję, że do 19 dojedziemy, ale jak to w drodze różnie może być. Nie chce mi się jakoś wydłużać tej trasy.
Nocleg mamy za Belgradem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2019 15:14

To o której startujesz od siebie?
W kolejny dzień chcesz na wyspę dotrzeć czy jeszcze coś po drodze planujesz? No i kiedy wyjeżdżasz? Ja jeszcze 8 DDW...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.07.2019 15:33

piekara114 napisał(a):To o której startujesz od siebie?
W kolejny dzień chcesz na wyspę dotrzeć czy jeszcze coś po drodze planujesz? No i kiedy wyjeżdżasz? Ja jeszcze 8 DDW...


Chciała bym wyjechać ok. 5 rano. Wtedy dojedziemy spokojnie na nocleg w Serbii. Na drugi dzień zostaje nam dojechanie do Volos i no kąpiel w morzu. Tym razem nie planuję nic po drodze. W sumie sam pierwszy nocleg dla dziewczyn jest atrakcją :wink: Kolejny dzień o 11 mamy prom. Wyjazd 09 sierpnia.
Ale Tobie dobrze, mi się już nic nie chce przed tym urlopem.
A Ty jakie plany na drogę? Zwiedzacie coś?
Ja szukam czegoś na powrót i kompletnie nie mam pomysłu :cry:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2019 18:42

To wyjdzie Wam 2,5 dnia w drodze....
Właśnie na powrót nie mam planu. Myślałam o jakiś termach na Węgrzech, ale są jednak zbyt komercyjne dla mnie, więc odpuściłam, a wschodnie Węgry z Egerem na czele są mi bardzo nie po drodze....
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2366
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.07.2019 18:46

yzedef napisał(a):
baunty napisał(a):Izedef jak podoba się to miejsce gdzie jesteś - bo w sumie przez to, że tak polecałem to miejsce, czuję się trochę odpowiedzialny za ten wybór 8)


Wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni i bardzo Tobie dziękują!. zadupie jakie lubimy :D, z dala od świata, dzięki jeszcze raz! Jest upalnie i bardzo wilgotno, tak jak na Korfu jak byliśmy 2 lata temu... niby słońce, zero opadów a wczoraj wieczorem wilgotność była prawie 90%.

My w sumie nie odbieraliśmy tego jako zadupie, a jako małą uroczą mieścinę, w której jeszcze jest super klimat. Nie ma tam masówki jak np w Nidri czy Vasilliki - w tych dwóch bym nie wytrzymał, masakra i komercja.
To miejsce jest jednym z nielicznych, gdzie żona wytrzymała trzy tygodnie i nie marudziła zbytnio, że chce już wracać do Polski.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.07.2019 18:57

piekara114 napisał(a):To wyjdzie Wam 2,5 dnia w drodze....
Właśnie na powrót nie mam planu. Myślałam o jakiś termach na Węgrzech, ale są jednak zbyt komercyjne dla mnie, więc odpuściłam, a wschodnie Węgry z Egerem na czele są mi bardzo nie po drodze....


No biorąc pod uwagę 3,5 godz. na promie to tak wyjdzie. Też szukam czegoś w Serbii lub na Węgrzech, żeby przedłużyć trochę ten powrót ale jakoś nie wiem co, żeby też dziewczynki skorzystały. Ochryd raczej w tym roku odpuścimy.
A po drodze macie jakieś plany :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2019 19:01

W trasie do Macedonię oczywiście :D

Na powrocie myślałam wstępnie o Ochrydzie, ale z Thassos bardzoooo nie po drodze...
W Serbii jakoś nic ciekawego nie wypatrzyłam... Przez chwilę był tez pomysł Sofii, ale jak szybko się pojawił to tak szybko upadł...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.07.2019 19:13

piekara114 napisał(a):W trasie do Macedonię oczywiście :D

Na powrocie myślałam wstępnie o Ochrydzie, ale z Thassos bardzoooo nie po drodze...
W Serbii jakoś nic ciekawego nie wypatrzyłam... Przez chwilę był tez pomysł Sofii, ale jak szybko się pojawił to tak szybko upadł...

Też patrzyłam nawet na noclegi w Sofi ale jakoś się nie przekonałam. Mąż mój nawet miał pomysł, żeby przez Czarnogórę wracać ale to strasznie czasochłonne. Pasował by mi np. Wyszehrad ale niestety z Volos wyjedziemy o 10:00 więc w razie korków na granicy będzie strasznie późno. I tak brak dobrego rozwiązania.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2019 19:16

O... Wyszehrad to mi nawet do głowy nie wpadł, ale nie po drodze, bo my Gyor odbijamy....
A na południu Węgier nic ciekawego nie trafiłaś?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.07.2019 19:24

piekara114 napisał(a):O... Wyszehrad to mi nawet do głowy nie wpadł, ale nie po drodze, bo my Gyor odbijamy....
A na południu Węgier nic ciekawego nie trafiłaś?


My też zawsze przez Gyor ale myślę w tym roku nad trasą przez Bańską Bystrzycę, kilka razy googl podawał jako szybszą. No i winiety nie trzeba.
Na południu mieszkaliśmy ostatnio w Szeged, ładne miasteczko ale w sumie na nocleg bo np. żadnych term chyba tam nie ma.

a jednak jest jakieś komercyjne kąpielisko:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2019 20:01

Chyba coś na końcu chciałaś dodać, ale nie widzę.... Przy Szeged jest np. to: https://www.erzsebetfurdo.morahalom.hu/en/index.html#

Nie lubimy trasy na BB. Jechaliśmy w sumie tą trasą 3 razy i ani razu więcej. Dokładamy sporo km, ale wygoda jest równie ważna dla nas.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 09.07.2019 20:15

piekara114 napisał(a):Chyba coś na końcu chciałaś dodać, ale nie widzę.... Przy Szeged jest np. to: https://www.erzsebetfurdo.morahalom.hu/en/index.html#

Nie lubimy trasy na BB. Jechaliśmy w sumie tą trasą 3 razy i ani razu więcej. Dokładamy sporo km, ale wygoda jest równie ważna dla nas.


Coś ucięło, miało być to: http://www.termyonline.pl/termy/61,napf ... lis-szeged

No właśnie tak myślę, czy jednak nie będzie sporo wolniejsza ta trasa. Jednak w tamtą stronę będzie nam zależało na czasie.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.07.2019 08:40

baunty napisał(a):My w sumie nie odbieraliśmy tego jako zadupie, a jako małą uroczą mieścinę, w której jeszcze jest super klimat. Nie ma tam masówki jak np w Nidri czy Vasilliki - w tych dwóch bym nie wytrzymał, masakra i komercja.
To miejsce jest jednym z nielicznych, gdzie żona wytrzymała trzy tygodnie i nie marudziła zbytnio, że chce już wracać do Polski.


Zadupie to oczywiście pozytywna przenośnia :D
Taka fota z dziś rana.
Załączniki:
DJI_0015.JPG
plaza
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 264
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone