Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 19.06.2019 19:17

te kiero napisał(a):Ps. Mimo wszystko Istambuł w planach na kiedyś :wink:


Stambuł raczej samolotem. W tym roku na majówkę ze słowackich Koszyc, Turkish Airlines 800 zł z groszami za 2 osoby. Poruszanie się autem po Stambule to spore wyzwanie ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2019 20:43

arturescu napisał(a):
te kiero napisał(a):Ps. Mimo wszystko Istambuł w planach na kiedyś :wink:


Stambuł raczej samolotem. W tym roku na majówkę ze słowackich Koszyc, Turkish Airlines 800 zł z groszami za 2 osoby. Poruszanie się autem po Stambule to spore wyzwanie ;)

Samolotem to nudy. Już kiedyś opracowywałem sobie pobyt/zwiedzanie z dojazdem i parkowaniem. Na razie odłożone w czasie...
oczywiście byłoby to razem z Grecją.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 19.06.2019 20:49

te kiero napisał(a):
arturescu napisał(a):
te kiero napisał(a):Ps. Mimo wszystko Istambuł w planach na kiedyś :wink:


Stambuł raczej samolotem. W tym roku na majówkę ze słowackich Koszyc, Turkish Airlines 800 zł z groszami za 2 osoby. Poruszanie się autem po Stambule to spore wyzwanie ;)

Samolotem to nudy. Już kiedyś opracowywałem sobie pobyt/zwiedzanie z dojazdem i parkowaniem. Na razie odłożone w czasie...
oczywiście byłoby to razem z Grecją.


Nudy, ale jazda przez Serbię, Bułgarię autostradą i przekraczanie granic to też niezbyt ciekawa perspektywa, no chyba że się chce coś zwiedzać na trasie i jedzie np. przez Rumunię.

Sam Stambuł to kilka dni, więc tracić dwa dni na dojazd w każda stronę to trochę sporo,

Można myśleć o połączeniu Stambuł + Grecja czyli pełnowymiarowe wakacje, ale autem też raczej nie w wysokim sezonie letnim, bo granica turecka jest mocno zapchana przez tabuny Turków z Zachodniej Europy.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2019 21:00

arturescu napisał(a):Nudy, ale jazda przez Serbię, Bułgarię autostradą i przekraczanie granic to też niezbyt ciekawa perspektywa, no chyba że się chce coś zwiedzać na trasie i jedzie np. przez Rumunię.

oczywista, że z Rumunią i Bułgarią i zapisanymi z forum i nie tylko ciekawymi miejscówkami
arturescu napisał(a):Sam Stambuł to kilka dni, więc tracić dwa dni na dojazd w każda stronę to trochę sporo,

Na nasze wybrane must see wystarczą 2 dni. Więc 2 dni dojazd (nawet 3), 2 dni Istambuł, 7 Sarti (np.) i 2 dni powrót = 13/14dni urlopu
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 19.06.2019 21:10

te kiero napisał(a):
arturescu napisał(a):Nudy, ale jazda przez Serbię, Bułgarię autostradą i przekraczanie granic to też niezbyt ciekawa perspektywa, no chyba że się chce coś zwiedzać na trasie i jedzie np. przez Rumunię.

oczywista, że z Rumunią i Bułgarią i zapisanymi z forum i nie tylko ciekawymi miejscówkami
arturescu napisał(a):Sam Stambuł to kilka dni, więc tracić dwa dni na dojazd w każda stronę to trochę sporo,

Na nasze wybrane must see wystarczą 2 dni. Więc 2 dni dojazd (nawet 3), 2 dni Istambuł, 7 Sarti (np.) i 2 dni powrót = 13/14dni urlopu


2 dni to trochę mało na Stambuł, no ale jakieś "must see" można odhaczyć...Topkapi, Hagia Sophia, Wielki Bazar...

W Sarti byłem przejazdem, moim zdaniem średnia miejscowość na pobyt, takie małe nijakie miasteczko ciągnące się wzdłuż plaży-patelni, bardziej mi się podobało Kalamitsi na samym końcu Sithonii, tam już zatoki ze skałkami i bardzo ładna turkusowa woda (plaża obok kempingu).
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.06.2019 23:03

Dzięki pewnie skorzystamy.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.06.2019 23:09

arturescu napisał(a):
pawelh napisał(a):A jaki jest stan drogi od przejścia do Użgorodu bo odległość podobna więc faktycznie warto rozważyć.


Jechałem ze 3 lata temu. Droga jak to na Ukrainie, bez rewelacji, ale tragedii też nie ma.


Ok. Dzięki raczej jutro skorzystam bo wolę parę kilometrów dalej jak stać na granicach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15682
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2019 12:39

arturescu napisał(a):W Sarti byłem przejazdem, moim zdaniem średnia miejscowość na pobyt, takie małe nijakie miasteczko ciągnące się wzdłuż plaży-patelni,
A ja w Sarti byłam 10 dni i gorąco miejsce polecam. Miasteczko ma wszystko co typowy kurort, poza głośnymi dyskotekami i klubami. Plaża patelnia, ale sporo leżaków jest, a jak się uda na południe to piękna a la Bałtycka plaża...
Obrazek

A jak podjedziesz kilka minut samochodem to możesz mieć zatoczkę tylko dla siebie...
Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.06.2019 17:31

kilka fotek z dziś. Wszystkie robione przez corkę.
Wreszcie używa prezent na spóźnioną 18-tę czyli Olympus TG5
Stary ojciec uzywa starego Olympus TG1

Obok portu:
Obrazek
W porcie jest tawerna (na powrocie obiad. Dla 5-ciu osób ryby (7 rybeczek w totalu 80 deko tzw "red fish"), 1 porcja kalmarów, 1 porcja krewetek, sałatka gr, woda - całość 40 EUR). Na zdjeciu koty w tawernie (córka "kociara")
Link do portu i tawerny https://goo.gl/maps/h5Bv7XebVveqfoa49
Obrazek
Wyspy na przeciw Tolo i duże łodki.
Wyspy na mapie google https://goo.gl/maps/U3HzANMsnj4DeoBw6

Obrazek
Obrazek
Obrazek
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.07.2019 09:08

Hejka wszystkim.
Wczoraj dotarłem na Lefkadę. Wyjazd w sobotę o 4 rano z Warszawy. Dojazd przez Słowację (Czadca, Zylinia itp.). Obwodnica Budapesztu zaliczona około 13tej (poszło szybko i gładko bez korków przez M0). Ostrzeżenie dla wszystkich nie ufajcie google maps, pokazywało nam opóźnienia na Roszke na poziomie 20-30 minut a na Roszke 2 - 7 minut więc pojechaliśmy. Skończyło się tym, że na Roszke 2 straciliśmy 2,5h stojąc w korku. Te 2,5h poświeciliśmy na korek który miał uwaga tylko 800 metrów (celnicy mieli tragiczne ruchy). Potem poszło już gładko, jako ciekawostka... wczoraj w Grecji z racji wyborów wszystkie przejazdy były za darmo, autostrady, most na Lefkadę :), taki gratis od rządu w związku z wyborami. Diesel na wyspie kosztuje 1,35 euro jak ktoś pyta o ceny, czyli wychodzi tyle samo co diesel na Węgrzech przy autostradzie. Pogoda super, dzięki wszystkim za rady!.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 08.07.2019 09:26

yzedef napisał(a):Hejka wszystkim.
Wczoraj dotarłem na Lefkadę. Wyjazd w sobotę o 4 rano z Warszawy. Dojazd przez Słowację (Czadca, Zylinia itp.). Obwodnica Budapesztu zaliczona około 13tej (poszło szybko i gładko bez korków przez M0). Ostrzeżenie dla wszystkich nie ufajcie google maps, pokazywało nam opóźnienia na Roszke na poziomie 20-30 minut a na Roszke 2 - 7 minut więc pojechaliśmy. Skończyło się tym, że na Roszke 2 straciliśmy 2,5h stojąc w korku. Te 2,5h poświeciliśmy na korek który miał uwaga tylko 800 metrów (celnicy mieli tragiczne ruchy). Potem poszło już gładko, jako ciekawostka... :), taki gratis od rządu w związku z wyborami. Diesel na wyspie kosztuje 1,35 euro jak ktoś pyta o ceny, czyli wychodzi tyle samo co diesel na Węgrzech przy autostradzie. Pogoda super, dzięki wszystkim za rady!.

Dzięki za info, w przyszłą sobotę też wyjeżdżam na Lefkadę (ale pierw tydzień na Kefaloni). Co do Roszke autostardowe to w weekendy nie ma co się tam co zbliżać i omijać jak najszerszym łukiem. Ja planuję w tym roku jechać przez Bački Breg.

Piszesz wczoraj w Grecji z racji wyborów wszystkie przejazdy były za darmo, autostrady, most na Lefkadę O jakim moście piszesz, bo ten pływający przecież był darmowy (i mam nadzieję w dalszym ciągu jest )
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 08.07.2019 10:52

Stare Roszke z reguły jest bezproblemowe ale w określonych granicach godzinowych :-) My zwykle wybieramy Backi Vinogradi.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.07.2019 15:14

JurekM73 napisał(a):
Piszesz wczoraj w Grecji z racji wyborów wszystkie przejazdy były za darmo, autostrady, most na Lefkadę O jakim moście piszesz, bo ten pływający przecież był darmowy (i mam nadzieję w dalszym ciągu jest )


Mój błąd, prawie to samo lecz inne :D , miałem na myśli tunel :D
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 08.07.2019 16:27

Izedef jak podoba się to miejsce gdzie jesteś - bo w sumie przez to, że tak polecałem to miejsce, czuję się trochę odpowiedzialny za ten wybór 8)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 09.07.2019 08:12

baunty napisał(a):Izedef jak podoba się to miejsce gdzie jesteś - bo w sumie przez to, że tak polecałem to miejsce, czuję się trochę odpowiedzialny za ten wybór 8)


Wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni i bardzo Tobie dziękują!. zadupie jakie lubimy :D, z dala od świata, dzięki jeszcze raz! Jest upalnie i bardzo wilgotno, tak jak na Korfu jak byliśmy 2 lata temu... niby słońce, zero opadów a wczoraj wieczorem wilgotność była prawie 90%.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 263
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone