Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 10.07.2019 21:16

Kilka ostatnich stron tego wątku dotyczy tylko dojazdu do Grecji, a mnie interesują wiadomości na temat pobytu, jaki jest poziom cen w Grecji w porównaniu z Polską, lub Chorwacją? Czy można tam jechać w ciemno, czy funkcjonują kwatery prywatne? Moje plany wakacyjne na pierwszą połowę września to wyjazd na wyspę Brać, ale małżonce chodzi po głowie właśnie Grecja. Może pomożecie nam podjąć decyzję, poprzez podzielenie się swoimi doświadczeniami z Grecji, byłbym bardzo wdzięczny.
Krzysiek
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 10.07.2019 21:27

kmusial napisał(a):Kilka ostatnich stron tego wątku dotyczy tylko dojazdu do Grecji, a mnie interesują wiadomości na temat pobytu, jaki jest poziom cen w Grecji w porównaniu z Polską, lub Chorwacją? Czy można tam jechać w ciemno, czy funkcjonują kwatery prywatne? Moje plany wakacyjne na pierwszą połowę września to wyjazd na wyspę Brać, ale małżonce chodzi po głowie właśnie Grecja. Może pomożecie nam podjąć decyzję, poprzez podzielenie się swoimi doświadczeniami z Grecji, byłbym bardzo wdzięczny.
Krzysiek


Moim zdaniem ceny lekko niższe nich w HR. Drogie paliwo i autostrady, np. z granicy macedońskiej do Aten ok. 40 euro.

Tłum w sezonie mniejszy niż Chorwacji, ale dobre miejscówki też warto wcześniej rezerwować. Grecja to kontynent i mnóstwo wysp więc sytuacja może się różnić w zależności od miejsca.

Kwater prywatnych do koloru i wyboru.

Jeśli planujesz I poł. września ofert będzie mnóstwo i w niższych cenach. Pogoda też stabilniejsza niż w HR. Więcej też ofert lotów w rozsądnej cenie. Zależy lecisz czy jedziesz.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.07.2019 08:21

W Gr jedzenie w knajpach jest tańsze niż w Cro. W sklepach też minimalnie taniej.
W Gr nie ma takiego zwyczaju, że przy drodze czy przed domem siedzą osoby z tabliczką wolne kwatery, przynajmniej na 4 wyjazdy ja się z tym nie spotkałam (w sumie to w jednym miejscu w Sarti siedział starszy dziadek).
W greckim app. standardem jest wymiana pościeli co 2/3 dni i sprzątanie, czego nie ma w Cro.
Najlepiej przeczytaj kilka relacji i sam wyciągniesz wnioski, czy Wam to pasuje.
Ważna sprawa: jedziesz samochodem czy samolot?

arturescu napisał(a):Jeśli planujesz I poł. września ofert będzie mnóstwo i w niższych cenach. Pogoda też stabilniejsza niż w HR.
Zeszłoroczny wrzesień też pokazał co potrafi: wiatry, deszcze i cyklony.... Teraz już raczej ciężko pisać o pewnych pogodowo miejscach: dziś w nocy w Grecji wichury, grad i 5 osób śmiertelnych.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.07.2019 08:35

piekara114 napisał(a):Właśnie na powrót nie mam planu. Myślałam o jakiś termach na Węgrzech, ale są jednak zbyt komercyjne dla mnie, więc odpuściłam, a wschodnie Węgry z Egerem na czele są mi bardzo nie po drodze....


A może Szentendre (miasteczko + skansen) byłyby Wam po drodze :?: Moim zdaniem miejsce warte odwiedzin.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 11.07.2019 08:38

a tymczasem w Grecji :cry:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/sw ... bicia-zginęło-co-najmniej-6-osób-wszystkie-ofiary-to-turyści/ar-AAE9hFn?ocid=spartanntp
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 11.07.2019 08:58

Niezależnie od tego czy wybiorę Chorwację, czy Grecję, będzie to wyjazd samochodem. Zastanawiamy się jeszcze nad regionem w Grecji gdzie szukać kwater, dwa lata wstecz wracałem z Ksamilu w Albanii i w drodze powrotnej pojechaliśmy obejrzeć Meteory, wybrzeże greckie w pobliżu Albanii nie zachwyciło nas. Może polecicie spokojne miejsce dla pary po 60-tce ( lubimy dobrze zjeść ) :D
Krzysiek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.07.2019 10:06

Nefer napisał(a):A może Szentendre (miasteczko + skansen) byłyby Wam po drodze :?: Moim zdaniem miejsce warte odwiedzin.
My na Gyor jedziemy, więc nie podrodze, ale gorsze to słowo skansen u mojego Pana M. ono prawie, że drgawki niechęci wywołuje :mrgreen:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.07.2019 10:37

piekara114 napisał(a):
Nefer napisał(a):A może Szentendre (miasteczko + skansen) byłyby Wam po drodze :?: Moim zdaniem miejsce warte odwiedzin.
My na Gyor jedziemy, więc nie podrodze, ale gorsze to słowo skansen u mojego Pana M. ono prawie, że drgawki niechęci wywołuje :mrgreen:

No tak, to nawet jakby było po drodze, to lepiej Pana M. nie narażać podczas powrotu z urlopu :mrgreen: :oczko_usmiech: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.07.2019 10:41

Raczej nie narażać siebie :lol: :lol:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.07.2019 10:51

Racja :mrgreen: .
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.07.2019 17:22

kmusial napisał(a):Niezależnie od tego czy wybiorę Chorwację, czy Grecję, będzie to wyjazd samochodem. Zastanawiamy się jeszcze nad regionem w Grecji gdzie szukać kwater, dwa lata wstecz wracałem z Ksamilu w Albanii i w drodze powrotnej pojechaliśmy obejrzeć Meteory, wybrzeże greckie w pobliżu Albanii nie zachwyciło nas. Może polecicie spokojne miejsce dla pary po 60-tce ( lubimy dobrze zjeść ) :D
Krzysiek

wybierz się więc na Peloponez...w jedną stronę proponuję promem z Wenecji...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.07.2019 21:04

piekara114 napisał(a):W Gr jedzenie w knajpach jest tańsze niż w Cro. W sklepach też minimalnie taniej.
W Gr nie ma takiego zwyczaju, że przy drodze czy przed domem siedzą osoby z tabliczką wolne kwatery, przynajmniej na 4 wyjazdy ja się z tym nie spotkałam (w sumie to w jednym miejscu w Sarti siedział starszy dziadek).
W greckim app. standardem jest wymiana pościeli co 2/3 dni i sprzątanie, czego nie ma w Cro.

Nie to że narzekam, stwierdzam tylko fakt iż z tą taniością to nie do końca jest jak wyżej. jestem na Lefkadzie od niedzieli i według mnie jest chyba blisko Cro, może delikatnie drożej. Mam na myśli stołowanie się w knajpach. Najprostsze spaghetti to 8-10 euro, z owocami morza 13-15. Ogólnie wszelkie dania jak Musaka od około 10 euro za porcję. Piwo 4-5 euro. Chleb 1 euro, lody tu już wyraźnie drożej bo tu gdzie jestem 2,3 euro za gałkę. Fajne jest tak jak pisze piekara, w cenie jest sprzątanie, to fajna sprawa.
Reszty cen nie pamiętam bo jakoś nie spinam się tym tematem...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.07.2019 21:49

Ja podałam swoje ceny na podstawie wizyty w Sarti na Halkidiki, Sivota w Epirze, Krecie i w maju na Peloponezie i Atenach. Spagetti było w cenie 8 eur, z krewetkami 10, musaka podobnie (6-8), kalmary 10 eur, w pełnym zestawie 12-14, lody 1,5-1,8 i w mega lodziarni w Atenach 2,2. Litr oliwy greckiej w sklepie 4 eur, pita-gyros 2,2-2,8, gyros (w tym z souvlaki) na talerzu 6-7 eur. Piwo w knajpach 3-4 eur, wino podobnie za 0,5l w karafce lokalne.
W sklepach: feta 6-8 eur, na promocji 5,5 za kg, oliwki ok. 4-6 eur (w zależności jakie, najdroższe z migdałem i moje ulubione kalamata). Za 8 dni zobaczę jak to na Thassos jest :D
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 11.07.2019 23:35

piekara114 napisał(a):Ja podałam swoje ceny na podstawie wizyty w Sarti na Halkidiki, Sivota w Epirze, Krecie i w maju na Peloponezie i Atenach. Spagetti było w cenie 8 eur, z krewetkami 10, musaka podobnie (6-8), kalmary 10 eur, w pełnym zestawie 12-14, lody 1,5-1,8 i w mega lodziarni w Atenach 2,2. Litr oliwy greckiej w sklepie 4 eur, pita-gyros 2,2-2,8, gyros (w tym z souvlaki) na talerzu 6-7 eur. Piwo w knajpach 3-4 eur, wino podobnie za 0,5l w karafce lokalne.
W sklepach: feta 6-8 eur, na promocji 5,5 za kg, oliwki ok. 4-6 eur (w zależności jakie, najdroższe z migdałem i moje ulubione kalamata). Za 8 dni zobaczę jak to na Thassos jest :D


No to feta potaniała. Sprzed 2 lat na Thassos pamiętam fetę w supermarkecie za 8-10 euro/kg, najtańsza feta Gallo w Lidlu za ok 6 euro/kg.

Piwo jakieś 2,5 euro w tawernie, w supermarkecie sześciopak Mythos jakieś 5 euro na promocji, Alpha pszeniczne ok. 1 euro za butelkę, podobnie Fix Dark.

Kolacja w tawernie 40-50 euro na 4 osoby z horiatiki/przystawkami, piwem, napojami...

5-litrową bańkę oliwy virgin kupiliśmy w Lidlu wracając na promocji za ok. 16+ euro....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.07.2019 08:57

arturescu napisał(a):No to feta potaniała. Sprzed 2 lat na Thassos pamiętam fetę w supermarkecie za 8-10 euro/kg, najtańsza feta Gallo w Lidlu za ok 6 euro/kg.
W Lidlu na Peloponezie w takiej jakoś cenie była, ale ja pakowanej nie kupuję. Zawsze fetę i oliwki kupuję w sklepie na stoiku, gdzie Pani kroi i pakuje i wtedy nie dość, że mogę spróbować (różna słoność i posmak) to jeszcze mam tyle ile potrzebuję...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 265
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone