Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włoska majówka AD 2018…

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2019 08:39

gusia-s napisał(a):Czyli pierwsze koty za płoty ;)
Nam w maju również udało się pobrodzić we włoskim Jadranie, jedna babka normalnie pływała. Woda była nawet ciepła ale wiatr od morza przenikliwy i to nie zachęcało do kąpieli.
Ja końcem maja to w Bałtyku się kąpałam... niedługo w prawdzie, ale z pływaniem, chlapaniem i wygłupianiem się z synem i znajomymi...a Bałtyk miał 11 st. Jak jestem nad morze to po prostu muszę się wykapać w nim :D

gusia-s napisał(a):Na plaży przydałby się parawanik aby się przed wiatrem osłonić ;) bliżej wydm a zarazem dalej od morza było przyjemniej.
Parawan to tam by się przydał... wydm nie było, więc nie było jak się ochronić, a jak tylko głowę się wyżej podniosło to piling piaskowy twarzy i piaskowanie zębów gwarantowane :mrgreen:

dangol napisał(a):
piekara114 napisał(a):Cyli Grecja klepnięta ostatecznie? Gdzie lecicie?
Decyzja na finiszu :wink: , lot do Aten, a potem promem na jakieś maleństwo :) , żeby Jedyny Kierowca mógł odpocząć na wakacjach 8). No bo na Tene, przez kontuzję Kapitana, nie miał wyjścia i musiał nas wozić :oczko_usmiech:
Pochwal się jakie maleństwo wybierzecie, no i liczę na relację

dangol napisał(a):Kwatera ma być czymś pośrednim między apartamentem z odrobiną luksusu :wink: , a spaniem w bagażniku naszego volvo :) , tak więc prysznic bez kotary :lol: będzie na bank!
Trafiłam też na taką kwaterkę, gdzie było prawie wszystko w jednym, można było korzystać z WC u brać prysznic jednocześnie :lol: :lol: Ale nie pamiętam czy z kotarką czy bez :?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.04.2019 09:27

Kochana - w porównaniu z łazienką jachtową to ten prysznic jest ogromny 8O 8O 8O
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 12.04.2019 10:40

piekara114 napisał(a):Ale widok z balkonu wynagradza wszystko….
Obrazek

Chętnie bym sobie tam przysiadła :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2019 11:10

beatabm napisał(a):Kochana - w porównaniu z łazienką jachtową to ten prysznic jest ogromny 8O 8O 8O
Nigdy nie byłam i nie korzystałam, ale skoro tak mówisz to wierzę.... Moje dość długie włosy myłam poza kabiną, bo rękoma stale w ściany uderzałam :lol: :lol:

krakusowa napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ale widok z balkonu wynagradza wszystko….
Chętnie bym sobie tam przysiadła :oczko_usmiech:
Powiem Ci, że ja też.... Jest nawet pomysł, aby to w połowie maja powtórzyć :D
A Ty w Toskanii będziesz mieć zdecydowanie bardziej zielono za oknem.... może czerwone pola kwitnących maków trafisz...
Ostatnio edytowano 12.04.2019 11:17 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2019 11:16

30 kwietnia, poniedziałek c.d.

Po rozpakowaniu się, jeszcze autem podjeżdżamy do sklepu Familia (polecam), gdzie robimy zakupy: salami w ogromnej ilości lądują w wózku wraz z serami, oliwkami, makaronami, szparagami, czymś na obiad, winem i ich okropnym chlebem :roll: ..... No cóż...nie można mieć wszystkiego :D ....

Potem przyrządzam szybki włoski obiad i już wieczorową porą wyruszamy na spacer do centrum Caorle.....

Wieczór jest jednak chłodny, więc sweterek i marynarka są wskazane lub jakaś bluza... Do centrum idziemy promenadą wzdłuż plaży, kawałek jednak jest....
W centrum tętni życie, ale co się dziwić Włosi także mają przedłużony weekend.... Na placu rozłożona jest karuzela, która kojarzymi mi się z tymi paryskimi. Jest tam też mała knajpka ze street foodem, ale ten food to smażone kalmary i krewetki sprzedawany w papierowych rożkach... Jedliśmy je za każdym razem jak byliśmy w centrum i knajpka była otwarta... Miejsce to znajduje się dokładnie w tym miejscu

Zaglądamy jeszcze w najbliższe uliczki i wracamy. Trzeba wracać i iść spać.....
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 12.04.2019 11:22

piekara114 napisał(a): A Ty w Toskanii będziesz mieć zdecydowanie bardziej zielono za oknem.... może czerwone pola kwitnących maków trafisz...

Mam taką nadzieję :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.04.2019 11:59

piekara114 napisał(a):
krakusowa napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ale widok z balkonu wynagradza wszystko….
Chętnie bym sobie tam przysiadła :oczko_usmiech:
Powiem Ci, że ja też.... Jest nawet pomysł, aby to w połowie maja powtórzyć :D
A Ty w Toskanii będziesz mieć zdecydowanie bardziej zielono za oknem.... może czerwone pola kwitnących maków trafisz...
Pierwszomajowe maki w Punta S. :)
IMG_20170501_145208.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.04.2019 14:24

Ooo, super że piszesz, cieplej się robi na serduchu :D , do wakacji jeszcze daleko :?
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 12.04.2019 17:45

piekara114 napisał(a):
krakusowa napisał(a):Mam nadzieję, że nasza włoska majówka tez dojdzie do skutku :|
Trzymam kciuki.

Słabo trzymałaś :cry: Niestety :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2019 18:08

Gusia, ale ładne upolowałaś te maki...

renatalato napisał(a):Ooo, super że piszesz, cieplej się robi na serduchu :D , do wakacji jeszcze daleko :?
Oj daleko, a dzisiejszy śnieg z deszczem nie jest zachęcający....

krakusowa napisał(a):
piekara114 napisał(a):
krakusowa napisał(a):Mam nadzieję, że nasza włoska majówka tez dojdzie do skutku :|
Trzymam kciuki.
Słabo trzymałaś :cry: Niestety :(
Ojej.... trzymałam, i nadal będę trzymać... może jeszcze coś się zmieni....
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.04.2019 18:32

piekara114 napisał(a):
renatalato napisał(a):Ooo, super że piszesz, cieplej się robi na serduchu :D , do wakacji jeszcze daleko :?
Oj daleko, a dzisiejszy śnieg z deszczem nie jest zachęcający....
.


Za to bieszczadzkie śnieżyce mają się świetnie , a to o tej porze roku zwiastuje piękne lato , czego Wam i sobie życzę :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Załączniki:
Czady21.jpg
Czady19.jpg
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 12.04.2019 18:57

Ojojoj..... aparat Ci się popsuł? Nic nie wspominałaś :cry:
Jaja sobie robisz, gdzie fotki :evil: (muszelka i kieliszek, to trochę mało)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2019 19:16

Piotrze, u nas pełno zawilców i po rowach widzę kaczeńce...a jutro miały być tatrzańskie krokusy pełną gębą, no ale pogoda na przyjemny spacer nie sprzyja....

aga_stella napisał(a):Ojojoj..... aparat Ci się popsuł? Nic nie wspominałaś :cry:
Jaja sobie robisz, gdzie fotki :evil: (muszelka i kieliszek, to trochę mało)
Na szczęście się nie zespuł :lol: zawsze z pierwszego dnia prawie zdjęć nie mam...
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 12.04.2019 21:17

piekara114 napisał(a):
krakusowa napisał(a):
piekara114 napisał(a):
krakusowa napisał(a):Mam nadzieję, że nasza włoska majówka tez dojdzie do skutku :|
Trzymam kciuki.
Słabo trzymałaś :cry: Niestety :(
Ojej.... trzymałam, i nadal będę trzymać... może jeszcze coś się zmieni....

Nic sie nie zmieni, rezerwacja już odwołana :(
Toskania musi poczekać :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2019 21:18

1 maja, wtorek

Dzień zaczynamy od śniadania na balkonie z widokiem na morze i chyba na najbardziej włoski widok nad morzem, czyli na morze parasoli :roll:
Mimo, że pogoda nie jest idealna na plażowanie, to i tak idziemy na plażę z całym plażowym ekwipunkiem… W ekwipunku są też bluzy, które momentami się przydają...
Raczej na tłok nie możemy narzekać….
W naszym regionie kończy się rząd leżaków i odchodząc lekko na wschód mamy już całkowicie pusto…. Idealne miejsce na leżakowanie, czytanie, patrzenie się w morze (wprawdzie bure to morze, no ale piasek pod d...ką jest). Totalny luz, spokój i CISZA… totalna CISZA…
Obrazek

Sporadycznie jakieś pary docierają w nasze okolice spacerując brzegiem morza, ale ich obecność nie zakłóca nam spokoju….. Na taki spacer wzdłuż morza wybieram się raz sama, raz z Panem M. W którą stronę byśmy nie poszli, wzdłuż morza jest pas pełen muszelek...
Obrazek

Obrazek

...które aż zachęcają do zbierania i nadmorskich zabaw :D ...
Obrazek

Morze kolorem nie zachęca, ale być nad morzem i się nie wykąpać :?: :idea: Nie ma mowy :!: ….
Z lekkim oporem i po dłuuuugim marszu w morzu, w końcu udaje mi się zamorzyć i kilka minut popływać…. Woda, po kryzysowym momencie zamaczania się, jest całkiem, całkiem, ale ile ma dokładnie to nie wiem, bo termometru na plażę nie zabrałam :oops:

Po kilku godzinnym plażowaniu mamy dość i wracamy na obiad do apartamentu. Tylko kilka godzin na słońcu pod chmurami, a nasze twarze i ramiona są już ładnie ze złocone...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włoska majówka AD 2018… - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone