Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Michał

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Michał

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.08.2019 21:39

Witajcie

Nie tak miało być, bo miał być PAG. Bo śladami Habanero (pozdrawiam :papa: ) miały być codziennie inne plaże, księżycowe widoki i w ogóle ...

Nie tak miało być, bo apartman zarezerwowany prawie rok przed wyjazdem na Pagu (we wrześniu poprzedniego) na bookingu, odwołał mi rezerwację na 2 dni przed płatnością ...

I w ogóle nie tak miało być, bo Mama też miała dać radę z rakiem a nie dała ... Wybaczcie, że to piszę, ale mam poczucie, że było to silnym determinantem tego całego wyjazdu.

Suma tych wszystkich wydarzeń, sprawiła że wszystko się posypało. Rozpoczęło się szukanie na mniej niż miesiąc przed wyjazdem jakiegoś lokum, co jak wiemy nie jest najlepszą opcją ... Jakoś tak myśli zawędrowały w kierunku Lokvy sprzed 4 lat, kiedy jeszcze wszystko było dobrze ...

Jak macie ochotę pośledzić co mi z tego wszystkiego wyszło, to zapraszam. Będzie trochę z Lokvy, ale też z ... powiedzmy okolic. Tego co nie było w planach, a w związku z wydarzeniami pojawiło się jako opcja i ... chyba wyszło.

A może tak właśnie miało być ... ? Będzie trochę uśmiechów, trochę łez, trochę ikonicznych miejsc.

A na początek słońca. Dla wszystkich :)
PSX_20190804_100631.jpg


pozdrawiam, Michał
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2019 21:43

Sprawdzam jak było.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4673
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.08.2019 22:05

Dzięki za to słońce, bo u mnie teraz ulewa za oknem.
Piękne to zdjęcie.
Co do zmiany planów wyjazdowych, też dwa razy mi sie trafiło. Raz musiałam zrezygnować wogóle z wyjazdu a raz zmiana wyszła na dobre.

PS. Współczuję Ci w związku z mamą.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 10.08.2019 22:07

Hej, dołączam!
Rok temu również miałem podobna sytuację z booking...ale w moim przypadku gość odwołał rezerwację na 2 godziny przed wyjazdem
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.08.2019 22:15

megidh napisał(a):Dzięki za to słońce, bo u mnie teraz ulewa za oknem.
Piękne to zdjęcie.
Co do zmiany planów wyjazdowych, też dwa razy mi sie trafiło. Raz musiałam zrezygnować wogóle z wyjazdu a raz zmiana wyszła na dobre.

PS. Współczuję Ci w związku z mamą.


Dziękuję.

Nie chcę zdradzać szczegółów, ale to był chyba "najpełniejszy" mój wyjazd nie tylko do Chorwacji.

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.08.2019 22:16

Bartek81 napisał(a):Hej, dołączam!
Rok temu również miałem podobna sytuację z booking...ale w moim przypadku gość odwołał rezerwację na 2 godziny przed wyjazdem


2 lata temu miałem tak z rezerwacją we Włoszech. I niestety booking umywa ręce ... :(

pozdrawiam, Michał
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.08.2019 23:45

Cześć Michał .
Przyjmij wyrazy współczucia z powodu śmierci mamy [*]

Szkoda, że z Pagiem nie wyszło :( , ale co się odwlecze ... :oczko_usmiech:
Będę śledzić z przyjemnością Wasze przygody w Lokvie.
Zdjęcie :hearts: Pozdrawiam :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 11.08.2019 12:39

Habanero napisał(a):Cześć Michał .
Przyjmij wyrazy współczucia z powodu śmierci mamy [*]

Szkoda, że z Pagiem nie wyszło :( , ale co się odwlecze ... :oczko_usmiech:
Będę śledzić z przyjemnością Wasze przygody w Lokvie.
Zdjęcie :hearts: Pozdrawiam :papa:



Dziękuję.
Co do Pagu, tak do tego podchodzę. Widać wyszło inaczej, ale jeszcze tam pojedziemy ;)

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.08.2019 13:29

Moje wakacje też były nie takie jak miały być....życie....
Pozdrawiam
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 11.08.2019 18:04

Cześć

Najpierw temat apartamentu. Jak już wspomniałem, sponiewierany w pozytywnym sensie relacją Habanero 8) zdecydowałem i przedstawiłem rodzince, że w przyszłym roku pojedziemy na Pag. Ponieważ ta decyzja zapadła już we wrześniu zeszłego roku, to rozpocząłem intensywne poszukiwania apartmanu.
W końcu zdecydowałem się, że optymalne dla nas miejsce to będzie miejscowość Metajna. Blisko do fajnych dwóch plaż, oraz samochodem w niedalekim zasięgu pozostałe, warte zobaczenia. Dobra, teraz samo miejsce: padło na apartament Mirko in Marija.
https://www.booking.com/hotel/hr/apartm ... ja.pl.html
Nie będę ukrywał, że także cena sprawiła, że padło na to konkretne miejsce. Za 11 nocy miałem rezerwacje na 2500 zł dla 4 osób (2 os dorosłe i dwójka dzieci).
Spokojnie mijał sobie czas, ja w wolnym czasie kompletowałem miejsca do zobaczenia i układałem plan wyjazdu.
Bomba wybuchła dosłownie na 2 dni przed terminem bezpłatnego odwołania apartmanu na bookingu. Dostałem wieczorem mail z informacją, że apartament odwołał rezerwację 8O :twisted: :!: Natychmiast napisałem maila, że dlaczego i z deklaracją, że cały czas chcę przyjechać i proszę o podanie nr konta, to wykonam przelew.
Dostałem odpowiedź (myślałem, że to chorwacki, okazało się że słoweński), że już nie mamy rezerwacji i nie mogę zarezerwować tego miejsca.
Wylałem swój żal w mailu, ze to jest kompletnie nie fair i totalnie bezczelne. Widać, że ktoś zrobił rezerwację rok wcześniej i zostaje na lodzie :!: :x :twisted:
Nie dostałem już żadnej odpowiedzi. Dodatkowo ulało mi się, bo namiętnie ktoś odpisywał po słoweńsku a ja po angielsku. Ostatni mój mail był już przez tłumacza googla. Padło tam także stwierdzenie, że w cywilizowanym świecie są inne standardy relacji międzyludzkich i rozmawia się po angielsku.
Dla mnie sytuacja była w sumie oczywista, trafiłem na cwaniaka, który zorientował się, że spokojnie w tym czasie będzie w stanie wziąć więcej pieniędzy, więc ja zostałem na lodzie ...
No cóż lekcja na przyszłość, trzeba było się zabezpieczyć i mieć 2-3 inne w zapasie. Ale też to nie o to chodzi, żeby blokować do samego końca 2-3 apartamenty, żeby skorzystać z jednego przecież ...

No więc stało się to 1 lipca, a my planowaliśmy wyjazd od 29. Czyli mniej niż miesiąc już w najwyższym okresie na znalezienie czegoś na wakacje.
Po iluś tam pytaniach i poszukiwaniach, jak pisałem, myśli wracają do miejsc, które się nam sprawdziły.
W Lokvie, tam gdzie byliśmy 4 lata temu, już nie było wolnych miejsc, ale w niedalekiej okolicy znalazłem:
https://www.booking.com/hotel/hr/two-be ... a1.pl.html
Płatność była od razu, 3800 zł za 11 nocy.

A apartamencie napiszę kolejnym razem.

W każdym bądź razie, okolica bardzo fajna :D
PSX_20190729_155004.jpg


pozdrawiam, Michał
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.08.2019 19:24

No jestem w szoku, że rezerwując na bookingu taka sytuacja Cię spotkała. Raczej myślałam, że to "pewny" portal, a tu proszę! Masakra! Ale super, że udało Wam się znaleźć inne lokum. Czekam na dalszy ciąg relacji ;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 11.08.2019 21:09

agata26061 napisał(a):No jestem w szoku, że rezerwując na bookingu taka sytuacja Cię spotkała. Raczej myślałam, że to "pewny" portal, a tu proszę! Masakra! Ale super, że udało Wam się znaleźć inne lokum. Czekam na dalszy ciąg relacji ;)


Też żyłem w takim przekonaniu ... Choć 2 lata temu taka sytuacja mi się też zdarzyła, jedynie na około 2 miesiące przed przyjazdem we Włoszech. Apartament napisał, że z powodu remontu odwołuje rezerwację. Ale też, jakby nie wiedzieli, że remont będą robili ... :roll:
I widzieli, że mają rezerwacje ... :twisted:
Ale to Włochy :lol:

pozdrawiam, Michał
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 11.08.2019 21:21

Jestem i ja nie pomyślałabym, że takie jaja wychodzą z bookingiem... Ale może nie ma tego złego..?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.08.2019 22:15

Smutno się zaczęło - miejscówka to mały problem, współczuję Ci bardzo z powodu Mamy :cry:

Skoro napisałeś ,że był to Twój "najpełniejszy" wyjazd, to na pewno było cudnie, jeśli można tak powiedzieć w tych okolicznościach.

Chętnie popatrzę i poczytam.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Mic

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.08.2019 22:06

Apartament.

Trzeba jasno napisać, szukając jak wspominałem na ostatnią chwilę i mając określony budżet nie jest łatwo.
Apartament, jest mały, ma co prawda 2 sypialnie, ale ma jednocześnie salon, który jest przedpokojem i jadalnią :lol: :roll:
Co sprzyja integracji rodzinnej ;) ale nie oszukujmy się, jest bardzo mały.
Nie jest także wybitnie nowy, ani super czysty ... Ale powiedzmy jest to jakieś minimum, które spełnia w/g mnie. Ale minimum :roll:
Ale jak kiedyś pisałem, apartament jest ważny, ale nie jest najważniejszy dla nas na wyjeździe. Ma być gdzie spać, gdzie przygotować posiłki i już. I tak cały dzień jesteśmy na plaży, albo coś zwiedzamy, a przychodzimy zjeść i spać.
Na pewno jest jeden niezaprzeczalny atut - jest na prawdę blisko do plaży. Oraz z czym spotkałem się pierwszy raz, przechodzi się fajnym tunelem pod Jadranką, co sprawia, że nie trzeba czasem kilka minut stać czekając na przejście, na jednak bardzo ruchliwej nadmorskiej magistrali.

Jest to część Lokvy, zwana Ivasnjak. 4 lata temu jak byliśmy, to była też Lokva, ale część zwana Ruskamen. W naszej w tym roku było mniej domów, niż w Ruskamen. Zarejestrowałem jedną konobę - Skalinda - , brak jakiejkolwiek Pekary ;) ale co najważniejsze, a jedno z najgorszych zaskoczeń - BRAK SKLEPU. Jakiegokolwiek. To jednak jest spory minus :evil: Do najbliższego Studenaca jest około 2,5 km właśnie do Ruskamen, lub w drugą stronę do miejscowości Mimice.
A sklepik miał być, sprawdzałem nawet przed przyjazdem, że jest. Ale zamknął go tamtejszy sanepid ... :evil: :roll:

A droga na plażę była taka :D

Idąc od strony plaży, najpierw wejście do tunelu
IMG_20190730_185655461_HDR.jpg


Zaczyna się tunel
IMG_20190730_185716055_HDR.jpg


Tunel 8O Osoba dorosła o wzroście jak ja 1,8m idzie wyprostowana bez schylania głowy. Tym samym przechodzimy pod Jadranką
IMG_20190730_185725289_HDR.jpg


Po drugiej stronie wyjscie z tunelu
IMG_20190730_185807418_HDR.jpg


Widok na wejście od drugiej strony
IMG_20190730_185842714_HDR.jpg


Lekkie podejście na poziom naszego budynku
IMG_20190730_190003511_HDR.jpg


Przejście między tyłem konoby a ogrodzeniem innego apartamentu
IMG_20190730_190048707_HDR.jpg


I wyjście na nasz parking
IMG_20190730_190125563_HDR.jpg


To było nasze najbliższe miejsce do morza jakie mieliśmy w Cro. Jakieś 200m, szło się max 10 min spokojnym spacerkiem. Super, Z dziećmi to tym bardziej ważne. A tunel zawsze robił wrażenie :lol:

Ale muszę jeszcze jedno napisać. Cisną się na usta słowa niecenzuralne, ale niestety suwerena jest dużo :evil: I to tego suwerena prostego, z szambem zamiast słów, z "moje jest najmojsze" ... :roll: :twisted:
Okna naszego mieszkanka wychodziły na taki mini taras, wspólny. Czasem były wieczorki zapoznawcze. Jakie zbydlęcenie ... :roll:
Serio, jednak tym się różniły nasze poprzednie wyjazdy, że udawało się trafić na małą ilość rodaków.
Na plaży tak samo. Opowieść jednej pary o popsutym wale w silniku w trakcie przyjazdu, nie da się zacytować. I to na cały głos rozmowa z k.p.h.j. jakieś 2m od naszego "grajdołka" :evil:

Nie ważne, nie mój świat, nie tak wychowujemy dzieci.

pozdrawiam, Michał
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie tak miało być ... czyli Lokva i okolice - 2019 - Michał
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone