Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kefalonia 2018, Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015
Kefalonia 2018, Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 28.11.2018 01:25

IMG_20180718_123414 zmniej.jpg
Kefalonia 2018, Grecja – TIMM w podróży

Witam wszystkich.
To będzie moja pierwsza relacja na forum, ba, jakakolwiek publiczna, więc z góry proszę o wyrozumiałość i łaskawe spojrzenie na debiutanta. :hut:

Jeździ tak już człowiek 25 lat samodzielnie w różne miejsca i chyba się już trochę zestarzał, bo teraz zachciało mu się coś opisać. Gdzie mi tam jednak do takich forumowych mistrzów jak Franz (dla mnie to taki współczesny Tony Halik), Kulki (powinni dostać skodę w nagrodę od Volkswagena !!!) , Kowolki (literat nr 1 forum), Ogórka (nasz własny forumowy tripinview), Myszy (mistrzyni organizacji) czy też innych nie wymienionych tutaj. Ręce mi dygotają, jak piłkarzowi nogi przed debiutem w takim doborowym towarzystwie, więc lecimy, aby początek już mieć za sobą.

Czas akcji: 2 połowa lipca 2018
Miejsce akcji: Kefalonia Grecja
Wystepują: TIMM /nie team /czyli zaprawiona w podróżach 4 osobowa rodzina


Pomysł spędzenia kolejnego urlopu zawsze rodzi się w głowie w trakcie spędzania bieżącego, albo zaraz po jego ukończeniu. Tylko najczęściej tak mam, że ten 1szy pomysł nie jest nigdy tym ostatecznym
Uwielbiam ten czas pourlopowy…. :D
Albo inaczej - nienawidzę, :evil: bo to już koniec i trzeba wracać do pracy, a uwielbiam, bo to początek organizacji nowego… I znowu przysłowiowy globus i mapa do ręki, szukanie inspiracji na forum, itd. A że głowa pełna pomysłów to i wybór trudny. :roll:

No i padło jesienią 2017. Jedziemy w następne wakacje do Francji na Lazurowe Wybrzeże !!! Przewodnik po lazurowym kupiony... Nicea, Cannes, St. Tropez, Marsylia, Monaco itd itd. Szukanie kwatery, czytanie relacji, info…
Jak widać pojechaliśmy… „lufa w krzokach” jak mawiał ulubiony bohater serialu znanego forumowiczom z PESELem zaczynającym się od 7 w dół…. :mrgreen:

Już nie pamiętam, ale coś w tamtym okresie wydarza się na lazurowym z uchodźcami i chyba na Costa Brava, dodatkowo przypomina mi się pewna sytuacja z zaczepianiem żony przez Arabów spacerującej z córką po Krupówkach w Zakopanem /dacie wiarę/ i odpuszczam te rewiry na next time. Sorki, ale mam swoje bardzo złe zdanie o tych nacjach, wsparte dodatkowo obserwacją podczas pobytu w 2012 roku w Egipcie i go nie zmienię.

Po głowie przewijają się pomysły Litwa/Łotwa, Sardynia, Korsyka, Istria, Albania, Czarnogóra… Trafiam jednak na relacje o Grecji – jedna, druga, trzecia …. W końcu jest, BINGO, to będzie to: Grecja - KEFALONIA.
A dlaczego - zobaczcie pokrótce sami :

IMG_20180716_192249 zmniejszone.jpg

IMG_20180717_144259 zmniejszone.jpg

widok na Assos z zamku.jpg

IMG_20180720_133103 zmniej.jpg

IMG_20180720_143600 zmniej.jpg

IMG_20180721_160504 zmniej.jpg

IMG_20180718_165928 zmniej.jpg

IMG_20180722_145803 zmniej.jpg

DSC_1720 zmniej.jpg


Podoba się? Jeśli tak to miło :D

W pewnym momencie po intensywnym pobycie w polskich górach obiecałem dzieciom, że następny będzie taki wyjazd mocno plażowy, gdzie w pewnym momencie sami błagalnie powiecie: „tata jedźmy coś zwiedzić”.
I nawet nie spodziewałem, że nastąpi to tak szybko, ale o tym dalej w następnych odcinkach... :papa:

cdn
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.11.2018 07:42

Cześć :)
Podoba się :wink:
Nie za wiele ostatnio nowych relacji na forum więc z chęcią poczytam i pooglądam... zwłaszcza jeśli mowa będzie o Grecji :D
PS. I dzięki za miłe słowa :cool:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.11.2018 08:09

Jeszcze kilka zdjęć i sama zmienię swoje plany na wakacje. ;)
Zapowiada się ogromnie interesująco, zarówno zdjęciowo, jak i literacko. Będę zaglądać. :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.11.2018 09:07

Również zaznaczę swoją obecność, aby ikona miała zielony kolor :). Jestem ciekaw logistyki i podróży, więc czekam na dalsze wpisy.

tompakosc napisał(a):W pewnym momencie po intensywnym pobycie w polskich górach obiecałem dzieciom, że następny będzie taki wyjazd mocno plażowy

Człowiekowi aż roi się w głowie od planów, tym bardziej, że muszę pokazać góry rodzinie i sobie, bo ich w ogóle nie znamy :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2018 09:32

Jestem i ja. Liczę na szczegóły, bo pewnie wyspę odwiedzę, może nie w przyszłym roku (ale kto wie), ale w następnym....
No i widzę plaże takie jak lubię :D
:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.11.2018 09:39

tompakosc napisał(a):Kefalonia 2018


... Kefalonia bardzo nam się podobała, niestety mieliśmy na nią za mało czasu ... :roll: ... ale mamy na nią pomysł, który może w końcu uda się zrealizować ... :) ... oczywiście będę zaglądał ... :hut: ...
Pozdrawiam.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 28.11.2018 10:11

No cudownie, dodane do obserwowanych, bardzo obiecujący początek. Fajne zdjęcia. Wyspy Jońskie są w dalekich planach, więc tym chętniej będę gościł w twojej relacji. Jołki-połki, zapowiada się wspaniała przygoda!
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 28.11.2018 10:48

To i ja się z przyjemnością dosiądę, bo 14 dni w lipcu już zaklepane na Kefalonii, a do tego niespieszny dojazd i powrót z noclegami w Belgradzie i Halkidonii - więc 3 wakacyjne lipcowe tygodnie zagospodarowane.
Czekam więc z niecierpliwością na relację....
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.11.2018 12:52

Piękne zdjęcia . Czekam na dalszy ciąg , bo może kiedyś zawitam na Kefalonii :papa:
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 28.11.2018 14:19

Witam wszystkich ujawnionych i tych incognito :papa: Dziękuję wszystkim obecnym, a nieobecnych zapraszam.
Pisząc coś samemu nabiera się ogromnego szacunku do wszystkich, którzy coś już na forum relacjonowali. Huk roboty i poświęconego czasu, aby pokazać coś innym. Wszystkim należą się WIELKIE :hearts:

kulka53 napisał(a):Cześć :)
Podoba się :wink:
Nie za wiele ostatnio nowych relacji na forum więc z chęcią poczytam i pooglądam... zwłaszcza jeśli mowa będzie o Grecji :D
PS. I dzięki za miłe słowa :cool:

Miło, że jesteście :) . Postaram się jeszcze coś ciekawego wrzucić.

Mikromir napisał(a):Jeszcze kilka zdjęć i sama zmienię swoje plany na wakacje. ;)
Zapowiada się ogromnie interesująco, zarówno zdjęciowo, jak i literacko. Będę zaglądać. :)

Danka, "no weź się przytul ...." :D. Hehe, łykam relację Twoją z Peloponezu duuużą łyżką, zresztą myszy i innych też :smo: Kwaterka na 1szą część peloponezkiego pobytu klepnięta na wschodnim półwyspie. Jakby co będzie podtytuł - Śladami mikro - myszy :oczko_usmiech:
Trajgul napisał(a):Również zaznaczę swoją obecność, aby ikona miała zielony kolor :). Jestem ciekaw logistyki i podróży, więc czekam na dalsze wpisy.

tompakosc napisał(a):W pewnym momencie po intensywnym pobycie w polskich górach obiecałem dzieciom, że następny będzie taki wyjazd mocno plażowy

Człowiekowi aż roi się w głowie od planów, tym bardziej, że muszę pokazać góry rodzinie i sobie, bo ich w ogóle nie znamy :roll:

Witaj, następny odcinek będzie i o tym.
Tak , góry polecam, także nasze piękne: od Bieszczad po Karkonosze. Jak sobie przypomnę, jakie się dystanse na szlakach robiło to, aż się boję, aby mój syn nie miał takich pomysłów ... W Tatrach pokazałem familii co my zrobiliśmy kiedyś w 1 dzień, to patrzyli na ojca jak na masochistę.
Tak na szybko: Łysa Polana, Morskie Oko - Cz. Staw n/morskim Okiem, powrót do M. Oka - Dol. Pięciu stawów i przez Zawrat do Kuźnic. Ufff ..... :roll:
piekara114 napisał(a):Jestem i ja. Liczę na szczegóły, bo pewnie wyspę odwiedzę, może nie w przyszłym roku (ale kto wie), ale w następnym....
No i widzę plaże takie jak lubię :D
:papa:

Hej. A jakie lubisz? Hmm, jak dobrze pamiętam z Twoich relacji ...pustawe, z mała ilością ludzi ??? Na Kefalonii, do wyboru - jednych i drugich :lol:
kmichal napisał(a):
tompakosc napisał(a):Kefalonia 2018


... Kefalonia bardzo nam się podobała, niestety mieliśmy na nią za mało czasu ... :roll: ... ale mamy na nią pomysł, który może w końcu uda się zrealizować ... :) ... oczywiście będę zaglądał ... :hut: ...
Pozdrawiam.

Zapraszam do relacji. Twoje z Porto czy fantastyczna (!!!) Rosja są super. :P
Hercklekot napisał(a):No cudownie, dodane do obserwowanych, bardzo obiecujący początek. Fajne zdjęcia. Wyspy Jońskie są w dalekich planach, więc tym chętniej będę gościł w twojej relacji. Jołki-połki, zapowiada się wspaniała przygoda!

Dziękuję :oops: A w następnym odcinku o szeroko pojętych "Szarikach" też będzie 8O

lkemot napisał(a):To i ja się z przyjemnością dosiądę, bo 14 dni w lipcu już zaklepane na Kefalonii, a do tego niespieszny dojazd i powrót z noclegami w Belgradzie i Halkidonii - więc 3 wakacyjne lipcowe tygodnie zagospodarowane.
Czekam więc z niecierpliwością na relację....

Super, to może w czymś pomogę pisząc i pokazując co nie co. A gdzie masz kwaterę? :hut:

travel napisał(a):Piękne zdjęcia . Czekam na dalszy ciąg , bo może kiedyś zawitam na Kefalonii :papa:

:oops: Rumienię się. Wyspa piękna, warta odwiedzenia !!!
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 28.11.2018 14:38

Pokój zarezerwowałem w Lara Hotel w Lourdacie za 50 euro za dzień (2 osoby). W hotelu jest basen i restauracja - śniadanie w cenie, do plaży 400m z górki, powrót z plaży niestety będzie pod górkę - ale będzie samochód w razie czego
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 28.11.2018 17:27

Czy mogę? Dziękuję. Wiem, że będzie pięknie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.11.2018 17:30

Bendem podpatrywać, bo Kefalonia też w planach (nieco dalszych, ale jest :oczko_usmiech: )
Piękne zdjęcia 8)
I tłumów nie widzę, co mnie pociesza bardzo :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2018 18:09

tompakosc napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jestem i ja. Liczę na szczegóły, bo pewnie wyspę odwiedzę, może nie w przyszłym roku (ale kto wie), ale w następnym....
No i widzę plaże takie jak lubię :D
Hej. A jakie lubisz? Hmm, jak dobrze pamiętam z Twoich relacji ...pustawe, z mała ilością ludzi ??? Na Kefalonii, do wyboru - jednych i drugich :lol:
Tak, plaże puste, nieduże i z kamykami, zwłaszcza w wodzie :hearts:
A szczegóły to takie logistyczno-organizacyjno-cenowe mile widziane... :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.11.2018 18:17

Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać 8) Tym bardziej, że może w końcu pojedziemy do tej Grecji ;)

Piękne zdjęcia w zajawce :D
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kefalonia 2018, Grecja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone