Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kefalonia 2018, Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 11.01.2019 13:55

-
Jestem i ja

Kefka chodzi mi po głowie już od kilku - nastu lat
Może kiedyś dojdzie do głosu.

Czytam, oglądam i notuję :wink: :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa: :hut:

Pozdravki
:D :lol: :wink: :oczko_usmiech: :papa:

Oczywiście zachęcam do "cdn"
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 12.01.2019 16:16

Będę tam :D Jeszcze tylko pół roku 8)
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 12.01.2019 21:42

W tym roku planuje spędzić tydzień na tej pięknej wyspie (jeden na Lefkadzie). Na Lefkadzie byliśmy w zeszłym roku i udało mi się wybrać super miejsce(miejscowość) i nocleg, byliśmy w Agios Nikitas. Z Kefalonią mam problem bo nie mam sprecyzowanej miejscowości aby zacząć szukać kwatery. Zależy na spokojnej miejscowości gdzie można wieczorkiem podejść lub podjechać i coś zjeść, pospacerować i przede wszystkim dobre skomunikowanie do najlepszych plaż (ta Myrtos jest naprawdę fajna) .
Macie może jakieś propozycje. Moją relację z Lefkady "męczę" na forum greckim i albańskim .
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 13.01.2019 20:48

tompakosc napisał(a):
steftes napisał(a):Też pocałowałem klamkę nowej cerkwi Agios Gerasimos, ale ta mniejsza z relikwiami świętego była otwarta. Później wyczytałem, że nowy kościół można zwiedzać w godz. 15:30 do 21:00.
Na Myrtos zaś, gdy zajechaliśmy na dole plaży było może tylko z 10 samochodów.

Pozdrawiam.

Steftes. :papa:


Tak,
w tej z relikwiami tez byliśmy, będzie o tym w dalszej części.
Niestety w tych godzinach co piszesz też było zamknięte, próbowałem 3 razy w różnych dniach - przed południem, w środku dnia i późnym popołudniem ...
To co pisałem wcześniej to właśnie było późne popołudnie. Ale jak mówili Kulki, w Grecji nie ma reguły z kościołami i kaplicami, kiedy i co otwarte ... :roll:

Na moich ubiegłorocznych z lipca fotkach mam godzinę 9 z minutami ,trochę czekałem na wejście do tej dużej aż przetarta posadzka obeschnie. Miałem farta .
Wygląda na to ,że nas tam wielu było :D
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 13.01.2019 21:01

JurekM73 napisał(a):W tym roku planuje spędzić tydzień na tej pięknej wyspie (jeden na Lefkadzie). Na Lefkadzie byliśmy w zeszłym roku i udało mi się wybrać super miejsce(miejscowość) i nocleg, byliśmy w Agios Nikitas. Z Kefalonią mam problem bo nie mam sprecyzowanej miejscowości aby zacząć szukać kwatery. Zależy na spokojnej miejscowości gdzie można wieczorkiem podejść lub podjechać i coś zjeść, pospacerować i przede wszystkim dobre skomunikowanie do najlepszych plaż (ta Myrtos jest naprawdę fajna) .
Macie może jakieś propozycje. Moją relację z Lefkady "męczę" na forum greckim i albańskim .

Trochę trzeba nakręcić kółkiem by dotrzeć do Myrtosa , Petani czy plaż obok Zoli ale warto.
Byłem dwa razy i chętnie bym pojechał raz jeszcze.
Prom z Agrostoli do Lixouri skraca drogę na lewą część Paliki i odwrotnie.

Czytamy relację i tą z Lefkady też , pozdrawiam autorów. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.01.2019 12:16

Tomku , zarażasz Kefalonią , namieszałeś w planach :roll: :wink: . . .

Zaległości odrobione , "wciągnęła" mnie Twoja piękna relacja , możemy ( chyba ) jechać dalej :?: :oczko_usmiech:



Pozdrawiam
Piotr
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 31.01.2019 09:03

-
Puk, puk :)

Kalimera :D
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 13.02.2019 11:35

I ja się przysiądę, będziemy na Kefalinii tydzień w kwietniu przed Świętami Wielkanocnymi (spóźnione ferie), w planach głównie zwiedzanie i kosztowanie lokalnych specjałów, chociaż osobiście kąpiele jakieś zapewne też zaliczę :) Nocujemy w Skali przy samej plaży.
Nasuwa mi się jedno pytanie, moja żona chciałaby sobie zafundować nowe greckie skórzane sandałki na nadchodzące wakacje, czy na Kefalinii widzieliście sklepiki z takimi lokalnymi wyrobami (na Korfu na przykład było ich mnóstwo)?
pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kefalonia 2018, Grecja - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone