Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kefalonia 2018, Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 09.12.2018 00:22

piekara114 napisał(a):Ile czasu zajęła Ci podróż od hotelu pod Belgrdem do Killini? Google mówi o 11,5 h i jestem ciekawa jak realnie to wyszło... Wiesz, mam plan pewien.... :mrgreen:

Nie, nie, zapomnij... A uwierz mi u mnie ekipa w podróży zdyscyplinowana. Dodaj z dwie godzinki i weź poprawkę jeszcze na ewentualne kolejki na granicy. To co piszesz to musiałabyś osiągnąć średnią jazdy ok. 100 km/h . A przerwy w jeździe, posiłek, chwila wytchnienia, ograniczenia, itd. Nie ma szans !!!
Owszem są tu magicy jeżdżący po 150 km/h i chwalący się ( 8O 8O 8O ) swoimi rekordami, ale ja wożę najdroższe mi osoby w życiu, mam dla kogo żyć :hearts:
Można byłoby pojechać na Bitole /tak wracałem/, ale co zyskasz na przejściu bez kolejek, stracisz na odcinkach poza autostradowych.
Ale komu ja to mówię... :D
kulka53 napisał(a):Jeździliśmy i przez Backi Breg i przez Osijek/Vukovar/Sid. Moim skromnym zdaniem ta druga opcja jest lepsza :roll: , fakt, że trzeba pokonać dodatkowe przejście, ale za to sama jazda przez ten kawałek Chorwacji jest bardziej komfortowa niż przez Serbię do NS (tak chyba jechałeś?). No chyba że coś się zmieniło :roll: jednak parę lat już jeździmy przez Tompę...
A tak w ogóle to raz jeden jedyny jechaliśmy do Grecji na przełomie lipca i sierpnia. Nigdy więcej... :lol: .
Czekam na c.d. :)

Tompa ma ten minus , że nie jest całodobowa :evil: Może przez Cro spróbuje na powrocie w przyszłym roku. Ale od takich ekspertów w podróży na Bałkany każde info cenne.
janusz.w. napisał(a):Boska Kefalonia :D i to jeszcze z rowerami... :D
Raźniej mi :!:
Bardzo jestem ciekawy gdzie tam rowerowo zglądałeś.

Pozdrawiam
W.

No właśnie po kolejnej taaaaak długiej podróży z rowerami doszedłem do wniosku, że na następne wakacje jadę już bez nich. Opiszę w relacji co i jak.

Trajgul napisał(a):
tompakosc napisał(a):Trzeba było to wszystko dograć, bo dystans uczciwy do pokonania - prawie 2500 km. :roll:

O kurde, co za odległość, ubzdurałem sobie, że byliście samolotem (po tym gdzie mieszkacie). Ja po tegorocznym Peljesacu (1760km), już się nie puszczę tak daleko.

No blisko nie jest, ale podróż to też część wakacji :hut:
Jakby żona dostała 3 tyg urlopu to ja bym chyba nawet i do wymarzonej Portugalii swoim autem wyruszył. Tylko musiałbym nad małżonką troszkę popracować przedtem :lol: :lol: :lol:
A Peljesac zrobiłeś na raz??? 8O
wawerek napisał(a):Zapowiada się ciekawa relacja.
U nas w tym roku był Rodos, a Kefalonia i Lefkada w planach:)

Dzięki. Plany warte realizacji.
Dawigs napisał(a):Ciekawie piszesz, fajne zdjęcia. Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg :lol:

:oops: Miło, że się podoba. Chciałbym szybciej, ale czas nie zawsze pozwala.
wiola2012 napisał(a):Cześć
To Ty udzieliłeś mi wyczerpujących porad odnośnie miejscówki na Kefalonii :D , dziękuję raz jeszcze. Fajnie, że piszesz relację. Czekam na ciąg dalszy.

Spoko loko :lol: A wybrałaś już coś?
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 09.12.2018 03:37

...po ok. 2 godzinach jesteśmy na Kefalonii :lol: :lol: :lol:
Jeszcze tylko dobre 30 min jazdy z Poros do Trapezaki i ok. 23 jesteśmy w Trapezaki w Emilia Apartments
Pani czeka za nami cierpliwie uprzedzona wcześniej w korespondencji mailowej, że przypływamy ostatnim promem. Wysłałem jej też smsa z Kyllini, że dojechaliśmy szczęśliwie.
Witamy się, wnosimy wakacyjny dobytek na 1sze piętro, jesteśmy zachwyceni. Takie warunki, w tej cenie, miodzio :lol:

A warunki bardzo fajne. Miejscówka oferowana jest też przez portal na B. Przede wszystkim czysto, codzienne sprzątanie, bardzo duży balkon z widokiem na morze i pływający na Zakynthos prom z Pessady. Duży pokój z aneksem kuchennym + odrębna sypialnia. Bardzo byliśmy zadowoleni, zdjęcia w ofercie oddają faktyczny stan. Polecam pokoje na 1szym piętrze /są 3/, bo stamtąd jest naprawdę fajny widok na morze. Bezpieczny parking jest też. W pobliżu sklep, kawałek dalej kolejne oraz restauracje, choć my akurat z tych w Trapezaki nie korzystaliśmy.
Kilka fotek z kwaterki - niestety teraz widzę, że zdjęcie z balkonu nie oddaje uroku widoku :idea: ...
IMG_20180724_201000_2 zmniej.jpg
widok z wejścia do pokoju od strony podwórka na górę Ainos

IMG_20180724_201022 zmniej.jpg
wejście do pokoju

DSC_1684 zmniej.jpg
widok z tarasu

Lokalizacja kwatery tu. Cena 65 EUR za dobę.
W ogóle wybierając kwaterę, kiedy byłem już zdecydowany na jedną z dwóch (ta druga tu , 300m od naszej) zadałem rodzince pytanie: droższa z basenem i rzadziej jemy w restauracjach czy bez, a codziennie smakujemy greckiej kuchni??? :o
Odpowiedź była jednogłośna: bez basenu i restauracje, co zresztą bardzo mnie ucieszyło. :mrgreen: Bo kto siedzi na basenie jak takie plaż wokół.... :hut: No i cena w tej drugiej lokalizacji była prawie 1 tys PLN więcej 8O
Właścicielka, czyli córka i matka bardzo sympatyczne, pewnego dnia dostaliśmy od nich butelkę wina własnej roboty :lol: :lol: :lol:
A mama była kiedyś w Polsce w Krakowie na wycieczce. Rzekłbym kawał drogi, gdybym przed chwilą nie pokonał tego dystansu w odwrotnym kierunku :mrgreen:
Podsumowując i kończąc wątek pokoju miejscówka godna jest polecenia.

To zaczynamy smakowanie Kefalonii. :lol:
Zaczęliśmy od plaży miejscowej czyli Trapezaki beach. Dlaczego od tej? Bo chcieliśmy odpocząć od samochodu, albo on od nas. :oczko_usmiech:
A więc plaża taka sobie jak na standardy jońskie: parking jest, jakaś restauracyjka, dno całkiem łagodne, na plaży spokojnie bardzo, widoki też całkiem, całkiem. W sam raz na odpoczynek 1szego dnia i aklimatyzację. :hut: Plaża raczej piaszczysta, dno także, brak fal, niestety lazurów jeszcze też ...
Temperatura wody raczej niższa niż się spodziewaliśmy, ale zaskoczenie było tylko 1szego dnia, bo potem wiedzieliśmy czego się spodziewać.
Proszę, kilka fotek:
IMG_20180716_154138 zmniej.jpg
widok w jedną stronę

IMG_20180716_154946 zmniej.jpg
widok w drugą stronę

IMG_20180716_154848 zmniej.jpg
restauracja przy plaży

IMG_20180716_154617 zmniej.jpg
widok plaży


Późnym popołudniem ruszamy po raz 1szy do stolicy wyspy Argostoli, przecież trzeba kupić mapę Kefalonii :mrgreen: .
Dla mnie to punkt obowiązkowy każdego wyjazdu, podobnie jak kubek z każdej podróży. Mapa musi być szczegółowa, z odpowiednią skalą, w sam raz na eksplorację wyspy !!! Do stolicy mamy blisko, ok. 15 km, ruszamy.
Parkujemy przy głównej ulicy wjazdowej do Argostoli, wysiadamy z auta, od razu witają nas pływające w zatoce żółwie careta, careta. Super :) Parking tu.
W 1szej kolejności idziemy na debiutancki grecki obiad. W przewodniku po wyspach Jońskich wyczytałem o proponowanej restauracji Tawerna El Greco, która ma fajny zielony zakątek w głębi swojego lokalu, gdzie rosną mandarynki. Fajne, urokliwe i spokojne miejsce, jemy nasze 1sze owoce morza na greckiej ziemi, od razu rzuca się nam w oczy coś takiego ...
IMG_20180716_192249 zmniejszone.jpg
mapa wyspy na papierowym obrusie

Niemal w każdej restauracji na stole zakład się obrus z mapą Kefalonii. Fajna sprawa, niby mała rzecz, a cieszy. Czy gdzie indziej w Grecji jest podobnie, prośba o info. Wspomniana restauracja jest tutaj. Od głównego placu miasta o nazwie Valianou uliczka w bok. Ciekawostka, przy wyjściu żegnamy się z kelnerem , wspominam mu o info o ich restauracji w polskim przewodniku.Są w dużym szoku. Widać zadowolenie na twarzach, w zamian dostajemy od nich jakiś przewodnik z atrakcjami na wyspie
Tak mija 1szy spokojny dzień na wyspie, jak się okazuje w doborowym towarzystwie :)
DSC_1561 zmniej.jpg

I dwie fotki z Argostoli :wink: TIMM w komplecie :smo:
DSC_1552 zmniej.jpg
W porcie

IMG_20180716_183655 (2) zmniej.jpg
Widok na zatokę


cdn...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.12.2018 07:04

tompakosc napisał(a):Tompa ma ten minus , że nie jest całodobowa :evil:

8O
Skąd takie info??????
Jadąc TAM faktycznie jesteśmy w godzinach przedpołudniowych na przejściu, ale z powrotem zawsze wypada nam mniej więcej około północy... i jest otwarte :D .

Ciekawe czy, mieszkając tuż pod nim, zdobyliście najwyższy szczyt... ? :)

P.S. Bardzo fajny TIMM :cool:
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 09.12.2018 11:05

kulka53 napisał(a):
tompakosc napisał(a):Tompa ma ten minus , że nie jest całodobowa :evil:

8O
Skąd takie info??????
Jadąc TAM faktycznie jesteśmy w godzinach przedpołudniowych na przejściu, ale z powrotem zawsze wypada nam mniej więcej około północy... i jest otwarte :D .

Oczywiście, że macie rację czego dowodem na dodatek jest to info ze stron węgierskiej policji. Wracając jechaliśmy przez Backi Vinogradi, bo jednak bliżej autostrady.
Hmmm, muszę Tompę obserwować w sezonie jak wygląda sytuacja. Dzięki :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.12.2018 11:43

Ciekawie się zapowiada, piękne zdjęcia. Fajne miejsce na wakacje, szkoda ze tylko tak dalekooo
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 09.12.2018 11:50

jeszcze się waham.. Brać, Vis czy Kefalonia

będę wiernie śledzić , pozdrawiam :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2018 12:57

tompakosc napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ile czasu zajęła Ci podróż od hotelu pod Belgrdem do Killini? Google mówi o 11,5 h i jestem ciekawa jak realnie to wyszło... Wiesz, mam plan pewien.... :mrgreen:
Nie, nie, zapomnij... A uwierz mi u mnie ekipa w podróży zdyscyplinowana. Dodaj z dwie godzinki i weź poprawkę jeszcze na ewentualne kolejki na granicy. To co piszesz to musiałabyś osiągnąć średnią jazdy ok. 100 km/h . A przerwy w jeździe, posiłek, chwila wytchnienia, ograniczenia, itd. Nie ma szans !!!
Owszem są tu magicy jeżdżący po 150 km/h i chwalący się ( 8O 8O 8O ) swoimi rekordami, ale ja wożę najdroższe mi osoby w życiu, mam dla kogo żyć :hearts:
Można byłoby pojechać na Bitole /tak wracałem/, ale co zyskasz na przejściu bez kolejek, stracisz na odcinkach poza autostradowych.
Ale komu ja to mówię... :D
Dzięki. Ja jeśli w kierunki Killini uderzę (jeden z planów) to nocować będę w Macedoni, raczej bliżej Gr. My też jeździmy raczej zgodnie z przepisami, raczej mi chodzi o sam czas jazdy, bo przerwy to wiadomo czasami są krótsze, a czasami dłuższe, jak trzeba....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2018 13:03

Tompa ok, ale jednak jadąc autostradami przez Węgry sporo trzeba do niej odbić i potem w Serbii wrócić na autostradę... Trzeba obserwować czy to się opłaca....

tompakosc napisał(a):Niemal w każdej restauracji na stole zakład się obrus z mapą Kefalonii. Fajna sprawa, niby mała rzecz, a cieszy. Czy gdzie indziej w Grecji jest podobnie, prośba o info.
Na Krecie też tak było (oczywiście w zależności od miejsca) i grafika była niebieska...
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1384
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 09.12.2018 16:13

piekara114 napisał(a):
tompakosc napisał(a):Niemal w każdej restauracji na stole zakład się obrus z mapą Kefalonii. Fajna sprawa, niby mała rzecz, a cieszy. Czy gdzie indziej w Grecji jest podobnie, prośba o info.
Na Krecie też tak było (oczywiście w zależności od miejsca) i grafika była niebieska...


Potwierdzam :lol: też kilka razy trafiliśmy na obrusy z mapą Krety ale u nas były ciemniejsze takie khaki.
Udało mi się na jednym zdjęciu znaleźć obrus z mapką :lol:
IMG_20180626_135010 mapa (Kopiowanie).jpg
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 09.12.2018 23:28

tompakosc napisał(a):Niemal w każdej restauracji na stole zakład się obrus z mapą Kefalonii. Fajna sprawa, niby mała rzecz, a cieszy. ...


Faktycznie fajna sprawa ... Można w czasie posiłku zaplanować kolejny etap wycieczki ... :)

DSC08849.JPG
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 09.12.2018 23:55

...tak mija 1szy spokojny dzień na wyspie ...
Na kolejną plaże, aby stopniowo dozować wrażenia wybieramy Koroni Beach uznaną przeze mnie za najbardziej niedocenione miejsce do kąpieli. Lokalizacja i dojazd do niej z głównej drogi tutaj. Dojazd co prawda wąską krętą drogą, ale naprawdę nic strasznego. Na plaży mały parking, stoi kilka aut, o dziwo są parasolki, ale przy nich właściwie tylko ich opiekun Grek oraz kilkanaście osób na dość rozległym terenie.
Dla mnie rewelacyjne miejsce, a prawdziwym hitem okazuje się położony w pół drogi miedzy plażą , a główną drogą Sesto Koroni Hill Bar . Położony w miejscu z widokiem zapierającym dech... 8)
Co prawda konsumpcja możliwa tam dopiero późnym popołudniem, ale smak zimnych płynów w takim krajobrazie nieoceniony... Kilka fotek z plaży i z baru.
IMG_20180717_144315 zmniej.jpg

IMG_20180717_144259 zmniej.jpg

IMG_20180717_143207 zmniej.jpg

IMG_20180717_122208 zmniej.jpg

IMG_20180717_143201 zmniej.jpg

DSC_1581 zmniej.jpg

IMG_20180717_144322 zmniej.jpg
parking przy plaży

Widoki z baru na plażę Koroni :hut:
IMG_20180717_150109 zmniej.jpg

IMG_20180717_150128 zmniej.jpg

IMG_20180717_150352 zmniej.jpg

IMG_20180717_151959 zmniej.jpg


Powiem Wam tak. Dla mnie absolutnie must see Kefalonii. Nie chce się stamtąd wyjeżdżać..
Miejsce słabo odkryte, a widoki powalają. :lol: Zdecydowanie polecam, nie jest to absolutnie żadna reklama, ot porada dla koleżanek i kolegów społeczności Cro.pl i innych tu zaglądających. Ja sam znalazłem to miejsce dzięki google maps.
Ale czas ruszać dalej, zgłodnieliśmy na plaży bardzo, jedziemy więc sobie do Skali na obiad. Po drodze dostrzegamy drogowskazy oraz daleko w dole plaże Kato Katelios, Kaminia, Mouda. Rzuca się też w oczy drogowskaz do winiarni Melissinos w Thiramonas. Trochę błądzimy, aby ją znaleźć, w końcu się udaje.Winiarnia jest tu. Mały parking, wchodzi się przez ogród, rozstawionych kilka stolików wśród zieleni, gdzie można swobodnie degustować trunki. My mamy dziatwę w samochodzie, szybki zakup tego co potrzebne do biesiadowania rodzicom :D , jedziemy dalej.
A dla chętnych amatorów winogronowych trunków mała ściąga z rozmieszczeniem winiarni na Kefalonii 8)
DSC_2114.jpg
mapa "skarbów" :)

Tak się zastanawiam czy to nie będzie aby najważniejsze zdjęcie w całej mojej relacji ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Po odpoczynku i posiłku w Skali (ach te greckie sałatki do obiadu :P ) dalszy ciąg spełniania rodzicielskich obietnic. Zadaje więc pytanie: To co jedziemy znowu na plażę? Pada gromkie: taaak. 8O No dobra, ciekawe kiedy się znudzi ...
Wracając odbijamy na Mouda beach, zjeżdżamy ostro w dół. Miejsca do parkowania dużo, plaża piaszczysta. Duży plus taki, że jest bardzo łagodne dno, w morzu można dojść naprawdę daleko. Fale dosyć duże, choć jak się innego dnia okaże to był "pikuś". Wariujemy w nich ile się da, dzieciaki niezmordowane, jak dalej tak pójdzie to się w tej wodzie roztopię :roll: Ile można? W końcu dzięki zachodzącemu powoli słońcu udaje się wydostać 1/2 rodziny na plażę i padnięci słońcem, wodą i igraszkami wracamy na nasz wspaniały taras. Ufff...
Fotki z plaży:
IMG_20180717_182620.jpg

IMG_20180717_182635 zmniej.jpg


Kiedy wszyscy już odsapnęli wieczorem, zabieram się za planowanie dnia następnego w czym pomaga mi i żonie buteleczka pysznego kefalońskiego wina :lol: Rzucam pytanie: Na jaką plażę jutro jedziemy? Słyszę odpowiedź i zastanawiam się czy to mieszanka wrażeń, temperatury i wina powoduje, że jest ona zgodna z tym co chciałbym usłyszeć ... 8O 8O 8O
Kontrolnie pytam ponownie jak wyżej.
Odpowiedź ta sama: A może pojedziemy coś zwiedzić ... Nie wierzę. Spodziewałem się, że w końcu dzieciaki odpuszczą plażę, ale żeby już 3go dnia i zaledwie po kilkunastu godzinach kąpieli... :lol:
Przebiegły ojcowski plan się powiódł :hut:
Assos nadjeżdżamy !!!

cdn...
Ostatnio edytowano 14.12.2018 09:22 przez tompakosc, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.12.2018 09:56

tompakosc napisał(a): Rzucam pytanie: Na jaką plażę jutro jedziemy? Słyszę odpowiedź i zastanawiam się czy to mieszanka wrażeń, temperatury i wina powoduje, że jest ona zgodna z tym co chciałbym usłyszeć ... 8O 8O 8O
Kontrolnie pytam ponownie jak wyżej.
Odpowiedź ta sama: A może pojedziemy coś zwiedzić ... Nie wierzę. Spodziewałem się, że w końcu dzieciaki odpuszczą plażę, ale żeby już 3go dnia i zaledwie po kilkunastu godzinach kąpieli... :lol:
Przebiegły ojcowski plan się powiódł :hut:

Powiem Ci, że kiedyś pozostawiłam zwiedzanie jak będą chęci...i już 2go dnia wieczorem było pytanie, czy będziemy stale siedzieć na plaży czy w końcu gdzieś się ruszymy :oczko_usmiech:

A plaże na tej Kefalonii bardzo, bardzo zachęcające...
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 10.12.2018 10:45

Parking w Argostoli i Tawerna El Greco zanotowana...
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 10.12.2018 23:21

amatus1 napisał(a):Ciekawie się zapowiada, piękne zdjęcia. Fajne miejsce na wakacje, szkoda ze tylko tak dalekooo

No fakt, blisko nie jest, ale cel podróży wynagradza wszystko :D
jolcix napisał(a):jeszcze się waham.. Brać, Vis czy Kefalonia

będę wiernie śledzić , pozdrawiam :)

Z wysp w Chorwacji byłem tylko na Korculi. O dwóch wymienionych przez Ciebie nie potrafię więc wyrazić opinii. :smo:
Zapraszam do oglądania Kefalonii.
piekara114 napisał(a): Na Krecie też tak było (oczywiście w zależności od miejsca) i grafika była niebieska...

Dawigs napisał(a): Potwierdzam :lol: też kilka razy trafiliśmy na obrusy z mapą Krety ale u nas były ciemniejsze takie khaki.
Udało mi się na jednym zdjęciu znaleźć obrus z mapką :lol:

wojan napisał(a): Faktycznie fajna sprawa ... Można w czasie posiłku zaplanować kolejny etap wycieczki ... :)

Będę pilnie zwracał uwagę czy w innych rejonach GRE jest tak samo. Bardzo fajna sprawa :)
piekara114 napisał(a): Powiem Ci, że kiedyś pozostawiłam zwiedzanie jak będą chęci...i już 2go dnia wieczorem było pytanie, czy będziemy stale siedzieć na plaży czy w końcu gdzieś się ruszymy :oczko_usmiech:
A plaże na tej Kefalonii bardzo, bardzo zachęcające...

Dobre :wink: Trzeba dać czasami tym naszym pociechom swobodę, aby sami doszli do właściwych wniosków. :oczko_usmiech:
A swoją drogą to z obserwacji widzę, że te młodsze chętniej chodzą i zwiedzają, aniżeli zbuntowana nastoletnia młodzież.
Potwierdzasz??? :|
piekara114 napisał(a):Dzięki. Ja jeśli w kierunki Killini uderzę (jeden z planów) to nocować będę w Macedoni, raczej bliżej Gr. My też jeździmy raczej zgodnie z przepisami, raczej mi chodzi o sam czas jazdy, bo przerwy to wiadomo czasami są krótsze, a czasami dłuższe, jak trzeba....

No tak, południe Polski ma nad nami dużą przewagę w podróżach na południe Europy. Nie zdążysz "szóstki" wrzucić i już mijasz granicę...
Nam pozostaje Skandynawia :) Tylko czemu morze takie zzzimne i ceny taaaakie olbrzymie ... :roll:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 11.12.2018 00:29

O jak się cieszę, że tu trafiłem.
Wspomnienia sprzed 4 lat powróciły.
Stacjonowałem w Zoli, ale też tam byliście bo widziałem fotkę z plaży Vouti.
Papierowy obrus z Kefalonia niedawno wyrzuciłem
Bo się "starzał" w garażu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kefalonia 2018, Grecja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone