Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 20.10.2018 22:09

Mikromir napisał(a):Czyli okolice Paloak. jednak. Ładnie tam. Płynąłeś łódeczką do morskich grot?

Gdzieś płynęliśmy ale to było szybki wypad motorówką po okolicy z kierowcą, pokazał nam kilka plaż, były takie właśnie ala groty szafirowymi skałami, bardzo blisko jest też na skale klasztor który oglądaliśmy z wody. Byliśmy w połowie września jakoś i pogoda była ok, ale już potrafiło trochę popadać i była bardzo wysoka wilgotność. Ogólnie wyspa fajna ale ja jakoś nie jestem stworzony do all inclusive i hotelowego trybu życia.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.10.2018 22:11

yzedef napisał(a): ja jakoś nie jestem stworzony do all inclusive i hotelowego trybu życia.

W pełni to rozumiem. :lol:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.10.2018 22:48

Mikromir napisał(a):
yzedef napisał(a): ja jakoś nie jestem stworzony do all inclusive i hotelowego trybu życia.

W pełni to rozumiem. :lol:

Ja podejrzewam też, choć nigdy nie korzystałem z tego typu wakacji. Nie wiem jak Wasi znajomi, rodzina czy koledzy z pracy ale ja mam wrażenie, a nawet pewność, że jak negatywnie wyrażam się na te tematy (all in) to jestem totalnie odosobniony i mają mnie za ...:roll:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 20.10.2018 23:33

Trajgul napisał(a):
Mikromir napisał(a):
yzedef napisał(a): ja jakoś nie jestem stworzony do all inclusive i hotelowego trybu życia.

W pełni to rozumiem. :lol:

Ja podejrzewam też, choć nigdy nie korzystałem z tego typu wakacji. Nie wiem jak Wasi znajomi, rodzina czy koledzy z pracy ale ja mam wrażenie, a nawet pewność, że jak negatywnie wyrażam się na te tematy (all in) to jestem totalnie odosobniony i mają mnie za ...:roll:

Jeżeli lubisz mieć wszystko podane pod nos i na tacy to taki wypoczynek jest ok i będziesz szcześliwy, jedzenie bez umiaru i w sumie picie też (ale o tym dalej), jednak dla mnie wad jest dużo bo rano wstajesz o określonej godzinie aby iść na śniadanie, potem na 13-tą na obiad, potem kolacja i po drodze przekąski. Jedzenia dużo, z reguły duży wybór ale nie zawsze wszystko jest dobre i sporo się wyrzuca/marnuje. Jedzenie ogólnie poza hotelami z najwyższych półek jest ok ale jest to przemysłowe jedzenie nastawione na ilość nie jakość. Goście z reguły kwitną przy basenie bo jest blisko, rano trzeba wstać aby walczyć o leżaki (akurat poza sezonem ten problem odpada). Jeszcze w sezonie dochodzą kolejki do stołówki i za jedzeniem. Rezydent to ktoś kto nie chce Tobie pomóc tylko wyciągnąć z Ciebie jak najwięcej kasy z wycieczek. Jeżeli liczysz na alkohol z takiej oferty to fakt jest, ale jest z reguły bardzo marnej jakości. Piwo w małych pojemnikach np. 0.2 więc trzeba się nachodzić w tym 1/3 to piana :). Mnie też wkur... te wszystkie transfery i kolejki na lotnisku itp., rewizja, zdanie bagażu, boarding, potem odbiór bagażu, rezydent, autobus, hotel i np. podwózka do pokoju (rok temu tak miałem), wszędzie trzeba czekać, rok temu po powrocie na bagaż czekalimy 1,5h bo nie ma ludzi do pracy, ciężkiej pracy za grosze.
Dlatego wole własne auto, apartament z 2-3 sypialniami a nie pokoik 20m2 na 4 osoby z dostawką :). Jedzenie w restauracjach z menu a nie z tego co dadzą, ogólnie wolność i niezależność i w dodatku da się to zrobić za podobną kasę jak nie taniej :).

Oczywiście są od tego wyjątki bo na egzotykę własnym autem nie pojadę, ale np. taki Egipt jednak z biurem podróży wychodzi taniej i bezpieczniej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.10.2018 23:39

Dobry all nie jest zły. :wink:
Byłem kilka razy, nie było źle. :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.11.2018 01:04

Trajgul napisał(a):Od kilku dni próbuję znaleźć informację nt wyjazdu do Grecji (wyspy) na własną rękę. Chodzi oczywiście o samolot. Doczytałem w relacji Mikromir o liniach Aegean, sprawdziłem również ofertę Ryanaira... Niestety ceny są bardzo wysokie, i się zastanawiam nad porzuceniem tematu, bo nie wiem czy jest to w ogóle opłacalne w stosunku do biur podróży. Do tego dochodzą koszty noclegów (właściciele apartamentów przewiozą mnie z lotniska do apartamentu?), ew. wypożyczenia auta, itd.

Testuję ten wariant drugi raz i super się sprawdza. Rok temu był lot do Aten z Wizzair , potem prom na naxos i tydzień wypoczynku , prom na Santorini z Santorini lot do Aten (20e) z Aten do Katowic.
W 2019 mam w planie 3 miejsca w 3 tygodnie. Loty do Aten kupiłem za 85zł + dokupiłem pierwszeństwo wejścia z 2 podręcznym w cenie. Powrót z Aten do Katowic nie zamierzam przepłacać i przewiduję koszt 125. Teraz 160 tydzień temu ok. 150. Czekam a doświadczenie pokazuje że ceny są takie jakie się chce, warunkiem jest czas zakupu biletów

Ps. Zawsze jeździłem do Grecji autem, na Kefalonia ludzie chcieli mnie poznać jak się dowiedzieli,że z Pl do nich zajechałem:-) Na Peloponezie sensacji już nie było
Ps1. W życiu nie byłem na all.
PS2. Rzadko jeżdżę z biurami podróży, jak wracam to się trochę wstydzę :-)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 27.11.2018 12:06

Torac napisał(a):Rok temu był lot do Aten z Wizzair , potem prom na naxos i tydzień wypoczynku

Z ciekawości. Ile trwa podróż promem na Naxos lub inne wyspy oraz jej koszt (próbowałem z wyszukiwarką i słabo mi to wychodzi)? Rozumiem, że chodzi o port w Rafinie, do którego można dojechać pociągiem z lotniska (tak wyczytałem w relacji Myszy)?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.11.2018 19:33

Szybkie promy to takie co 50 km/h pływają. Reszta pewnie bliżej połowy tego.

Zależy od trasy. Patrząc na google map to taka prostszą trasą (nie w linii prostej) jest 200 km wiec jakies 4-5 godzin bym liczyl.
Bo zakładam, ze taki prom staje jeszcze na innych wysepach (jak na kilku to nawet 6 godz)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.11.2018 19:49

Trajgul napisał(a):Ile trwa podróż promem na Naxos lub inne wyspy oraz jej koszt

Na Naxos raczej tylko z Pireusu.
Prom płynie 5-6 godzin i kosztuje 36 euro/os. (Blue Star)
Z Rafiny głównie (choć nie tylko) pływa się na Andros/Tinos/Mykonos.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 28.11.2018 11:48

Ja jeszcze znalazłem informację o promach na Naxos z Lavrio. Nie znam tego portu. Pływa z niego Hellenic i z tego co wyczytałem jest taniej, ale dłużej... 24 eur/os. i 8 godz.

Pozdrawiam
W.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.11.2018 11:58

janusz.w. napisał(a):Ja jeszcze znalazłem informację o promach na Naxos z Lavrio. Nie znam tego portu. Pływa z niego Hellenic i z tego co wyczytałem jest taniej, ale dłużej... 24 eur/os. i 8 godz.

To jest to okrężne połączenie pomiędzy Cykladami :) , kiedyś obsługiwała je linia NEL (która już nie istnieje). Raz czy dwa korzystaliśmy z tego promu. Hellenic pewnie go tylko przemalował :wink:
Przypuszczam że w sezonie może dałoby się dopłynąć na Naxos z Rafiny w któryś dzień :roll: . Z roku na rok się to zmienia więc nie wspominałem o takiej opcji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2018 18:09

Czy ktoś płynął samochodem promem z Salonik na jakąś z wysp?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 29.11.2018 23:25

Co do prędkości to zasada taka:
wolny (ok6h) to tańszy- 36e z Pireusu
Szybki (ok 3-3,5h) to droższy -50e
Kłopot ze w 2018 nic nie pływało od 9-17
Rano były 3-4 promy a potem nic (w tygodniu)
W niedzielę był jeszcze ok.12
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2018 23:30

Torac to czasy na jaką wyspę?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 02.12.2018 01:33

piekara114 napisał(a):Torac to czasy na jaką wyspę?

Naxos
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 244
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone