Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 10.10.2018 16:22

Hej,
A był ktoś lub widział Sirios Hotel w Agios Nikitas przy plazy Kathisma ? Jakieś spostrzeżenia ? W polowie czerwca na pierwsze 30 stopni można w pogodzie liczyć na Lefkadzie ?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 10.10.2018 22:25

W tym roku lało prawie przez cały czerwiec Korfu/Lefka
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 10.10.2018 22:38

ADP napisał(a):Hej,
A był ktoś lub widział Sirios Hotel w Agios Nikitas przy plazy Kathisma ? Jakieś spostrzeżenia ? W polowie czerwca na pierwsze 30 stopni można w pogodzie liczyć na Lefkadzie ?


To jest kawałek od Agios Nikitas ale wygląda nieźle. Przejeżdżałem obok, możesz sprawdzić na filmach (widać wjazd do hotelu) Cały dojazd z AN na plażę.

Polecam parking na samym końcu przy restauracji. Gratis jak coś zamówisz. Plaża OK. swoją relację piszę na greckim i albańskim forum :
https://youtu.be/G8neEhFP7M4
Ostatnio edytowano 13.10.2018 23:20 przez JurekM73, łącznie edytowano 1 raz
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 10.10.2018 23:15

Czyli z parkowaniem nie jest łatwo sądząc po ilości aut 8O
Ile kosztują parkingi na zachodnich plażach?
Drogi dojazdowe do pozostałych plaż wyglądają podobnie :papa:
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 11.10.2018 09:02

Jest sporo aut na parkingach na plażach ale zawsze coś się znajdzie. Tu przy głównej drodze jest chyba za darmo. na plaży Porto Katsiku parking chyba 6 czy 8 Euro. W samym AN ciężko z parkowaniem -praktycznie wszystkie drogi są zastawione.
Odnośnie dróg dojazdowych do plaż to tutaj jest lajcik. Do niektórych drogi są bardzo kręte i dużo węższe, ale za to jest ciekawie. Do tej plaży jeździ nawet autobus.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 11.10.2018 09:18

W tym roku byłem na Lefkadzie w lipcu i stacjonowałem w Vasiliki. Kilka razy byłem na Kathismie i zawsze znalazłem miejsce za darmo przy samej plaży. Trzeba zjechać na sam dół do plaży, skręcić w prawo i na samym końcu jest duża restauracja z parkingiem. Tam się zawsze zatrzymywałem, parking jest za darmo jak kupisz leżak lub parasol albo zamówisz coś w restauracji - ale nikt tego nie sprawdza. Jak dla mnie to była najlepsza plaża na Lefce, piękne widoki, piaseczek, często duże fale, od czasu do czasu pojawiały się fajne chmury, ale nie padało - ogólnie czad...
xx.jpg
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 11.10.2018 13:50

Dziękuję bardzo Wam za odpowiedzi. Zarezewuje zatem w tym Sirios Hotel pokój bo ceny niewygórowane a posiada parking i jest na zachodnim wybrzeżu.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 11.10.2018 16:28

ADP napisał(a):Dziękuję bardzo Wam za odpowiedzi. Zarezewuje zatem w tym Sirios Hotel pokój bo ceny niewygórowane a posiada parking i jest na zachodnim wybrzeżu.

Plaża OK, na początku zastawiona mnóstwem parasoli ale wystarczy trochę dalej przejść i jest luz. Czym bardziej na południe tym luźniej. Tu fotki z tej plaży https://photos.app.goo.gl/PmAq4opgKDQuwvdM6
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 11.10.2018 19:30

Dziękuję. Wygląda super. To mam jeszcze pytanie czy z tej plaży i z tych okolic Sirios Hotel do głównej części miejscowości prowadzi deptak chodnik itp czy tylko do głównej drogi i szosy ? A te bary na plaży czynne są do późnych godzin nocnych?
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 11.10.2018 22:47

ADP napisał(a):Dziękuję. Wygląda super. To mam jeszcze pytanie czy z tej plaży i z tych okolic Sirios Hotel do głównej części miejscowości prowadzi deptak chodnik itp czy tylko do głównej drogi i szosy ? A te bary na plaży czynne są do późnych godzin nocnych?


Droga tylko autem jak na filmach. Na piechotę to tylko jak trenujesz górskie maratony. jak będziecie mieli auto to autem i po problemie. Odnośnie tych barów to się nie wypowiem bo wieczorem nie korzystałem. Musisz sprawdzić w necie
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 12.10.2018 01:19

lkemot napisał(a):W tym roku byłem na Lefkadzie w lipcu i stacjonowałem w Vasiliki. Kilka razy byłem na Kathismie i zawsze znalazłem miejsce za darmo przy samej plaży. Trzeba zjechać na sam dół do plaży, skręcić w prawo i na samym końcu jest duża restauracja z parkingiem. Tam się zawsze zatrzymywałem, parking jest za darmo jak kupisz leżak lub parasol albo zamówisz coś w restauracji - ale nikt tego nie sprawdza. Jak dla mnie to była najlepsza plaża na Lefce, piękne widoki, piaseczek, często duże fale, od czasu do czasu pojawiały się fajne chmury, ale nie padało - ogólnie czad...
xx.jpg


WOW! Piekne zdjęcie! A tu jeszcze prawie rok do wyjazdu..
Dzięki za podpowiedzi, na pewno skorzystamy :papa:
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 12.10.2018 01:21

JurekM73 napisał(a):Jest sporo aut na parkingach na plażach ale zawsze coś się znajdzie. Tu przy głównej drodze jest chyba za darmo. na plaży Porto Katsiku parking chyba 6 czy 8 Euro. W samym AN ciężko z parkowaniem -praktycznie wszystkie drogi są zastawione.
Odnośnie dróg dojazdowych do plaż to tutaj jest lajcik. Do niektórych drogi są bardzo kręte i dużo węższe, ale za to jest ciekawie. Do tej plaży jeździ nawet autobus.



Dzięki za cenne informacje :)
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 12.10.2018 01:28

My się zdecydowaliśmy na fajny apartament w Athani, co prawda nie przy samej plaży, ale i tak praktycznie wszędzie będziemy dojeżdżać autem. Mam nadzieję, że to będzie dobra miejscówka :lol: I co ważne - blisko zachodnich plaż.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.10.2018 14:21

Od kilku dni próbuję znaleźć informację nt wyjazdu do Grecji (wyspy) na własną rękę. Chodzi oczywiście o samolot. Doczytałem w relacji Mikromir o liniach Aegean, sprawdziłem również ofertę Ryanaira... Niestety ceny są bardzo wysokie, i się zastanawiam nad porzuceniem tematu, bo nie wiem czy jest to w ogóle opłacalne w stosunku do biur podróży. Do tego dochodzą koszty noclegów (właściciele apartamentów przewiozą mnie z lotniska do apartamentu?), ew. wypożyczenia auta, itd.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.10.2018 15:01

Trajgul napisał(a):Od kilku dni próbuję znaleźć informację nt wyjazdu do Grecji (wyspy) na własną rękę. Chodzi oczywiście o samolot. Doczytałem w relacji Mikromir o liniach Aegean, sprawdziłem również ofertę Ryanaira... Niestety ceny są bardzo wysokie, i się zastanawiam nad porzuceniem tematu, bo nie wiem czy jest to w ogóle opłacalne w stosunku do biur podróży. Do tego dochodzą koszty noclegów (właściciele apartamentów przewiozą mnie z lotniska do apartamentu?), ew. wypożyczenia auta, itd.

Nie wiem co masz na myśli, mówiąc o bardzo wysokich cenach, nie wiem kiedy się wybierasz, w jakim składzie oraz gdzie i w jakich warunkach zamierzasz mieszkać, nie wiem również jak zamierzasz spędzić urlop. Bez tych informacji nie da się porównać kosztów.
Aegean Airlines z Krakowa do Aten w lipcu dalej widzę niecałe 95 euro w obie strony na głowę. Wizzair z Katowic na lipiec obecnie 338zł w obie strony razem, ale w październiku znów ograniczyli bagaż i większą walizeczkę trzeba sobie dokupić, nie wiem za ile. Rajanem z zasady nie latam, bo strzela fochy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 241
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone