Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.12.2018 14:03

Skuter lub quad przy zwiedzaniu z dziećmi? No nie bardzo....
Wbrew pozorom sporo osób jezdzi do Grecji samochodem, a dojazd to możliwość zwiedzania po drodze, co np. ja bardzo lubię i trasa to dla mnie już wakacje, a czego nie mogę powiedzieć w przypadku samolotu.... No i jeszcze ta niepewność w przypadku lowcostow czy nagle nie zmienia rozkładu lotów jak to w tym roku miało miejsce +liczne strajki....
Jeśli nie mieszkasz w mieście z lotniskiem to tanio tak bardzo samolot nie wychodzi (dokupienie bagażu, dojazd, parking) i już się trochę uzbiera kasy... Ja np.nie wyobrażam sobie nie mieć na miejscu samochodu przez cały okres wskacji, więc koszt najmu to jeszcze 300 eur. Przy posiadaniu ekonomicznego samochodu, samolot wychodzi dość drogo, u mnie więcej o jakieś min.1500zl.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 07.12.2018 14:29

piekara114 napisał(a):Skuter lub quad przy zwiedzaniu z dziećmi? No nie bardzo....
Wbrew pozorom sporo osób jezdzi do Grecji samochodem, a dojazd to możliwość zwiedzania po drodze, co np. ja bardzo lubię i trasa to dla mnie już wakacje, a czego nie mogę powiedzieć w przypadku samolotu.... No i jeszcze ta niepewność w przypadku lowcostow czy nagle nie zmienia rozkładu lotów jak to w tym roku miało miejsce +liczne strajki....
Jeśli nie mieszkasz w mieście z lotniskiem to tanio tak bardzo samolot nie wychodzi (dokupienie bagażu, dojazd, parking) i już się trochę uzbiera kasy... Ja np.nie wyobrażam sobie nie mieć na miejscu samochodu przez cały okres wskacji, więc koszt najmu to jeszcze 300 eur. Przy posiadaniu ekonomicznego samochodu, samolot wychodzi dość drogo, u mnie więcej o jakieś min.1500zl.


Dlaczego nie bardzo? Bardziej nie bardzo jest rodzicielskie parcie na zwiedzanie w 40-C upal z małymi dziećmi, a z większymi spokojnie można jechać skuterem.

Trasa "zaliczana n-ty raz" to już nie atrakcja, tylko konieczność do odbębnienia, a tym bardziej jeśli to autostrada, z której niewiele ciekawego widać. Można jechać bocznymi drogami z widokami, ale wtedy oczywiści czas dojazdu się wydłuża, czasem mocno. Nie każdy ma tyle urlopu aby tracić 4 i więcej dni na podrózz

Strajki i zmiany w rozkładzie? Był okres, że granice i autostrady w kierunku do gracji była przyblokowane przez uchodźców i podróż samochodem też mocno się komplikowała. Czy to takie częste? Żeby nie było, też jechałem autem na Halkidiki i staliśmy 4 godziny w korku za Belgradem bo wypadek zablokował autostradę.

Samolot z reguły zawsze wychodzi drożej, ale coś za coś. Za Karpathos płaciliśmy 2400 zł za czwórkę pod koniec sierpnia. Czy wcale nie tak drogo w porównaniu z dojazdem autem - paliwo, autostrady, nocleg, jedzenie itp.) No i oczywiście koszt promu, pewnie dość spory. W jedną stronę 3 dni. No i lotnisk w naszym kraju z tanimi lotami i czarterami nie jest już znowu tak mało. Kiedyś na szybko wymyśliliśmy Korfu w tydzień Bożego Ciała. Hotelik na bookingu, bilety za 300 od osoby w Ryanairze. O 7 rano wyszliśmy z domu, sześć godzin później moczyliśmy się w morzu. Braku auta nie odczuwaliśmy, nie muszę mieć fury 24h/dobę do dyspozycji, jak chcę gdzieś jechać jadę busem albo wypożyczam.

Było nie było, dalsze wyspy są znacznie łatwiej dostępne drogą powietrzną. Także kosztowo.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.12.2018 14:33

A ja muszę mieć auto cały czas dostępne, w ciągu 10dni na miejscu są może 2 dni, kiedy go nieużywamy, choćby dlatego, że szukamy plaż tylko dla siebie lub z bardzo mała liczba osób.
A co trasy-to już wakacje i przygoda. Do Grecji jechałam w sezonie 2 razy i dalej mam długą listę miejsc do odwiedzenia wzdłuż trasy...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.12.2018 14:58

Pomimo, że już od jakiegoś czasu nie praktykuje jazdy do Grecji autem, będę tej koncepcji bronił.
Na Bałkanach jest tyle atrakcji, że na 10 wyjazdów wystarczy.
Z drugiej strony:
Jeśli mam dobry układ: lot+ prom na wyspę i mieszczę w 14-15h na całość to w tej chwili wybieram ten wariant.
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 09.12.2018 11:53

Hej. Wybieram się w czerwcu do Grecji autem (pierwszy raz aż tak daleko) i mam pytanie dotyczące promu na Korfu . Czy ktoś płynął z Sarandy na Korfu z autem - interesuje mnie jak wygląda odprawa graniczna na promie ? Czy lepiej jechać do Greckiego portu i dopiero kierowac się na prom ? Czy jazda po Albanii jest czasowo adekwatna do czasu podawanego przez google maps ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2018 12:37

O płynięciu sporo z Sarandy jest w wątku albańskim i sporo na forum albańskim...
Z Grecji masz opcję z Igoumenitsa do miasta Korfu, lub tańszą i krótszy rejs z Igoumenitsa do Lefkimmi, ale jesteś na samym południu wyspy.
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 09.12.2018 12:59

Tak jest niby sporo o tym ale nikt nie pisze jak z autem to sie odbywa. Nigdy granicy promem nie pokonywalem i ciekaw jestem co i jak. A faktycznie planowałem plyniecie z Igoumenitsa do Korfu, tylko jadac z Budvy na raz autem jest to kawałek wyprawy i każda myśl o skróceniu czasu jest kusząca .
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 09.12.2018 13:21

Mapy podają średnią prędkość jazdy przez Albanię ok 60km/h i w zasadzie można się z tym zgodzić. Piszę o stanie z 2016 r a Albańczycy sporo budują nowych dróg co może przyspieszyć nieco podróż lub poprzez objazdy,zwężki spowolnić.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 01.01.2019 16:20

Oglądam sobie (1.01.2019) połączenia promowe.
Myślicie, że jest to już finalny rozkład? Czy jeszcze coś będą zmieniać?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.01.2019 17:22

Torac napisał(a):Oglądam sobie (1.01.2019) połączenia promowe.
Myślicie, że jest to już finalny rozkład? Czy jeszcze coś będą zmieniać?

Chyba już finalny ... :?
Godziny się pokrywają, ale są małe różnice w cenach tu i tu :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.01.2019 17:53

mysza73 napisał(a):
Torac napisał(a):Oglądam sobie (1.01.2019) połączenia promowe.
Myślicie, że jest to już finalny rozkład? Czy jeszcze coś będą zmieniać?

Chyba już finalny ... :?
Coś taka niezadowolona? Mocno Ci ten rozkład plany pozmienia?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.01.2019 17:56

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Torac napisał(a):Oglądam sobie (1.01.2019) połączenia promowe.
Myślicie, że jest to już finalny rozkład? Czy jeszcze coś będą zmieniać?

Chyba już finalny ... :?
Coś taka niezadowolona? Mocno Ci ten rozkład plany pozmienia?

Mogę niezdążyć na prom o 17.30 ... i znowu muszę wrócić dzień przed wylotem ... :?
Poza tym git :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.01.2019 18:02

Mi nawet spasowało, cena też super z samochodem. No i jest też port w Salonikach (tylko w jednym z linków), ale nie tam gdzie chciałam....Muszę na nowo to przejrzeć i rozpatrzyć... Ale mam czas na pewno do lutego, dopóki rozpiski licealnej nie będzie...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.01.2019 18:09

piekara114 napisał(a):Mi nawet spasowało, cena też super z samochodem. No i jest też port w Salonikach (tylko w jednym z linków), ale nie tam gdzie chciałam....Muszę na nowo to przejrzeć i rozpatrzyć... Ale mam czas na pewno do lutego, dopóki rozpiski licealnej nie będzie...

A gdzie chcesz płynąć? (bo mnie się wszystko miesza ... kto, gdzie, kiedy :wink: )
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.01.2019 18:29

Myślę i Limnos... Thassos też jest na liście... No i to co Saloniki zaoferują, ale coś dziwnego mi wyskakuje jak wybiorę go w miejscu startu... Muszę chyba zdobyć mail do nich bezpośrednio i napisać....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 246
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone