Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.12.2018 00:09

Orientujecie się kiedy Grecy aktualizują rozkład promów.
To co jest teraz to słabo wygląda, znowu nic pomiędzy 8.00 a 15.00 :-(

Ani na IOS ani na Naxos :-(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2018 09:44

Czekam na taką samą informację, tylko mnie interesuje port w Salonikach.... no i wszelkie info o tym porcie, ale coś nikt nie chce sie podzielić wiedzą...
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 03.12.2018 13:04

Torac napisał(a):Testuję ten wariant drugi raz i super się sprawdza. Rok temu był lot do Aten z Wizzair , potem prom na naxos i tydzień wypoczynku , prom na Santorini z Santorini lot do Aten (20e) z Aten do Katowic.
W 2019 mam w planie 3 miejsca w 3 tygodnie. Loty do Aten kupiłem za 85zł + dokupiłem pierwszeństwo wejścia z 2 podręcznym w cenie. Powrót z Aten do Katowic nie zamierzam przepłacać i przewiduję koszt 125. Teraz 160 tydzień temu ok. 150. Czekam a doświadczenie pokazuje że ceny są takie jakie się chce, warunkiem jest czas zakupu biletów

Torac napisał(a):wolny (ok6h) to tańszy- 36e z Pireusu
Szybki (ok 3-3,5h) to droższy -50e

Porównuję sobie z ciekawości ceny biletów lotniczych do Aten i Korfu. Do Aten najtaniej znalazłem za 1355zł (w obie strony dla rodziny 2+2, pojedynczy bilet 162zł, z Gdańska, przełom czerwca i lipca), natomiast na Korfu 2008zł (243zł pojedynczy bilet, z Poznania, w/w termin). Doliczając dojazd do portu i prom na jakąś wyspę, to już wcale taniej nie wychodzi dolot do Aten (sumując całą podróż w obie strony). Z relacji Myszy, prom do Tinos z Rafiny kosztował ją 18E/os.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2018 16:43

Trajgul - to słuszna uwaga, nie zawsze tanie loty to tania podróż. Koniecznie trzeba patrzeć na te dodatkowe sprawy, także dojazd na lotnisko (koszt i czas) czy cena parkowania. Niby tylko 100-200 zł, a jak tak 4-5 razy to już dochodzi konkretna kwota... I budżet wakacyjny się szybko kurczy, a to tylko jedna pozycja: transport do celu....
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.12.2018 23:01

Zgoda,
Ja na bilety lotnicze wydam ok 500 złotych a na promy ponad 1000zł.
Rok temu lot santorini-ateny kosztował 20e os a prom ok. 40e.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.12.2018 23:11

piekara114 napisał(a):Czekam na taką samą informację, tylko mnie interesuje port w Salonikach.... no i wszelkie info o tym porcie, ale coś nikt nie chce sie podzielić wiedzą...


A co Cię konkretnie interesuje?
Tu wyszukiwarka jest całkiem przyjazna:

https://www.greeka.com
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.12.2018 11:33

Torac napisał(a):A co Cię konkretnie interesuje?
Tu wyszukiwarka jest całkiem przyjazna:
https://www.greeka.com

Tego linku nie znałam, dzięki.
A interesuje mnie jak często pływają promy samochodowe Saloniki-Limnos, no i powrót, w jakie dni ile trwa rejs, i jaki jest jego koszt. No i ewentualni inne wyspy z Salonik.... Nie chce mi się do Pireusu pchać i potem na promie siedzieć jeszcze....
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 07.12.2018 11:59

piekara114 napisał(a):
Torac napisał(a):A co Cię konkretnie interesuje?
Tu wyszukiwarka jest całkiem przyjazna:
https://www.greeka.com

Tego linku nie znałam, dzięki.
A interesuje mnie jak często pływają promy samochodowe Saloniki-Limnos, no i powrót, w jakie dni ile trwa rejs, i jaki jest jego koszt. No i ewentualni inne wyspy z Salonik.... Nie chce mi się do Pireusu pchać i potem na promie siedzieć jeszcze....



Koniecznie z Salonik? Na Limnos pływają promy z Kavali. Ale rozkładu na przyszły rok jeszcze nie widzę...


Pozdrawiam
W.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.12.2018 12:16

janusz.w. napisał(a):Koniecznie z Salonik? Na Limnos pływają promy z Kavali. Ale rozkładu na przyszły rok jeszcze nie widzę...

Pisałem to już parę razy, ale Piekara jest uparta :wink: :cool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.12.2018 12:42

Ze względu na plan w okolicy wolę z Salonik płynąć. A i czas jazdy samochodem chce zredukować do minimum, dlatego tak rejscy z Salonik mnie interesują, nie tylko na Limnos, choć ona mnie jakoś przyciąga...
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 07.12.2018 12:46

kulka53 napisał(a):
janusz.w. napisał(a):Koniecznie z Salonik? Na Limnos pływają promy z Kavali. Ale rozkładu na przyszły rok jeszcze nie widzę...

Pisałem to już parę razy, ale Piekara jest uparta :wink: :cool:



...a to przepraszam :oops: :wink: nie doczytałem :!:


piekara114 napisał(a):Ze względu na plan w okolicy wolę z Salonik płynąć. A i czas jazdy samochodem chce zredukować do minimum, dlatego tak rejscy z Salonik mnie interesują, nie tylko na Limnos, choć ona mnie jakoś przyciąga...



Jasne :!:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.12.2018 12:54

Jakoś nie mogę nigdzie nikogo znaleźć płynącego z Salonik, aby jeszcze się podpytać o kilka spraw bezpośrednio z tym portem związanych...
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 07.12.2018 13:05

Dla mnie prom dłuższy niż godzina to jakaś masakra. 2 lata temu płynęliśmy z Korculi 3 godziny do Splitu, najnudniejszy moment wakacji. Na greckie wyspy najlepszy jest samolot, mało kto jedzie tam autem z Polski.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.12.2018 13:34

arturescu napisał(a):Dla mnie prom dłuższy niż godzina to jakaś masakra. 2 lata temu płynęliśmy z Korculi 3 godziny do Splitu, najnudniejszy moment wakacji. Na greckie wyspy najlepszy jest samolot, mało kto jedzie tam autem z Polski.


Tylko na ile wysp greckich dolecę z Polski?
Wracałem z Santorini do Aten samolotem i na 200% wolę parokrotnie dłuższy rejs. Na lotnisku, po odprawie, w samolocie nie odpocznę a na promie jest bardzo luźny klimat i zdrzemnąć się można.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 07.12.2018 13:48

Torac napisał(a):
arturescu napisał(a):Dla mnie prom dłuższy niż godzina to jakaś masakra. 2 lata temu płynęliśmy z Korculi 3 godziny do Splitu, najnudniejszy moment wakacji. Na greckie wyspy najlepszy jest samolot, mało kto jedzie tam autem z Polski.


Tylko na ile wysp greckich dolecę z Polski?
Wracałem z Santorini do Aten samolotem i na 200% wolę parokrotnie dłuższy rejs. Na lotnisku, po odprawie, w samolocie nie odpocznę a na promie jest bardzo luźny klimat i zdrzemnąć się można.


na niewiele mniej niż z Anglii czy Niemiec

Leci się na dużą wyspę, Kretą, Kos albo Rodos, a stamtąd na szybko promem w upatrzone miejsce, mnóstwo ludzi tak dociera na Kalymnos albo Nissiros.

A wbrew mitom, można za rozsądne pieniądze w sezonie dolecieć na wiele wysp. Tak lecieliśmy Aegeanem z Polski na Karpathos i SKiros z przesiadką w Atenach.

Może i w samolocie nie odpoczniesz, ale tym bardziej nie odpoczniesz jadąc samochodem do promu minimum 2 dni, do tego dodaj jeszcze dobrych parę godzin na rejs.

Owszem na Thassos czy Korfu można płynąć, bo prom to godzina. Na Cyklady już będzie ciężko, a na miejscu jak ktoś chce bardzo zwiedzać, to i tak można wynająć auto, choć zwykle bardziej sensowny jest tam skuter albo quad.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 245
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone