Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
arthydra
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arthydra » 04.05.2017 19:21

Janusz212 napisał(a):Moi drodzy potrzebuję jeszcze kilku porad :)

15 nocą wyjazd z Wrocławia do Skopje(nocleg).
Od 17 do 22 czerwca jesteśmy w Nikianie na Lefkadzie. Relaksujemy się + zwiedzenie wyspy i wycieczka do Pargi.
Od 22 do 25 jesteśmy w Ghytio - relaks(jest tam chyba fajna plaża) + zwiedzanie(Diros, Monemvasia, Elafonisos)

0d 25 do 28 waham się między Nafplio lub bliską okolicą. W Nafplio brakuje mi plaży a lubię po kilkugodzinnym zwiedzaniu wrócić i jeszcze zaliczyć popołudniowy relaks na plaży. Może Tolo? Albo może macie coś innego godnego polecenia w tej okolicy?

28 wyjazd przez Ateny do Kalambaki na nocleg. Rano zobaczenie Meteorów i powrót do Wrocławia.


Dwa lata temu zrobiłam taka trasę tyle,że w odwrotnej kolejności.PL-nocleg w Serbii- Meteory(nocleg), potem tydzień w okolicach Nafplio(dokładnie Kiveri). Po drodze Delfy.Moim nadrzędnym celem był półwysep Mani-gdy zobaczyłam zdjęcia to już wiedziałam,że muszę tam pojechać.Po drodze spalismy na słynnej plaży z wrakiem w Gythio (nawet wi-fi było z pobliskiej tawerny).Warto sie pośpieszyć ,bo niewiele z tego wraku zostało...Oczywiście wycieczka Ateny, Epidavros ,Monemvasia itd Niestety nie zwiedziliśmy zachodniego Peloponezu, gdyż przez Patrę udaliśmy się na Lefkadę. Było trochę jeżdzenia ale akurat to też lubimy.Teraz wolę planować po kilka dni w różnych miejscach i przemieszczać się dalej.
Pomogły mi bardzo relacje Ogorka i Pawelh'a i Kulek -bardzo polecam ich rady ,wskazówki i sugestie.Trafiłam nawet do polecanej przez Ogorka knajpki 90 widelcy -też polecam :D
Oczywiście jest to opcja dla tych co lubią trochę zwiedzania ,trochę plażowania i jest to opcja mini ze wzgl. na ograniczony czas urlopowy. Jednak na Peloponez z wielką chęcia pojechałabym jeszcze raz a nawet nie raz :wink:
*zwiedzanie dla dzieci bezpłatne-to powszechnie wiadomo,dla studentów nawet tych z roczników 7....coś tam :wink: też,bez ograniczenia wieku-wystarczy legitymacja(przydaje się w Atenach)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 04.05.2017 19:41

Janusz212 napisał(a):Moi drodzy potrzebuję jeszcze kilku porad :)

15 nocą wyjazd z Wrocławia do Skopje(nocleg).
Od 17 do 22 czerwca jesteśmy w Nikianie na Lefkadzie. Relaksujemy się + zwiedzenie wyspy i wycieczka do Pargi.
Od 22 do 25 jesteśmy w Ghytio - relaks(jest tam chyba fajna plaża) + zwiedzanie(Diros, Monemvasia, Elafonisos)

0d 25 do 28 waham się między Nafplio lub bliską okolicą. W Nafplio brakuje mi plaży a lubię po kilkugodzinnym zwiedzaniu wrócić i jeszcze zaliczyć popołudniowy relaks na plaży. Może Tolo? Albo może macie coś innego godnego polecenia w tej okolicy?

28 wyjazd przez Ateny do Kalambaki na nocleg. Rano zobaczenie Meteorów i powrót do Wrocławia.


Nafplio, Argos - świetne miejsca, żeby się zatrzymać i złapać trochę oddechu, co do plaż - może trochę wyżej? Porto Germeno?

BTW miniemy się :) w Gythio - choć dosłownie na chwilę - będziemy 28/06
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 04.05.2017 20:49

Janusz212 napisał(a):Moi drodzy potrzebuję jeszcze kilku porad :)
...
Od 22 do 25 jesteśmy w Ghytio - relaks(jest tam chyba fajna plaża) + zwiedzanie(Diros, Monemvasia, Elafonisos)
...


No właśnie nie ma. Plaży w Gythio nie ma ! Ale noclegi są tańsze jak na południe czy pólnoc od Gythio.

Można podjechać na wielką plażę tu: Mouvroni

Czy tu koło wraku statku: Trinisa

Gythio to fajny porcik, latarnia morska, uliczki pnące się stromo, latarnia morska, milion knajpek, spacery, jedzenie i baza wypadowa. Fajnie sie poszwędać, pojeść, pospacerować ale plaży nie ma. Zresztą mozna przejachac na google wzdłuz wybrzeza i to widac
Obrazek
Obrazek
Na południe od Gythio są takie wioski ale na mapie widzialem super kręte drogi. Łódką łatwiej
Obrazek
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 05.05.2017 08:46

Zarezerwowałem studio - Areti Maria Apartments które według booking jest w Gythio ale znajduje się dokładnie przy plaży Mouvroni więc będzie dla nas idealnie :D

Ostatnie 3 dni na Peloponezie będą w Drepano jako baza. Nawet nocleg w Skopje już klepnięty(hotel Vlaho polecany na forum).

Teraz dokupić kilka rzeczy i złożyć wnioski o paszporty(nastraszyliście mnie trochę :wink: ) i można jechać
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 07.05.2017 18:42

Hej. Pytanie do tych, którzy zwiedzanie Meteorów mają już za sobą. Gdzie płaci się za zwiedzanie klasztorów? Czy już na samej górze przed wejściem do klasztoru? Chodzi mi o to czy można wejść na górę by podziwiać widoki bez opłaty? Nie wiem ile klasztorów damy radę "objechać" w jeden dzień. W planie zwiedzanie jednego z nich i obejrzenie z zewnątrz jak najwięcej z nich.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.05.2017 19:17

beagm napisał(a):Hej. Pytanie do tych, którzy zwiedzanie Meteorów mają już za sobą. Gdzie płaci się za zwiedzanie klasztorów? Czy już na samej górze przed wejściem do klasztoru? Chodzi mi o to czy można wejść na górę by podziwiać widoki bez opłaty? Nie wiem ile klasztorów damy radę "objechać" w jeden dzień. W planie zwiedzanie jednego z nich i obejrzenie z zewnątrz jak najwięcej z nich.


zależy o którym klasztorze piszesz. Płaci się w wejściu do budynku. Więc można dojść do wrót, rozglądnąć i zawrócić.
Polecam zwiedzić monastyr "Wielki", jest chyba najwyżej położony, największy, oraz jest tam, wewn. sporo miejsca na spacer i podziwianie okolicy. '
Drugi:
Nie pamiętam jak się nazywa ten monastyr, ale jest przy drodze, idziesz do klasztoru, ale z drogi zbaczasz i udajesz się do fajnego punktu widokowego na góry.
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 09.05.2017 14:06

Torac napisał(a):Drugi:
Nie pamiętam jak się nazywa ten monastyr, ale jest przy drodze, idziesz do klasztoru, ale z drogi zbaczasz i udajesz się do fajnego punktu widokowego na góry.


Nazywa się Rusanu i faktycznie znajduje się bezpośrednio przy drodze prowadzącej do Megalo Meteoro.

pozdR
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 11.05.2017 08:31

Darkos napisał(a):
Janusz212 napisał(a):
Podpowiedzcie mi proszę jeszcze czy na trasie Węgry-Serbia można bezpiecznie się kimnąć ze 2 godzinki w razie kryzysu?
I jak to jest w praktyce z dowodami osobistymi? Nie robią problemów na granicach?

PZDR



Do Grecji dojedziesz na dowód, ale chyba warto mieć paszport przede wszystkim na Macedonię.
Ogólnie nie robią problemu, ale mają prawo zażądać paszportu.


Nie mają prawa :-)
https://polakzagranica.msz.gov.pl/Repub ... i,MKD.html

jego brak może być jedynie problemem w przypadku korzystania np. ze służby zdrowia czy banku. Przepisy obowiązują wszystkich, więc na granicy nie mogą robić problemu z dowodem osobistym.
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 11.05.2017 08:38

Formalnie sprawa jest jasna ale w praktyce wszystko jest możliwe :)

Podejmę próbę wyrobienia paszportu we Wrocławiu jeśli uda mi się dostać numerek do kolejki :lol:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 11.05.2017 08:41

Janusz212 napisał(a):Formalnie sprawa jest jasna ale w praktyce wszystko jest możliwe :)

Podejmę próbę wyrobienia paszportu we Wrocławiu jeśli uda mi się dostać numerek do kolejki :lol:


Jak możesz wyrobić, to wyrób ;-) jeśli nie, to stresu nie ma. Pamiętaj jedynie o Zielonej Karcie :-) Bez tego może być problem :papa:
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 11.05.2017 08:58

viltob08 napisał(a):Jak możesz wyrobić, to wyrób ;-) jeśli nie, to stresu nie ma. Pamiętaj jedynie o Zielonej Karcie :-) Bez tego może być problem :papa:


Zgadzam się z Tobą - wszędzie na Bałkanach wystarczy dowód osobisty, łącznie z Albanią, BiH, Serbią, Macedonią, Czarnogórą....
A nawet z dowodem osobistym jest szybciej, bo nie muszą go stemplować jak paszportu....
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 11.05.2017 09:08

viltob08 napisał(a):
Janusz212 napisał(a):Formalnie sprawa jest jasna ale w praktyce wszystko jest możliwe :)

Podejmę próbę wyrobienia paszportu we Wrocławiu jeśli uda mi się dostać numerek do kolejki :lol:


Jak możesz wyrobić, to wyrób ;-) jeśli nie, to stresu nie ma. Pamiętaj jedynie o Zielonej Karcie :-) Bez tego może być problem :papa:


Tylko finansowy :oczko_usmiech:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 11.05.2017 09:16

no tak, jeśli trzeba będzie skorzystać z lekarza ..., ale zakładam, że każdy posiada ze sobą polisę turystyczną podróżną, a w przypadku np. zagrożenia życia nie przypuszczam, żeby lekarz odmówił pomocy, bo ktoś nie ma paszportu. Poza tym MSZ podaję, że możebyć problem, ale nie musi. Umowy międzynarodowe są umowami międzynarodowymi.
Jechaliśmy z dowodami, jechaliśmy z paszportami i nikt nie marudził. W banku w Ohrydzie wypłacaliśmy pieniądze w okienku na podstawie dowodu...
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 11.05.2017 09:20

-

Pisałem o Zielonej Karcie.
Podobno na granicy kosztuje słono.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 11.05.2017 09:22

Darkos napisał(a):-

Pisałem o Zielonej Karcie.
Podobno na granicy kosztuje słono.

:lol: no fakt, drogo jest :twisted: W tym miejscu też należy dodać ceny rozmów telefonicznych i transferu danych :evil: też sporo kosztują.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 198
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone