Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 18.04.2017 15:15

A może ktoś się pokusi na takie swoje subiektywne "must see" Pelionu?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.04.2017 16:04

subiektywnie (do 2 miejsc jeszcze nie dotarłem)
- Makrinitsa
- Plaka beach
- Mylopotamos beach
- górska kolejka wąskotorowa - okolice Milies
- dla fanów Mamma Mia - Damouchari
- Agioi Saranta
- kawa pod olbrzymim platanem w Tsagaradzie
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.04.2017 16:16

tomekm67 napisał(a):"must see" Pelionu?

dla cierpliwych:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 18.04.2017 16:49

Torac napisał(a):subiektywnie (do 2 miejsc jeszcze nie dotarłem)
- Makrinitsa
- Plaka beach
- Mylopotamos beach
- górska kolejka wąskotorowa - okolice Milies
- dla fanów Mamma Mia - Damouchari
- Agioi Saranta
- kawa pod olbrzymim platanem w Tsagaradzie


Ja w ubiegłym roku pojechałem na sam koniec do Trikeri i do miejsc poniżej i bardzo żałuję,że dopiero teraz.
Pelion jest super a te miejsca to jak to czasem nazywam to grecka,Grecja.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.04.2017 17:06

pawelh napisał(a):
Torac napisał(a):subiektywnie (do 2 miejsc jeszcze nie dotarłem)
- Makrinitsa
- Plaka beach
- Mylopotamos beach
- górska kolejka wąskotorowa - okolice Milies
- dla fanów Mamma Mia - Damouchari
- Agioi Saranta
- kawa pod olbrzymim platanem w Tsagaradzie


Ja w ubiegłym roku pojechałem na sam koniec do Trikeri i do miejsc poniżej i bardzo żałuję,że dopiero teraz.
Pelion jest super a te miejsca to jak to czasem nazywam to grecka,Grecja.


To wstawiaj, proszę Twoje top 10 z Pelionu.
Ja już poważnie zacząłem tęsknić...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.04.2017 19:03

Torac napisał(a):Wiem, tego typu rankingi są w zasadzie niemądre, ale co tam, nie samymi mądrościami człowiek żyje. Nie ukrywam, że bardzo mnie ciekawi jak taka lista wygląda w przypadku Kulek, Ogórka, Pawelh'a i nie tylko.


Nie wiem ...

W kategoriach plaża/zatoczka:
- mnóstwo miejsc w południowo - zach Krecie - super przejżysta woda i puste dzikie plaże od takiej kedrodasos (poniżej Elafonisi)
Obrazek
Tam daleko widać Elafonisi na poniższym zdjęciu (hen,hen kilka km):
Obrazek
20m widocznosć pod wodą
Obrazek

Jedna z wielu dzikich "plaż" na południu Krety z tą niesłychanie przejżystą wodą
Obrazek

Dalej w tej kategorii SIMOS na Elafonisos na Peloponezie:
Piaseczek, lazur, góry
Obrazek

Tylko, że my lubimy odludne plaże ale i tak nie wysiedzimy na takiej dłużej jak 2 godziny (posnorkelujemy, papu i następna, nie potrafify leżeć niestety)

W kategorii snorkellowania bardzo się dzieciom podobało snorkellowanie w Plitrze wsród ruin antycznych.
Zwłaszcza jak mieli powiedziane, ze antycznej ceramiki nie wolno ale moneta .... kto wie ..
Obrazek

W kategorii pobyt na zadupiu taka mini-wioska ponizej plitry z mikro porcikiem (super miejscowka na kilka dni)
Obrazek
Tylko zgrzeszę ale z tego miejsca można pływać łodką albo do Plitra albo na wyspę Elafonisos (30 km) albo pływać z pustej plaży na wprost bungalowów i jeść w jedynej tam tawernie. 5 dni w tym raju to dla mnie max

Miejsce w którym wytrzymałbym 2 tygodnie to Nafplio. Jest gdze pospacerować, zjeśc wypić super kawę, zjeść dobre lody, pozwiedzać, pospacerować, podjechać blisko do Epidavros na spektakl, popłynac swoją łódką do Porto Heli, Spetses, Hydry, ...
Obrazek
Obrazek

Polubilem jezioro Limni Voulagmenis z którego wypływa się kanałkiem na zatokę Koryncką i od razu latarnia i świątynia Hery
Obrazek
Za latarnią są takie fajne miejsca:
Obrazek
typu plaże w jaskiniach:
Obrazek

CDN
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.04.2017 19:22

Bardzo nam się podobał mało popularny najbardziej zachodni półwysep Peloponezu Pylos, Methoni, Koroni

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale numer 1 to jak i innu Jaskinia DIROS czy jak to sie pisze
Obrazek
widok po wyjsciu z jaskini
Obrazek

A na 2017 wybrałem Jońskie mimo, że wolę wszystko powyższe z paru przyczyn:

1. Łódka - z poznanych rejonów ten najmniej dał nam w kość (fale), fale są popo, rano nawet na Paxos mozna płynąć
2. Patrz punkt 1 - mnóstwo wysp, my będziemy w Mitikas (na przeciw wysp Kastos, Kalamos) która jest słabym ośrodkiem bez posiadania łódki
-- z takową wszystkie wyspy Lefka, Itaka, Kefalonia, Kastos, Kalamos w zasięgu. Każda trochę inna. Nawet wycieczkę na Paxos/Antipaxos mamy w planach
3. Woda jest mniej krystaliczna jak na Krecie czy południu Peloponezu ale tez ciut cieplejsza niż tam.
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 18.04.2017 19:33

Torac napisał(a):subiektywnie (do 2 miejsc jeszcze nie dotarłem)
- Makrinitsa
- Plaka beach
- Mylopotamos beach
- górska kolejka wąskotorowa - okolice Milies
- dla fanów Mamma Mia - Damouchari
- Agioi Saranta
- kawa pod olbrzymim platanem w Tsagaradzie

Dzięki.
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 19.04.2017 11:48

Moi drodzy potrzebuję jeszcze kilku porad :)

15 nocą wyjazd z Wrocławia do Skopje(nocleg).
Od 17 do 22 czerwca jesteśmy w Nikianie na Lefkadzie. Relaksujemy się + zwiedzenie wyspy i wycieczka do Pargi.
Od 22 do 25 jesteśmy w Ghytio - relaks(jest tam chyba fajna plaża) + zwiedzanie(Diros, Monemvasia, Elafonisos)

0d 25 do 28 waham się między Nafplio lub bliską okolicą. W Nafplio brakuje mi plaży a lubię po kilkugodzinnym zwiedzaniu wrócić i jeszcze zaliczyć popołudniowy relaks na plaży. Może Tolo? Albo może macie coś innego godnego polecenia w tej okolicy?

28 wyjazd przez Ateny do Kalambaki na nocleg. Rano zobaczenie Meteorów i powrót do Wrocławia.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.04.2017 12:26

Ohrid koniecznie, albo na 2 godziny po drodze, albo na 2 tygodnie.
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 19.04.2017 12:28

Jadąc na Lefkę ze Skopje zajadę tam na 2 godziny - wygrałeś :D

Ty mi lepiej powiedz jak wygląda Nafplio i okolice? :) Lepiej się zatrzymać w samym miasteczku czy są też fajne miejsca z plażą w okolicy?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.04.2017 12:35

Janusz212 napisał(a):Jadąc na Lefkę ze Skopje zajadę tam na 2 godziny - wygrałeś :D

Ty mi lepiej powiedz jak wygląda Nafplio i okolice? :) Lepiej się zatrzymać w samym miasteczku czy są też fajne miejsca z plażą w okolicy?

Jak już będziesz jechał ze Skopje do Ohridu to masz jeszcze po drodze Kanion Matka....

Nie byłem w Nafplio :x
jakbym wiedział jaki zawód mnie spotka w Mykenach i Tirynsie to by zajechał.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.04.2017 12:37

Mi w tym planie brakuje (chyba, że nie wszystko wpisałeś?) kilku miejsc, które na mojej osobistej i subiektywnej liście byłyby na szczycie:
- Delfy
- Mykeny
- Epidauros
- ...
- od biedy Korynt

Wszystkie te miejsca są niemalże gdzieś po drodze.

I zastanawiam się nad sensownością jechania do Elafonisos - zabierze Ci to dużo czasu, a to tylko plaża... Cudowna, ale tylko plaża - fajna na relaks, gdy się tam mieszka, ale żeby specjalnie na nią jechać (i płynąć promem!), to raczej bym się zastanowił).
Doświadczenie mam takie, że kilometry w tym regionie na prawdę są długie i męczące. Droga z Eli do Monemvazji to koszmar....
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 19.04.2017 12:42

Torac napisał(a):
Janusz212 napisał(a):Jadąc na Lefkę ze Skopje zajadę tam na 2 godziny - wygrałeś :D

Ty mi lepiej powiedz jak wygląda Nafplio i okolice? :) Lepiej się zatrzymać w samym miasteczku czy są też fajne miejsca z plażą w okolicy?

Jak już będziesz jechał ze Skopje do Ohridu to masz jeszcze po drodze Kanion Matka....

Nie byłem w Nafplio :x
jakbym wiedział jaki zawód mnie spotka w Mykenach i Tirynsie to by zajechał.


Na kanion Matka trzeba trochę więcej czasu więc odpada:) Może następnym razem.
Dziękuję Ci serdecznie za wszystkie informacje.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.04.2017 12:43

Torac napisał(a):
Janusz212 napisał(a):Jadąc na Lefkę ze Skopje zajadę tam na 2 godziny - wygrałeś :D

Ty mi lepiej powiedz jak wygląda Nafplio i okolice? :) Lepiej się zatrzymać w samym miasteczku czy są też fajne miejsca z plażą w okolicy?

Jak już będziesz jechał ze Skopje do Ohridu to masz jeszcze po drodze Kanion Matka....

Nie byłem w Nafplio :x
jakbym wiedział jaki zawód mnie spotka w Mykenach i Tirynsie to by zajechał.


Z tymi Mykenami to pewnie kwestia nastawienia, oczekiwań, przygotowania...
Mnie zachwyciły, ale nie rozmiarem, przepychem, rekonstrukcją, ale tym, że po prostu jest takie miejsce! Poczytaliśmy sobie mity o Agamemnonie, o wyprawie na Troję, o Klitajmestrze, do tego Słowackiego i tak się skleiło w fajną historię, że dobrze tam było być i "poczuć".

Rozczarował nas Korynt, który ma również przeogromne konotacje - głównie biblijne.
Że już nie wspomnę o Monemvazji, po której się spodziewałem czegoś większego po prostu... Gdybym wiedział, że M. ma sto metrów długości, to bym nie jechał ;@)))

Natomiast do Delf ZAWSZE!

De gustibus...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 195
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone