Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.05.2017 21:15

Ale dalej nie wiemy ile tych ankiety już jest???
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 16.05.2017 11:28

Też dorzuciłem swoją, to już chyba przekroczyliśmy limit 8O
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 17.05.2017 12:33

Wczoraj wróciłem z Amorgos ... Dziś słyszę, że znowu strajk generalny w Grecji i nie pracuje cały transport publiczny, promy, metro itd... Całe szczęście, że mój pobyt skończył się w dniu wczorajszym bo znowu bym utknął przez strajk jak rok temu .... Grecja w tym temacie jest nieprzewidywalna ... Miałem szczęście w tym roku, uuffff :D

Wczoraj metrem nie dojechałem do samego lotniska, bo cztery stacje wcześniej ogłoszono strajk do wieczora i musiałem wyjść z metra i wziąć taxi, lekka nerwówka ale szczęśliwie doleciałem do Polski ...
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 17.05.2017 13:56

Kiedyś znajomi nie mogli wrócić z Grecji autem, bo celnicy ogłosili strajk i granice szło przekroczyć tylko... pieszo. :D Nie pamiętam ile utknęli, dzień czy dwa? W każdym razie był to ostatni ich pobyt w tym kraju, stwierdzili, że już wolę jechać do muzułmanów, są bardziej przewidywalni ;)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.05.2017 23:47

Ja już o tylu żywiołach się nasłuchałem (brak paliwa, imigranci, strajki, zamieszki, pomór itd)
a w Grecji spokojnie jak było, tak jest.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 18.05.2017 09:17

Bo spokojni ludzie z forum jeżdżą, do tego dodając totalny luz greków i mamy sielankę...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 21.05.2017 17:59

Kolejny film do cyklu "ludzi jak mrówek w znanych miejscach"



Mam nadzieję, że tylko w sierpniu tak tam jest ...
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 22.05.2017 07:37

Kochani, kolejny raz wybieramy się do Grecji. Byliśmy na Rodos, a ostatnie trzy lata na Lefkadzie, u tego samego Greka. W tym roku zaplanowaliśmy półwysep Peloponez (zwiedzanie i plażowanie), a konkretnie jego zachodnią część tj. od strony morza jońskiego. Siedzę w internecie i niedługo zajdę na jego koniec -mam już dość, ogarnia mnie zniechęcenie do wyjazdu. Stąd moja ogromna prośba o podesłanie sprawdzonego namiaru na spokojne miejsce dla rodziny. Mam nadzieję, na zrozumienie - wiem, że w internecie jest wiele informacji, ale znając Grecję dużo miejscówek nigdzie się nie ogłasza. Z góry bardzo dziękuję.
Ostatnio edytowano 04.04.2018 22:16 przez Barber, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.05.2017 10:07

Chyba łatwiej znajdziesz coś w Zatokach:

- Lakońska okolice Gythio
--- Druga strona Plitra i na południe od Plitra

- Argolidzka
--- Apartamenty kalimera (pomiędzy Mili-Kiwieri), lub Tolo/Drepano

Nie wiem czemu ale nad Zatoką Messeńską (czyli zachód) było mi najtrudniej coś znaleźć - wyskoie ceny były.
Są jakies hotele, campingi z domkami w rejonie Pylos (na północ od Pylos). W samym Pylos ciężko było o rodzinne pokoje.

@Pawelh zdaje się coś radził na zachodnim palcu na jego południu

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Poznaliśmy małżeństwo On z Niemiec, Ona - Kanadyjka co mieszkają od Lat na najbardziej zachodnim cyplu Peloponezu.
Organizują jazdy rowerowe po Peloponezie i na pewno pomogą w znalezieniu kwatery. Bardzo mili ludzie i znają mnóstwo lokalnych mieszkańców. Napisz do nich przez FB

https://www.facebook.com/Cycle-Green-Tours-190711907671613/?hc_ref=NEWSFEED
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 23.05.2017 12:51

hej. Mam pytanie do osób, które jechały do Grecji przez Serbię i Macedonię. Jak wygląda baza noclegowa przy autostradzie A1 ? Trudno mi rezerwować nocleg, bo chcemy dojechać "jak najdalej". A patrząc na booking to średnio to wygląda.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 23.05.2017 12:57

beagm napisał(a):hej. Mam pytanie do osób, które jechały do Grecji przez Serbię i Macedonię. Jak wygląda baza noclegowa przy autostradzie A1 ? Trudno mi rezerwować nocleg, bo chcemy dojechać "jak najdalej". A patrząc na booking to średnio to wygląda.

Pytanie kiedy jedziesz? Przy trasie raczej średnio to wygląda( w sezonie może być ciężko o coś wolnego) i trzeba zjechać do jakiejś miejscowości.
My jedziemy tą trasą drugi raz i drugi raz mamy nocleg w Velika Plana (Serbia).
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.05.2017 13:07

Uważam podobnie. Powinniście założyć dokąd jesteście w stanie dojechać ( np. 1000km) i coś zabukować. Jak będziecie jechać do oporu, to może być trudno szukać po nocy jakiejś kwatery, zwłaszcza, że jednak raczej trzeba będzie zjechać do jakiejś miejscowości.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 23.05.2017 13:54

Wyjeżdżamy 26 czerwca (poniedziałek) z Krosna (czyli praktycznie z granicy w Barwinku ze Słowacją). Trudno powiedzieć jak będzie po drodze i na granicach. Dlatego wolałabym mieć jakieś noclegi "upatrzone" a nie zarezerwowane.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.05.2017 14:00

beagm napisał(a):Wyjeżdżamy 26 czerwca (poniedziałek) z Krosna (czyli praktycznie z granicy w Barwinku ze Słowacją). Trudno powiedzieć jak będzie po drodze i na granicach. Dlatego wolałabym mieć jakieś noclegi "upatrzone" a nie zarezerwowane.


A dokąd jedziecie?
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 23.05.2017 14:02

Najpierw zobaczyć Meteory (tu mam nocleg zarezerwowany) i potem Lefkada.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 201
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone