Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.10.2011 01:17

janusz.w. napisał(a):A jak u Ciebie Piotrze z dystansem wyszło?


5 538 , czyli normalnie - więcej niż zaplanowane :lol:

Ale było warto :D

Na wiosnę już zaplanowany kilkudniowy wyjazd na Bukowinę ( do poprawki kolejny raz ) , tym razem w połączeniu z Ukrainą ( Użgorod ) , bo to najkrótsza droga i bardzo malownicze tereny


Pozdrawiam
Piotr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.10.2011 14:30

piotrf napisał(a):Ale było warto :D


:)
A pochwalisz się jakimś opisem, zdjęciami :?:
...czy też ja coś przegapiłem...?

pozdr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.10.2011 16:49

Nie przegapiłeś :wink:
Relacja wymaga czasu , a tego bardzo mi brak w tej chwili :?
Jeszcze Bieszczady na mnie czekają . . . 8)

Jak trochę się ogarnę , nadgonię zaległości ( głównie te związane z pracą ) to wkleję trochę fotek . Może za miesiąc . . .


Pozdrawiam
Piotr
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 11.03.2012 12:19

Przeczytałam...cudowna relacja, zdjęcia, wyspy. Tak bardzo się miotam nad wakacjami 2012, chciałam Istrię, Toskanię....ale nic nie przypadło do gustu mężowi. Chyba i u mnie nadszedł czas na zdradę Chorwacji. Bylismy kiedyś na Krecie i na Korfu ale jak zobaczyłam zdjęcia Lefkady i Kefalonii to ...nie do opisania. Mamy sentyment do Gracji i może czas na powrót.
Troszkę mnie martwi podróż bo nasze młodsze dziecko ma pół roczku. Ale zobaczę jeszcze opcje przelotu i wynajmu auta (sąsiad się tym zajmuje i może coś wykombinuje :) ).
Ville Eden bardzo ładne.
Pozdrawiam i Dziękuję oczywiście !
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 18.03.2012 18:44

Cześć Janusz,rewelacyjna podróż,piękna fotorelacja,a tą swoją "Grecją"namieszałeś nam w głowach i to bardzo...
Delicje...

PS
Jest trochę podobna plaża w CRO do tej z Katsiki,jak pozwolisz to zamieszczę fotki w związku z tym że zakończyłeś relację.(może się ew. przydać forumowiczom).
Jeśli będą przeszkadzać to usunę.
Pozdrawiam .

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 18.03.2012 22:04

CROberto zdradź gdzie robiłeś zdjęcia , plaża jest niesamowita.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 19.03.2012 00:24

Magdzik, CROberto cieszę się, że relacja się Wam podoba :!: :)
...gdzie ja już widziałem tą plażę...:?: :wink:
(Zdjęcia oczywście mi nie przeszkadzają)

pozdr
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.03.2012 20:27

Mariusz1 napisał(a):CROberto zdradź gdzie robiłeś zdjęcia , plaża jest niesamowita.


Cześć Mariusz,dopiero dziś zaglądam bo byłem zajęty- plaża jest za Mlini,trzeba iść od wsi Popovici .
Tam zapytaj o drogę, plaża jest mało znana ,ale o to chodzi... :wink:
Pozdrawiam.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 08.04.2012 14:30

Hejka :papa:


Cześć Janusz, nie wiesz czy z Zante na Kefalonię pływają jakieś bezpośrednie promy ( samochód + pasażerowie) , jeżeli tak to z jakiej miejscowości do jakiej?
Czy trzeba z Zante wracać do Kyllini i dopiero stamtąd?

niby znalazłem taką stronkę


http://www.zanteisland.com/html/english/orari.htm


ale np z tej wynika że nie ma





http://www.fantasticgreece.com/en/ports/kefalonia-port.aspx




z góry dziękuję za pomoc i mokrego śmigusa!

:papa:
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 08.04.2012 14:44

Witaj Kowal, witajcie wszyscy. Przeczytałem Twoją relację - świetna rzecz. Przepraszam, że wtrącam niepytany, ale akurat znam odpowiedź na Twoje pytanie. Z Zante pływają na Kefalonię promy z portu Agios Nikolaos na północy wyspy. Nie pamiętam jak nazywa się port na Kefalonii, do którego przybijają, ale na pewno jest to prom osobowo-samochodowy, wożą nawet autokary. O ile pamiętam, to pierwszy prom na Kefalonię jest o 9.00, a ostatni z Kefalonii na Zante jest około 18.00. Tak było w sierpniu 2011 roku. Ciekawostka - płynąc na Kefalonię nie płaciło się nic, a wracając - za obydwa przejazdy. Cen niestety nie pamiętam, nie miałem ze sobą samochodu, a osoby - to jest kwestia kilku euro/os - jeśli dobrze pamiętam, dzieci taniej niż dorośli. Podróż trwa około 1,5 godziny.
Pozdrowionka
Romo
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 08.04.2012 16:13

Romo napisał(a):Witaj Kowal, witajcie wszyscy. Przeczytałem Twoją relację - świetna rzecz. Przepraszam, że wtrącam niepytany, ale akurat znam odpowiedź na Twoje pytanie. Z Zante pływają na Kefalonię promy z portu Agios Nikolaos na północy wyspy. Nie pamiętam jak nazywa się port na Kefalonii, do którego przybijają, ale na pewno jest to prom osobowo-samochodowy, wożą nawet autokary. O ile pamiętam, to pierwszy prom na Kefalonię jest o 9.00, a ostatni z Kefalonii na Zante jest około 18.00. Tak było w sierpniu 2011 roku. Ciekawostka - płynąc na Kefalonię nie płaciło się nic, a wracając - za obydwa przejazdy. Cen niestety nie pamiętam, nie miałem ze sobą samochodu, a osoby - to jest kwestia kilku euro/os - jeśli dobrze pamiętam, dzieci taniej niż dorośli. Podróż trwa około 1,5 godziny.
Pozdrowionka
Romo



Dzięki Romo , właśnie chodziło mi o odpowiedź kogoś, kto płynął takim promem , bo np jak w zeszłym roku , planowałem sobie że przepłyniemy na Peloponez przez zatokę koryncką promem z Agios Nicolaos do Aigio, zamiast przez most Rio , to wygooglowałem że wszystko ok i połączenia są, a na miejscu w Agios promów "ni hu hu" i jak zapytaliśmy miejscowych o prom to wywalili na nas gały jakbyśmy przylecieli z Marsa! 8O


jeszcze raz dziękuję i pozdrówki!

:papa: :hut: :sm:
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 09.04.2012 01:20

Nie ma sprawki, cała przyjemność po mojej stronie :D Możesz sobie posprawdzać jak to jest z transportem z/na Zante na takiej oto stronce: www.zanteweb.gr Po lewej stronie będzie odnośnik "Zante transportation".
Pozdrowionka
mazandi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazandi » 24.05.2012 21:41

[quote="janusz.w."]Kolejne wakacje, kolejny wyjazd!

Wyspy Jońske - Lefkada i Kefalonia :D

Droga do Grecji znana. Nie będę powtarzał. W Grecji zaraz po wjeździe na autostradę gigantyczny korek na pierwszych bramkach :? i po chwili niezwykłe upłynnienie ruchu, otwarte bramki, promocja chyba... przejazd za free :D . Zjazd na Igoumenitsę i cały ten odcinek bezpłatnie. Ruch bardzo mały.

Witam, w tym roku na koniec sierpnia chcemy się wybrać w te miejsca czy można podzczepić się z pytaniem o najlepszą drogę. Jedziemy z Łodzi i też Octavią :-).
Może ktoś się wybiera w terminie 18.08 - 02.09.2012 to z chęcią połaczymy siły. Dziękujemy za wszelakie wskazówki.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.05.2012 10:12

Ale niechlujnie cytujesz!
Część ludzi pomyśli, że TERAZ w Grecji na autostradzie jest jakaś promocja i za darmo można śmigać...
Może byś tak poduczył się cytowania? :roll: Zabrakło [/quote] na końcu cytatu...

sorry za OFF. :wink:
mazandi
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.05.2012
Sorry postaram się "poduczyć"

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazandi » 25.05.2012 10:25

Nie zmienia to jednak faktu o jakim napisałem. Gdyby ktoś miał ochotę i napisał nam parę słów na temat trasy ( któredy najlepiej ) ew. kwater na miejscu to byłbym wdzięczny.

Człowiek uczy się całe życie.....z wyłączeniem lat szkolnych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone