Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2011 16:22

Dzięki wielkie. :oops: Kurde dwa razy relację przeglądałem... ale jak to w robocie na szybko i spod łokcia.

Rzeczywiście mało nie jest :?
Kefalonia jednak warta wydania tych pieniędzy.
Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 23.08.2011 16:25

A ja chyba się zepnę w sobie i dla poprawienia sobie nastroju 'pyknę' relację z Zante :wink: :lol:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.08.2011 10:58

Interseal napisał(a):Kefalonia jednak warta wydania tych pieniędzy.


Szczerze polecam :!: :)

mahadarbi napisał(a):A ja chyba się zepnę w sobie i dla poprawienia sobie nastroju 'pyknę' relację z Zante


Pisz, pisz :!: Chętnie zobaczę gdzie byliście :)

pozdr
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.08.2011 11:04

mahadarbi napisał(a):A ja chyba się zepnę w sobie i dla poprawienia sobie nastroju 'pyknę' relację z Zante :wink: :lol:


pyknę, pyknę ... Ty wiesz, ile to pracy? :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 24.08.2011 11:19

Wiem, już to przeszłam :wink:
Dlatego się spinam i spinam, od 2009 roku... :wink: :lol:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 24.08.2011 11:28

janusz.w. napisał(a):
mahadarbi napisał(a):A ja chyba się zepnę w sobie i dla poprawienia sobie nastroju 'pyknę' relację z Zante


Pisz, pisz :!: Chętnie zobaczę gdzie byliście :)


No zjechaliśmy calusieńką, powiem Ci :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.08.2011 15:17

Narada. Plan pierwotny, to odwrót w kierunku znanego 'Olympos Beach', ale ostatecznie decydujemy się na kierunek Pilion/Volos. ...a żeby było ciekawiej, to drogą E952 8) kto jechał, ten wie o co chodzi, kto nie, to niech spojrzy do Google maps, earth :wink:

W Fiskardo też ładnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten sam prom, ten sam kapitan. Zaraz zaprasza na mostek :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Panie poszły po chleb..., a ja czekałem przy samochodach... 1,5 godz. :lol:

Obrazek

Obrazek

Droga na mapie zaznaczona na czerwono..., strasznie trudno w nią trafić :? W Agrinio długo szukamy zjazdu. Wszędzie roboty drogowe.
Taka szerokość i to ma być 'E'? eee :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W życiu w ciągu jednego dnia nie przejechałem tylu serpentyn i zakrętów.
Piękne, wysokie góry!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dojeżdżamy do Karpenisi, a tu na każdym kroku wypożyczalnie nart, ot kurort zimowy! Za miejscowością droga znacznie szersza, nowa..., w międzyczasie akcja pt. 'ratowanie żółwia' :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po jakimś kolejnym zakręcie droga płynnie przechodzi w szuter, z początku szeroki, potem coraz węższy 8O i dalej w drogę... hmmm polną (?) przejeżdżamy między zabudowaniami gospodarczymi (koza, owce, ...krowa ...droga na Ostrołękę :wink: :lol: )

Obrazek

Obrazek

Frapee w Makrakomii, tu nikt nie zna słowa po angielsku, ale na wieść, że my z Polski kelner wymawia dwa słowa... z trudem 'wazicha' i 'wadzik', oj pan Warzycha to nas już z niejednej greckiej opresji wyciągną :wink: , ma tu facet poważanie!!!

Rzeźnia. (Koloryt lokalny).

Obrazek

W Volos jesteśmy po godz.23. ruch okrutny, korki. Straż pożarna, pogotowie, 'bojowa' policja z tarczami i w ciężkim umundurowaniu.
Pierwszy kemp w Kala Nera, grubo po północy. Brama na szczęście otwarta. Wygląda dobrze. Załoga recepcji przy barze :lol: szef pokazuje paniom gdzie możemy się rozbijać... 'Co?! 5+1?!' Nowa ksywa, Lucky Man :lol:
Szybkie rozbijanie obozu i idziemy spać... coś nie mogę zasnąć, zamykam oczy i dalej widzę zakręty :lol:

Na kempingu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobry patent, gdyby nie cena :?

Obrazek

Obrazek

Milina. Brzmi swojsko :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę kiczu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Pilionie jest znacznie więcej urlopowiczów.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.08.2011 15:30

Bardzo mi się te greckie campingi podobają :)

I już wiem, że na narty można również do Grecji :wink:

Brawa za uratowanie żołwia. Dobrze, że go zauważyliście :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2011 16:02

Czekaj... czekaj... Karpenisi i Volos to już ląd... kiedy to się stało? :oops: :) Jeszcze wczoraj było o wycieczkach pomiedzy wyspami...

Przejazd "E" ileś tam - tu mi graj - uwielbiam takie drogi. :)

Szybkie tempo relacji i samych wakacji - dlatego często się gubię.

Pozdrowienia.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.08.2011 16:08

Moto Guzzi - ciekawy egzemplarz.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 24.08.2011 19:12

janusz.w. napisał(a):
Krystof napisał(a):dzięki! dziwna sprawa z tymi cenami, że octavia płaci więcej ...


...kombi/hatchback...


To raczej nie chodzi o to że kombi/hatchback. W Vasiliki w cenniku było rozgraniczenie na samochody osobowe o długości do 4,25m i powyżej 4,25 Widocznie focus ma wymiary zbliżone do 4,25 i zakwalifikowali go do tańszego biletu.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.08.2011 13:04

Interseal napisał(a):Czekaj... czekaj... Karpenisi i Volos to już ląd... kiedy to się stało? :oops: :) Jeszcze wczoraj było o wycieczkach pomiedzy wyspami...

Przejazd "E" ileś tam - tu mi graj - uwielbiam takie drogi. :)

Szybkie tempo relacji i samych wakacji - dlatego często się gubię.

Pozdrowienia.


Właśnie, musiałam staranniej drugi raz przeczytać bo własnym oczom nie uwierzyłam. Tak daleko się przemieściliście.
Ale trasa E952 i zdjęcia rewelacyjne. Dobrze wiedzieć jakie po drodze są niesamowite, górskie widoczki. :D :D :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.08.2011 13:29

maslinka napisał(a):I już wiem, że na narty można również do Grecji


:wink: tylko, że Grecja jakoś tak daleko w porównaniu z Czechami czy Austrią... :wink:

Interseal napisał(a):Czekaj... czekaj... Karpenisi i Volos to już ląd... kiedy to się stało?


Sam nie wiem kiedy... :lol: Ale wiesz, w tym roku to taka 'szybka' relacja, głównie zdjęcia, no i sie pogubić można... :wink:

Jacek S napisał(a):Moto Guzzi - ciekawy egzemplarz.


Mało się na tym znam, Yac, ale fakt - ciekawy... Np. między 'koszem' a motorem miał piękny, skórzany kufer i ...specjalny 'stojak' na termos 8O , a termos oczywiście też w skórę oprawiony... :roll:

typ napisał(a):To raczej nie chodzi o to że kombi/hatchback. W Vasiliki w cenniku było rozgraniczenie na samochody osobowe o długości do 4,25m i powyżej 4,25 Widocznie focus ma wymiary zbliżone do 4,25 i zakwalifikowali go do tańszego biletu.


Nie no, jasna sprawa, że tu nomen omen :wink: nie o typ chodzi... :)
To było konkretne wskazanie na nasze samochody/typy/opłaty...
Generalnie u wszystkich 'przewoźników' jest granica w okolicach 4,20 - 4,50 m.

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.08.2011 13:43

Lidia K napisał(a):
Interseal napisał(a):Czekaj... czekaj... Karpenisi i Volos to już ląd... kiedy to się stało? :oops: :) Jeszcze wczoraj było o wycieczkach pomiedzy wyspami...

Przejazd "E" ileś tam - tu mi graj - uwielbiam takie drogi. :)

Szybkie tempo relacji i samych wakacji - dlatego często się gubię.

Pozdrowienia.


Właśnie, musiałam staranniej drugi raz przeczytać bo własnym oczom nie uwierzyłam. Tak daleko się przemieściliście.
Ale trasa E952 i zdjęcia rewelacyjne. Dobrze wiedzieć jakie po drodze są niesamowite, górskie widoczki. :D :D :D


Wiesz, jak odwrót to i odcinki większe :wink:
Droga i widoki pikne :D

pozdr
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 25.08.2011 13:53

janusz.w. napisał(a):Dobry patent, gdyby nie cena :?

Obrazek



Oj, jak dla mnie to nie za bardzo. Rozstawisz i musi stać. Namiot albo przyczepę zostawiasz i można eksplorować autkiem okolicę. Trochę jak kamper - autko unieruchomione.

Pilion - to mój następny cel w Grecji. W tym rku tylko go powąchałem zatrzymując się tam, za Volos, na jeden nocleg. Czekam na dalszy opis i inspiracje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone