Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa do RAJU w Europie - LEFKADA 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.03.2016 22:06

kanarowski napisał(a):Obrazek


... pięknieeeeee ... :D ... wspomnienia odżyły ... :mrgreen: ...
Dzięki za przypomnienie tych pięknych lefkadzkich miejsc, a przy okazji cudownych wspomnień ... :) ...
Pozdrawiam.
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 08.03.2016 22:45

Piękne miejsca i fotki :).
Przypomniałeś mi naszą wyprawę w 2012 r. na Lefkadę. Niestety był to koniec lipca i upały nie do zniesienia..... Ciężko było nawet dojść na plażę...
Chyba czerwiec albo wrzesień zdecydowanie lepszy.
Pozdr. Bajka ! Chyba muszę wrócić i nadrobić zaległości !
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 17.03.2016 11:41

24 czerwiec środa 11 dzień

W tym dniu o godz. 6:00 wyjechaliśmy z Lefkady i pożegnaliśmy się z nią. Trasa przebiegała identycznie jak dojazd do Lefkady. Celem było dotarcie do miejscowości Moraholom na nocleg, w tej samej kwaterze jak w drodze do Lefkady. Przejazd przez Grecję odbył się bez przeszkód, tak samo przez Macedonię. W Serbii straciliśmy około pół godziny stojąc. Były roboty drogowe i puszczali wahadłowo. Obiad zjedliśmy na jednej ze stacji benzynowych w Serbii. Przejazd przez granicę serbsko-węgierską bez przeszkód, maksymalnie 20 minut czekania. Do Moraholom dojechaliśmy o godzinie 20:30 i poszliśmy spać. Przejechaliśmy około 1250 km.

25 czerwiec czwartek

Tak jak w pierwszą stronę wyjechaliśmy o godzinie 4:00 do Polski. Do przejechania było około 1200 km. Obiad zjedliśmy już w Polsce. Do domu dotarliśmy o 21:00 zmęczeni podróżą i zasmuceni, że to już koniec wyjazdu :(.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 17.03.2016 11:59

PODSUMOWANIE

Wycieczka wszystkim przypadła do gusty, tym co już byli i tym co widzieli pierwszy raz. Widoki były przepiękne, bezbłędne :D.

Ceny w Grecji myślę, że są przystępne i w stosunku do 2013 r. w zasadzie się nie zmieniły:
-obiady w restauracjach od 6 euro, dania rybne od 8 euro
-pizze od 5 euro
-chleb w sklepach 1 euro
-pyszne, miejscowe wina 3-4 euro
-oliwa 5 euro za 1,5 litra od miejscowych
-gyro 2,5- 2,8 euro
-frappe 2,5 euro
-piwo w sklepach 1,2 euro w restauracjach 2-2,5 euro
-lody gałka, bardzo duża i bardzo smaczna 1,5 euro
-mleko w sklepie 1,9 euro za litr w kartoniku
-w Lefkas jest Lidl, ceny niewiele wyższe niż w Polsce.

Co do cen kwater to były zróżnicowane, ale średnio 30-35 euro za dwójkę, 35-40 euro za trójkę, 40-50 euro za czwórkę. Kilka ofert za dwójki było poniżej 30 euro i wyglądały dobrze.

Przejechaliśmy 5250 km. Spalanie wyszło równo 6,5 litra ropy na 100 km. Jeździliśmy w zasadzie z prędkościami dopuszczalnym w danym kraju. Ceny za autostrady to:
-Słowacja winieta miesięczna 14 euro kupiona w Zlinie na stacji benzynowej
-Węgry winieta miesięczna 16,5 euro kupione online
-Serbia bramki, koszt przejazdu 13,5 euro w jedną stronę
-Macedonia bramki koszt przejazdu 3,5 euro w jedną stronę
-Grecja bramki - koszt przejazdu 6 euro w jedną stronę
-Tunel w Pervezie 3 euro w jedną stronę

Bardzo nam szkoda ostatniego trzęsienia ziemi na Lefkadzie. Mamy nadzieję, że natura odbuduje co zniszczyła i będzie jeszcze piękniej :). Z całą pewnością powrócimy tutaj po raz trzeci i pewnie i czwarty i piąty.... :) :D . To jest taka nasza oaza spokoju i miejsce, w którym się zakochaliśmy. Kto był na Lefkadzie to wie o czym mowa.

W tym roku zapewne pojedziemy zwiedzić inne miejsce, czy równie piękne się okaże. Planujemy wyjazd na Teneryfę, oczywiście na własną rękę, bez biura podróży, bo tylko takie wyjazdy dają możliwość pełnego poznania danego miejsca, zwyczajów, kultury itp. :). A kto wie może i na Lefkadę jeszcze trafimy ;)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.03.2016 12:02

kanarowski napisał(a):W tym roku zapewne pojedziemy zwiedzić inne miejsce, czy równie piękne się okaże. Planujemy wyjazd na Teneryfę, oczywiście na własną rękę, bez biura podróży, bo tylko takie wyjazdy dają możliwość pełnego poznania danego miejsca, zwyczajów, kultury itp. . A kto wie może i na Lefkadę jeszcze trafimy


... dzięki i życzę realizacji nowych planów wakacyjnych, a po powrocie relacji ... :wink: ...
Pozdrawiam.
LABUZKA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 09.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) LABUZKA » 17.03.2016 14:29

dzięki za super relacje ,Lefkada chodzi ostro mi po głowie od jakiegoś czasu bo potrzebuje zmiany po 10 wyjazdach do Chorwacji :)choć pewnie i do niej znów wrócę ;)mam tylko pytanie dotyczące kwater czy można jechać w ciemno tak jak do Chorwacji ,gdzie można bez problemu wynająć apartament ,jak sprawa wygląda w Grecji czy sa kartki na domach apartmani :)czy rezerwować przed wyjazdem termin mój wyjazdu to 25,06-12.07 wiec początek sezonu ,i jak cenowo ,jeszcze raz dziękuje zdjęcia i widoki piękne pozdrawiam
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 17.03.2016 16:47

LABUZKA napisał(a):dzięki za super relacje ,Lefkada chodzi ostro mi po głowie od jakiegoś czasu bo potrzebuje zmiany po 10 wyjazdach do Chorwacji :)choć pewnie i do niej znów wrócę ;)mam tylko pytanie dotyczące kwater czy można jechać w ciemno tak jak do Chorwacji ,gdzie można bez problemu wynająć apartament ,jak sprawa wygląda w Grecji czy sa kartki na domach apartmani :)czy rezerwować przed wyjazdem termin mój wyjazdu to 25,06-12.07 wiec początek sezonu ,i jak cenowo ,jeszcze raz dziękuje zdjęcia i widoki piękne pozdrawiam


Każdy dom, w którym są kwatery ma tabliczkę. Nie byłem w takim terminie, ale kwater jest bardzo dużo, więc pewnie znajdziesz coś dla siebie w ciemno. Jak się boisz to zarezerwuj wcześniej. Jak w zeszłym roku pisałem do około 30 kwater w Agios Nikitas to w zasadzie wszyscy chcieli 30% zaliczki na konto. Też musiałem wpłacić, miałem obawy, ale bezpodstawnie. Pozdrawiam :)
LABUZKA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 09.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) LABUZKA » 18.03.2016 12:15

dzięki za szybka odpowiedz ,czy możesz podac mi jakies namiary gdzie szukałeś bo patrze w ten internet jak szpak ...i bardzo nie ogarniam ,jeśli chodzi o zaliczkę to nie ma sprawy wysle ,choć jeśli mówisz ze jest tak podobnie jak w Chorwacji to można jechać w ciemno zawsze się cos znajdzie ,jeden raz miałam ciężko znaleźć kwatere jak pojechałam na Krk 15.08 wiec akurat i Italia miała urlop :))oj się nachodziłam ale się udało i było super ,Lefkada jest piękna tylko trochę te kilometry :((daleko ale z tego co patrze czytam warto rozłorzyc droge na dwa etapy i ruszac ,pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Wyprawa do RAJU w Europie - LEFKADA 2015 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone