Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa do RAJU w Europie - LEFKADA 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 29.10.2015 20:18

papia napisał(a):Piękna relacja. Chłonę każde słówko, bo kwaterkę mam już klepniętą na przyszły rok. Zdradzam Chorwację po 11 latach i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Pozdrawiam i czekam na jeszcze :papa: :papa:

Ojj, NA PEWNO się nie zawiedziesz !!! Mogę Ci obiecać ;)
Co więcej, śmiem twierdzić, że zakochasz się w tej wyspie, pięknych plażach i tym przecudnym kolorze wody... Jej, jak mi brak tego ciepła i tych widoczków...
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 29.10.2015 21:19

Eunike1984 napisał(a):
papia napisał(a):Piękna relacja. Chłonę każde słówko, bo kwaterkę mam już klepniętą na przyszły rok. Zdradzam Chorwację po 11 latach i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Pozdrawiam i czekam na jeszcze :papa: :papa:

Ojj, NA PEWNO się nie zawiedziesz !!! Mogę Ci obiecać ;)
Co więcej, śmiem twierdzić, że zakochasz się w tej wyspie, pięknych plażach i tym przecudnym kolorze wody... Jej, jak mi brak tego ciepła i tych widoczków...


Tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba jechać :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.10.2015 10:21

Witam ,ja też drugi rok się zastanawiam :?
pozdrawiam Krzysiek :papa:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 30.10.2015 10:22

kanarowski napisał(a):
Po dojściu na szczyt górki trzeba zejść w dół, ............



Po dojściu na szczyt górki trzeba ....... się koniecznie choć na chwilę zatrzymać . . . :lol:

Co widać na załączonych przez autora obrazkach :mrgreen:


kanarowski napisał(a):
...CDN...


Czekamy :D
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 03.11.2015 11:22

19 czerwca piątek DZIEŃ 6

Ten dzień przywitał nas zmianą pogody, zrobiło się wietrznie, chmury przysłoniły niebo i spadło z 5 kropel deszczu. Na niebie pojawiły się przejaśnienia. Temperatura spadła z 33-35 w poprzednich dniach do 28-29. W związku z popsuciem pogody postanowiliśmy udać się w rejs statkiem Nidri Star, w końcu mieliśmy bilety open wykupione na plaży w pierwszym dniu pobytu. Statek wypływa z miejscowości Nidri o 10:00.

Plan wycieczki pierwotnie był taki, że statek płynie na Porto Katsiki, Egremni dalej do Fiscardo na Kefalonii, Frikes na Itace, wpływa do jaskini Papanicolis na Meganisi, przepływa przy wyspie Onasisów, czyli Skorpios i około 18:00 powrót do portu w Nidri. W trakcie rejsu w cenie biletu jest obiad (frytki, 3 souvlaki, surówka).

Niestety z uwagi na wiatr i wysokie fale trasa rejsu się zmieniła i statek nie płynął na Porto Katsiki i Egremni, a przycumował za to na plaży Agiofil, obok Vasiliki.

Trasa rejsu:
Obrazek

Na miejsce przyjechaliśmy około 9:30. Miejsce parkingowe było przygotowane przez organizatorów. Wjechaliśmy na wskazane miejsce. Przed wejściem na statek zapłaciliśmy brakującą resztę pieniędzy, weszliśmy i podziwialiśmy widoki. W Nidri byliśmy pierwszy raz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na statku można wybrać sobie miejsca siedzące na zewnątrz, jak i osłonic się w środku od słońca. Statek wypłynął około 10:20. Kapitan wtedy poinformował nas o zmianie trasy. Pierwszy przystanek plaża Agiofili. Po drodze podziwialiśmy widoki.
ObrazekObrazek

Nie było problemu, żeby wejść na mostek kapitański i zrobić sobie zdjęcia. Dzieci mogły usiąść za sterami.
Obrazek

W środku znajdowało się dużo miejsca dla chcących cienia ;)
Obrazek

Płynąc podziwialiśmy widoki.
Obrazek

I powoli zbliżaliśmy się do pierwszego przystanku na Agiofili.
ObrazekObrazekObrazek

W przeciwnym kierunku był widok w strone Vasiliki.
Obrazek

Agiofili w całej okazałości:
Obrazek

Statek podpłynął maksymalnie do brzegu i kto chciał mógł zejść na godzinę na plażowanie. Potem odpłynął na kilkaset metrów od plaży i była przerwa. Kto został na pokładzie mógł odebrać swój obiad, bo zaczęli wydawać. Po godzinie statek podpłynął, zabrał pasażerów i popłynęliśmy przy Ducato Cape w stronę Kefalonii i miejscowości Fiscardo.

Widok na latarnię Ducato
Obrazek

Pomiędzy Lefkadą a Kefalonią zaczęło dosyć bujać statkiem, ale było do przeżycia.
Do Fiscardo wpłynęliśmy około godziny 14:00
Obrazek
Obrazek

Fiscardo to ładne, kolorowe miasteczko. Przystanek trwał 45 minut. Przy brzegu jest szereg sklepów z pamiątkami i tawern.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Następnie obraliśmy kierunek Itaka do małej miejscowości Frikes. Tutaj również był 45 minutowy postój.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Następnie popłynęliśmy w kierunku wyspy Meganisi i jaskini Papanicolis. Statek do niej wpływa i trąbi co daje fajny efekt.
Obrazek

Następnym kierunkiem była wyspa Scorpios, która jest prywatną wyspą rodziny Onasisów. Dostępny jest jedynie mały skrawek plaży.
ObrazekObrazek

Tutaj zatrzymaliśmy się na pół godziny. Można było poskakać sobie ze statku do wody. Potem nastąpił powrót do Nidri
Obrazek

Rejs zakończył się około 19:00 i wróciliśmy do Agios Nikitas.

Co do odczuć z rejsu to za 17 euro za cały dzień i z posiłkiem cena jak najbardziej OK. Trochę nudno było jak płynął z Lefkady na Kefalonię, może przez te fale wydawało się, że płynie i płynie. Mógł też zatrzymywać się np. na godzinę a nie na 45 minut. Ale jak najbardziej warte skorzystania, taki przerywnik od plażowania.

Co do trasy to jechaliśmy przez Lefkas, potem koło Lidla, przez Nikiane do Nidri. Powiem szczerze, że ta strona Nikiana, Nidri nie zauroczyła nas, Nidri fajne miasteczko, al ena odwiedziny, a nie do mieszkania. Jakoś nie ma uroku co Agios Nikitas. Jest tak miejsko. Słabo też z miejscem do plażowania, zwłaszcza, że te miejscowości są długie.

Na kolejny dzień zaplanowana została wizyta na Egremni Beach, czyli do pokonania 360 schodów :lol:

...CDN...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.11.2015 11:51

... miło było móc znowu popływać znaną trasą ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.11.2015 12:18

Nasza trasa z Nidri Star wyglądała nieco inaczej - było Porto choć miało Egremni, potem Fiskardo, na Itace nie zawijaliśmy do żadnego miasteczka tylko na cudowną, długą, bielusieńką plażę Golden Beach pod wysokimi klifami, dostępną tylko od strony morza - statek kotwiczył jakieś 100 m od brzegu i kto chętny mógł skakać do wody i sobie dopłynąć. Ten punkt programu podobał mi się najbardziej :hearts: Pozostała część rejsu jak u Was, Jaskinia Papanicolis na Meganisi, plaża Jacqueliny Kennedy Onassis na Skorpios i powrót do Nidri.
Skorpios już nie należy do Onassisów - wnuczka Arystotelisa - Athena Onassis - jedyna spadkobierczyni jego fortuny sprzedała wyspę w 2013 r. rosyjskiemu oligarchowi, którego majątek szacuje się na 8,5 mld $. Ponad połowę tego majątku musi jednak wypłacić byłej żonie - zgodnie z orzeczeniem sądu ale i tak mu sporo jeszcze zostanie :D
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 03.11.2015 13:12

PIKNIE :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.11.2015 15:03

Dośc często Lefkada zaczyna pojawiac się tutaj na forum. U mnie również w planach, ale kiedy, to czas pokaże :D
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 04.12.2015 10:08

Oj kusi ta Grecja ,oj kusi ...:) Pięknie pokazujesz odwiedzone miejscówki ,:)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 04.12.2015 10:25

-

To już miesiąc przerwy :mrgreen:

Chciałbym zobaczyć u Ciebie Egremni - jakiej już nie ma :(

Pozdrawiam i czekamy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.12.2015 10:35

kanarowski napisał(a):Na kolejny dzień zaplanowana została wizyta na Egremni Beach, czyli do pokonania 360 schodów :lol:

...CDN...


Mieliście dużo szczęścia,bo Egremni...

Już nie ma :(

https://goo.gl/ADAHml

Pozdrawiam :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.12.2015 10:55

Musowo zapisana relacja do zakładek, gdyż Lefkada jest dla mnie taki Must See;
dzięki za nocleg w Morahalom, bo właśnie kiedyś szukałem coś taniego, ale bez powodzenia...
jestem pod wrażeniem "zrobienia" trasy na 2x, tylko z jednym noclegiem 8O u mnie by raczej nie przeszło; oczywiście widoki I Klasa
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 04.12.2015 11:07

Piękna Grecja wciąż na mnie czeka... Zauroczyła mnie Kretą, ale CRO odwróciła uwagę na kilka lat... Czytam i zapisuję wszelkie uwagi, bo przekazujecie cenne wskazówki dla chętnych odwiedzenia Waszych miejsc...
Pozdrawiam! :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.12.2015 11:23

Mam do Ciebie pytanie(ewentualnie Gusi,która tu zagląda):
Wiesz coś na temat kempingu Katshima?
Jest strona http://www.camping-kathisma.gr/
ale z mapy wygląda na opuszczony i nieczynny
https://goo.gl/8vTVpM
(choć wiem,że zdjęcie jest z listopada)

Pozdrawiam

Tom.
Ostatnio edytowano 04.12.2015 11:27 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Wyprawa do RAJU w Europie - LEFKADA 2015 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone