Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa do RAJU w Europie - LEFKADA 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.12.2015 16:21

tomekkulach napisał(a):Mam do Ciebie pytanie(ewentualnie Gusi,która tu zagląda):
Wiesz coś na temat kempingu Katshima?
Jest strona http://www.camping-kathisma.gr/
ale z mapy wygląda na opuszczony i nieczynny
https://goo.gl/8vTVpM
(choć wiem,że zdjęcie jest z listopada)

Pozdrawiam

Tom.

Hej - stawiam się do odpowiedzi ;)
Odwiedziłam ten kemping :) W drugiej połowie września był jeszcze czynny tak na ćwierć gwizdka ;) ale jednak czynny :) Stało na nim zaledwie 2 mini kamperki i chyba 1 namiot o ile dobrze pamiętam. Jest to jedyny kemping na zachodnim wybrzeżu bez rzecz jasna bezpośredniego dostępu do morza, widoku na morze też z niego nie ma. Dojazd do kempingu jak najbardziej możliwy dla zestawów z przyczepą choć jest trochę pod górkę między Lefkadą a Agios Nikitas . Kemping jest odsunięty od głównej drogi więc jadące drogą auta nie powinny zakłócać spokoju. Do centrum Agios na wieczorny spacer z buta mimo, że poniżej 2 km bym się nie wybrała - brak pobocza :(

Kemp. wydawał się sympatyczny aczkolwiek skromny.
Parcele zacienione, pod drzewkami oliwnymi, ułożone kaskadowo ale dobry dojazd do wyższych pięter, na parcelach skrzynki prądowe. Zaplecze kuchenne - lodówki, kuchenki, mikrofale, jakiś toster też był. Budynek sanitarny nie jest pierwszej młodości ale wydawał się czysty, kafelki na ścianach i podłodze, część damska i męska, wc, umywalki i kabiny prysznicowe.
Widać było, że już szykują się do zamknięcia sezonu - woda z niewielkiego baseniku była już spuszczona, kempingowy bar nieczynny, lodówki powyłączane. Na kemp. nie ma żadnego placu zabaw dla dzieci. Mam fotki z niego to mogę podesłać na priv żeby tu już nie zaśmiecać.

Na wschodnim wybrzeżu jest również kilka kempingów: kolejno, jadąc od Lefkady na południe:
Kariotes na stronie podają że 300 m do plaży co jest nieprawdą, 300 m to jest w linii prostej do morza a w zasadzie do takiej laguny/solany ??? coś w ten deseń - nie nadaje się na plażowanie, do najbliższej plaży będzie z kilometr - trzeba przejść przez ulicę.
Episkopos- na granicy miejscowości Episkopos i Nikiana, również pod drugej stronie ulicy ale do plaży z 300-350 m.
Dalej w zatoce Desimi są 2 bezpośrednio przy morzu :!:
Santa Mavra i Desimi Beach.
Właśnie dlatego, że są bezpośrednio przy morzu cieszą się popularnością wśród motorowodniaków. Dojazd do zatoki od głównej drogi ponoć nieco stromy i wąski - ale docierają tam i kampery i przyczepy. Właściciele oferują pomoc z napędem 4x4 to chyba coś znaczy :wink: Ja tam nie byłam, lecz z fotek znalezionych w necie wygląda, że zatoka opanowana właśnie przez pontony, skutery itp. trochę słabo plażować w takim mini porcie :(
Kolejny kemping leży już na południu w Vassiliki
Vassiliki Beach w końcu po właściwej stronie :) Plaża długa, piaszczysto/żwirowa ... w wodzie długo płytko. Zatoka jest mekką dla surferów.

Ja bym celowała w 2 kempingi i po kilka dni na każdym zaczynając od Episkopos a potem Vassiliki. Wyspę przeciąć na pół i z pierwszego kempingu zwiedzać od Nidrii, przez Lefkadę, Agios po gdzieś Choratę a z drugiego resztę. Z Kathsima jest ten problem, że on jest na odludziu - nie wyjdzie się z niego na jakiś spacer wieczorem, pieszo na plażę też nie wyskoczysz, musisz codziennie użyć auta a nie zawsze się chce siadać za kółko - dobrze mieć plażę w zasięgu nóg. Można by powiedzmy z Vassiliki pojechać zachodnią stroną wyspy i skończyć pobyt kilkudniowym postojem na Kathsimie mimo wszystko ale ... przejazd zestawem auto+buda zachodnią stroną wyspy od Vassiliki jest trudny. Nie mówię, że niemożliwe, trzeba być jednak dobrym kierowcą i dysponować silnym autem coby dało radę ciągnąć ogon za sobą, tę trasę pokonują autokary lecz ... jest kilka trudnych miejsc do wspinania się, łamania i mijania (wąsko szczególnie Agios Petros i Kalamitsi) Jak ktoś nie czuje się pewnie w górzystym terenie to szkoda męczyć auto i samemu się stresować. Samym autem jazda bez budki po wyspie to inna inszość :oczko_usmiech: - choć moja koleżanka mimo, że ma duuuuuużo więcej wyjeżdżonych kilometrów ode mnie, nie chciała za chiny prowadzić ;).

Sorki za zbyt długi wywód ale przynajmniej temat kempingów będzie jako tako wyczerpany :smo:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 04.12.2015 16:43

Dziękujemy za campingowe wskazówki, dla mnie bardzo cenne :roll:
Nie wiem co prawda kiedy udamy się do tego RAJU, ale informacje warto zbierać :D
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 07.12.2015 10:33

tomekkulach napisał(a):
kanarowski napisał(a):Na kolejny dzień zaplanowana została wizyta na Egremni Beach, czyli do pokonania 360 schodów :lol:

...CDN...


Mieliście dużo szczęścia,bo Egremni...

Już nie ma :(

https://goo.gl/ADAHml

Pozdrawiam :papa:



OMG, taka piękna plaża :roll: :evil: :cry:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 07.12.2015 11:11

20 czerwca sobota dzień 7


Ze smutkiem piszę relację z tego dnia wiedząc o tym, że tej plaży już nie ma. Szczęście, że dane nam było być na niej dwukrotnie w 2013 i 2015 r. :).
W tym dniu udaliśmy się na plażę Egremni Beach, położoną około 27 km od Agios Nikitas. Aby tam dojechać trzeba kierować się jak na plażę Porto Katsiki, z tymże za miejscowością Athani należy skręcić w prawo z głównej drogi, zgodnie z kierunkowskazem. Dojazd do plaży nic się nie zmienił, dalej jest jazda po pyle typu cekol. Auto jest całe białe. Tym razem, w przeciwieństwie do dwóch lat temu, zjechaliśmy na wybetonowany parking i zapłaciliśmy za parkowanie 3 euro za pojazd. Bynajmniej nie trzeba było iść po cekolu ;).

Trasa:
Obrazek

Po wyjściu z samochodów rozpoczął się nasz marsz schodami na dół, w końcu do pokonania było 360 schodów. Od razu po dojściu do schodów uderzył nas blask błękitu wody, który tego dnia był obłędny, można było dostać oczopląsu. Schodząc co chwilę stawaliśmy i kontemplowaliśmy piękno plaży. Standardowo zakończenie plaży drewnianymi schodami, jak dwa lata temu. Wtedy, we wrześniu 2013 r. na plaży był postawiony bar, teraz tego nie było.
ObrazekObrazek
Schody w dół
Obrazek

Widoki ze schodów na plażę
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Plaża w tym dniu nie była mocno zapełniona, duże jej fragmenty były niemal puste. Woda ciepła, około 25 stopni, temperatura powietrza około 30 stopni. Był wiatr, który momentami powodował większe fale i straty w mieniu w postaci przebitego materaca ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Widok na klif
Obrazek

Popołudniu powoli zaczęliśmy się zbierać i wyruszyliśmy ku górze ;). Trochę nam zajęło podejście z uwagi na zmęczenie organizmów słońcem i wysiłkiem.

Ostatni rzut oka na plażę
Obrazek

I cały czas te schody...
Obrazek
Obrazek

Podsumowując plaża ponownie na nas wywarła ogromne wrażenie, zwłaszcza kolor wody, który był tego dnia niesamowity. Bardzo ta plaża spodobała się naszym znajomym, oprócz jednego, czyli podejścia pod górę. Wieczór standardowo spędziliśmy na miejscu w Agios Nikitas i stwierdziliśmy, że następny dzień jest wolny od wszelkich wyjazdów i spędzamy go leniwie na miejscu w Agios Nikitas.

...CDN...
Ostatnio edytowano 17.03.2016 11:21 przez kanarowski, łącznie edytowano 1 raz
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.12.2015 11:18

... o tak można dostać oczopląsu ... :wink: ...
Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.12.2015 13:26

kanarowski napisał(a): ... Ostatni rzut oka na plażę ...

Otóż to ... i to wcale nie przenośnia :(

Ja nie zdążyłam odwiedzić Egremni :( pierwotnie był plan dostania się na nią właśnie statkiem Eptanisos - widocznym na Twoich fotkach - ale przesadzono nas na Nidri Star i zamiast na Egremni wylądowaliśmy na Porto Katsiki, tuż za drugim kolosem Makedonia Palace - byłam zawiedziona, bo Porto jest za mała po prostu na 2 tak duże statki mimo, że to była druga połowa września.
Auto miałam z wypożyczalni i w dzień, w którym miało być Egremni nastąpiło załamanie pogody. Następnego dnia kiedy pogoda już wróciła, zatrzymałam się (na chwilę :wink: )na Pefkoulia Beach. Było tam tak pusto i spokojnie, że chwila się mocno przeciągnęła. W sumie kolor wody był tak samo bajeczny, za plecami też klify, nie brakowało uroczych głazów na plaży i w wodzie, także lenistwo wygrało i już na Egremni nie starczyło czasu. Cieszę się zatem, że sobie pooglądam ją min. tutaj :)
jbslax
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbslax » 08.12.2015 13:20

Witam serdecznie, planuję wyjazd na Lefkadę do Agios Nikitas w 2016. Bardzo proszę o podpowiedź gdzie szukać apartamentów. Próbuję własnymi siłami coś znaleźć przeszukając wątki na forum, google, ale jakoś mi nie wychodzi :( Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.12.2015 15:24

jbslax napisał(a):Witam serdecznie, planuję wyjazd na Lefkadę do Agios Nikitas w 2016. Bardzo proszę o podpowiedź gdzie szukać apartamentów. Próbuję własnymi siłami coś znaleźć przeszukając wątki na forum, google, ale jakoś mi nie wychodzi :( Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


Ktoś wrzucił wcześniej taki namiar:

http://goo.gl/d9rTG2
jbslax
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbslax » 08.12.2015 19:04

tomekkulach napisał(a):
jbslax napisał(a):Witam serdecznie, planuję wyjazd na Lefkadę do Agios Nikitas w 2016. Bardzo proszę o podpowiedź gdzie szukać apartamentów. Próbuję własnymi siłami coś znaleźć przeszukając wątki na forum, google, ale jakoś mi nie wychodzi :( Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


Ktoś wrzucił wcześniej taki namiar:

h**p://goo.gl/d9rTG2



Bardzo dziękuję za szybką reakcję i pomoc!

Również wielkie dzięki dla Alias21 (niestety nie mogę odpowiedzieć na PW - mam zablokwane wysyłanie wiadomości - proszę o kontakt na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl)

Pozdrawiam
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 04.01.2016 18:16

Świetny wypad, super relacja i bardzo dobre zdjęcia. Dużo użytecznych informacji.
Mimo, że już tam raz byłem to zamierzam jeszcze raz w 2016 roku ponownie odwiedzić Lefkadę i skorzystam z Twoich informacji.
A tytułem uzupełnienia dokładnego wątku campingowego, który napisała gusia-s to podpowiem zainteresowanym, że jest jeszcze jeden camping na Lefkadzie i to blisko morza.
To Poros Beach. Byłem na nim kilka lat temu.
Camping Poros.jpg

http://www.porosbeach.com.gr/index.php/ ... facilities
IMG_8455.JPG


Jest cały zadrzewiony.
IMG_8461.JPG


Średniej wielkości żwirkowa plaża.
IMG_8484.JPG


Jest też basen.
IMG_9049.JPG

Lecz cena też była prawie taka sama jak na kwaterach.



Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg relacji. :lol: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.01.2016 20:16

steftes napisał(a):... podpowiem zainteresowanym, że jest jeszcze jeden camping na Lefkadzie i to blisko morza. To Poros Beach...

Wiedziałam, że coś mi umknęło - teraz sobie przypominam, że widziałam gdzieś po trasie drogowskaz na ten kemping.
Jak wygląda dojazd do niego? na fotkach widzę same kampery a one mają jak wiadomo łatwiej niż zestawy z przyczepą. Na mapie widzę kilka zakrętasów, jak oceniasz możliwości dojazdu tam właśnie z budą na haku? Czy do końca jest asfalt? dwa pasy czy jeden? jakieś strome podjazdy?

Edit: znalazłam na YB dojazd :) z krótką budką myślę że możliwy, z dłuższą raczej problematyczny - głównie ciężko się złamać na podjazdach i wyciągnąć z ostrego zakrętu zakrętu.
Ostatnio edytowano 04.01.2016 21:11 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.01.2016 20:43

bardzo fajny camp jak widze po Galerii, nie namierzyłem cennika, ale myślę, że cenowo podobny do Camp Vasiliki, czyli faktycznie koszty mocno zbliżone do kwater prywatnych
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 04.01.2016 21:58

Camping niezbyt duży, byliśmy w połowie lipca i miejsca były.
Dojazd z głównej drogi z Nidri trochę w dół do poziomu morza, ale droga wąska i bardzo kręta.
Kilka zakrętów jest takich, że trzeba zwolnić prawie do zera.
Trasa do camp Poros.jpg


Poniżej fotka z tej drogi.
IMG_9036.JPG


Zjazd na pole camp. z głównej drogi przy recepcji ze sporym spadkiem.
Tu akurat zdjęcie w drugą stronę( pod górkę) i zbyt płasko to wygląda.
Ale wyjechać można inną drogą.
IMG_8457.JPG


Sam camp jest na poziomie morza i myślę, że da radę tam dojechać z przyczepą chociaż ja nie kojarzę aby tam były przyczepy.
IMG_8472.JPG


Plaża jest całkiem OK.
Panorama Poros 2.JPG


Pozdrowienia :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.01.2016 00:45

Dzieki steftes za opis :) Już widzę, że naszą budka dalibyśmy radę ale z dłuższą bym się już tam nie pchała. Ta plaża dość zatłoczona jest :?
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 15.01.2016 11:51

21 czerwca niedziela dzień 8

W tym dniu zaplanowaliśmy leniwy pobyt w Agios Nikitas, w naszej przeuroczej miejscowości noclegowej. Temepratura powietrza wynosiła około 32 stopni. Woda ciepła ok. 23-24 stopni. Miejscowość ta jest przepięknie położona i jak będzie możliwość to na pewno do niej będziemy wracać. Jest ona bardzo mała, przebiega przez nią jedna droga przejazdowa, wzdłuż której parkuje się pojazdy i przez jej środek przebiega ulica-deptak o długości około 400 m, przy której w zasadzie jest znaczna większość sklepów i restauracji. My akurat lubimy małe miejscowości, gdzie wszędzie można dojść pieszo. Agios Nikitas posiada wszystko co jest niezbędne do życia na wczasach. Nie ma tylko dyskoteki.

Deptak w stronę plaży
Obrazek
Obrazek

Widok na wioskę i plażę
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Woda oczywiście jest obłędnie czysta i piękna :)
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Wyprawa do RAJU w Europie - LEFKADA 2015 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone