Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyprawa do RAJU w Europie - LEFKADA 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 15.01.2016 12:31

Na kolejny dzień zaplanowaliśmy małą wycieczkę objazdową, m.in. wodospady koło Nidri, wizytę w Vasiliki.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 11.02.2016 10:54

Czekamy na kontynuację, super relacja...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.02.2016 12:53

lkemot napisał(a):Czekamy na kontynuację, super relacja...


... zdecydowanie czekamy, ale ile można ... :wink: ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 12.02.2016 22:41

Halo!! Puk puk!! Dlaczego zacięło się, a było tak pięknie...
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 17.02.2016 08:35

papia napisał(a):Halo!! Puk puk!! Dlaczego zacięło się, a było tak pięknie...


Przepraszam za opóźnienia, w ciągu tygodnia nadrobię i postaram się dokończyć relację z podróży :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.02.2016 09:52

kanarowski napisał(a):Przepraszam za opóźnienia, w ciągu tygodnia nadrobię i postaram się dokończyć relację z podróży


... na wodospady i Vasiliki warto nawet 1,5 miesiąca poczekać ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 17.02.2016 10:35

O jak dobrze, że tu trafiłam. Jestem zauroczona...... Planu na tegoroczne wakacje jeszcze nie mam. Moja druga połowa chce zmienić kierunek, ja raczej skłaniam się kolejny raz w stronę Cro. No cóż, może jednak dam się skusić na zdradę ..... Lefkada boska :hearts:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 17.02.2016 13:50

Andzia* napisał(a):O jak dobrze, że tu trafiłam. Jestem zauroczona...... Planu na tegoroczne wakacje jeszcze nie mam. Moja druga połowa chce zmienić kierunek, ja raczej skłaniam się kolejny raz w stronę Cro. No cóż, może jednak dam się skusić na zdradę ..... Lefkada boska :hearts:


Każdemu kto się pyta nas dokąd pojechać, to bez zastanowienia odpowiadamy, że Lefkada, niewielu się decyduje ze względu na odległość. My byliśmy dwukrotnie w Chorwacji i zwiedziliśmy północ i południe. Chorwacja też jest piękna, ale Lefkada jest bajeczna. Na prawdę raz dla odmiany warto pojechać na Lefkadę, a zapewne kto tam pojedzie raz, będzie chciał powrócić tak jak my.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.02.2016 16:55

Andzia* napisał(a):O jak dobrze, że tu trafiłam. Jestem zauroczona...... Planu na tegoroczne wakacje jeszcze nie mam. Moja druga połowa chce zmienić kierunek, ja raczej skłaniam się kolejny raz w stronę Cro. No cóż, może jednak dam się skusić na zdradę ..... Lefkada boska :hearts:

Andzia ... u mnie właśnie była zdrada i to podwójna, raz że zdrada Cro a dwa zdrada karawaningu :D relacja na forum właśnie w toku :wink:

kanarowski napisał(a):Każdemu kto się pyta nas dokąd pojechać, to bez zastanowienia odpowiadamy, że Lefkada, niewielu się decyduje ze względu na odległość. My byliśmy dwukrotnie w Chorwacji i zwiedziliśmy północ i południe. Chorwacja też jest piękna, ale Lefkada jest bajeczna. Na prawdę raz dla odmiany warto pojechać na Lefkadę, a zapewne kto tam pojedzie raz, będzie chciał powrócić tak jak my.

Oczywiście! pełna zgoda ale raczej trzeba sobie odpuścić wyjazd tegoroczny i dać im czas na naprawienie szkód po trzęsieniu ziemi ... mam tu na myśli brak dostępu do niektórych plaż.
Ktoś się może zauroczyć na podstawie ubiegłorocznych fotek a na miejscu zastanie co innego :?
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 18.02.2016 10:29

gusia-s napisał(a):
kanarowski napisał(a):Każdemu kto się pyta nas dokąd pojechać, to bez zastanowienia odpowiadamy, że Lefkada, niewielu się decyduje ze względu na odległość. My byliśmy dwukrotnie w Chorwacji i zwiedziliśmy północ i południe. Chorwacja też jest piękna, ale Lefkada jest bajeczna. Na prawdę raz dla odmiany warto pojechać na Lefkadę, a zapewne kto tam pojedzie raz, będzie chciał powrócić tak jak my.

Oczywiście! pełna zgoda ale raczej trzeba sobie odpuścić wyjazd tegoroczny i dać im czas na naprawienie szkód po trzęsieniu ziemi ... mam tu na myśli brak dostępu do niektórych plaż.
Ktoś się może zauroczyć na podstawie ubiegłorocznych fotek a na miejscu zastanie co innego :?


A wiadomo jakie plaże ucierpiały przez trzęsienie oprócz Egremni? Do których dojazd jest utrudniony, albo niemożliwy?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.02.2016 11:05

kanarowski napisał(a):
gusia-s napisał(a):
kanarowski napisał(a):Każdemu kto się pyta nas dokąd pojechać, to bez zastanowienia odpowiadamy, że Lefkada, niewielu się decyduje ze względu na odległość. My byliśmy dwukrotnie w Chorwacji i zwiedziliśmy północ i południe. Chorwacja też jest piękna, ale Lefkada jest bajeczna. Na prawdę raz dla odmiany warto pojechać na Lefkadę, a zapewne kto tam pojedzie raz, będzie chciał powrócić tak jak my.

Oczywiście! pełna zgoda ale raczej trzeba sobie odpuścić wyjazd tegoroczny i dać im czas na naprawienie szkód po trzęsieniu ziemi ... mam tu na myśli brak dostępu do niektórych plaż.
Ktoś się może zauroczyć na podstawie ubiegłorocznych fotek a na miejscu zastanie co innego :?


A wiadomo jakie plaże ucierpiały przez trzęsienie oprócz Egremni? Do których dojazd jest utrudniony, albo niemożliwy?

Na pewno jeszcze nie ma dojazdu do Gialos - sama plaża się zachowała. Na Porto Katsiki zniszczone są schodki i mostek nad plażą prowadzący do punktu widokowego. Poza tym kilka dróg na wyspie min. fragment między Agios N. a Kalamitsi na głównej drodze.
Całe wschodnie wybrzeże i północno - zachodnie jest ok.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 18.02.2016 12:10

Najbardziej szkoda mi Egremni. Mam nadzieję, że odbudują na sezon zejście na Porto Katsiki. Dobrze, że trzęsienie ziemi na Egremni nie pojawiło się w trakcie sezonu i plażowania.
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 18.02.2016 13:07

Z tego co mi wiadomo to zejście na plaże Porto Katsiki nie zostało naruszone i nic nie stoi na przeszkodzie aby plaża była otwarta.
uszkodzone są schody na punkt widokowy.

Myślę,że na Gialos, a może i na Egremni w tym roku będą kursować liczne łodzie dowożąc turystów za odpowiednią opłatą, więc nie spisywałbym ich na straty w najbliższym sezonie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.02.2016 15:10

jacencjusz napisał(a):Z tego co mi wiadomo to zejście na plaże Porto Katsiki nie zostało naruszone i nic nie stoi na przeszkodzie aby plaża była otwarta.
uszkodzone są schody na punkt widokowy.
Tak właśnie

jacencjusz napisał(a):Myślę,że na Gialos, a może i na Egremni w tym roku będą kursować liczne łodzie dowożąc turystów za odpowiednią opłatą, więc nie spisywałbym ich na straty w najbliższym sezonie.
Ja to bym nawet chętniej łodzią niż autem tam się wybrała :mrgreen:
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 18.02.2016 16:00

Na Gialos można też piechotą.

Zobacz jak na dziś wygląda trasa:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Wyprawa do RAJU w Europie - LEFKADA 2015 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone