Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Weekendowe wędrówki myszy: RZYM

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 09.04.2018 20:23

A Zuzia chociaż podręcznik zabrała?... :roll: :wink:[/quote]

Oczywiście, że nie zabrała, bo ważniejsze były Princessy dla szanownej Rodzicielki! :mrgreen:

PS. Pierwsze "porcje" zdjęć bardzo zachęcające, zaczyna się robić ciekawie 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.04.2018 08:41

Sara76 napisał(a):Oczywiście, że nie zabrała, bo ważniejsze były Princessy dla szanownej Rodzicielki! :mrgreen:

PS. Pierwsze "porcje" zdjęć bardzo zachęcające, zaczyna się robić ciekawie 8)

Princessy oczywiście że wzięłam :oczko_usmiech: ,
ale 2 albo 3 wróciły do domu 8O , bo przez chorobę zupełnie straciłam smak ... :?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.04.2018 09:33

COSTA BLANCA - całkiem tam ładnie 8)

Czwartek - 29 marca 2018 - BENIDORM


Benidorm to jeden z najsłynniejszych kurortów Hiszpanii, a być może najbardziej niezwykły. To gąszcz wieżowców nad piękną plażą w malowniczej zatoce

Pierwszy raz usłyszałam o Benidormie podczas ubiegłorocznej Vuelty (meta była chyba w Calpe)
Byłam w szoku jak helikopter z kamerą latał pomiędzy tymi wieżowcami 8O 8O 8O
Nigdy nie byłam w Hiszpanii, ale zdecydowanie nie takie było moje wyobrażenie o jej wybrzeżu ...

Czytając takie opinie:
- "Świetne miejsce na wakacje dla kazdego. Piękne, szerokie, piaszczyste plaźe, do spacerów kilometrowe promenady, piękna starówka. Miasto nazywane Manhattanem Morza Śródziemnego. Byliśmy przerażeni wjeźdźajac do niego, wyjeźdzalismy zakochani w tym miejscu z zamiarem powrotu."

- "Cudowne miejsce w greckim stylu, trzeba tam być i zrobić kilka pamiątkowych fotek. Miejsce można rzec nawet trochę romantyczne. Polecam"

- "Urocze
Urocza starówka z wąskimi uliczkami, mnóstwem restauracji - bardzo klimatyczne miejsce na spacer i na posiłek."

- "klimatycznie!
Piękne old town w benidorm-polecam na zakupy, na zjedzenie słodkości,na spacer parom i rodzinkom, na wieczorną kawkę!"

- "Cudowne miejsce!
Piękne widoki, cudowna atmosfera. Miejsce mnie zauroczylo i chętnie kiedyś je ponownie odwiedzę! Byliśmy tydzień czasu - nie da się opatrzyć i znudzić tym miejscem. Jest cudownie :)"
aż chce się jechać i zwiedzić to miejsce :smo:


No to jedziem :mrgreen:
Mąż zostaje niestety w aprtmanie, bo czuje się fatalnie :(
Całe szczęście po wybrzeżu Costa Blanca można się bardzo wygodnie przemieszczać pociągiem-tramwajem (Marzenka, byłabyś zachwycona :oczko_usmiech: )
Z Altei do Benidormu mamy 3 przystanki, jedzie się 15 minut, bilet kosztuje 1,7 euro.
Pociąg jeździ co godzinę (może w sezonie częściej, ale raczej już tego nie sprawdzę :wink: )

Dworzec w Altei jest nad samym morzem i tuż pod naszym apartmanem.
Niestety w Benidormie z dworca nad morze trzeba przejść spory kawałek :roll: , a ja czuję, że to cholerstwo (choroba znaczy :evil: ) zaczyna mnie dopadać :(
Idziemy ... powoli ... całe szczęście jest lekko z górki :wink:

Jeszcze nie czuję tego romantycznego klimatu ... :lol:
Całe szczęście jest ciepło ... :oczko_usmiech:
Obrazek


Dochodzimy w końcu do plaży - Playa Poniente - najbardziej rozległej plaży tego okręgu miejskiego o długości ponad 3 km, co zamienia ją w idealne miejsce do spacerowania wzdłuż jej brzegu.
Charakter tej plaży jest, podobno, dużo spokojniejszy niż panujący na plaży Levante (musicie mi wybaczyć, ale nie sprawdziłam na własnej skórze, co to oznacza w praktyce 8O )

Obrazek


Obrazek

Znajduję dla siebie kawałek wolnego chodnika, wyjmuję telefon ... i dzwonie do Radomia, coby zapisać nas do lekarza :roll:
Już wiem, że to cholerstwo samo nie przejdzie. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy zmuszeni do zapoznania się z hiszpańską służbą zdrowia ... :?


Nie tylko moja temperatura wzrasta ... :roll:
Obrazek



Jednym z najpiękniejszych miejsc w Benidorm jest El Balcon del Mediterraneo. Jest to zamek wzniesiony na skałach oddzielających dwie plaże. Posiada niesamowity taras widokowy, z którego roztacza się panorama morza.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek
trzewiki widzita? :evil:



Gdyby tak wyburzyć te wszystkie drapacze chmur i zostawić tylko ten kościółek z granatowymi kopułkami ... to było by to naprawdę fantastyczne miejsce :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Ta plażyczka w dole to Playa Mal Pas ...
Całkiem malownicza, na tle skał ... ale te tłumy ... :roll:
Obrazek




W lewo taki widok jest ... to ta "spokojniejsza Playa Poniente" ...
Obrazek


W prawo taki widok jest ... to Playa Levante ...
Obrazek



Obrazek



Więcej widoków już nie miałam siły oglądać ... :evil:
Kupiłyśmy sobie kalmarki ... mniaaaam :oczko_usmiech: ... i zaległyśmy na tym piachu na około godzinę :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Potem poczłapałyśmy (pod górkę :evil: ) na dworzec i wróciłyśmy do naszej cudownej Altei 8)


Mąż jakby bardziej do życia ... :P
Pojechaliśmy więc jeszcze na zachód słońca ... w bardzo romantyczne miejsce, ofkors :wink:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jutro będzie coś normalnego - La Vila Joiosa/Villajoyosa :D

:papa:
Ostatnio edytowano 21.05.2018 12:35 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.04.2018 09:48

Ale koszmar 8O 8O 8O Choć na piasku z przyjemnością bym sie chwilę pogrzała :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.04.2018 10:09

mysza73 napisał(a):Nigdy nie byłam w Hiszpanii, ale zdecydowanie nie takie było moje wyobrażenie o jej wybrzeżu ...

Dawno, dawno temu byliśmy na Costa Brava. Półtora tygodnia w zona hotelera :lol: .



mysza73 napisał(a):Całe szczęście po wybrzeżu Costa Blanca można się bardzo wygodnie przemieszczać pociągiem-tramwajem (Marzenka, byłabyś zachwycona :oczko_usmiech: )

Wiem :smo: .
Wzdłuż Costa Brava jeździliśmy koleją 8) . Za parę euro w dwie strony można było uciec z hotelowni do Barcelony :hearts: .



mysza73 napisał(a):Pojechaliśmy więc jeszcze na zachód słońca ... w bardzo romantyczne miejsce, ofkors :wink:

Powiem Ci, że w zachodzącym słońcu to blokowiszcze nawet co nieco zyskuje na atrakcyjności :mrgreen: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.04.2018 10:26

beatabm napisał(a):Ale koszmar 8O 8O 8O
Znaczy podobnie odbieramy to miejsce :oczko_usmiech:


marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Pojechaliśmy więc jeszcze na zachód słońca ... w bardzo romantyczne miejsce, ofkors :wink:
Powiem Ci, że w zachodzącym słońcu to blokowiszcze nawet co nieco zyskuje na atrakcyjności :mrgreen: .
A jakby patrzeć tylko na te góry w tle, to już w ogóle cudownie :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.04.2018 10:32

mysza73 napisał(a):Byłam w szoku jak helikopter z kamerą latał pomiędzy tymi wieżowcami 8O 8O 8O
Nigdy nie byłam w Hiszpanii, ale zdecydowanie nie takie było moje wyobrażenie o jej wybrzeżu ...

do takich kurortów na iberyjskim wybieramy się rzadko, tak mw. 1 raz na 15lat więc te wieżowce jakoś da się przeżyć :wink:
mysza73 napisał(a):Kupiłyśmy sobie kalmarki ... mniaaaam :oczko_usmiech: ... i zaległyśmy na tym piachu na około godzinę :oczko_usmiech:

cudne, zjadło by się, aż mózg przywiódł na pamięć ich smak, co prawda chorwackich ale zawsze do lignje pržene :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.04.2018 11:35

mysza73 napisał(a):Obrazek


Trochę jak z przyszłości.... mrocznej nieco 8) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.04.2018 17:51

Zanotowałem : "było zdjęcie w czerwonym obuwiu" :oczko_usmiech:

Ładnie tam . . . nawet jest :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.04.2018 19:54

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):Obrazek


Trochę jak z przyszłości.... mrocznej nieco 8) .



To jak w jakim Rio albo Innym Cape Town wygląda :)
Fajna fota

Blokowiska zdecydowanie szkaradne, a już w ogóle ten chudy, wysoki, betonowy patyk z prawej strony na którymś zdjęciu

Kalmarki zjadłbym

31stopni??? Zepsuty termometr tam mają

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.04.2018 09:22

COSTA BLANCA - całkiem tam ładnie 8)

Piątek - 30 marca 2018 - VILLAJOYOSA

Mieszkańcy miasta położonego wzdłuż szerokiej, piaszczystej plaży, w znacznej części na wysokim klifie, malowali swoje domy w ten sposób dlatego, aby rybakom łatwiej było odszukiwać to miejsce w drodze powrotnej z połowów. - bardzo przemawia do mnie takie tłumaczenie :oczko_usmiech:


Zaparkowaliśmy tu: 38°30'06.9"N 0°13'58.8"W
To może jeszcze przy okazji dodam, że parkowanie na Costa Blanca jest dosyć przyjazne turystom (przynajmniej przed sezonem).
Nigdzie nie musieliśmy płacić za parking, choć czasem na upatrzonych przeze mnie parkingach nie było miejsc i trzeba było zaparkować trochę dalej.


Zapraszam na bardzo kolorowy spacerek, nijakich drapaczy chmur dziś nie będzie :oczko_usmiech:

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Plaża też bardzo przyjemna :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Te palmy, piasek i słoneczko bardzo zachęcały, coby troszkę poleżeć ... więc poleżeliśmy :oczko_usmiech:
Obrazek


Mąż mój najbardziej nie mógł przeboleć, że przez chorobę się nie pokąpał ... :?
Obrazek

Sporą porcję witaminki D wchłonęliśmy :D , siłek nieco nabraliśmy więc mogliśmy zajrzeć czy "od tyłu" miasteczka też jest tak kolorowo.
Obrazek


Cały czas było przyjemnie bardzo :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Ostatni rzut oka na palmowy zagajnik na plaży i wracamy do Altei.
Obrazek

Miasteczko Villajoyosa znane jest również z produkcji czekolady.
Na liście miejsc do odwiedzenia warto umieścić muzeum czekolady – Museo del chocolate de Villajoyosa.
Co ciekawsze, zwiedzenie muzeum jest darmowe (podobno, bo my nie poszliśmy, zabrakło nam sił :? )


Na popołudnie było zapowiedziane lekkie załamanie pogody 8O , choć nie bardzo w to wierzyłam patrząc na niebo :roll:
Ale tak jak zapowiadali, tak też było ... zachmurzyło się na jakieś 2 godziny, nawet kilka kropli deszczu spadło :roll: .
Ale przed wieczorem się przejaśniło :mrgreen: Wyszliśmy więc jeszcze na spacerek po naszym bardzo przyjemnym miasteczku :oczko_usmiech:

Jeszcze trochę pochmurno, ale i tak pięknie :D
Obrazek


Sorki za te samochody :wink:
Te góry (Serra de Bèrnia) bardzo mnie się podobały, ale na drugą stronę ulicy nie chciało mi się przejść :oczko_usmiech:
Obrazek


Pogoda się poprawia :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek



Jutro pojedziemy w tym kierunku :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek


Obrazek



Piękne zakończenie dnia 8)
Obrazek


:papa:
Ostatnio edytowano 21.05.2018 13:58 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 11.04.2018 10:15

No pięknie, pięknie!!!!
Dobrze tak przenieść się w cudowne miejsce i oderwać od rzeczywistości....
c341cb03002749325ac79e6b.jpg

a tu to mogłabym sobie trochę poleżeć :oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 11.04.2018 12:26

Ale żeby się nie pokąpać ? 8-O :roll: :mg:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.04.2018 12:45

Potter napisał(a):Ale żeby się nie pokąpać ? 8-O :roll: :mg:

Aga pewno nie miała przy sobie skrzydełek :mrgreen: :smo: :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Weekendowe wędrówki myszy: COSTA BLANCA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.04.2018 17:32

I piękny dzień :hearts: Jednak ładnie w tej Hiszpanii :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Weekendowe wędrówki myszy: RZYM - strona 222
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone