Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 22.07.2014 13:13

To ja też się poprzyglądam bo kierunek mnie interesuje :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.07.2014 13:35

kataryniarz napisał(a):
ArliJ napisał(a):zapraszam, Lefkada coraz bliżej :D

Czekam właśnie na Wasze spojrzenie na wyspę, byliśmy do 27 czerwca - może się gdzieś mijaliśmy :)


bardzo możliwe, my byliśmy do 24 czerwca:)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.07.2014 13:35

szpecgos napisał(a):To ja też się poprzyglądam bo kierunek mnie interesuje :)


to miłego przyglądania:)
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 22.07.2014 13:49

Dołączam do czytelników. Twoja relacja i kilka jeszcze innych, ciekawych, są "lekiem" na obecne wakacje, niestety w tym roku z konieczności stacjonarne :|
Pożyjemy, zobaczymy - może uda się w przyszłym roku. Pocieszę oko chociaż Waszymi zdjęciami i wrażeniami, a że pięknie i bardzo plastycznie opisujesz Wasze wojaże, to przynajmniej będę miała taką namiastkę wakacji.
Gorąco pozdrawiam
Luiza
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.07.2014 14:10

arabesqa74 napisał(a):Dołączam do czytelników. Twoja relacja i kilka jeszcze innych, ciekawych, są "lekiem" na obecne wakacje, niestety w tym roku z konieczności stacjonarne :|
Pożyjemy, zobaczymy - może uda się w przyszłym roku. Pocieszę oko chociaż Waszymi zdjęciami i wrażeniami, a że pięknie i bardzo plastycznie opisujesz Wasze wojaże, to przynajmniej będę miała taką namiastkę wakacji.
Gorąco pozdrawiam
Luiza



"ból powakacyjny" na pewno mniejszy niż ból "bez wakacji" więc trzymam kciuki żeby udało się w przyszłym roku a tymczasem obiecuję próbować nacieszyć to oko:).
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.07.2014 14:19

Dzień IV – 11 czerwca

Poranek wita nas przepiękną pogodą ale ta noc najlepsza nie była…Spaliśmy w tak różnych konfiguracjach…ja z mężem wyjściowo, ja z dziećmi, podzieleni po 1 dziecku, mąż z dziećmi i na koniec wszyscy razem u nas… :D

Ciężka noc, Lenie cały czas coś się śniło i płakała, Nadia też coś sobie wynalazła do płaczu i tak to minął nam nieproduktywny czas czyli sen:) ale zapominamy o nocy, przed nami ciekawy dzień:)


Dzisiaj blisko w planie Ohrid ale wcześniej idziemy na naszą plażę, nad jezioro.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesteśmy jedynymi plażowiczami, gdzieś słychać prace przygotowawcze do sezonu…wspomagane odgłosem ptaków i żab…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spacerujemy wzdłuż plaży, obserwujemy żaby, jaszczurki, węże, ryby, ważki i inne zwierzątka.
Jezioro bardzo bogate w faunę:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z parkingu 8) …w Trpejcy jedynym minusem obok plusów urokliwego miasteczka, ciszy i spokoju oraz pięknych widoków jest brak parkingów pod apartamentami, parkuje się na jednym, wspólnym, nieco powyżej...w sezonie wydaje się to być niewykonalne bo już teraz ledwo miejsce było, gospodarz pomagał nam znosić i wynosić potem bagaże.

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Kawa macedońska z gospodarzami i ruszamy…kawa daje kopa trzeba przyznać..my tacy jedynie lekko kawosze więc reagujemy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ledwo wyjechaliśmy zza gór przyszła ciemna chmura i grzmi.
Droga do Ohrid zwyczajowo upłynęło w aurze drzemki najmłodszych. Gdy zaparkowaliśmy na miejscu nagle burza przeszła, wyszło słońce i ruszyliśmy główną bramą w kierunku wcześniej zaplanowanych miejsc…

w pierwszej kolejności trafiamy na teatr antyczny, właśnie trwa budowa sceny w związku z zaczynającym się festiwalem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 29.07.2014 19:18 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 22.07.2014 15:23

Dziękuję :)
Zdjęcia jak z bajki, z innego świata!
ja.bea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 09.01.2014
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja.bea » 22.07.2014 17:07

Dołączam do grona zachwyconych czytelnikow tej niezwykłej relacji. Wczoraj wróciłam z Korculi, przemierzanej Twoimi ubiegłorocznymi ścieżkami. Niestety wiele z nich pozostało dla nas nieodkrytych - zabrakło czasu. Tym bardziej chylę czoła, że z małymi przecież jeszcze dziećmi, udaje Ci się odwiedzić tyle pieknych miejsc. We mnie pozostał duży niedosyt i oczywiście powyjazdowa depresja.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na ciąg dalszy.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21065
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 22.07.2014 17:18

Bez zmian fotki piękne

Pozdrawiam
poti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 30.12.2011
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 22.07.2014 17:24

Chętnie będę tu zaglądać tym bardziej, że Lefkada coraz bliżej
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.07.2014 20:56

Bardzo piękne zdjęcia 8O
Chyba po zakończeniu tej części relacji Macedonia zanotuje znaczny wzrost ruchu turystycznego z Polski :cool:

Miejsca znane sprzed lat, ale w takim wydaniu dobrze jest je sobie przypomnieć...

Apartament bombowy :idea: , no i też fajnie że stacjonowaliście nie w typowym Ochrydzie a trochę gdzie indziej :)

Pozdrawiam :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.07.2014 21:53

arabesqa74 napisał(a):Dziękuję :)
Zdjęcia jak z bajki, z innego świata!


o tak...z innego świata bo świata wakacyjnego a teraz jesteśmy w świecie codziennej pracy i obowiązków ale miło powspominać :) cieszę się, że się podobają!.


ja.bea napisał(a):Dołączam do grona zachwyconych czytelnikow tej niezwykłej relacji. Wczoraj wróciłam z Korculi, przemierzanej Twoimi ubiegłorocznymi ścieżkami. Niestety wiele z nich pozostało dla nas nieodkrytych - zabrakło czasu. Tym bardziej chylę czoła, że z małymi przecież jeszcze dziećmi, udaje Ci się odwiedzić tyle pieknych miejsc. We mnie pozostał duży niedosyt i oczywiście powyjazdowa depresja.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na ciąg dalszy.


ale fajnie że moja relacja się przydaje, cieszę się, że była pomocna i zapraszam do śledzenia aktualnej:)

ajdadi napisał(a):Bez zmian fotki piękne

Pozdrawiam


dzięki! :oops:

poti napisał(a):Chętnie będę tu zaglądać tym bardziej, że Lefkada coraz bliżej


chętnie zapraszam i masz rację, jak skończymy dzień w Ohridzie to następnego dnia uderzamy na Lefkadę:)

kulka53 napisał(a):Bardzo piękne zdjęcia 8O
Chyba po zakończeniu tej części relacji Macedonia zanotuje znaczny wzrost ruchu turystycznego z Polski :cool:

Miejsca znane sprzed lat, ale w takim wydaniu dobrze jest je sobie przypomnieć...

Apartament bombowy :idea: , no i też fajnie że stacjonowaliście nie w typowym Ochrydzie a trochę gdzie indziej :)

Pozdrawiam :)


Dziękuję :oops: ale jak to mówią...jak coś jest fotogeniczne to zdjęcia zawsze wychodzą a taka jest Macedonia.

Trpejcę wybrałam właśnie licząc na to, że o tej porze roku będzie tam totalna cisza, spokój i bliżej natury:). Udało się a Ohrid od razu skreśliłam bo zbyt duży dla nas na bazę wypadową.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.07.2014 21:57

Napiszę tyle, że kolory niesamowite ...pięknie to ujęłaś :D ...
A te domki na wodzie ... normalnie jak jakieś Malediwy ...
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 22.07.2014 22:17

Fajna ta "wasza" Macedonia, troszkę inna od "naszej", taka spokojna.....
Kiedy doczekamy się Lefkady? za chwilę wyprzedzę Was w swojej relacji ;) a wyjechałem później od Ciebie :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.07.2014 22:19

Buber napisał(a):Napiszę tyle, że kolory niesamowite ...pięknie to ujęłaś :D ...
A te domki na wodzie ... normalnie jak jakieś Malediwy ...


dzięki!

tych domków/stanowisk do obserwacji ptaków jest tam troszkę ale żeby je bliżej zobaczyć trzeba się bardziej zagłębić w tereny nadbrzeżne, dalej od drogi...nam brakło czasu i możliwości...dzieci spały w drodze a nie zostawię je w samochodzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 2014 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone