Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 27.08.2014 23:38

Dzień XVII – 24 czerwca

I nadszedł ten dzień…dzień wyjazdu, powrotu do codziennego życia…niby złe nie jest:) ale wakacje to wakacje. Jest wtorek rano, 24 czerwca…następnego dnia o 16.30 mamy występ baletowy Nadii…mamy nadzieję zdążyć..planowaliśmy wyjechać o jeszcze dzień wcześniej ale szybko zmieniliśmy zdanie…szkoda było nam Grecji.
Ale ruszamy, pożegnanie z przesympatyczną rodziną która gościła nas 12 dni, codziennie obdarzała życzliwością, miłym słowem, poradą i troską. Będziemy polecać ten dom co już czynimy od powrotu.
Zanim jednak dotrzemy do domu po drodze przystanek w wąwozie Vikos.

Droga przez wyspę mija nam jakoś szybciej niż zwykle…albo tak bardzo chcemy zatrzymać te chwile że mijają jeszcze szybciej…

Ostatnie spojrzenie na Lefkadę

Obrazek

Obrazek

I lecimy…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kierujemy się na Monodenri
Obrazek

Parkujemy i idziemy powłóczyć się po miasteczku. Już od pierwszych spojrzeń podoba nam się tutaj.
Kamienne budynki, w tym samym stylu, uwielbiam taką zabudowę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

snujemy się uliczkami...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


naprawdę za chwilę stąd ruszymy i wracamy do domu???:(....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


upalnie ale przyjemnie...


Obrazek

Obrazek

Obrazek





Obrazek

Obrazek

Jest południe, cisza, spokój…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy do monastyru Agia Paraskevi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek






Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


c.d.n
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 28.08.2014 09:07

Hej. Jakbys miala polecic jakies miasteczko na Lefkadzie, takie z domami w pierszej linii do morza.
To ktore ? Czy w znajdzie sie kwatery tak jak w chorwacji w pierwszej linii z widokiem i tarasami ??
Ile km,przejechaliscie ?
Pewnie inni tez poznali by Twoja opinie :) Dzieki
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.08.2014 09:11

http://grecja.iq24.pl/default.asp?action=20

Sporo Cromaniaków tutaj spotkasz.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.08.2014 09:24

... jakie fajne kolorowo - kamienne klimaty ... :lol: ...
... i kolejna smutna wiadomość w tym tygodniu ... :( ... Kulka już skończył i Ty też kończysz relację - wielka szkoda ... bardzo przyjemnie się z Wami podróżowało ... zobaczyłem też kilka miejsc do których my nie dotarliśmy oraz te w których byliśmy ale z Waszej perspektywy ... :D ...
Dzięki i pozdrawiam.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.08.2014 11:01

Fajny przerywnik w podróży na rozprostowanie kości i zaspokojenie potrzeby nasiąknięcia greckimi klimatami. Zagoria się do tego świetnie nadaje.
ArliJ napisał(a):naprawdę za chwilę stąd ruszymy i wracamy do domu???:(....

Myślę, że nie jeszcze nie. Znając to miejsce wiem co można zobaczyć i ..... no i ciekawe co i jak Wam się tam spodoba :?:
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 03.09.2014 09:17

Przerzucam na pierwszą stronę forum w oczekiwaniu na kolejny odcinek;)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 03.09.2014 10:16

Dzięki za świetną relację :papa: Teraz wiemy jak wiele jeszcze przed nami na Lefkadzie do odkrycia, tydzień to zdecydowanie za mało :hut:
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 04.09.2014 23:21

Skoro cdn... to czekamy cierpliwie :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2014 08:56

Zaniedbałam wątek ostatnio ale w pracy najgorętszy okres w roku, wolne chwile oczywiście poświęcałam rodzince i odpoczynkowi więc na forum brakło czasu. Postaram się nadrobić i zakończyć relację oraz odpisać na wszystkie wiadomości prywatne! :D



Monte Christo napisał(a):Hej. Jakbys miala polecic jakies miasteczko na Lefkadzie, takie z domami w pierszej linii do morza.
To ktore ? Czy w znajdzie sie kwatery tak jak w chorwacji w pierwszej linii z widokiem i tarasami ??
Ile km,przejechaliscie ?
Pewnie inni tez poznali by Twoja opinie :) Dzieki


z Lefkadą jest tak....całe wybrzeże wschodnie jest raczej łagodne i zabudowania rozpoczynają się od samej praktycznie plaży, bardzo podobne do chorwackich klimatów. Nie polecę konkretnie miejscowości bo nie mieszkaliśmy tam ale na pewno okolice Nidri są najbardziej zaludnione i zabudowane.

zachodnie wybrzeże jest bardzo ograniczone w zabudowę w pierwszej linii..tzn. owszem ale ta pierwsza linia jest wysoko bo wybrzeże jest klifowe i ma zupełnie inny charakter...jak to dla mnie to ogromny plus tych miejsc że zabudowania są daleko od plaż i nie psują widoku :D
W Agios Nikitas widziałam że są pewne możliwości ale ogólnie to jednak zabudowania apartamentów są powyżej plaż.

kmichal napisał(a):... jakie fajne kolorowo - kamienne klimaty ... :lol: ...
... i kolejna smutna wiadomość w tym tygodniu ... :( ... Kulka już skończył i Ty też kończysz relację - wielka szkoda ... bardzo przyjemnie się z Wami podróżowało ... zobaczyłem też kilka miejsc do których my nie dotarliśmy oraz te w których byliśmy ale z Waszej perspektywy ... :D ...
Dzięki i pozdrawiam.


hehe ja jeszcze nie skończyłam, dłuży mi się wiem ale właśnie też dlatego wrzesień już nie jest naszym wakacyjnym miesiącem...w pracy najgorętszy okres w roku więc i na forum mam zaległości.

Lidia K napisał(a):Fajny przerywnik w podróży na rozprostowanie kości i zaspokojenie potrzeby nasiąknięcia greckimi klimatami. Zagoria się do tego świetnie nadaje.
ArliJ napisał(a):naprawdę za chwilę stąd ruszymy i wracamy do domu???:(....

Myślę, że nie jeszcze nie. Znając to miejsce wiem co można zobaczyć i ..... no i ciekawe co i jak Wam się tam spodoba :?:


zgadzam się, to był świetny wybór na przerywnik, to miejsce zrobiło na nas wrażenie :hut:



wawerek napisał(a):Przerzucam na pierwszą stronę forum w oczekiwaniu na kolejny odcinek;)


dzięki za wierne śledzenie relacji, w końcu dotarłam z wolną chwilą:)

kataryniarz napisał(a):Dzięki za świetną relację :papa: Teraz wiemy jak wiele jeszcze przed nami na Lefkadzie do odkrycia, tydzień to zdecydowanie za mało :hut:


a i owszem, nawet nam po 12 dniach wydaje się, że jeszcze trochę nam zostało:)


miras_sg napisał(a):Skoro cdn... to czekamy cierpliwie :)


cierpliwość w końcu zostanie nagrodzona :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2014 09:21

Agia Paraskevi...wciąż idziemy w tym kierunku:)

Obrazek

Obrazek

Widoki już zachwycają. Wąwóz można przejść piechotą ale to wielogodzinna wycieczka, nie tym razem i nie z dziećmi:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pogoda jak codziennie bez zarzutu, wręcz jak na takie przerywniki zbyt gorąco. Młodsze dosypiało w samochodzie więc nieco spowolnione ale daje radę;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki piękne, to był świetny pomysł na przerwę w podróży. Takiego obrazu Grecji nam było trzeba na koniec…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bezpłatnie zwiedzamy teren monastyru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po lewej stronie przy wejściu jest wyjście po schodkach do jeszcze lepszych widoków.
Ścieżka prowadzi środkiem ściany wąwozu a widoki zachwycające…


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawy pajączek…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesteśmy tu praktycznie sami...tylko my i niesamowita natura...to jest wręcz oszałamiające, na dodatek teren ten nie jest zabezpieczony w żaden sposób, idziesz na własną odpowiedzialność i szybko nabierasz respektu dla wysokości i piękna wąwozu. To wspaniałe miejsce na odskocznię od plaż, morza i klimatów wodnych...można się delektować ciszą, widokami i wciąż podziwiać nieograniczone możliwości natury...



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


powoli wracamy do miejsca w którym tu weszliśmy...czas nas jednak mimo wszystko goni...pora na dalszą część.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Opuszczamy miasteczko i kierujemy się na piękny punkt widokowy Oksia. Tam planujemy II śniadanie…
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 07.09.2014 12:01

Cudne widoki na koniec, bardzo klimatyczne miejsca i jak zwykle śliczne zdjęcia :D
pozdrawiam
Gośka
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 08.09.2014 21:08

Pięknie!!

Też tam mieliśmy być w tym roku... Panowaliśmy zrobić sobie jednodniowy wypad z Albanii ale drogi w tamtej części Albanii nas pokonały... No ale co się odwlecze... ;)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 15.09.2014 18:40

Arlij, super relacja! Widoki na koniec też zaserwowałaś rewelacyjne! U nas już po Italii, ale już planujemy przyszłoroczną Lefkadę- to już raczej pewne. Kolejny raz podążymy Waszymi śladami ;) W zeszłym roku Korcula, za rok najprawdopodobniej Lefkada...Za niedługo okaże się, że przeprowadzamy się do Krakowa, żeby za Wami podążać ;) A mamy niedaleko ;) Pozdrowienia dla rodzinki.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.09.2014 20:14

ArliJ napisał(a):Jesteśmy tu praktycznie sami...tylko my i niesamowita natura...to jest wręcz oszałamiające, na dodatek teren ten nie jest zabezpieczony w żaden sposób, idziesz na własną odpowiedzialność i szybko nabierasz respektu dla wysokości i piękna wąwozu. To wspaniałe miejsce na odskocznię od plaż, morza i klimatów wodnych...można się delektować ciszą, widokami i wciąż podziwiać nieograniczone możliwości natury...

Piękna pogoda temu miejscu dodała jeszcze większego uroku. No a zdjęcia prześliczne. :D :D :D Oczywiście w rzeczywistości to miejsce naprawdę jest oszałamiające. Barierek nie ma, bo przecież to była ścieżka dla mnichów z monastyru gdy potrzebowali odosobnienia.
ArliJ napisał(a):Opuszczamy miasteczko i kierujemy się na piękny punkt widokowy Oksia.

Czyli jeszcze się podelektujemy widokami. Nie spiesz się - niech coś zostanie na deszczową niedzielę. :)
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 25.09.2014 22:44

To zdjęcie trochę mnie prześladuje. Jaka ta starsza już mądra i jak wielkie macie do niej zaufanie 8O :!:
ArliJ napisał(a):Obrazek

Wąwóz Vikos był ostatnim punktem naszej pierwszej greckiej wyprawy. Ładniejszą usadowiłem w tej właśnie knajpie.

Obrazek

Miała książkę, dzbanek wina i na mnie czekać :wink:
Ja tymczasem chciałem dojść do punktu widokowego, który znalazłem w necie. Niestety poszedłem chyba za bardzo górą i doszedłszy aż do miejsca gdzie było widać koniec wąwozu, zawróciłem niepocieszony. W drodze powrotnej poczułem się zagubiony, Ładniejsza pewnie z niecierpliwością czeka, a ja nie potrafię znaleźć odpowiedniej ścieżki :roll: :x .
Wtedy jednak mój Anioł Stróż zstąpił na Ziemię pod postacią pięknej i młodej dziewczyny mówiącej po angielsku :D
Skierowała mnie we właściwą stronę, a ja do dzisiaj dziwię się, że takie zachodnioeuropejskie "anioły" czasami chodzą samotnie 8O .
Co innego "Samotne Wilki" z naszego forum :wink: , o nich się nie martwię, dadzą radę :D .
Wąwóz Vikos pozostaje u mnie do powtórnego odwiedzenia, i czekamy ciągle na dokończenie Twojej relacji.
pzdr. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 2014 - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone