Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania - Andaluzja - październik 2017 - Michał

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.05.2018 11:24

Podsumowanie ...

Pierwszy raz byłem w Hiszpanii. I szczerze powiem, że serce chyba tam zostało ... Jak już pisałem, szczególnie w pamięci i wspomnieniach została Granada. Pewno z tego powodu, że była pierwsza na liście odwiedzanych miast, ale też z powodu klimatu, wyglądu ...

Kilka rzeczy na które zwróciłem szczególną uwagę:

- ludzie - nie spotkaliśmy się z ani jedną nieprzyjemną sytuacją. Życzliwość, uśmiech, pogodne podejście, to cechy na jakie szczególnie zwróciłem uwagę. Będę porównywał :lol: We Włoszech jest inaczej.... :roll:

- jedzenie - obłęd 8)

- ceny - niewątpliwy aspekt każdego wyjazdu. Ceny jedzenia, śniadanie w knajpce rano, wypożyczenie samochodu, paliwo, przejazdy drogami, itp ... Moim zdaniem bardzo korzystne. Znów - we Włoszech nieosiągalne ... :evil:

- czystość - plaże, ulice, parki, okolice dróg są po prostu czyste. Jasne, że nie idealnie, ale naprawdę nie ma poczucia obleśności pewnych miejsc. Włochy ... :lol: :roll:

- wejścia do zabytków - oczywiście te najważniejsze, np Alhambra są płatne, ale wiele innych da się zobaczyć za darmo. Nikt nie ściąga za każde, nawet nieciekawe miejsce kilkanaście euro ... Już wiecie gdzie jest inaczej :lol:

- ochrona zabytków - jakoś się da siatką zabezpieczyć sufit w kościele czy figury na zewnątrz, żeby nie były uwalone przez ptaki

- parkowanie - znów, da się zaparkować prawie wszędzie za darmo, albo te opłaty nie są tragiczne ...

Krótkie podsumowanie finansowe:
- bilety 2 osoby dorosłe, 1 duży bagaż - 1100 zł
- noclegi- niepełne 1200 zł
- paliwo - przejechaliśmy prawie 1100 km - 330 zł
- wypożyczenie samochodu - na parę wyszło 700 zł
- opłata za parkingi i opłaty drogowe - 160 zł
Daje razem jakieś 3500 dla 2 osób za tydzień. Do tego doszło jedzenie i jakieś wejścia (tu juz według gustu i uznania ;) )
Moim zdaniem bardzo przyzwoicie. Nadal taniej organizuję wycieczki niż biuro podróży ;)

Jeszcze pewnie wiele innych rzeczy. Ale też nie gloryfikuję. Widać spotkały nas tylko pozytywne doświadczenia. Po prostu to był cudowny, intensywny ale bogaty w doświadczenia tydzień. Ilość obejrzanych rzeczy ogromna. I apetyt na więcej ...
Jest szansa na to, żeby w tym roku też choć na kilka dni, odwiedzić znów Hiszpanię. Oby, zobaczymy ...

A na razie trzeba napisać parę zdań o ostatnim weekendzie majowym :D

Także, do napisania :papa:

pozdrawiam, Michał
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.05.2018 23:19

Dzięki za relację, piękne miejsca odwiedziliście, fajnie się czytało i oglądało.
Pozdrawiam
Wiola
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.05.2018 20:11

wiola2012 napisał(a):Dzięki za relację, piękne miejsca odwiedziliście, fajnie się czytało i oglądało.
Pozdrawiam
Wiola


Dziękuję :) :papa:

pozdrawiam, Michał
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 28.05.2018 12:46

Przeczytałem jednym tchem, Andaluzja do niedawna przechodziłem obok tej nazwy obojętnie. Ze 2 tygodnie temu obejrzałem na Planete odcinek "Świat z góry" właśnie o Andaluzji i się zakochałem w tych widokach. Teraz po Twojej relacji jestem przekonany że muszę tam pojechać.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 28.05.2018 21:05

mchrob napisał(a):Przeczytałem jednym tchem, Andaluzja do niedawna przechodziłem obok tej nazwy obojętnie. Ze 2 tygodnie temu obejrzałem na Planete odcinek "Świat z góry" właśnie o Andaluzji i się zakochałem w tych widokach. Teraz po Twojej relacji jestem przekonany że muszę tam pojechać.


Tak ! Koniecznie ! Ja już jestem pewien, że mając porównanie Toskanii z Andaluzją, wybrałbym Hiszpanię 8)
Polecam i sam mam nadzieję, ze jeszcze nie raz uda się wrócić do tych miejsc, a przecież w tym jednym tygodniu zobaczyliśmy ledwie namiastkę tego co można ..

pozdrawiam, Michał
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hiszpania - Andaluzja - październik 2017 - Michał - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone