Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andaluzja i Algarve - wakacje 2020

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.07.2021 07:29

Faro do odrobienia u nas, bo zaliczyliśmy tylko "samolotowo", a wygląda bardzo ponętnie :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2484
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 03.08.2021 17:49

piotrf napisał(a):Dobrej zabawy i odpoczynku życzę i czekam na c.d.
Pozdrawiam
Piotr

Dziękuję bardzo :). Już wróciliśmy, kolejna porcja wrażeń zapisana w aparacie czeka na uporządkowanie.
Relację dokończę, mam nadzieję wkrótce :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2484
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 03.08.2021 17:52

te kiero napisał(a):Faro do odrobienia u nas, bo zaliczyliśmy tylko "samolotowo", a wygląda bardzo ponętnie :D

Jeśli "samolotowo" , to tempo musiało być ekspresowe :wink:, trzeba powtórzyć.
Pozdrawiam :papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2484
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 05.08.2021 18:09

Bordeaux, 13 sierpnia 2020
Powrót do domu też może być atrakcyjny. Wychodząc z tego założenia, zarezerwowałam nocleg w Bordeaux. Z Faro jest to odległość 1350 km, a trasa w większości prowadzi autostradami albo drogami ekspresowymi. Trzeba wrócić się prawie do samej Sewilli, następnie darmową drogą A-66, potem A-62 mknąć ku Francji. We Francji, zgodnie z daną sobie obietnicą, jechaliśmy autostradami. Z Faro wyjechaliśmy po południu, po dość intensywnym w spacery dniu, pewnie dlatego, częściej niż zazwyczaj zatrzymywaliśmy się na kawę, posiłek czy zwyczajny odpoczynek. Około pierwszej w nocy ucinamy sobie drzemkę. Myślałam, że dojedziemy na miejsce najpóźniej o 12:00 i będziemy mieli całe popołudnie na zwiedzanie. Jakoś tak wyszło, że dotarliśmy do hotelu o 14:00. Już po drodze miałam obawy co do pogody, te drobne chmurki , zwiększające swoją objętość z każdym kilometrem i coraz ciemniejsze, nie wróżyły nic dobrego. O godzinie 16:00 wyglądało to tak:

IMG_7088.JPEG


Spacerujemy sobie klimatycznymi uliczkami, ludzi tłum to mało powiedziane, ale miasto bardzo nam się podoba. Szkoda, że jest tak pochmurno.
IMG_7089.JPEG


Przed nami Cathedrale Saint-Andre. Jest piękna, dostojna, ogromna, a jednak smukła i elegancka. "Historia romańsko-gotyckiej świątyni sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa, zręby obecnej budowli zaczęły powstawać w XI w. Bliźniacze wieże sięgają na wysokość 81 m, a długość budowli to 124 m. Kościół figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO."
Wstęp darmowy.

IMG_7090.JPEG

IMG_7091.JPEG

IMG_7092.JPEG

IMG_7095.JPEG

IMG_7097.JPEG

IMG_7098.JPEG


Wychodzimy z katedry wprost w strugi deszczu, chowamy się pod daszek jakiegoś budynku i czekamy, może przestanie padać. Nie przestaje. Kilka takich przeskoków spod jednego daszku do drugiego i .... nie ma sensu się już chować :lol: . Bardziej zmoknięci nie będziemy. Nucąc sobie deszczową piosenkę idziemy do sklepu po wino na wieczór :D. Jeśli pogoda spłatała nam figla i ze zwiedzania nici, to chociaż wieczór będzie miły :wink:

IMG_7100.JPEG


Następnego dnia, gdy opuszczamy miasto, niebo jest czyściutkie i zapowiada się piękna pogoda :evil: .

Jeśli tylko będzie możliwość, wrócę do Bordeaux :!: .

Od domu dzieli nas odległość 2100 km. Pokonujemy tę trasę z jednym noclegiem w Niemczech. Jedzie się szybko, sprawnie i wygodnie. W Belgii i Niemczech za darmo. Nie stresujemy się przekraczaniem granic, kontrolami itp, to wielka zaleta podróżowania w strefie Schengen. W sobotę 15 sierpnia cali i zdrowi dotarliśmy do domu.
KONIEC
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.08.2021 20:29

Jeśli to będzie możliwe , pojedziemy samochodem do Portugalii , bo bardzo podobała mi się Wasza podróż :D
Fajnie było móc w niej chociaż wirtualnie uczestniczyć . Dziękuję :papa:


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2484
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 10.08.2021 15:11

piotrf napisał(a):Jeśli to będzie możliwe , pojedziemy samochodem do Portugalii , bo bardzo podobała mi się Wasza podróż :D
Fajnie było móc w niej chociaż wirtualnie uczestniczyć . Dziękuję :papa:
Pozdrawiam
Piotr

Dziękuję Piotrze :)
Życzę owocnego planowania, udanej podróży i niezapomnianych wrażeń.
:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.08.2021 15:25

Piękna ta katedra w Bordeaux! :hearts:

Dziękuję za całą wspaniałą relację! Portugalia, która była już szczeółowo zaplanowana na 2020 i nie wyszła :( wciąż na mnie czeka, więc pewnie wrócę nie raz do Twoich opisów i zdjęć. :)

Pozdrawiam ciepło! :papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2484
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 11.08.2021 13:47

Mikromir napisał(a):Piękna ta katedra w Bordeaux! :hearts:

Katedra piękna i cale miasto piękne :D
Mikromir napisał(a):Dziękuję za całą wspaniałą relację! Portugalia, która była już szczeółowo zaplanowana na 2020 i nie wyszła :( wciąż na mnie czeka, więc pewnie wrócę nie raz do Twoich opisów i zdjęć. :)

Pozdrawiam ciepło! :papa:

Dziękuję, cieszę się, że Ci przypadła do gustu.
Podejrzewam, że szczegółowo zaplanowany wyjazd w Twoim wykonaniu, wykazałby ogromne braki mojego planu :lol:
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.08.2021 14:52

Nigdy nie byłem w Bordeaux, Katedra CUDO, taka jak lubię! :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2484
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 16.08.2021 11:22

tony montana napisał(a): Katedra CUDO, taka jak lubię! :)

Potwierdzam CUDO
tony montana napisał(a):Nigdy nie byłem w Bordeaux

Pomimo, że Francja nie jest moim ulubionym kierunkiem, to Bordeaux mnie urzekło. Bardzo chciałabym pojechać tam na dłużej :) .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.08.2021 15:18

Ja mam cały czas niezrealizowany plan Normandia i Bretania

Tam to dopiero jest wspaniałości! :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2484
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.08.2021 12:32

tony montana napisał(a):Ja mam cały czas niezrealizowany plan Normandia i Bretania

Tam to dopiero jest wspaniałości! :)

Masz rację, wspaniałe miejsca do zwiedzania i podziwiania. :!:
Życzę Ci, żebyś zrealizował plan, podzielił się nim na forum, a ja sobie skorzystam :mrgreen:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.08.2021 12:55

wiola2012 napisał(a):...
Tutaj muszę wspomnieć relacje [b]Majkiki75...


Mam zapłon :oops: Dopiero przeczytałem i nadrobiłem relację ... :oops: :wink:
Dzięki za wyróżnienie, cieszę się, że coś tam opisane kiedyś się przydało :papa:
Widze wiele znanych mi miejsc, sporo podobnych zdjęć, fajnie, że się wszystko udało :)

Czy możesz podać, chociaż około, jaki koszt wam wyszedł na paliwo w tym wyjeździe ?

pozdrawiam, Michał
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2484
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.08.2021 13:50

majkik75 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):...
Tutaj muszę wspomnieć relacje [b]Majkiki75...


Mam zapłon :oops: Dopiero przeczytałem i nadrobiłem relację ... :oops: :wink:

Lepiej późno niż wcale :mrgreen:
majkik75 napisał(a):Dzięki za wyróżnienie, cieszę się, że coś tam opisane kiedyś się przydało :papa:

Sporo z Twojej relacji skorzystałam, dlatego grzechem by było o niej nie wspomnieć :) .

majkik75 napisał(a):Widze wiele znanych mi miejsc, sporo podobnych zdjęć, fajnie, że się wszystko udało :)

Czy możesz podać, chociaż około, jaki koszt wam wyszedł na paliwo w tym wyjeździe ?

pozdrawiam, Michał

Obawy były, nie ukrywam, ale już, a może dopiero, w Grenadzie wszelaki stres mnie opuścił 8) . Na szczęście wszystko się udało i z perspektywy czasu, po tegorocznych bałkańskich wojażach, cieszę się bardzo, że odważyliśmy się pojechać.
Jeśli chodzi o koszt paliwa, to na początku wszystko skrupulatnie notowałam, później już mam pustki w kalendarzu :D . Napiszę zatem orientacyjnie: przejechaliśmy 8500 km, średnie spalanie na 100km wyszło 6,6 l. (dla porównania w tym roku 6,9).
Zaokrąglając wyszło 560l. Koszt mniej więcej 2500 zł. Najdroższe paliwo tankowaliśmy w Niemczech 1,219 euro/l, najtańsze w Hiszpanii w okolicach Malagi - 1,01 euro/l :D , no i w Polsce 4,04zł/l. To były czasy, tym roku o takiej cenie możemy tylko pomarzyć :) .
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Andaluzja i Algarve - wakacje 2020 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone