Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andaluzja i Algarve - wakacje 2020

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.06.2021 12:32

anielkak napisał(a):Bardzo ładna ta ostatnia plaża. I zejście o wiele łatwiejsze niż na Balancę :wink:
A na marginesie- ja bym nie zeszła. Nie zmieściłabym się :oczko_usmiech:

Pewnie trochę przesadzasz :)
Jak większość kobiet :mrgreen:
Na plaży Salema tak nam się przyjemnie odpoczywało , że pojechaliśmy drugi raz. Cała miejscowość bardzo spokojna i wakacyjna.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.06.2021 13:27

Plaża Marinha
W rankingu portugalskich plaż jest w czołówce. Nie mamy zatem wyjścia musimy ją zdobyć. Na zdjęciach satelitarnych google widać, że obok plaży jest bardzo duży parking. Świetnie! Nie będzie zatem problemu ze znalezieniem miejsca, tym bardziej, że będziemy jak zwykle dość wcześnie.
Nawigacja pokazuje 34 km i 36 min. Już mamy zjeżdżać na drogę prowadzącą bezpośrednio do plaży, drogowskazy nas prowadzą, więc z trafieniem nie ma najmniejszego problemu, a tu stop . Policja blokuje wjazd. No przecież niemożliwe żeby były już przekroczone limity. W Portugalii limitów nie ma :idea: . Wszyscy turyści zatrzymują się wzdłuż lokalnej drogi na poboczu po jednej i po drugiej stronie. Są tam znaki, że nie wolno parkować, ale przecież pan policjant te miejsca wskazuje. Zastanawiam się czy to nie taka zagrywka, że później będą za wycieraczkami mandaty. Do plaży z tego miejsca jest 1,1 kilometra. No gdzie będziemy z ekwipunkiem iść na pieszo, trzeba znaleźć inną drogę. Wyznaczamy zatem kolejną trasę i próbujemy przechytrzyć pozostałych. Niestety nie udało się :mrgreen: , nawigacja poprowadziła nas do jakiejś szutrówki, którą na pewno zwykły samochód by nie przejechał. Nosy „na kwintę” i wracamy z powrotem . Parkujemy troszkę dalej niż było to wcześniej możliwe, bo przecież już bliższe miejsce na poboczu zostały zajęte :D i idziemy na pieszo.
Nie będę pisała co o tym wszystkim pomyślał sobie (i powiedział na głos) mój towarzysz podróży. Trochę mu przeszło jak zobaczył widoki na miejscu.
Z góry na prawą i lewą stronę;

Marinha i Starówka-1.jpg

Marinha i Starówka-2.jpg

Marinha i Starówka-3.jpg

Marinha i Starówka-4.jpg

Marinha i Starówka-5.jpg


Zejście na plażę na początku

Marinha i Starówka-6.jpg


A na dole tak

Marinha i Starówka-7.jpg

Marinha i Starówka-8.jpg

Marinha i Starówka-9.jpg

Marinha i Starówka-10.jpg

Marinha i Starówka-11.jpg

Marinha i Starówka-12.jpg

Marinha i Starówka-13.jpg

Marinha i Starówka-14.jpg

Marinha i Starówka-15.jpg

Marinha i Starówka-16.jpg

Marinha i Starówka-17.jpg
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.06.2021 14:02

9 sierpnia 2021 - cd
Dość już mamy na dziś skal i kamieni.
Wracając do "domu", odwiedzamy jeszcze plażę Torralta w Alvor

Torralta.JPG


Jest inna
Taka typowo oceaniczna.

Marinha i Starówka-18.jpg

Marinha i Starówka-19.jpg

Marinha i Starówka-20.jpg


Piasek był drobniejszy i gorący, a woda dużo chłodniejsza , żeby popływać trzeba iść z 200 m. od brzegu.
Prawie nie widzieliśmy naszego kocyka.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.06.2021 15:30

Hej
Ta Praia Marinha baaaardzo podobna do Praia Dona Ana
:papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.06.2021 21:04

tony montana napisał(a):Hej
Ta Praia Marinha baaaardzo podobna do Praia Dona Ana
:papa:

Podobna :D . One wszystkie są do siebie podobne. Dona Ana miała czyściejsze dno.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.06.2021 21:13

ciąg dalszy
Wieczorem, przed kolacją, zrobiliśmy sobie trochę dłuższy spacer po starówce.

Starówka (2).jpg

Starówka (3).jpg

Starówka (4).jpg

Starówka (5).jpg

Starówka (6).jpg

Starówka (7).jpg

Starówka (8).jpg

Starówka (9).jpg

Starówka (10).jpg

Starówka (11).jpg

Starówka.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.06.2021 21:59

Max klimat z tą ceramiką, wielka płytka i małe akcenty. Nie mogłem znaleźć oderwać wzroku.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.06.2021 06:49

te kiero napisał(a):Max klimat z tą ceramiką, wielka płytka i małe akcenty. Nie mogłem znaleźć oderwać wzroku.

Ceramika rzeczywiście piękna i przyciąga wzrok.
Ps. Zastanawialiśmy się, jak te piękne azulejos przetrwałyby mroźną zimę. Chyba, że są na tyle solidnie położone, że mróz im nie straszny. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.06.2021 07:41

Dałyby radcę :D akurat jestem w tej branży, w większości mam płytki z południa.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.06.2021 18:03

Właśnie przeczytałem, ostatnie trzy odcinki...
Powinnaś Wiolu ostrzec , że osoby które ciężko przechodziły Covid - muszą zachować ostrożność i umiar... :wink:
Zdjęcia zapierają dech... :hearts:

Plaża Balanca , nie przypadkowo tak się nazywa.
Żeby na nią zejść - nieźle trzeba się nabalansować ciałem... :lol: lubię to , a zapłatą za spryt - jest umiarkowana bezludność :D

Plaża Marinha i Torralta -też rzuca na kolana :) dobrze , że wszystkie piaszczyste... :wink:

Starówka - pìękna :D i pięknie pokazana... 8)
Podsumowując - wszystkie zdjęcia, masz fantastyczne :!: :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.06.2021 08:29

CROberto napisał(a):Właśnie przeczytałem, ostatnie trzy odcinki...
Powinnaś Wiolu ostrzec , że osoby które ciężko przechodziły Covid - muszą zachować ostrożność i umiar... :wink:
Zdjęcia zapierają dech... :hearts: ...

Dziękuję bardzo, jesteś Robercie bardzo miły :).
Jednak więcej tu zasługi fotografowanej sceny niż moich umiejętności :wink:
Myślę, że z Twoją pasją do eksplorowania okolicy, znalazłbyś mnóstwo ciekawych miejsc na algarvskim wybrzeżu :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 30.06.2021 12:52

10 Sierpnia 2020r.
Wstaliśmy trochę później niż zwykle i przy porannej kawie opracowujemy plan na dzisiejszy dzień. Jest piękna , słoneczna pogoda i tak nam się tutaj podoba, że moglibyśmy spędzić czas w naszej Quincie. Nie po to jednak przyjechaliśmy do Lagos, żeby leniuchować przy basenie.
Pokazuję mężowi plaże, na które moglibyśmy pojechać. Wyglądają podobnie do siebie, żółto pomarańczowe klify, skały o różnych kształtach wyrastające z wody i dno często pokryte kamieniami.
I dochodzimy do wniosku, że jeśli już mieszkamy w Lagos, to pójdźmy jeszcze raz na Donę Anę. Widzieliśmy ją po południu, zafundowała nam piękne zjawisko pogodowe, może teraz przyjrzymy się jej w pełnym słońcu.
Parkujemy na tym samym co wcześniej parkingu. Wszystkie miejsca były zajęte, ale zauważamy, że z parkingu korzystają również goście hotelowi i właśnie jakaś para szykuje się do odjazdu. Udało się! Plaża jest duża i rozciąga się w dwie strony.
Z góry prezentuje się bardzo ładnie. Nie ma dużo ludzi, a dno jest dużo bardziej przyjazne niż na innych.
Na lewo

Dona Ana (1 of 14).jpg

Dona Ana (5 of 14).jpg

Dona Ana (3 of 14).jpg

Dona Ana (2 of 14).jpg


I na prawo.
Dona Ana (6 of 14).jpg

Dona Ana (8 of 14).jpg

Dona Ana (7 of 14).jpg

Dona Ana (4 of 14).jpg


My, jak poprzednio idziemy na prawo.

Dona Ana (10 of 14).jpg


Po plażowaniu i kąpieli przydałby się prysznic. Trochę żółtego piasku poprzylepiało się to tu, to tam :wink:
Rozglądam się.
Niestety, ani toalety, ani prysznica. I teraz nie wiem, czy to ze względu na pandemię nie udostępnili tych, jakże istotnych przybytków, czy nigdy ich tam nie było :?:
Trudno, opłukałam sobie stopy wodą z butelki przy samochodzie. Nerja w tej rundzie wygrała z Lagos.
Próbuję sobie przypomnieć co robiliśmy dalej tego dnia. Musiało być to błogie lenistwo, pewnie jakieś zakupy, spacer wzdłuż kanału

Dona Ana (13 of 14).jpg

Dona Ana (14 of 14).jpg

Dona Ana (12 of 14).jpg


Wieczorem tradycyjnie kolacja na starówce.
Co wieczór, obok stolików, rozkładali się śpiewający artyści i dawali krótki „koncert”, po czym z kapeluszem krążyli między stolikami. Nie miałabym nic przeciwko, gdyby zmieniali repertuar lub restaurację. My chyba trzykrotnie „załapaliśmy się” na ten sam występ. :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.06.2021 13:31

Hej, nie przypominam sobie, aby przy Praia Dona Ana były prysznice (byłem w 2015)
:)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.06.2021 19:11

Piękne te plaże. Pewnie sporo czasu spędza się na lataniu z aparatem foto :lol:
Kolory marzenie.
Miasteczko z ceramiką na budynkach i "dywanami" na chodnikach też bardzo fajne.
W tym roku chyba jednak Portugalię odpuszczę (ale zobaczymy co będzie dalej). Tym bardziej, że zależy mi tez na Lizbonie.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 30.06.2021 20:23

tony montana napisał(a):Hej, nie przypominam sobie, aby przy Praia Dona Ana były prysznice (byłem w 2015)
:)

Czyli ich nie było, po 5 latach też nie :mrgreen: , a wydawałoby się, że gdzie leżaki i piasek tam i prysznic powinien być.
aga_stella napisał(a):Piękne te plaże. Pewnie sporo czasu spędza się na lataniu z aparatem foto :lol:
Kolory marzenie.

Trochę trzeba pospacerować, chociaż czasami pstrykam z kocyka :D . Ja mam jakieś plażowe ADHD, nie umiem leżeć zbyt długo, próbowałam na różne sposoby, ale nie idzie. Chyba że czytam. Aparat daje mi pretekst „powałęsania” się po plaży i okolicy. :wink:

aga_stella napisał(a): W tym roku chyba jednak Portugalię odpuszczę (ale zobaczymy co będzie dalej). Tym bardziej, że zależy mi tez na Lizbonie.

No tak, jesli zależy Ci na Lizbonie, to musisz poczekać . Portugalia jakoś słabo sobie radzi z tą pandemią.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Andaluzja i Algarve - wakacje 2020 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone