Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę słońca zimą... Andaluzja Luty 2019

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.01.2020 13:43

Beata W. napisał(a):
Czyli mocno wcześniej 8O
Patrz my też wracamy lotem z Alicante o 10:40 do Gdańska :lol:


Ile płacicie za lot jeśli można zapytać i kiedy był kupowany bilet?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.01.2020 14:05

tony montana napisał(a):
Beata W. napisał(a):
Czyli mocno wcześniej 8O
Patrz my też wracamy lotem z Alicante o 10:40 do Gdańska :lol:


Ile płacicie za lot jeśli można zapytać i kiedy był kupowany bilet?


Aż musiałam sprawdzić :oops: Bilety kupowałam 08 października więc dawno. Za 4 bilety z plecakami + 2 małe walizki nadawane po 10 kg zapłaciłam dokładnie 1144,00 :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.01.2020 14:18

Beata W. napisał(a):
tony montana napisał(a):
Beata W. napisał(a):
Czyli mocno wcześniej 8O
Patrz my też wracamy lotem z Alicante o 10:40 do Gdańska :lol:


Ile płacicie za lot jeśli można zapytać i kiedy był kupowany bilet?


Aż musiałam sprawdzić :oops: Bilety kupowałam 08 października więc dawno. Za 4 bilety z plecakami + 2 małe walizki nadawane po 10 kg zapłaciłam dokładnie 1144,00 :lol:


Bardzo, ale to bardzo tanio 8O 8O My ponad 1700 i to tylko z podręcznym
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 31.01.2020 14:23

Kiedyś na pewno jeszcze wrócę do tej relacji.
Dzięki Tony za kolejne podróżnicze inspiracje :smo: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.01.2020 14:26

tony montana napisał(a):
Beata W. napisał(a):
tony montana napisał(a):
Beata W. napisał(a):
Czyli mocno wcześniej 8O
Patrz my też wracamy lotem z Alicante o 10:40 do Gdańska :lol:


Ile płacicie za lot jeśli można zapytać i kiedy był kupowany bilet?


Aż musiałam sprawdzić :oops: Bilety kupowałam 08 października więc dawno. Za 4 bilety z plecakami + 2 małe walizki nadawane po 10 kg zapłaciłam dokładnie 1144,00 :lol:


Bardzo, ale to bardzo tanio 8O 8O My ponad 1700 i to tylko z podręcznym

Dlatego właśnie skusiłam się jednak na ten Gdańsk. Z Warszawy w terminie warszawskich ferii 2 x drożej :wink: A to tylko 3
godzinki w jedną stronę :mrgreen:
Przy okazji odświeżam sobie całą tą relację :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.01.2020 14:44

marze_na napisał(a):Kiedyś na pewno jeszcze wrócę do tej relacji.
Dzięki Tony za kolejne podróżnicze inspiracje :smo: .


SPoko :)a Ty nie na nartach/Sycylii? :) 8O 8O 8O :oczko_usmiech:

Beata W. napisał(a):Dlatego właśnie skusiłam się jednak na ten Gdańsk. Z Warszawy w terminie warszawskich ferii 2 x drożej :wink: A to tylko 3
godzinki w jedną stronę :mrgreen:
Przy okazji odświeżam sobie całą tą relację :D


Miłej lektury i super odpoczynku bo chyba zaraz lecicie :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.01.2020 15:18

tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a):
Miłej lektury i super odpoczynku bo chyba zaraz lecicie :)


Już kończę i robię notatki :wink:
Dziękuję bardzo, a my na spokojnie dopiero 9 lutego :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.01.2020 15:23

PODSUMOWANIE

1. Andaluzja (odwiedzona przez nas po raz drugi - ale inny rejon - wschodni tym razem) jest fantastyczną destynacją o każdej porze roku.
2. Miasta są fantastyczne ze świetną architekturą (Malaga!), urocze (białe miasteczka) i dobrze zorganizowane, całkiem nieźle oznaczone jeśli chodzi o drogowskazy w samych miastach.
3. Hiszpanie in general są bardzo kulturalnymi kierowcami (choć czarne owce wszędzie się znajdą) - nikt nie siadał mi na bagażniku jak na Obwodnicy Trójmiasta, w Pułtusku czy Italii którą kocham.
4. Jedzenie (tapasy!) są wyśmienite, jedzenie w knajpach nie jest wcale mega drogie!
5. Ilość zabytków w Andaluzji jest porażająca, może we wschodniej trochę brakuje gotyckich katedr, ale to moje skrzywienie (w zachodniej mamy trochę więcej). Nadrabiają za to Alzacabami (Alhambra! Almeria! Malaga!), arenami walk byków, zamkami, barokowymi kościołami
6. Plaże (szczególnie w zachodniej Andaluzji odwiedzonej przez nas w lipcu 2015) są szerokie, czyste a ocean ciepły (pisząc zachodnia mam na myśli wszystko od Gibraltaru na zachód
7. Sklepy (szczególnie duże Mercadony) są świetne, mają duzy wybór produktów w cenach niewiele wyższych niż w PL (10-30%)
wybór win - oszałamiający - za 5 Euro to już średnia półka!
8. Kto chce może zimą kąpać się w Oceanie/Morzu Śródziemnym a potem szusować na nartach w Sierra Nevada, a potem pochodzić po okolicznych górach (nadmorskie wysokie do 2000 m n.p.m), Sierra de Gador nawet wyższe nieco
9. Latem jasno jest prawie do 22.30 (Conil de la Frontera w lipcu), potem ludzie idą jeść na miasto i pija piwo ze zmrożonych literatek o pojemności 0,2 l ;) Zimą (luty) robiło sie tak jak na Kanarkach - o 19 dopiero więc MEGA!
10. Wszyscy są BARDZO uprzejmi i mówią HOLA! Hiszpanki podobnie jak Polki - piękne.
11. Jak ktoś chce może znaleźć totalnie odludne miejsca i plaże - np na Cabo de Gata albo totalnie nierealne westernowe krajobrazy (okolice Tabernas)
12. Wypożyczenie auta jest dużo tańsze niż w Italii, Francji czy na Wyspach

Odwiedzone miejsca

Nerja - jako punkt wypadowy

Frigiliana

Malaga

Almuńecar + Torrox

Cabo de Gata

Almeria

Alhambra

Granada

Sierra Nevada

Benalmadena

Ronda

Antequera

Puerto Banus

Marbella

Salobreńa

Tabernas + Lorca

Murcia

Alicante

HOLA!
:papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 31.01.2020 16:50

Dzięki za relację :!: Śledziłem, czytałem i niektóre miejsca wspominałem.
Ze wszystkimi punktami się zgadzam i mam takie samo odczucie. Jedynie co do punktu 8 (kąpiel w zimie się nie odniosę, bo tego nie doświadczyłem :lol: )

pozdrawiam, Michał :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.01.2020 18:08

Dziękuję za relację i podsumowanie 8)
Podobnie jak Michał część pokazanych przez Ciebie miejsc widziałem , resztą będziemy cieszyć się w kolejnych wyjazdach ( szczególnie Andaluzja ) , bo pięknie tam i ciekawie
Kąpiących się w wigilię Bożego Narodzenia ,w Kartagenie widziałem ( a więc sporo na północ od Malagi ) i sprawdziłem temperaturę wody - porównywalna z letnim Bałtykiem :wink:


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.01.2020 18:45

Bardzo podobało mi się Twoje podsumowanie, pełne zachwytu dla Hiszpanii.
:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 02.02.2020 17:04

Dziękuję za podsumowanie. Jak zwykle super relacja i dużo przydatnych informacji :D
Co do lutowych wrażeń za tydzień sprawdzę osobiście. Jeśli chodzi o kąpanie to ja się nie odważę ale mój mąż obowiązkowo się wykąpie wiec dam znać. Kąpali się teraz w styczniu w Bari a potem TelAviw.
W Izraelu było podobno całkiem ok, poza tym, że zakaz kąpieli na plaży miejskiej - brak ratowników :oczko_usmiech:
Natomiast w Morzu Martwym to i ja się wykąpałam (to było moje must do :lol: ) i było super, ciepło oczywiście :D
Pozdrawiam :papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 02.02.2020 19:32

Dzięki za fajną relację.
Trochę powspominałam, a trochę nabrałam ochoty na dalsze zwiedzanie.
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.02.2020 16:26

Cieszę się, że również złapałeś hiszpańskiego bakcyla...

Pozdrawiam,
Wojtek
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.02.2020 16:05

My tez odwiedziliśmy niedawno Andaluzję tylko trochę wcześniej od Was, na przełomie roku, i też lecieliśmy do Alicante. Widzę na zdjęciach, że w lutym trochę mniej ludzi niż kiedy my tam byliśmy. W Rondzie byliśmy 30.12 i były prawdziwe tłumy. Alhambry nie udało nam się dokładnie zwiedzić bo zaspałem z biletami i dwa tygodnie wcześniej już nie udało mi się ich kupić.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Trochę słońca zimą... Andaluzja Luty 2019 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone