Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę słońca zimą... Andaluzja Luty 2019

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 16.05.2019 19:57

PIKNIE PANIE PIKNIE :) :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2019 21:43

mysza73 napisał(a):
Buber napisał(a):To miło, ale zawsze nie po drodze,bo albo terminy niezgodne, albo ... obwodnicę Radomia zrobili :wink: .

Ale wiesz, niedługo u mnie będzie lotnisko :wink: ... zawsze to bliżej do Afryki niż z Łorsoł :lol: :lol: :lol:
Nie chwal się tym lotniskiem, bo zobaczysz jak to będzie w okolicy wyglądało... A Wojtek ma jeszcze bliżej tą Afrykę :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.05.2019 22:21

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Buber napisał(a):To miło, ale zawsze nie po drodze,bo albo terminy niezgodne, albo ... obwodnicę Radomia zrobili :wink: .

Ale wiesz, niedługo u mnie będzie lotnisko :wink: ... zawsze to bliżej do Afryki niż z Łorsoł :lol: :lol: :lol:
Nie chwal się tym lotniskiem, bo zobaczysz jak to będzie w okolicy wyglądało... A Wojtek ma jeszcze bliżej tą Afrykę :mrgreen:

No nie myślisz chyba, że ja wierzę, że to lotnisko powstanie :roll:
Tu nie ma fizycznie miejsca na takie lotnisko :roll:
No ale poopowiadać można ... niektórzy nawet w to wierzą :?
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.05.2019 23:37

Ja wierzę , a gdyby coś nie wyszło, obwodnicę nazwie się jakimś aktualnym nazwiskiem i stamtąd się wystartuje :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.05.2019 08:06

Ja polecałbym Ci zima jednak Andaluzje.
Raz że jak już pisałem, pogoda tam pewniejsza niż w Italii, dwa woda i plaże Apulii lepiej zobaczyć latem :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2019 08:37

Buber napisał(a):Ja wierzę , a gdyby coś nie wyszło, obwodnicę nazwie się jakimś aktualnym nazwiskiem i stamtąd się wystartuje :wink: .

:lol: :lol: :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.05.2019 10:57

tony montana napisał(a):Alhambra

Jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie spotkałem.

Pozdrawiam,
Wojtek
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 17.05.2019 11:52

Tony,
Własnie teraz zadając sobie pytanie, gdzie czuję sie NIECO lepiej - w Italii czy Hiszpanii - to jednak w tej ostatniej

Zażartuję trochę, potrzebowałeś 10 wyjazdów do Włoch, żeby się o tym przekonać ? ;) :D

"Twoja" Andaluzja piękna, miło powspominać znane niektóre miejsca z wyjazdu jakiś czas temu. A ile widzę ile mi jeszcze brakuje nowych miejsc do odwiedzenia :roll:

A i ludzie. Ja zwracam uwagę bardzo na ludzi. W moim poczuciu też inni niż Włosi...

pozdrawiam, Michał
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.05.2019 18:38

tony montana napisał(a):Ja polecałbym Ci zima jednak Andaluzje.
Raz że jak już pisałem, pogoda tam pewniejsza niż w Italii, dwa woda i plaże Apulii lepiej zobaczyć latem :)

Latem Apulia się pewnie nie uda ...ale może jakaś wczesna jesień.
A co do Andaluziji zimą - bardziej region Malaga, czy Sewilla (bo całej, w tydzień nie ogarnę, nie chce mi się każdą noc spędzać na innej kwaterze).
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 17.05.2019 20:40

Buber napisał(a):A co do Andaluziji zimą - bardziej region Malaga, czy Sewilla (bo całej, w tydzień nie ogarnę, nie chce mi się każdą noc spędzać na innej kwaterze).


To nie jest wcale takie złe rozwiązanie - każda noc gdzie indziej. My tak zwiedzaliśmy przez tydzień Andaluzję w październiku 2017. Co prawda brak dzieci "pomaga" w takiej mobilności ;) ale jak są większe to moze tak bardzo marudzić nie będą.
I właśnie było od Malagi, między innymi przez Sewillę znów do Malagi. Oczywiście, ze za krótko i za mało czasu. Ale coś tam się udało zobaczyć :D

pozdrawiam, Michał
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.06.2019 13:54

Zgadzam się, że pięknie :hearts:
Mam tylko nadzieję, że moje plany zimowe na Andaluzję wypalą :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.06.2019 08:13

mysza73 napisał(a):
Buber napisał(a):To miło, ale zawsze nie po drodze,bo albo terminy niezgodne, albo ... obwodnicę Radomia zrobili :wink: .

Ale wiesz, niedługo u mnie będzie lotnisko :wink: ... zawsze to bliżej do Afryki niż z Łorsoł :lol: :lol: :lol:


U CIEBIE JEST lotnisko i to za kupe kasy (jak w Gdyni - Kosakowie) - tylko jedno słabo działa, a drugie nie działa w ogóle ;)

ajdadi napisał(a):PIKNIE PANIE PIKNIE :) :papa:


'Co zrobisz, nic nie zrobisz" :)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Alhambra

Jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie spotkałem.

Pozdrawiam,
Wojtek


Zgadzam się w 110%

majkik75 napisał(a):Tony,
Własnie teraz zadając sobie pytanie, gdzie czuję sie NIECO lepiej - w Italii czy Hiszpanii - to jednak w tej ostatniej

Zażartuję trochę, potrzebowałeś 10 wyjazdów do Włoch, żeby się o tym przekonać ? ;) :D

"Twoja" Andaluzja piękna, miło powspominać znane niektóre miejsca z wyjazdu jakiś czas temu. A ile widzę ile mi jeszcze brakuje nowych miejsc do odwiedzenia :roll:

A i ludzie. Ja zwracam uwagę bardzo na ludzi. W moim poczuciu też inni niż Włosi...

pozdrawiam, Michał


Hej Michał
Tak. kocham Italię i jej wady tez kocham i nic tego nie zmieni :)

Nawet to ich stawanie na plazy dupą metr od Twojego oblicza jest jakies takie.... włoskie! :)

Spotkałem wielu serdecznych Włochów, spotkałem tez chamów

Widziałem tam wiele pieknych miejsc, ale też trolownie ze śmieciami walającymi się wszędzie

W Hiszpanii bylismy za mało razy, żeby pokochac ją tak bezwarunkowo jeszcze (raz zimą, raz latem oraz 3 razy na Kanarach no ale to inna Hiszpania)

:)

Beata W. napisał(a):Zgadzam się, że pięknie :hearts:
Mam tylko nadzieję, że moje plany zimowe na Andaluzję wypalą :papa:



A jaki jest szczegółowy plan? Za który juz dziś 3mam kciuki :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.06.2019 08:24

Alhambra (vol 1 z 56)

Dziś z rana przy pięknej lutowej pogodzie jedziemy do Granady, a konkretnie naszym pierwszym celem jest słynna Alhambra
Obrazek

Parkujemy na sporym parkingu (jak się okazało później cena ok 15 Euro, ale za sporo godzin) i patrzymy w pomarańcze
Obrazek

Coś już widzimy
Obrazek

Zamieniamy w kasie nasze rezerwacje sprzed 2 miesięcy na bilety (w tym z wejściem o 12.30 do Pałacu Nasrydów) i idziemy do Generalife
Obrazek

Piekna pogoda i zieleń
Obrazek

Pierwszy widok na miasto z Alhambrą po lewej
Obrazek

Obrazek

Tam pójdziemy, ale tutaj tez jest fajnie
Obrazek

Obrazek

Taką fotę ma KAŻDY
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Misteria tych elementów jest gruba
Obrazek

Obrazek

rzut oka na Granadę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

8O 8O 8O
Obrazek

Obrazek

CDN

:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 07.06.2019 09:01

tony montana napisał(a):
:)

Beata W. napisał(a):Zgadzam się, że pięknie :hearts:
Mam tylko nadzieję, że moje plany zimowe na Andaluzję wypalą :papa:



A jaki jest szczegółowy plan? Za który juz dziś 3mam kciuki :)


Na razie plan jest na spędzenie lutowego tygodnia w Nerii. Noclegi wstępnie zaklepane :lol: A resztę zobaczymy. Koniecznie Giblartar no i Grenada z Alhambrą też :wink:
Mam nadzieję, tylko, że znajdę jakieś sensowne loty w tym okresie. :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.06.2019 09:04

Beata W. napisał(a):
Na razie plan jest na spędzenie lutowego tygodnia w Nerii.
:


Apartamentos Chimenea? ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Trochę słońca zimą... Andaluzja Luty 2019 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone