Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CYPR - trochę oczarowanie, trochę rozczarowanie ...

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Hymn państwa nosi tytuł „Imnos is tin Eleftherian, co oznacza „Hymn do Wolności”. Jest to jednocześnie hymn Grecji. Z tego powodu jest nieakceptowany przez Turków zamieszkujących wyspę. Znajdują się tu trzy obiekty, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należą do nich zabytki archeologiczne w regionie Pafos, zdobione kościoły regionu Trodos oraz stanowisko neolityczne Chirokitia. Charakterystycznym dla Cypru gatunkiem fauny jest muflon, który znajduje się tu pod ścisłą ochroną.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.11.2022 18:40

megidh napisał(a):Pomimo tego, że nie komentowałam, to z ciekawością czytałam i oglądałam Twoje wspomnienia z Cypru.
Dziękuję za to, że pomimo tego, iż wyspa Cię nie zauroczyła, to relacja jednak powstała.
Dzięki temu mam już pewność, że słusznie nie ciągnie mnie na Cypr.
Może kiedyś się tam wybiorę, ale to chyba tylko w celu złapania słoneczka, gdy w naszym kraju królować będzie ponura jesień.
Ale zrobiłam "reklamę" Cyprowi :oops:
Pewnie mnie już tam nie wpuszczą :lool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2022 10:50

mysza73 napisał(a):Beata wspominała, że najlepsze widoki są ze skały ... sprawdzimy :mrgreen:
Tu posłuchałaś i dobrze na tym wyszłaś :D no nie licząc kolana....

Było się pytać, czy Cypr we wrześniu to dobry wybór to bym Ci napisała co i jak...full sezon, tłumy i pełno Rosjan...
Szczerze to nie wiem czemu tyle osób piszę, ze Cypr to namiastka Grecji...tylko dlatego, że mieszka tam ludność greckiego pochodzenia? Jakbym tego wcześniej nie czytała to w życiu bym skojarzeń z Grecją na Cyprze nie miała....

Ale dobrze, że na powrocie zdecydowaliście się komisariat ominąć :lol:

mysza73 napisał(a):Nie jestem tylko pewna czy na kajaku popływacie, bo tam meltemi rządzi :lol:
Nie wszędzie w Grecji wieje :mrgreen: Ja na wiatr nigdy w lipcu nie narzekałam...

megidh napisał(a):Dzięki temu mam już pewność, że słusznie nie ciągnie mnie na Cypr.
Warto jechać i samemu sobie zdanie wyrobić...

megidh napisał(a):Może kiedyś się tam wybiorę, ale to chyba tylko w celu złapania słoneczka, gdy w naszym kraju królować będzie ponura jesień.
Październik i kwiecień/maj to wg mnie idealny okres na Cypr.



To Aga,
kiedy najbliższa wyprawa? Bo pewnie coś na Wielkanoc, Dzień Kobiet lub wcześniej na ferie masz w planie ?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.11.2022 13:45

piekara114 napisał(a):To Aga,
kiedy najbliższa wyprawa? Bo pewnie coś na Wielkanoc, Dzień Kobiet lub wcześniej na ferie masz w planie ?
Nic nie mam w planie :roll:
Wielkanoc w ujowym terminie i mąż nie może się wyrwać ze swojej kopalni :?
A biorąc pod uwagę ceny biletów, to teraz się nie opłaca lecieć gdzieś na 2-3 dni :?
Zostają mi Dębki, bo mąż mówi, że dawno nad naszym morzem nie byliśmy ... 8O :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2022 16:33

mysza73 napisał(a):Zostają mi Dębki, bo mąż mówi, że dawno nad naszym morzem nie byliśmy ... 8O :wink:
Mi też tęskno.... choć jak Twój mąż zobaczy ceny noclegów, to może jednak te loty tak drogie nie będą...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.11.2022 17:06

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Zostają mi Dębki, bo mąż mówi, że dawno nad naszym morzem nie byliśmy ... 8O :wink:
Mi też tęskno.... choć jak Twój mąż zobaczy ceny noclegów, to może jednak te loty tak drogie nie będą...

Serio 8O , to już może nawet nie będę szukać ...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2022 19:23

Wiesz, jak zależy to zawsze coś się znajdzie.
Mam namiar na fajne domki w Darłówku i Jastrzębiej Górze, tylko jue wiem czy mają ogrzewanie....
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.12.2022 11:58

mysza73 napisał(a):Wielkanoc w ujowym terminie i mąż nie może się wyrwać ze swojej kopalni :?

Jasne... nigdzie nie polecisz ... Uwierzę, jak zobaczę :wink: ...
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 10.03.2024 01:10

Szkoda że nie zajrzałam tu wcześniej…
Może zaniechałabym najbardziej rozczarowującej wycieczki w historii moich wycieczek.
Stało się, jestem tu.
Ja tego Cypru zwyczajnie nie czuję.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.03.2024 11:21

Magdalena S. napisał(a):Szkoda że nie zajrzałam tu wcześniej…
Może zaniechałabym najbardziej rozczarowującej wycieczki w historii moich wycieczek.
Stało się, jestem tu.
Ja tego Cypru zwyczajnie nie czuję.
:bojesie:

Trochę mi ulżyło, że to nie tylko ja tak mam :cmok:
No ale jednak szkoda, że wycieczka się nie udała :cry:
A co Tobie tam nie do końca pasowało?

Ja teraz trochę się boję, że bogatsza siostra Sycylii może mi nie do końca przypaść do gustu ... :bojesie:
No ale niedługo się okaże ... bo wszystko klepnięte ;)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 17.03.2024 18:43

Sardynia powiadasz… jestem ciekawa Twojej opinii, bo mam ją na swojej liście do odwiedzenia.

Na Cyprze często czuję, bo ciągle jeszcze tu jesteśmy, że to nie to. Że coś działa źle.

Ale zacznę od tego, co mi się podobało.
Trafiliśmy na Tłusty Czwartek w Limassol.
Były uliczne tańce, przebierańcy, muzyka
i wszechobecne grillowanie. I to było super.
Podobał mi się zamek i maleńki, ale urokliwy, porcik w Kyrenii.
Podobały mi się widoki w prowincji Bafra/ Vokolida na północy.
Salamina, no i oczywiście stara część Famagusty.
Gdy przeglądam zdjęcia widzę, że wyspa jest fotogeniczna.

Nie podoba mi się rosyjska moda na pieski.
Łażą jak te święte krowy z burkami na kilkumetrowych smyczach. Pierwszego dnia,
w Limassol, taki piesek podszedł do mojej córki od tyłu i ni z tego ni z owego, ugryzł ją w pupę.
Właścicielka udawała, że nie wie, o co chodzi.
Siniak rósł tydzień. Teraz dziecko boi się psów.
Limassol było nie w moim stylu.
Chyba nie lubię dużych miast nad morzem.
I zupełnie nie widziałam tam dogodnych miejsc do plażowania.
Goście hotelowi zmanierowani, personel smutny.

Pafos mnie nie zachwyciło. Zobaczyliśmy mozaiki, ale to atrakcja na chwilę.

Dalej była Kyrenia. Poza porcikiem jedno wielkie bazarowisko z chińskimi, zakurzonymi podróbkami. W knajpach czułam, że jestem klientem ostatniej kategorii.
Stoliki ustawione blisko siebie, wszyscy wkoło palą.
Hotel trafił nam się niczym slams. Ale z pięknym widokiem. Złapałam się na ładne zdjęcia.
Pokój na nas nie czekał.
Chcieli nas przenieść gdzie indziej, na wieś.
Finalnie dostaliśmy pokój z niezmienioną pościelą, oczywiście dopilnowałam by ją zmieniono.
A z szafy ,,zaatakowały” nas, zwinięte w supełki, używane skarpety.

Na przejściach granicznych tureccy urzędnicy zawsze nadęci. Nawet nie odpowiedzą ,,dzień dobry”.

Teraz jesteśmy w Ayia Napa. Tu wracamy do tematu piesków.
Któregoś dnia, po plaży w centrum miasta, bez smyczy, biegało bydlę wielkości wieprza.
Właściciele nie potrafili go złapać. Wyobraź sobie przerażenie dziecka, które tydzień wcześniej zostało ugryzione…
Ktoś miejscowy w końcu zwrócił im uwagę, było wielkie oburzenie.
Ayia Napa to wielki, pełen hoteli kurort.
Teraz raczej senny. Ale gdy te hotele wypełnią się gośćmi, a ci goście wyjdą na plażę, tu będzie istne piekło na ziemi.

Zdecydowanie nie czuję tego miejsca.
Brakuje mi chorwackich motyli w brzuchu.
Włoskiej architektury i kuchni.
Hiszpańskiej radości życia.
Pojutrze wracamy i zaczynamy odliczać dni do wyjazdu do Chorwacji.
Poprzednia strona

Powrót do Cypr - Kýpros



cron
CYPR - trochę oczarowanie, trochę rozczarowanie ... - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone