Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marcowe costa del sol czy kwietniowe Algarve?

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016
Marcowe costa del sol czy kwietniowe Algarve?

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 25.02.2024 13:50

Cześć! Pytanie- na jaką pogodę mogę liczyć na costa del sol okolice malagi pod koniec marca? Myślę nad wyjazdem na parę dni ale średnie temperatury w tym okresie wydają się nie zachęcające. Liczę że średnie są mocno zaniżone stąd pytanie do osób które bywały w tym okresie czy w marcu jest opcja na krótkie spodenki i wylegiwanie się w słońcu na plaży w kostiumie? Czy lepszy będzie kwiecień i Algarve? Co wogole bardziej polecacie z tych dwóch miejsc. Planuje poleżeć, pogrzać się na słońcu, pospacerować, pozwiedzać, pojeść, popić i wrócić.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.02.2024 14:16

coco jumbo napisał(a):Cześć! Pytanie- na jaką pogodę mogę liczyć na costa del sol okolice malagi pod koniec marca? Myślę nad wyjazdem na parę dni ale średnie temperatury w tym okresie wydają się nie zachęcające. Liczę że średnie są mocno zaniżone stąd pytanie do osób które bywały w tym okresie czy w marcu jest opcja na krótkie spodenki i wylegiwanie się w słońcu na plaży w kostiumie? Czy lepszy będzie kwiecień i Algarve? Co wogole bardziej polecacie z tych dwóch miejsc. Planuje poleżeć, pogrzać się na słońcu, pospacerować, pozwiedzać, pojeść, popić i wrócić.


Marzec to zawsze jest loteria, ale my byliśmy w Nerja pod koniec lutego i na koszulkach w dzień, a na bluzie wieczorem.
Zależy jednak, jak trafisz. generalnie powinno być ok 20 stopni w cieniu w dzień i 10-15 nocą. Dla mnie bomba

Oceaniczne wybrzeże jest zimniejsze wtedy i bardziej wietrzne . Osobiście celowałbym w marzec w okolice Alicante/Malagi (wiem 500km rozstrzału ale wszędzie tam moz a znaleźć ciekawe miejsca

Pozdrowienia
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 25.02.2024 14:40

Dzięki, wstępnie zarezerwowalam coś w Nerja. Rok temu byłam o tej porze na Krecie było nawet 26 stopni, słońce non stop tylko mocno wiało. Ale było pięknie i liczyłam że południe Hiszpanii też może takie być, a nigdy tam nie byłam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.02.2024 15:00

Ostatnie miesiące w Hiszpanii są bardzo bardzo ciepłe, zdecydowanie ponad średnie, ale czy nie nastąpi załamanie??
Barcelona zmaga się z suszą, woda jest racjonowania mieszkańcom, fontanny wyłączone, woda dostarczana do miasta i regionu statkami z odsalarinii wody morskiej....
Osobiście też myślę o kwietniu i Alicante -jeden z kilku pomysłów....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.02.2024 00:45

piekara114 napisał(a):Osobiście też myślę o kwietniu i Alicante -jeden z kilku pomysłów....


Pozdrowienia z Altea :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.02.2024 10:11

Ten to pożyje... Jukatan, Kanary 3 tygodnie temu, a teraz Altea....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.02.2024 16:36

piekara114 napisał(a):Ten to pożyje... Jukatan, Kanary 3 tygodnie temu, a teraz Altea....


Ta
Ale teraz już koniec będzie na długi czas
New job.
Dlatego wyskoczyliśmy

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marcowe costa del sol czy kwietniowe Algarve?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone