Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy PAŹDZIERNIK to nie późno na Chorwację?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bruce
Czy PAŹDZIERNIK to nie późno na Chorwację?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruce » 21.05.2003 18:25

Witajcie ludziska.....

Sam byłem już 2 razy w HR ale było to zawsze w sezonie.
Mam pytanko czy w październiku jest jeszcze po co jechać do chorwacji.
Mam urlopik na początku miesiąca, ale czu już nie zapóźno aby na kompiele wodno słoneczne ???

Z góru dzięki za info......
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
Pazdziernik

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 21.05.2003 19:10

Pazdziernik to jest tak zwane "chorwackie lato" dawniej za czasow Jugoslawi dopiero jugoslowanie plywali w swoim morzu, sezon zostawiajac dewizowcą.Jest cieplo lecz krotki dzień ,wtedy chodzi sie na spacery lub w dobrym towarzystwie na wino i owoce morza.Najlepiej jechac w poblizu dużego miasta.No i można zwiedzac.Wesołego urlopu :)
Bozena Kljaković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 30.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozena Kljaković » 21.05.2003 19:38

Bruce napisał(a):Witajcie ludziska.....

Sam byłem już 2 razy w HR ale było to zawsze w sezonie.
Mam pytanko czy w październiku jest jeszcze po co jechać do chorwacji.
Mam urlopik na początku miesiąca, ale czu już nie zapóźno aby na kompiele wodno słoneczne ???

Z góru dzięki za info......
:D Witaj w pazdzierniku w ubiegłym roku było ciepło,temperatura morza nie moze tak szybko zmienic wiec jest mozliwie kapac sie w ciepłym morzu,dzien jest krotki ale do południa morzna go wykorzystac na kapiel i opalanie,pozniej na zwiedzanie itp.
W tamtym roku w pazdzierniku byłam u rodziny w Niemczech w Hamburgu tam zmarzłam a po powrocie do Splitu szok ,ja w zimowej kurtce a moj maz odbierał mnie z przystanku autobusowego i był w krotkich spodenkach i krotkich rekawach było prawie do grudnia ponad 26 stopni.ogrzewanie w domu właczyłam dopiero w styczniu.Jaka pogoda bedzie w tym roku ? to naprawde niewiem ,ale mam nadzieje ze długo nie bede musiała włanczac ogrzewania.Prad jest cholernie drogi!!!!!!!
Pozdrowienia z juz ciepłego Splitu. 8)
Bruce
Słonko i długość dnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruce » 22.05.2003 15:24

Witam Bożenko.
Pewnie zapytasz dlaczego październik a nie wcześniej - otóż 27 września biorę slubik i tak sobie pomyślałem że wybiorę się na Chorwację w podróż poślubną.
Nie chcę się angażować w biuro podruży bo nie bawią mnie rzeczy kiedy jestem ograniczony jakimiś ramami.
Sądzę że w pażdzierniku bedzie dużo luźniej i może taniej co za tym idzie mogę wykożystać efektywniej pieniążki jakie na ten cel przeznaczam.
Powiedz proszę kiedy w pierwszej połowie pażdziernika w okolicach splitu i bardziej na południe robi się już ciemno, bo z różnych źródeł dowiaduję sięże dzień jest już bardzo któtki (w polsce chyba już ok. 18 zmierzcha)
No i jak z temperaturkami, bo oprócz zwiedzania na które jestem nastawiony można jeszcze popływać i poopalać się.

Mam również pytanko czy można się przedostać promem z samochodem na stronę włoską, mniej więcej na tej samej wysokości oraz ile to mniej więcej kosztuje.

Jeśli ktoś planuje wypad w podobnym okresie to może zmontujemy ekipę

Pozdrawiam
Bozena Kljaković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 30.04.2003
Re: Słonko i długość dnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozena Kljaković » 22.05.2003 17:09

Bruce napisał(a):Witam Bożenko.
Pewnie zapytasz dlaczego październik a nie wcześniej - otóż 27 września biorę slubik i tak sobie pomyślałem że wybiorę się na Chorwację w podróż poślubną.
Nie chcę się angażować w biuro podruży bo nie bawią mnie rzeczy kiedy jestem ograniczony jakimiś ramami.
Sądzę że w pażdzierniku bedzie dużo luźniej i może taniej co za tym idzie mogę wykożystać efektywniej pieniążki jakie na ten cel przeznaczam.
Powiedz proszę kiedy w pierwszej połowie pażdziernika w okolicach splitu i bardziej na południe robi się już ciemno, bo z różnych źródeł dowiaduję sięże dzień jest już bardzo któtki (w polsce chyba już ok. 18 zmierzcha)
No i jak z temperaturkami, bo oprócz zwiedzania na które jestem nastawiony można jeszcze popływać i poopalać się.

Mam również pytanko czy można się przedostać promem z samochodem na stronę włoską, mniej więcej na tej samej wysokości oraz ile to mniej więcej kosztuje.

Jeśli ktoś planuje wypad w podobnym okresie to może zmontujemy ekipę

Pozdrawiam
:D :D :D :D Witaj :!: Napisz mi twoj e-mail Pozdrowienia ze Splitu.
Bozena Kljaković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 30.04.2003
Re: Słonko i długość dnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozena Kljaković » 22.05.2003 19:00

Bozena Kljaković napisał(a):
Bruce napisał(a):Witam Bożenko.
Pewnie zapytasz dlaczego październik a nie wcześniej - otóż 27 września biorę slubik i tak sobie pomyślałem że wybiorę się na Chorwację w podróż poślubną.
Nie chcę się angażować w biuro podruży bo nie bawią mnie rzeczy kiedy jestem ograniczony jakimiś ramami.
Sądzę że w pażdzierniku bedzie dużo luźniej i może taniej co za tym idzie mogę wykożystać efektywniej pieniążki jakie na ten cel przeznaczam.
Powiedz proszę kiedy w pierwszej połowie pażdziernika w okolicach splitu i bardziej na południe robi się już ciemno, bo z różnych źródeł dowiaduję sięże dzień jest już bardzo któtki (w polsce chyba już ok. 18 zmierzcha)
No i jak z temperaturkami, bo oprócz zwiedzania na które jestem nastawiony można jeszcze popływać i poopalać się.

Mam również pytanko czy można się przedostać promem z samochodem na stronę włoską, mniej więcej na tej samej wysokości oraz ile to mniej więcej kosztuje.

Jeśli ktoś planuje wypad w podobnym okresie to może zmontujemy ekipę

Pozdrawiam
:D :D :D :D Witaj :!: Napisz mi twoj e-mail Pozdrowienia ze Splitu.
:D to jeszcze raz ja .
W pazdzierniku w Chorwacji jest jeszcze sporo gosci ktorzy nie lubia letnich upałow ,dzien jest krotszy ,ciemno sie robi około godz 19,noce sa chłodne przyjemne do spania,z ranka mozna wykorzystac na opalanie i kapiel , tem. morza jest 20*,najlepiej wykorzystac z kapieli do połodnia ,po godz 13 mozliwie ze bedzie wiał wiatr od morza wtedy niejest zbyt przyjemnie na plazy.Ciezko teraz przewidziec jaka bedzie pogoda w pazdzerniku.Mozesz zawsze kontaktowac sie zemna i na biezaco cie poinformuje .mozesz e-mailem lub na tel komorkowy 0038598851419.
A co do promow to otwieram nowy post bo mam ceny i moze jeszcze kogos interesuja.Pozdrowienia Bozena. :P
Luton
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 15.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luton » 27.08.2003 21:55

Służę danymi astronomicznymi dla Splitu (43 31 N / 16 26 E):
data wschód słońca maksymalna wysokość zachód słońca
2003.10.01. 06:52 12:43 18:34
2003.10.10. 07:02 12:41 18:19
2003.10.20. 07:14 12:38 18:02
2003.10.31. 07:29 12:39 17:45
Miłego wypoczynku!!!!!!!!!!!
sara
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.09.2003
wlasnie wrocilam

Nieprzeczytany postnapisał(a) sara » 14.09.2003 14:44

Było ciepło, ale spodziewałam się lepszej pogody. Na 10 dni tylko 5 było takich " do opalania". A pozostałe 5- to pochmurne niebo, chłodny wiaterek. Miło, nie za zimno, ale to nie to o co mi chodziło. Pozatym wieczory dość chłodne. ok. 10 stopni C. Niezapomnijcie o ciepłym sweterku jadąc na wakacje we wrześniu. Aha byłam w malutkiej miejscowości koło Zadaru- Bibinje. Jednak pogoda zmienia się z chwili na chwilę tak diametralnie. że nie wiadomo czego można się spodziewać. pa
sara
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.09.2003
wlasnie wrocilam

Nieprzeczytany postnapisał(a) sara » 14.09.2003 14:46

Było ciepło, ale spodziewałam się lepszej pogody. Na 10 dni tylko 5 było takich " do opalania". A pozostałe 5- to pochmurne niebo, chłodny wiaterek. Miło, nie za zimno, ale to nie to o co mi chodziło. Pozatym wieczory dość chłodne. ok. 10 stopni C. Niezapomnijcie o ciepłym sweterku jadąc na wakacje we wrześniu. Aha byłam w malutkiej miejscowości koło Zadaru- Bibinje. Jednak pogoda zmienia się z chwili na chwilę tak diametralnie. że nie wiadomo czego można się spodziewać. pa
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 14.09.2003 18:48

Bruce gratulacje!! Czy w podróży poślubnej najważniejsza jest pogoda? Chyba nie. Bedziecie sobą zajęci dlatyego życzę Wam wszystkiego dobrego i odpoczywajcie w Chorwacji. Ja będę z żoną do 28 września w okolicach Novego Winodolskiego (jeżeli tak można odmienić) Może się spotkamy przypadkiem. Cześć
Ostatnio edytowano 19.10.2005 22:11 przez krakuscity, łącznie edytowano 1 raz
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 15.09.2003 06:14

My jedziemy z żoną 25 września do Podgory na 2 tygodnie. Liczymy na udaną pogodę i miłe toważystwo.
Jak będziecie w okolicy dajcie znać adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
wyjazd z poznania

PZDR
Mrs.Malfoy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrs.Malfoy » 16.07.2019 18:55

Hej troche pozno pisze I nie Wiem czy nie powinnam zaczac nowego watka, ale planuje wyjazd Do Chrwacji (Split) na koniec wrzesnia/ poczatek pazdziernika I zastanawiam sie Jak zaplanowac wyjazd. Z tego co czytalam to pogoda jest nawet Fajna, nie za goraco a co za tym idzie nie ma za duzo turystow? A woda nie jest za zimna na kapiel, troche mnie martwia krotkie dni...
Czytalam tez troche o wysepkach nalezacych Do Splitu, czy wrzesien/ pazdzienik Tez mozna poplynac Na Ktoras? Czy jest Cos co powinnam wiedziec zanim kupie bilety?
Oddam ze to wycieczka urodzinowa dla mojego partnera ( co roku takie robimy) I On nie wie gdzie lecimy do konca, zazwyczaj dowiaduje sie w samolocie
Pozdrawiam
Anna
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 16.07.2019 19:08

Mrs.Malfoy napisał(a):Hej troche pozno pisze I nie Wiem czy nie powinnam zaczac nowego watka, ale planuje wyjazd Do Chrwacji (Split) na koniec wrzesnia/ poczatek pazdziernika I zastanawiam sie Jak zaplanowac wyjazd. Z tego co czytalam to pogoda jest nawet Fajna, nie za goraco a co za tym idzie nie ma za duzo turystow? A woda nie jest za zimna na kapiel, troche mnie martwia krotkie dni...
Czytalam tez troche o wysepkach nalezacych Do Splitu, czy wrzesien/ pazdzienik Tez mozna poplynac Na Ktoras? Czy jest Cos co powinnam wiedziec zanim kupie bilety?
Oddam ze to wycieczka urodzinowa dla mojego partnera ( co roku takie robimy) I On nie wie gdzie lecimy do konca, zazwyczaj dowiaduje sie w samolocie
Pozdrawiam
Anna


Na pewno cieplej niż w Polsce, ale pogoda może być już w kratkę, to nie Turcja/Cypr. Z wodą też różnie, jeśli nie przyjdzie bura, powinna być jeszcze dość ciepła.

Dowiaduje się w samolocie? To jakim cudem odprawia się wcześniej bez biletu? Na bramce też zakryta nazwa lotniska docelowego?
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 16.07.2019 19:27

Nie wiem jak oni to robią ale mi się podoba. Ok, wiadomo że to może być trudne do organizacji ale fajnie byłoby gdzieś wylądować i dostać pytanie: no zgadnij gdzie jesteś? 8)
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 16.07.2019 19:32

koloX napisał(a):Nie wiem jak oni to robią ale mi się podoba. Ok, wiadomo że to może być trudne do organizacji ale fajnie byłoby gdzieś wylądować i dostać pytanie: no zgadnij gdzie jesteś? 8)


Raczej niemożliwe do organizacji. Jeśli już to klient może się dowiedzieć po przyjeździe na lotnisko, przed odprawą. Inna sprawa kierunek lotu, ładujesz do walizki klapki, filtry słoneczne i hawajskie koszule, a lądujesz w Reykjaviku :lol:
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Czy PAŹDZIERNIK to nie późno na Chorwację?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone