Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sycylia ... tak po prostu (sierpień 2023 od str 27)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Sycylia ... tak po prostu (sierpień 2023 od str 27)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2022 09:40

Sycylia ... tak po prostu 8)
wskazany jest podtytuł ,,Sycylia - inny stan umysłu" :hearts:

1. Termini Imerese
Obrazek


Obrazek


Obrazek


2. Caccamo
Obrazek


Obrazek


3. Monreale
Obrazek


Obrazek


Obrazek


4. Monte Pellegrino
Obrazek


5. Cefalù
Obrazek


Obrazek


6. Isnello
Obrazek


7. Palermo
Obrazek


Obrazek


8. Petralia Soprana
Obrazek


9. Gangi
Obrazek



10. Sperlinga
Obrazek


11. Capo Zafferano
Obrazek


Obrazek


12. Santa Flavia
Obrazek


13. Catania
Obrazek


Sycylia skradła moje serce już za pierwszym razem, a teraz to zauroczenie tylko się pogłębiło :hearts:
W sumie to nie wiem dlaczego, bo większego syfu nie widziałam jeszcze nigdzie :wink:
Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych do zwiedzania z nami tej pięknej wyspy 8)
Ostatnio edytowano 07.09.2023 13:07 przez mysza73, łącznie edytowano 2 razy
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.04.2022 09:42

mysza73 napisał(a):Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych do zwiedzania z nami tej pięknej wyspy

PIERWSZA :!: :!: :!:


Sycylia skradła moje serce już za pierwszym razem, a teraz to zauroczenie tylko się pogłębiło :hearts:
W sumie to nie wiem dlaczego, bo większego syfu nie widziałam jeszcze nigdzie :wink:

Doskonale rozumiem tą słabość :roll: :lol: .


Sperlinga, Gangi, Petralia Soprana, Isnello, Caccamo
Wiedziałam, że u Ciebie zobaczę coś nowego :smo: .
A kiedyś sama pojadę :hut: .
Ostatnio edytowano 26.04.2022 09:46 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2022 09:43

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych do zwiedzania z nami tej pięknej wyspy

PIERWSZA :!: :!: :!:

Liczyłam na Ciebie :smo:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2022 09:51

No to jestem drugi w innym stanie umysłu :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2022 11:49

Skoro u mnie Sycylia za 30 dni, to i ja będę.... Choć nie skorzystam, chyba, że się uwiniesz i szybko do Katanii dojedziemy złomkiem .
:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2022 12:33

Janusz Bajcer napisał(a):No to jestem drugi w innym stanie umysłu :oczko_usmiech:
Mam nadzieję, że wytrzymasz do końca :wink:


piekara114 napisał(a): ... chyba, że się uwiniesz i szybko do Katanii dojedziemy złomkiem .
:papa:
Może być ciężko ... i to nie przez złomka :lol:
Katanię zwiedzaliśmy ostatniego dnia :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.04.2022 12:37

piekara114 napisał(a):Skoro u mnie Sycylia za 30 dni, to i ja będę

Ciekawa jestem czy Ciebie też dopadnie ta sycylijska zaraza? Bo, że Agnieszka pojedzie i przepadnie to byłam pewna 8) .


mysza73 napisał(a):Może być ciężko ...

Nie musisz się spieszyć. Proszę wszystko dokładnie opisać :smo: .
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 26.04.2022 12:53

Pięknie ...
Będę śledzić relację.
Może kiedyś uda mi się tam dotrzeć :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.04.2022 12:57

Jestem, Agnieszko!
Powrotu na Sycylię kiedyś tam (chociaż póki co, konkretnych planów nie ma) nie wykluczam, bo kuchnia tam wyśmienita, a fajnych miejsc do zobaczenia mnóstwo 8) . Jak widać po zajawce, trochę z nich nam pokażesz :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.04.2022 13:00

Cudowne te fotki :)
Zwracam jednak uwagę na straszne odrapaną ścianę na zdjęciu numer trzy :oczko_usmiech: :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2022 13:06

p_majer napisał(a):Pięknie ...
Będę śledzić relację.
Może kiedyś uda mi się tam dotrzeć :)
Zapraszam serdecznie :D
Sycylię polecam z czystym sumieniem :oczko_usmiech:

dangol napisał(a):Jestem, Agnieszko!
Powrotu na Sycylię kiedyś tam (chociaż póki co, konkretnych planów nie ma) nie wykluczam, bo kuchnia tam wyśmienita, a fajnych miejsc do zobaczenia mnóstwo 8) . Jak widać po zajawce, trochę z nich nam pokażesz :D
Cześć Danusiu 8)
Ojjjjj tak, Sycylia bardzo nam zasmakowała :oczko_usmiech:
A i widoki niczego sobie :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2022 13:08

tony montana napisał(a):Cudowne te fotki :)
Zwracam jednak uwagę na straszne odrapaną ścianę na zdjęciu numer trzy :oczko_usmiech: :smo:

Ty tutaj 8O 8O 8O 8O
A na zdjęciu nr3 patrzymy na cudne auteczko :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2022 13:21

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Może być ciężko ...

Nie musisz się spieszyć. Proszę wszystko dokładnie opisać :smo: .
Dla Ciebie wszystko :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2022 13:21

Sycylia ... tak po prostu 8)
wskazany jest podtytuł ,,Sycylia - inny stan umysłu" :hearts:

No to ruszajmy :mrgreen:
Z Radomia wyjeżdżamy w świąteczną sobotę - 16 kwietnia
I już na wstępie zaczyna się dziać ... :roll:
Nie wiem czy to sprawka Sycylii, czy co, ale poprzedni wyjazd też od początku był z "atrakcjami" :wink:
Tym razem Jeep odmówił współpracy ...
Jako że ostatnio ciągle padało, jak nie deszcz, to śnieg :roll: , więc nasz Jeep stał sobie na parkingu i czekał na lepszą pogodę ...
No i jak tak stał, to akumulator mu padł :?
Można by pojechać na lotnisko Ssangyongiem, no ale skoro jest pogoda, to mąż postanawia uruchomić Jeepa.
Mieliśmy wyjechać o 13, wyjechaliśmy prawie o 14 ...
Na szczęście po drodze ruch był w miarę płynny, z parkingiem też wszystko było ok (Alcatraz bojkotuję, choć od kwietnia znowu działa, tylko w innej lokalizacj :roll: ).
Etna tym razem się nieuaktywniła więc mogliśmy wystartować o czasie :oczko_usmiech:
W Katanii lądujemy zgodnie z planem, o 19.50.
Tym razem nasza walizeczka nie zagubiła się :wink: , zostało więc tylko wypłacić trochę kasy z bankomatu :oczko_usmiech: i można ruszać po auto.
Początkowo planowałam wypożyczyć auto w autoeuropie albo innych rentalcarsach, jak zwykle tuż przed wyjazdem.
Od lutego obserwowałam ceny i im bliżej wyjazdu byłam coraz bardziej przerażona tymi cenami 8O
Nie omieszkałam pożalić się naszej Marzence :oops:
No i kolejny raz okazuje się, że na Cromaniaków zawsze można liczyć (magnesik dotrze wkrótce :oczko_usmiech: )
Marzena podesłała mi stronę Pani Dominiki :mrgreen:
Co prawda, jak wpisałam swoje daty w formularzu, to wyskoczyło mi, że "w tym termine brak dostępnych aut" :?
Ale coś mnie tknęło i napisałam @ do Pani Dominiki.
Odpisała po około godzinie i zaproponowała auto za 385 euro za tydzień. Karta kredytowa niepotrzebna, brak kaucji, auto z pełnym ubezpieczeniem.
Bez chwili zastanawiania odpisałam, że rezerwuję :mrgreen:
Wysłaliśmy przelewem 30% ceny, reszta płatna gotówką przy odbiorze auta.

Wypożyczenie auta od Dominiki było w sumie bardzo wygodne, bo w razie czego można było zawsze do niej zadzwonić.
Skorzystaliśmy kilka razy :wink:
Ale po kolei :wink:
Pierwszy telefon do Dominiki był potrzebne od razu po przylocie, bo nie mogliśmy zlokalizować pana z naszym autem.
Dominika napisała gdzie konkretnie będzie czekał, a ja myślałam że będzie miał jakąś kartkę z naszym nazwiskiem, albo nazwą wypożyczalni. A pan po prostu sobie siedział koło auta i czekał. A że czekało tam wiele innych osób, to skąd my mieliśmy wiedzieć który to :wink:
Ale po telefonie do Dominiki szybko się odnaleźliśmy :mrgreen:
Kolejny problem był taki, że pan na wstępie mówi, że auto trzeba oddać jutro 8O
Telefon do Dominiki :lol:
Dominika zadzwoniła do Roberto (pan co dostarczył nam auto) żeby wyjaśnić o co chodzi :?
Okazało się, że auto które mieliśmy dostać się zepsuło :wink: , a to które przywiózł nam Roberto to auto zastępcze - nasze ma być jutro :roll:
Mówimy, że nie ma takiej możliwości, bo my będziemy mieszkać 170 km od Katanii.
Dominika ustala z Robertem czy możemy na cały tydzień dostać to auto zastępcze :?
Robert twierdzi, że ok.
Opowiada nam, że auto jest całkiem niezłe ... tylko rano może być problem z odpalaniem :wink:
Ale mąż twierdzi, że damy radę :roll:
No i jeszcze lusterko wsteczne prawie odpada, więc trzeba go delikatnie ustawiać :lol:
A poza tym Roberto twierdzi, że wszystko jest OK :!:
Już w czasie jazdy okazało się, że może nie tak do końca ok, bo ... zawieszenie waliło, że nawet ja słyszałam, że coś jest nie tak :lol: , biegi wchodziły bardzo ciężko.
Na i tak poza tym, to faktycznie ok :lol:
Do tego auto nieźle wyposażone :oczko_usmiech:
Lancia Musa - diesel, automatyczna dwustrefowa klima, szklany otwierany dach, skóra :oczko_usmiech:
Dodatkowym atutem było to, że auto było poobijane i porysowane z każdej strony, więc nie trzeba się było martwić o jakieś nowe ryski i że ktoś toto ukradnie :oczko_usmiech:
No więc tak wyglądała sprawa wypożyczenia auta :mrgreen:

Mamy auo, możemy ruszać - ALLORA :oczko_usmiech:
Do przejechania mamy 170 km.
Całe szczęście autostradą - bezpłatną - A19 :wink:
Ale nazwanie tej drogi autostradą to spora przesada :lol:
Cały czas zwężenia i ograniczenia :roll:
Jak ktoś liczy, że zatankuje auto na trasie Katania - Termini Imerese, to się przeliczy - ani jednej stacji benzynowej przy tej "autostradzie".
Jak ktoś liczy na jakiś parking z sikalnią (jakąkolwiek :wink: ), to również się przeliczy :roll:
Tak więc ruszając w trasę trzeba być wysikanym i zatankowanym :wink:
Do naszego apartmana docieramy około godziny 23.
Dorotea, która opiekuje się tym apartmanem, nie mogła nas tak późno przywitać osobiście, ale przysłała bardzo konkretne wskazówki (zdjęcie naszych drzwi i zdjęcie kwiatka, w którym zostawiła klucze :oczko_usmiech: ).
Za apartman zapłaciłam 215 euro za tydzień, więc myślę, że to całkiem spoko cena :mrgreen:

Ale się rozpisałam 8O :roll: :lol:
W kolejnych odcinkach będzie trochę obrazków, obiecuję :smo:

:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Sycylia ... tak po prostu

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.04.2022 13:47

Kiedy znajdę się w potrzebie (a ten moment w końcu nadejdzie, bo inaczej niż autem nie objadę tych wszystkich pinezek, które mam w interiorze :roll: ) to jednak zaryzykuję z Panią Dominiką :D .
Mam też namiar na auto z Trapani od Oli, gdybyś chciała przetestować, zanim sama się zdecyduję :smo: . Wypożyczenie na tych samych zasadach jak u Dominiki, a Ola dodatkowo pisze na stronie, że samochody w dobrym stanie :lol: .


mysza73 napisał(a):Za apartman zapłaciłam 215 euro za tydzień, więc myślę, że to całkiem spoko cena

Bardzo spoko 8) . Zamiast uderzać na Sycylię to mi się Lombardii zachciało :roll: :wink: .
Podoba mi się to rozwiązanie z kibelkiem za zasłonką przy łóżku na pięterku :mrgreen: .
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Sycylia ... tak po prostu (sierpień 2023 od str 27)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone