Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2020 16:46

Aga, na greckim pierwszy raz ogórek to zasugerował, potem kilka razy trafiłam na taką inf na fb....
Ja jestem przeciwniczka tego szczepienia (póki nie upłynie więcej czasu), więc krajów które tego będą wymagać nie będę męczyć swoją osobą. Podobnie jak obowiązkowy test.

Sama nam ochotę na Kasandrę w lipcu :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.12.2020 16:49

piekara114 napisał(a):Aga, na Greckim pierwszy raz ogórek to zasugerował, potem kilka razy trafiłam na taką inf na fb....
Ja jestem przeciwniczka tego szczepienia (póki nie upłynie więcej czasu), więc krajów które tego będą wymagać nie będę męczyć swoją osobą.

A ja Ci mówię, że nie będą tego wymagać :oczko_usmiech:
Nie zezwalam :!: Koniec :!: Kropka :!:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2020 17:48

Obyś miała rację, bo chcę choć raz Grecję w przyszłym roku odwiedzić...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2020 17:50

PWojtek napisał(a):Jaka wg Ciebie jest realna cena za noclegi w 2 pokojowych apartamentach w odległości powiedzmy 1-2 km od morza?
W 2016 w Sarti za sypialnię dla 2 os i salon dla 2 os, osobna kuchnia cena był w pełnym sezonie (po 15 lipca) coś 65 eur. Jest tu kilka relacji z 2019 r. z sezonowego pobytu, znajdź je i pewnie info o cenie jest, a jak nie to kontakt z autorem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.12.2020 08:55

piekara114 napisał(a):
PWojtek napisał(a):Jaka wg Ciebie jest realna cena za noclegi w 2 pokojowych apartamentach w odległości powiedzmy 1-2 km od morza?
W 2016 w Sarti za sypialnię dla 2 os i salon dla 2 os, osobna kuchnia cena był w pełnym sezonie (po 15 lipca) coś 65 eur. Jest tu kilka relacji z 2019 r. z sezonowego pobytu, znajdź je i pewnie info o cenie jest, a jak nie to kontakt z autorem.


Dziękuję za cenne informacje. Bilety już nabyte i teraz tylko szukać fajnej kwatery i auta i oczywiście mieć nadzieję, że pandemia będzie się uspokajać co pozwoli nam wszystkim spędzić fajne wakacje :) Będę was tu jeszcze podpytywał o rzeczy których nie znajdę, a które będą mnie nurtowały ;)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 11.12.2020 00:29

PWojtek napisał(a):Wydaje mi się że strzelili by sobie w stopę jak by wymagali szczepień.

ta sama dyskusja była wiosną. Jeśli będą potrzebować pieniędzy od turystów to będą ich wpuszczać bez specjalnych wyjątków, zwłaszcza jeśli sytuacja będzie w miarę dobra. Jeśli będą chcieli żyć powietrzem, to będą stroić fochy.

Jeden rok na pół gwizdka turystyka mogła jeszcze jakoś wytrwać. Kolejnych chyba nie bardzo. I dotyczy to nie tylko Grecji,
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.12.2020 09:42

Pudelek napisał(a):
PWojtek napisał(a):Wydaje mi się że strzelili by sobie w stopę jak by wymagali szczepień.

ta sama dyskusja była wiosną. Jeśli będą potrzebować pieniędzy od turystów to będą ich wpuszczać bez specjalnych wyjątków, zwłaszcza jeśli sytuacja będzie w miarę dobra. Jeśli będą chcieli żyć powietrzem, to będą stroić fochy.

Jeden rok na pół gwizdka turystyka mogła jeszcze jakoś wytrwać. Kolejnych chyba nie bardzo. I dotyczy to nie tylko Grecji,


Powiem Ci, że z tym jednym rokiem na pół gwizdka to też nie do końca prawda. Ja znam ludzi, którzy np pracowali na Kos w Hotelach i pouciekali niedawno do Anglii do pracy na stałe bo nie mieli za co żyć. Pracy mieli 0. Wydaje mi się, że ten rok może być lepszy turystycznie, ale też nie będzie fajerwerków. Ludzie nauczą się żyć z koronawirusem, część zaszczepią i turystyka trochę ruszy. Poziom jaki był przed pandemią ciężko będzie odbudować w kilka lat.

Ok ale z innej beczki. Zna koś z was wypożyczalnie samochodów autoclub-rentals.gr? Auto typu Hundai i30 na 14 dni wychodzi niecałe 400 euro i zastanawiam się czy rezerwować teraz czy czekać i na miejscu coś wykupić? Jakie są wasze doświadczenia z wypożyczalniami? Czy da się na miejscu coś taniej poszukać?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.12.2020 10:16

Na miejscu może być ciężko na tak długo, a im dłużej wynajmujesz w jednym ciągu tym niższa cena. Koleżanka w sierpniu była i brała samochód z Chanii, stwierdziła, że na fb pełno opinii, że samochody stoją i stoją, ale z opcją na kilka dni i dużo jest tych małych, a dla rodziny 2+2 większe auto (grupa C/D) to tych samochodów już mniej. Musiała wynająć z Hertz (na lotnisku), bo inne wypożyczalnie nic nie miały, zapłaciła 100 eur więcej na 2 tyg. niż gdyby zrobiła rezerwację wcześniej, a coś 160 eur więcej niż od lokalnych wypożyczalni.... Na lotnisku straciła 4 h zanim mogli odjechać....

Zajrzałeś do mojej relacji? Tam polecałam wypożyczalnię, która ma fajne ceny, może dogadasz się z podstawieniem pod Heraklion.... Zobacz też do wypożyczalni Monza, oni działają w tamtym okręgu, z hotelami mają też współpracę... Polecam szukać lokalnych firm, taniej niż w sieciówkach, tylko stan samochodów nie tak świeży na w sieciówkach....
Ostatnio edytowano 06.09.2021 21:26 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.12.2020 11:04

piekara114 napisał(a):Na miejscu może być ciężko na tak długo, a im dłużej wynajmujesz w jednym ciągu tym niższa cena. Koleżanka w sierpniu była i brała samochód z Chanii, stwierdziła, że na fb pełno opinii, że samochody stoją i stoją, ale z opcją na kilka dni i dużo jest tych małych, a dla rodziny 2+2 większe auto (grupa C/D) to tych samochodów już mniej. Musiałam wynająć z Hertz (na lotnisku), bo inne wypożyczalnie nic nie miały, zapłaciła 100 eur więcej na 2 tyg. niż gdyby zrobiła rezerwację wcześniej, a coś 160 eur więcej niż od lokalnych wypożyczalni.... Na lotnisku straciła 4 h zanim mogli odjechać....

Zajrzałeś do mojej relacji? Tam polecałam wypożyczalnię, która ma fajne ceny, może dogadasz się z podstawieniem pod Heraklion.... Zobacz też do wypożyczalni monza, oni działają w tamtym okręgu, z hotelami mają też współpracę... Polecam szukać lokalnych firm, taniej niż w sieciówkach, tylko stan samochodów nie tak świeży na w sieciówkach....


Tak zaglądałem i Twoje relacje są bardzo pomocne. Najlepsza oferta jest jak narazie z wypożyczalni autoclub o której wspomniałem - hyundai i20/opel corsa 24 euro za dzień plus 45 za podstawienie i odbiór z miasta Heraklion a nie z lotniska, chyba cena ok tylko nie wiem czy auto nie za małe na 2+2 i jedno ale: Comprehensive insurance with excess! sumarycznie za 11 dni wychodzi 309 ojro. Za to samo europeo, auto z segmentu B chce 361 ojro, ale: Full insurance with no excess! różnica 50ojro i segment B a corsa i hyundai segment C. Ty jako doświadczona "greczynka" co o tym myślisz? ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.12.2020 11:06

I20 czy I30 ? Bo różnie piszesz, a to jednak inna kategoria samochodu i tym samym cena.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.12.2020 11:16

Ja samochodów mało wypożyczam, bo połowa moich wyjazdów wakacyjnych, zwłaszcza tych długich to własnym samochodem do północnej Grecji, przede wszystkim ze wzgl. na koszt lotów+koszt najmu samochodu. Ja zawsze biorę samochód z ich pełnym ubezpieczeniem z opcją 0excces, nie chcę się bawić w ubezpieczenia zewnętrzne jakby się coś stało i nie chcę blokad na karcie, bo różnie potrafi się to skończyć.....

Co do wielkości samochodu - tu już musisz sam sobie odpowiedzieć: my bierzemy kia rio (lub odpowiednik) dla 2+1 (nastolatek). Mamy wtedy po plecaczki i po cabin bage i część bagaży jest z tyłu obok syna, bo 3 kabinówki w bagażniku się nie mieszczą. Na zwiedzanie dla nas wystarczające. Zależy jakie masz dzieci i czy w fotelikach jeżdżą (za to też jest dopłata).


autoclub - nie znam i nie spotkałam się z tą firmą. Masz jakąś blokadę na kk/depozyt?

europeocars (to masz na myśli pisząc europeo?) - ta wypożyczalnia ma świetne opinie w necie, ale samochody to nie są nówki. Przejrzyj jeszcze ten wątek: https://www.fly4free.pl/forum/kreta-wyp ... 1436,14862. Osobiście: jeśli miałabym lot w sezonie to z poszukiwaniem samochodu dałabym sobie jeszcze czas.

Jest jeszcze pośrednik: autoway, wiemgdziejade. Przejrzyj też grupy fb o Krecie, często są tam polecenia wypożyczalni.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.12.2020 11:53

piekara114 napisał(a):Ja samochodów mało wypożyczam, bo połowa moich wyjazdów wakacyjnych, zwłaszcza tych długich to własnym samochodem do północnej Grecji, przede wszystkim ze wzgl. na koszt lotów+koszt najmu samochodu. Ja zawsze biorę samochód z ich pełnym ubezpieczeniem z opcją 0excces, nie chcę się bawić w ubezpieczenia zewnętrzne jakby się coś stało i nie chcę blokad na karcie, bo różnie potrafi się to skończyć.....

Co do wielkości samochodu - tu już musisz sam sobie odpowiedzieć: my bierzemy kia rio (lub odpowiednik) dla 2+1 (nastolatek). Mamy wtedy po plecaczki i po cabin bage i część bagaży jest z tyłu obok syna, bo 3 kabinówki w bagażniku się nie mieszczą. Na zwiedzanie dla nas wystarczające. Zależy jakie masz dzieci i czy w fotelikach jeżdżą (za to też jest dopłata).


autoclub - nie znam i nie spotkałam się z tą firmą. Masz jakąś blokadę na kk/depozyt?

europeocars (to masz na myśli pisząc europeo?) - ta wypożyczalnia ma świetne opinie w necie, ale samochody to nie są nówki. Przejrzyj jeszcze ten wątek: https://www.fly4free.pl/forum/kreta-wyp ... 1436,14862. Osobiście: jeśli miałabym lot w sezonie to z poszukiwaniem samochodu dałabym sobie jeszcze czas.

Jest jeszcze pośrednik: autoway, wiemgdziejade. Przejrzyj też grupy fb o Krecie, często są tam polecenia wypożyczalni.


i20 lub corsa i to jest wg mnie minimum, bo dzieci 9 i 15 lat, autoclub polecał ktoś na forum o Grecji na którym też się udzielasz
a tu są warunki ubezpieczenia http://www.autoclub-rentals.gr/car-rental-terms dopytam jeszcze o pełne ubezpieczenie,
blokad żadnych raczej nie ma, bo nic nie znalazłem chyba, że gdzieś to jest ukryte.
Pomyślałem, że jeżeli nic nie biorą za rezerwację to mógłbym teraz coś zarezerwować i monitorować sytuację żeby w razie czego coś innego wziąć. Ogólnie wydaje mi się, że cena w okolicy 300-350 euro jest ok w tym terminie za segment C i nic w lepszej cenie nie znajdę.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 12.12.2020 11:13

PWojtek napisał(a):
Pudelek napisał(a):
PWojtek napisał(a):Wydaje mi się że strzelili by sobie w stopę jak by wymagali szczepień.

ta sama dyskusja była wiosną. Jeśli będą potrzebować pieniędzy od turystów to będą ich wpuszczać bez specjalnych wyjątków, zwłaszcza jeśli sytuacja będzie w miarę dobra. Jeśli będą chcieli żyć powietrzem, to będą stroić fochy.

Jeden rok na pół gwizdka turystyka mogła jeszcze jakoś wytrwać. Kolejnych chyba nie bardzo. I dotyczy to nie tylko Grecji,


Powiem Ci, że z tym jednym rokiem na pół gwizdka to też nie do końca prawda. Ja znam ludzi, którzy np pracowali na Kos w Hotelach i pouciekali niedawno do Anglii do pracy na stałe bo nie mieli za co żyć. Pracy mieli 0. Wydaje mi się, że ten rok może być lepszy turystycznie, ale też nie będzie fajerwerków. Ludzie nauczą się żyć z koronawirusem, część zaszczepią i turystyka trochę ruszy. Poziom jaki był przed pandemią ciężko będzie odbudować w kilka lat.


no właśnie, dlatego nie jestem przekonany, czy kraje wybitnie turystyczne zdecydują się na wpuszczanie jedynie "wybranych", bo to dość mocno odetnie im potencjalną pulę zysków. Przecież wiosną również się gadało, że ci i ci wpuszczać będą tylko z testami, będą "bańki turystyczne" i tym podobne, a potem okazało się, że prawie wszystkie państwa wpuszczały jak leci, a i tak straty w turystyce były gigantyczne.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.12.2020 19:51

Pudelek napisał(a):no właśnie, dlatego nie jestem przekonany, czy kraje wybitnie turystyczne zdecydują się na wpuszczanie jedynie "wybranych", bo to dość mocno odetnie im potencjalną pulę zysków. Przecież wiosną również się gadało, że ci i ci wpuszczać będą tylko z testami, będą "bańki turystyczne" i tym podobne, a potem okazało się, że prawie wszystkie państwa wpuszczały jak leci, a i tak straty w turystyce były gigantyczne.
Dziś sama nie wiem, co o tym myśleć.. W kwietniu, maju byłam przekonana, że kraje mocno turystyczne otworzą się mimo wszystko, bo z czego będą żyć... I jak wielkie było moje zaskoczenie, gdy taki Cypr (praktycznie zero przemysłu, rolnictwa, a dominują turyści z Rosji i GB) wprowadzili całkowity zakaz dla osób spoza UE, a ci z UE byli podzieleni na 3 kategorie. Polska była głownie w B (przylot tylko z negatywnym testem), chwilowo w A (czyli wyrywkowo test na lotnisku i jak czytałam 30-50% było pozytywnych, kwarantanna w ośrodkach rządowych (bardzo skromne warunki i mało jedzenia) na koszt turysty). Nic się nie zmieniło w kolejnych tygodniach. Turystów była garstka... Teraz Cypr poinformował, że od 1 marca wjazd będzie możliwy wyłącznie dla osób, które się zaszczepią (wjazd bez ograniczeń), w przypadku pozostałych kategoryzacja kraju i wtedy ewentualne wymagania testów (co ważne Cypr nie dzielił krajów tylko po liczbie zachorowań, ale brał jeszcze pod uwagę liczbę zgonów, liczbę testów, %wyników pozytywnych, więc Polska źle tu wypadała)....
Ostatnio edytowano 06.09.2021 21:51 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 14.12.2020 16:38

Czyli w przypadku Cypru ilość turystów nieco wzrośnie, bo część osób się zaszczepi i poleci tam bez namysłu, plus państwa ze strefy zielonej (dzisiejszej A) bez testów. Cóż, zobaczymy. Jak już pisałem - jeden rok można jeszcze jakoś przeboleć, ale kolejne?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 315
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone