Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.07.2020 15:04

Dzięki za wskazówkę z długopisem, zawsze się walają w torebce a jak trzeba to nie ma :D
My będziemy po wschodniej stronie, niedaleko Tsambiki więc już się cieszę :D Trochę podobny widok do Terestias na Teneryfie.
A ochrona nie byle jaka :D I kolejne super zdjęcia :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.08.2020 11:37

Obrazek

[mg]https://imagizer.imageshack.com/v2/800x600q90/922/f280dH.jpg[/img]

Obrazek

Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.08.2020 11:50

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.08.2020 12:40

No super :D i zgłodniałam :wink:
Jak już nic się dziwnego nie wydarzy to jutro też już będę na greckiej ziemi :lol:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.08.2020 13:37

co do głodu to ryby na wsi gdzie byłem (część wioski nad morzem - letniczo rybacka, cześc w głebi łądu rolnicza, wszystkie warzywa i część owoców w lokalnym markecie z okolicznych pół)

Obrazek

Natomiast mięsny jest z Nafplio - fantastyczny sklep - fantastycznie zaopatrzony

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.08.2020 13:42

A kociaki z portu w Iria (na kolejnych zdjęciach)
Na pewno najedzone bo są tu drobni rybacy i 2 tawerny rodzinne w porcie czynne cały rok

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 11.08.2020 20:50

Hej, czy ktoś jest obecnie w Grecji lub wybiera się w najbliższym czasie? Jak sytuacja z Covid w Grecji? Czy mówi się o kwarantannie po przylocie do Grecji z Polski lub po powrocie z Grecji do Polski?
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 12.08.2020 07:45

Bartek81 napisał(a):Hej, czy ktoś jest obecnie w Grecji lub wybiera się w najbliższym czasie? Jak sytuacja z Covid w Grecji? Czy mówi się o kwarantannie po przylocie do Grecji z Polski lub po powrocie z Grecji do Polski?


Może po prostu poczytaj ten wątek lub https://www.cro.pl/post2160123.html , jak-dojechac-do-chorwacji-po-otwarciu-granic-sezon-2020-t55858.html
W Grecji aż drzewa usychają ze strachu przed wirusem.
Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 12.08.2020 09:41

Bartek81 napisał(a):Hej, czy ktoś jest obecnie w Grecji lub wybiera się w najbliższym czasie? Jak sytuacja z Covid w Grecji? Czy mówi się o kwarantannie po przylocie do Grecji z Polski lub po powrocie z Grecji do Polski?


Do Grecji obecnie najlepiej samolotem

Wypełnia się formularz na stronie https://travel.gov.gr/#/

Sąd, dokąd, email, tel, adres docelowy w GR
Tak w skrócie to dostaje się numer QR (taki formularz z kodem), który według plotek (parzysty - brak testu na gr)

Ale znam rodziny, które wypełniły i jedna osoba z rodziny dostawała kod na 1 a pozostali na 2

Generalnie ci z jakimś tam numerem X na początku mają pobierany wymaz na lotnisku.
Po czym normalnie kazdy jedzie na miejsce docelowe
Jak przez dobę nikt nie zadzwoni to kontynuejmy wakacje na wybranym miejscu
Jak wymaz pozytywny to przyjedzie ekipa w skafandrach i taka osoba udaje się do wyznaczonego hotelu w danym rejonie dla COVID (i tam spędza 2 tyg nawet jak planowała krócej)


Autem (do niedawna) można było pływać promem bez testów (teraz nie wiem)
Jedyny prejazd lądowy do Grecji jest przez przejscie w Bułgarii (min 3 godz czekania)
I aby je przekroczyć MUSISZ zrobić test w swoim kraju (konkretny rodzaj) na COVID na max 72 godz przed przekraczaniem granicy

Czyli robisz test z opcją wyników na email lub pobrania ze strony
Jedziesz i przed granicą ściągasz i pokazujesz na telefonie/kompie/tablecie

Przy jakimkolwiek przekraczaniu granicy (samolot/auto/prom) ZAWSZE trzeba miec ten QR kod (z linku na górze posta)
Zazwyczaj dostaje sie potwierdzenie wypełnienia a QR kod przychodzi dobę przed wyjazdem (zazwyczaj w nocy)

Ja wracałem tak

- nocleg w GR koło granicy PłnMac w Evzoni
- na jeden strzał płMac+Serbia+większość Węgier
- nocleg Węgry

COVID-a dużo jest w BG, płnMac,Serbii.
Mało Węgrzy/Czechy

W samej GR płaczą i alarmują jak 40 nowych dzennie (ale ponoc pobili ekordtypu 100)
Trzeba unikać Attyki (Ateny i okolice) oraz Salonik - czyli dużych miast

Na Chalkidiki podobno pusto bo tu dominowali Bułgrarzy i Serbowie (a chyba Serbów nie wpuszczają a Bułgarzy testów nie chcą robić)

Ja byłem w wiosce na południu Peloponezu gdzie głownie sami Grecy

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wróciłem z rejonu gdzie nie było zadnego przypadku COVID do rejonu Mazowsza, gdzie są co dzień ...
Grigiris1970
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigiris1970 » 12.08.2020 10:02

Bartek81 napisał(a):Hej, czy ktoś jest obecnie w Grecji lub wybiera się w najbliższym czasie? Jak sytuacja z Covid w Grecji? Czy mówi się o kwarantannie po przylocie do Grecji z Polski lub po powrocie z Grecji do Polski?


Wymogu kwarantanny dla obu kierunków nie ma, chyba że po wjeździe do GR będziesz miał zrobiony test i wynik będzie pozytywny. Takie przypadki są codziennie, a ich liczba jest podawana.

Tak czy inaczej należy przestrzegać reguł, ponieważ w przeciwnym razie kara może być wysoka. Grecy podchodzą do tematu bardzo skrupulatnie.
W ciągu ostatnich dni został pobity rekord zakażeń (powyżej 200)

Ogłoszona w poniedziałek aktualizacja zasad bezpieczeństwa jest dość ostra:
- w całym kraju zakaz imprez publicznych, w których uczestniczymy na stojąco (w domyśle bez stolika), szkoda gdyż sierpień był bogaty w tego typu lokalne wydarzenia
- dość dokuczliwe czyli od 11.08 do 23.08 w 15 regionach ograniczone godziny otwarcia (od 7:00 do 24:00) punktów, które podlegają greckiemu sanepidowi, są to np. bary, restauracje, cukiernie ze stolikami, itp.
- odwołane sztandarowe targi w Salonikach
- dla wjazdu przez granice lądowe nic nie zmienia się czyli trzeba mieć nie starszy niż 72 godz. negatywny wynik testu
- od 17.08 taki wynik testu będzie wymagany dla przylatujących z Czech, Szwecji, Belgii, Hiszpanii i Niderlandów.

Poza tym główne problemy to:
- szkody po opadach na Evii
- standardowo problem z TR , tym razem Oruc Reis
Grigiris1970
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigiris1970 » 12.08.2020 10:19

ogorek napisał(a):
Ja byłem w wiosce na południu Peloponezu gdzie głownie sami Grecy

>>>>...


Gdzie byłeś jeśli nie tajemnica?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 12.08.2020 16:34

Ira (dokładnie Palaria Iria lub Iria Beach bo właściwa wioska jest 1km od morza a to są ap nad samym morzem)

W Drepano sporo aut i Greków, w Nafplio wieczorem sporo Greków spaceruje.
Turystów za wiele nie widziałem.
Ale np. znajomi co mają ośrodek koło Kiwieri (Apartamenty alimera - widac na google.maps) mają FULL i tylko z samej PL
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 12.08.2020 16:37

Skoro Norwegia wpisała nas na "czerwoną listę" to boję się, że Grecja może zrobić to samo (oni tam bardzo ostrożnie do COVID podchodzą)

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/polska-czerwonym-krajem-dla-norwegii/84e3jbl
Grigiris1970
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigiris1970 » 12.08.2020 19:41

Dzisiaj w Grecji rekord 262 przypadki, z czego tylko 22 z testów przy wjeździe.
262 to tak jakby u nas około 1000.
Grigiris1970
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigiris1970 » 12.08.2020 19:45

ogorek napisał(a):Ira (dokładnie Palaria Iria lub Iria Beach bo właściwa wioska jest 1km od morza a to są ap nad samym morzem)

W Drepano sporo aut i Greków, w Nafplio wieczorem sporo Greków spaceruje.
Turystów za wiele nie widziałem.
Ale np. znajomi co mają ośrodek koło Kiwieri (Apartamenty alimera - widac na google.maps) mają FULL i tylko z samej PL


Myślałem że byłeś jeszcze niżej w moich stałych okolicach czyli albo Messinia albo Lakonia.
Pierwszy raz w tym roku słyszało się często język polski i były nawet dwa autka z PL.
W dużej części zasługa LOTu i lotu do Kalamaty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 311
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone