Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Grigiris1970
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigiris1970 » 13.07.2020 18:33

margaret-ka napisał(a):Czy z Grecji można wyjechać przez Evzoni? Przejście jest zamknięte w obu kierunkach, czy tylko "do" ? Ma ktoś takie info?


przez Evzoni można wyjechać z Ellady czyli wjechać do FYROM
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.07.2020 07:28

Sol-Wagon napisał(a):11 wizyt z rzędu? ja bym się nie "łamał"...chyba nie sądziłeś, że co roku tak "gładko" będzie Ci się udawało wyjeżdżać?
popatrz na to inaczej...możesz pojechać w inne miejsce...gdyby nie pandemia, nie miałbyś szans ich zobaczyć...


Jednak masz trochę racji bo poza 1 dniową wycieczką nie byłem na wyspie Hvar a tu właśnie padł wybór .Jedziemy na zadupie by choć trochę było klimatu ,który znamy z greckich wioseczek ukrytych na Pelionie, skład mocny :)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 15.07.2020 10:28

Pawelh, w jakim terminie będziesz, ja też zmieniłem kierunek, będę na Hvarze, też w składzie dość mocnym (4 auta)? :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.07.2020 14:11

Jedziemy w piątek o 12.00 z noclegiem gdzieś pod koniec Balatonu, czyli sobota około 15.00 dotrzemy na prom.Jedziemy busem w 8 osób a znajomi pierwszy raz więc w Splicie zjazd z autostrady i pojedziemy wybrzeżem tak bo coś zobaczyli i jeszcze zakupy w Makarskiej. Rezerwacja zrobiona na 7 dni,ale plan jest na 14,resztę zobaczymy na miejscu.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 15.07.2020 19:14

Rodos
Załączniki:
IMG_20200713_155644-01.jpeg
IMG_20200714_143513-01.jpeg
IMG_20200714_140820-01.jpeg
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 15.07.2020 21:49

Marzyłam o wschodniej Krecie, a będzie Zakynthos, ale będzie :D
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 18.07.2020 19:19

Do doświadczonych. Myślę na drugi rok o Lefkadzie. I zastanawiam się: lepiej lipiec czy sierpień? Chodzi mi o ceny i ilość turystów (precyzując: żeby było taniej i mniej turystów). Chyba, że w tych miesiącach nie ma różnicy. Dzięki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.07.2020 22:50

W sierpniu w całej Grecji jest więcej turystów niż w lipcu. High sezon jest od 16lipca, ceny apartamentów idą w górę. Liczba turystów też o jest to po plażach widoczne. Moje doświadczenie z lipca okres mniej więcej 7-20, Sithonia i Epir .
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.07.2020 14:39

kadetdudi napisał(a):Do doświadczonych. Myślę na drugi rok o Lefkadzie. I zastanawiam się: lepiej lipiec czy sierpień? Chodzi mi o ceny i ilość turystów (precyzując: żeby było taniej i mniej turystów). Chyba, że w tych miesiącach nie ma różnicy. Dzięki.

początek września odpada?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.07.2020 19:47

kadetdudi napisał(a):Do doświadczonych. Myślę na drugi rok o Lefkadzie. I zastanawiam się: lepiej lipiec czy sierpień? Chodzi mi o ceny i ilość turystów (precyzując: żeby było taniej i mniej turystów). Chyba, że w tych miesiącach nie ma różnicy. Dzięki.


Turystów w sierpniu jest zapewne trochę więcej,ale to nie czyni żadnej różnicy w cenach a na plaży się zmieścicie.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.07.2020 19:53

My w tym roku ostatecznie odpuściliśmy Grecję,ale jej klimat przyszło nam odkryć na wyspie Hvar.To zupełnie inna Chorwacja a znam ją prawie w całości .
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 19.07.2020 20:10

Sol-Wagon napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Do doświadczonych. Myślę na drugi rok o Lefkadzie. I zastanawiam się: lepiej lipiec czy sierpień? Chodzi mi o ceny i ilość turystów (precyzując: żeby było taniej i mniej turystów). Chyba, że w tych miesiącach nie ma różnicy. Dzięki.

początek września odpada?

Już tak. Dziecko do szkoły w tym roku idzie. Tak więc rozważam lipiec i sierpień. Ogólnie planuję objazdówkę (może w końcu jakąś relację napiszę) z punktem kulminacyjnym właśnie na Lekadzie. Chyba Vasiliki.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 23.07.2020 09:45

Lipiec. Sierpień to urlopy większości Greków i ceny jednak wyższe i ludzi więcej. Włosi też głównie w sierpniu przypływają.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 23.07.2020 12:20

kadetdudi napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Do doświadczonych. Myślę na drugi rok o Lefkadzie. I zastanawiam się: lepiej lipiec czy sierpień? Chodzi mi o ceny i ilość turystów (precyzując: żeby było taniej i mniej turystów). Chyba, że w tych miesiącach nie ma różnicy. Dzięki.

początek września odpada?

Już tak. Dziecko do szkoły w tym roku idzie. Tak więc rozważam lipiec i sierpień. Ogólnie planuję objazdówkę (może w końcu jakąś relację napiszę) z punktem kulminacyjnym właśnie na Lekadzie. Chyba Vasiliki.

Po 15-20 sierpnia jest luźniej ,zawsze znajdziesz coś pod siebie.
Grecja to wielki kraj na wielkie wakacje.
Jest wielka niewiadoma w tym równaniu na przyszły rok to covid oraz mały minusik - krótszy dzień.
W szkole nie wiele się traci wracając na początku września, kilka lat temu tak wracaliśmy z Peloponezu.
Też zaczynałem przygodę z Grecją od Lefkady .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2020 21:32

Bodek1 napisał(a):W szkole nie wiele się traci wracając na początku września, kilka lat temu tak wracaliśmy z Peloponezu.
Może i niewiele, ale.... Moi rodzice też wyszli z takiego punktu i nie byłam na rozpoczęciu roku pierwszej klasy. Wszyscy już się poznali, a ja dotarłam do klasy kilka dni później. Pamiętam to do tej pory.... Pierwsza klasa, pierwszy dzień, pierwsza nauczycielka - nie zabierajcie tego dzieciom. W późniejszych klasach to nie problem...


Bodek1 napisał(a):Też zaczynałem przygodę z Grecją od Lefkady.
A my od bliższej Sithonii i Sarti - polecam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 309
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone