Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 25.06.2020 00:23

Tłumaczenie facebookowe ;)
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 26.06.2020 16:45

Mam pytanie. Interesuje mnie Camping na wyspie Andros (Cyklada).

Ktoś przebywał ?
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 27.06.2020 08:33

Do jadących w stronę Grecji.

Czy przejazd przez Serbię tylko tranzytem, czy można zatrzymać się na dłuższy okres. Orientuje się ktoś kto jedzie w tamtym kierunku?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2020 10:29

Serbia normalnie otwarta. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/serbia

A gdzie się wybierasz?
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 27.06.2020 11:51

piekara114 napisał(a):Serbia normalnie otwarta. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/serbia

A gdzie się wybierasz?


Myślę tradycyjnie o Grecji, ale alternatywnie HR. Na razie obserwuję sytuację.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 27.06.2020 13:35

husband napisał(a):Do jadących w stronę Grecji.

Czy przejazd przez Serbię tylko tranzytem, czy można zatrzymać się na dłuższy okres. Orientuje się ktoś kto jedzie w tamtym kierunku?


Otwarta i przejezdna. Korkow na granicach (dziś rano) brak. Jedzie się dobrze. Za to przejazd przez Węgry - dramat.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.06.2020 14:51

A ja się dzisiaj dowiedziałem od Żony, że jednak w tym roku przez pandemię boi się jechać do AL lub GR... Szanuję jej wybór i nic na to nie poradzę...

Tak więc w tym roku chyba wezmę się za remont mieszkania...a potem wypoczęty oczywiście z uśmiechem na twarzy wrócę do pracy............
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2020 15:27

Wcale się żonie nie dziwię...
Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiona na wyjazd wakacyjny. Ale szczerze to Albania bym odpuściła na pewno. Co do Grecji miałabym spory zgryz, bo o ile samego pobytu bym się nie obawiała, to czasu dojazdu, noclegu w trasie i przejazdu przez kraje poza UE jakoś by mi na psychikę działało negatywnie i miałabym zgryz czy jechać...
Na szczęście w tym roku nastawiliśmy się na Chorwację, więc zgryzu nie mam.... Za 2 tyg. o tej pory mam nadzieję leżeć na jednej z plaż Pagu :papa:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.06.2020 15:34

piekara114 napisał(a):Wcale się żonie nie dziwię...
Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiona na wyjazd wakacyjny. Ale szczerze to Albania bym odpuściła na pewno. Co do Grecji miałabym spory zgryz, bo o ile samego pobytu bym się nie obawiała, to czasu dojazdu, noclegu w trasie i przejazdu przez kraje poza UE jakoś by mi na psychikę działało negatywnie i miałabym zgryz czy jechać...
Na szczęście w tym roku nastawiliśmy się na Chorwację, więc zgryzu nie mam.... Za 2 tyg. o tej pory mam nadzieję leżeć na jednej z plaż Pagu :papa:


Tego Ci życzę Piekara. Tylko nie na plaży Zrce bo tam Sodoma i Gomora.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 27.06.2020 15:58

MCR napisał(a):Za to przejazd przez Węgry - dramat.

Możesz rozwinąć temat?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.06.2020 18:57

ajdadi napisał(a):A ja się dzisiaj dowiedziałem od Żony, że jednak w tym roku przez pandemię boi się jechać do AL lub GR... Szanuję jej wybór i nic na to nie poradzę...

Tak więc w tym roku chyba wezmę się za remont mieszkania...a potem wypoczęty oczywiście z uśmiechem na twarzy wrócę do pracy............

na prawdę wolisz remont mieszkania niż np. kilkudniowy urlop w Polsce lub jednodniowe wycieczki?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 27.06.2020 19:22

Morski Pas napisał(a):
MCR napisał(a):Za to przejazd przez Węgry - dramat.

Możesz rozwinąć temat?


napadają na kierowców i na siłę poją palinką!
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 27.06.2020 19:57

Pudelek napisał(a):
Morski Pas napisał(a):
MCR napisał(a):Za to przejazd przez Węgry - dramat.

Możesz rozwinąć temat?


napadają na kierowców i na siłę poją palinką!


dobre :lol:
Tak na serio to za pewnie Budapeszt jest b.ciężko przejechać jak w ub.roku .
Mnie trafił się w 2019 przejazd ok 21 i było wolniej ,bo zwężki ale płynnie , nie chcę sobie wyobrazić jak by było wcześniej :mrgreen:
Jak jeszcze są jakieś miny u madziarów to piszcie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2020 20:24

Bodek1 napisał(a):Mnie trafił się w 2019 przejazd ok 21 i było wolniej ,bo zwężki ale płynnie , nie chcę sobie wyobrazić jak by było wcześniej :mrgreen:
Ok.10 rano też trafiłam na korek i to spory, bo dodatkowo wypadek się trafił. Za to nocą ruch jest, ale jazda bardzo przyjemna i płynna.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 28.06.2020 02:24

Można ominąć ring jadąc M6 albo M7 na południe. U mnie 13 DDW :) Trasa tradycyjnie SK-HUN-CRO-SRB-MK-GR. Nocleg Nis i Preveza przed promem z Nidri. W MK przez Prilep i Bitole. Kocham każdy km tej trasy ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 303
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone